Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
24. srp 2010

Ahoooooj holky, ja se moc omlouvam, nejak ted nestiham. O vikendu jsme se snazili doma zvelebovat, takze jsem ani neotevrela kompl, a v praci se zase blizi konec mesice, takze prituhuje. Ani jsem vas jeste nestihla docist, tak doufam, ze to po vecerech napravim. Je taky pravda, ze jsem trochu potrebovala pauzu, nejak to na me padlo a tak jsem se snazila neco porad delat, abych nemela nutkani ten pocitac otevrit. Ale normalne jste mi chybely. 😅 Porad tak ruzne o vas premyslim a myslim na vas a rikam si, kez bychom uz vsechny mely lepsi tema.
Dneska jsem byla zase na kontrole v nemocnici, bylo to po ms a mela jsem prijit, jestli ta cysta zmizela. Ja jsem vedela od me dr. ze by to melo byt vsechno pryc, takze jsem spis sla pro klid duse a zeptat se taky na ten zanet v prsou a sliznici. Tak mi rikala ze je celkem nizka - 5mm, ale kdyz jsem rekla, ze jsem to minulou stredu dostala tak mi rekla, ze to je krasny. Ale potom jsme se bavily a ona, ze kdyz to mam nepravidelne a nekdy roste a nekdy ne, tak mi navrhla hysteroskopii. ze se snese znovu ta sliznice a pocka se co to udela, a ze pak da dobre otehotnet, protoze naroste nova. Mozna to trochu popletla, protoze ja bych rekla, ze to mam asi pravidelne, a ze proste akorat neroste. Tak nevim. Zase cekat 4-6 tydnu na ms atd. Musim si to promyslet, na operaci se mi ale asi nechce, tak si rikam, ze tomu telu necham jeste chvilku. Bylo by to znovu od zacatku, takze uvidim jeste aspon jeden cyklus, co se bude dit. Smiruju se s tim, ze proste miminko jeste asi dlouho nebude no. ☹ Co myslite? Vite o nekom, kdo na to sel, nebo se spis vzdycky pockalo dokud to nenarostlo?

Takze holky, moc na vas porad myslim, a jakmile bude chvilka, tak vas doctu a zase napisu. Drzim pesti na kontroly, na testy a tak. 🙂

martasl
24. srp 2010

kopretinko-tu ránu,jak ti spadl kámen ze srdce jsem slyšela až u nás doma 😀 😀 😀 .tobě a hlavně miminku gratuluju.jo,dárek si miminko zaslouží,klidně i dva 🙂

dani-ach jo.koukám,že nemůžeš mít chvilku klidu,co??já s tím zkušenost nemám,zkus kouknout do fóra,určitě tam nějakou diskuzi o sliznici najdeš.

připadne mi,že se nám tady v poslední době nějak nedaří-samozřejmě helcenka je výjimka,aspoň něco...kruci ať se nám to tady už trochu dá do kupy...

helcenka
24. srp 2010

Všem hezký den,
děkuju za tipy na papáníčko, něco určo udělám. U nás je to trochu problém, my jíme trochu víc zdravě, než jsou všechny tyhle jídla, ne že bych je nevařila, čas od času je taky uvařím. Dneska jsme dojedli zbytky a asi ještě udělám polévku s drožďovýma knedlíčkama, tu miluju.
Marti, doufám, že vám tady nekazím morálku, ale já jsem šťastná, že to zase vyšlo napoprvé. Jestli se ke mě některá nepřidáte, tak hold v září budete nejmíň tři.
Ráno to vypadalo na pěkný slejvák, celé dopoledne taky tak ale teď už tady dobrou hodinku svítí sluníčko. Je fakt, že to docela fouká, ale punťa se drží.
Jdu zašívat.

jahudka80
24. srp 2010

@helcenka 😀 😀 😀 😀 co je na tom nezdravého vždyť jsou to samé dobré věci 😀 😀 😀 dnes jsme měli brokolici na česneku s bramborem a kuřecí masíčko na cibulce a žampionech. A to je jasné halušky s uzeným máme tak 1x do měsíce,..... mám to rozdělené týdně 2x knedlík, 2-3x brambor 2x těstoviny 1-0 rýže tu moc nemusím . A ještě že manža sní skoro vše a má rád zeleninu takže je u nás na všechny způsoby jediné co nemá rád vnitřnosti a smetanu v jídle (jako slepice na paprice, fazolky na smetaně-jedinou smetanu jí ve svíčkové)

helcenka
24. srp 2010

@jahudka80 - dobré věci to jsou. Já neříkám, že je nejíme. Ale jíme spíš víc zdravě. To je jasný, že udělám i svíčkovou - pěkně s knedlíčkem v troubě pečenou - na tu jsem odborník, i naši na ní k nám chodí, ale jen tak 2x do roka.
Jinak hodně dělám přírodně masíčko s různou zeleninou, těstovinkama nebo rýží. A hodně dělám polévky - já i Kubík jsme polívkoví. A pak u nás frčí kuře na všechny způsoby, luštěniny moc Kubíkovi nejedou, i když je dělám, tak sní trošku. Občas udělám nějakou omáčku a i další věci. Dělám taky hodně zapečené těstoviny a ryby, ty u nás frčí - kapr, losos, pstruh - to jsou mňamky. A často nechybí saláty.
My jsme jenom omezili spotřebu pšeničné mouky, uzenin a mléčných výrobků a vajec. Takže třeba když peču, tak pokud to recept dovolí, nahradím část pšeničné mouky třeba špaldovou nebo žitnou. A když dělám třeba řízky, tak neříkám že vždycky, ale často je obaluju v kukuřičných lupínkách místo strouhanky. No a většinou do omáček, kam patří šlehačka, dávám zakysanou smetanu. To je jasný, že do svíčkové ne, nebo do houbovky a koprovku udělám z mlíka. Ale jinak občas udělám i guláš, pečenou kachnu s knedlíkem a zelím a další dobrůtky. Ale to fakt tak jednou, maximálně dvakrát do měsíce. No a malýmu musím občas udělat palačinky nebo lívance, to je jasný. Jinak ale jíme většinou zdravě. Zvykli jsme si na to a ani manžovi to nevadí. Hodně jsme omezili taky mléko, a že jsme měli docela spotřebu. A myslím, že nám to jedině prospělo, já mám o hodně víc energie než jsem mívala. 😀 😀 😀

mv
24. srp 2010

@daniela699 tak v tom neporadím, sama mám problémy s nízkou sliznicí, ale jak bylo vidět, tak na otěhotnění a udržení se to bohatě stačilo.

@martasl přesně jak psala breber,je to nesmysl s tím HCG.Neznám jakoukoliv laborku, kde by tohle vyšetření trvalo déle než 1 den, to včetně mimopražských.Takže to spíše bude pohodlnost paní doktorky.myslím ale, že jsi někde pasla, že míváš delší cyklus,ne? Ale možná si to s někým pletu.

Na vaření ve všední dny od začátku stavby domu nemám takřa vůbec čas, vařím jen tak 2-3 jídla do týdne a to hlavně v zimě, kdy člověk nemůže být venku.To se pak s tím vyblbnu dost a ráda,včetně pečení.
Byli jsme dnes v IKEA a už tam zase dlouho nepůjdu.Samá břichatice, tak jsem pořád přemýšlela, jaké břicho už jsem mohla mít i já... 😒 To na mě zase nějak padlo všechno. 😝
Šli jsme pro dvířka na botník a odnesli si neplánovaně i dvě židlo-křesílka k jídelnímu stolu.Manža o ně žebral jak malej.Takže mé na steanu dané peníze na granitovej dřez jsou v čudu. ☹

fram
24. srp 2010

ahoj holky,
@martasl sakra, to štve s těma testama. NO,uvidíš, co ti zítra poví gyndr.
@helcenka já se snažím taky zdravě,podobně jako ty. Moji chlapi na to tak nejsou, takže kamufluju nebo jim udělám nějakou "prasárnu" a sobě ukuchtím něco zdravýho. Ale třeba buchty peču jedině z celozrnný mouky, poloviční dávka nerafinovaného cukru apod. a to jim chutná, není poznat, že je to zdravější varianta 😀 bílou mouku doma nemám vůbec, řízek máme akorát na vánoce + max.1-2x do roka. 😅 Uzeniny jsem nevzala do huby už několik let. 🙂

fram
24. srp 2010

@veraakubik pěkně jsi to "kámošce" nandala, snad ji to docvaklo, jak byla necitelná.
@kopretina82 júú, ty už jsi v půlce a další krok máte za sebou. Gratuluju. 🙂
@breberuska jak píše Natul, zasloužila bys na zadek, okna neutečou, měla ses víc opatrovat.

fram
24. srp 2010

@daniela699 těžko radit, ale asi bych se na operaci taky hned nehrnula.

mv
24. srp 2010

Taky se snažím nevařit úplně nezdravě, ale pečení z jiné, než bílé mouky nezvládám.Používám jen hnědej cukr,bílej mám doma zakázanej od manžela s tím, že je vražednej... 😀
Se picnu, právě mi blikla sms od kámošky, že je na konci 3. měs.Ch jo.... 😒 ☹ 😠 A jak si myslíte?Zcela náhodně....
😠 😒 ☹ Proč to takhle je?????????????????????????????

fram
24. srp 2010

@mv to je prostě ta nespravedlnost. Kdo nechce , otěhotní a my.... škoda mluvit ☹

mv
24. srp 2010

Další kamarádka, co jsme mohly mít stejně staré děti.
A to si ještě myslím o kolegyni v práci, že je taky těhule,ale zatím mlčí.
Hm, tak já se jdu naložit do vany s vínkem,ať příjdu na jiné myšlenky. 😉 Pa zítra

martasl
24. srp 2010

mv-ona ta doktorka to myslela tak,že ona nemůže vzít krev na hcg když není gynekoložka.prej kvůli hcg musím na gyndu.no zítra tam crnknu a nějak se snad domluvím.v pátek ještě testnu.já mívám po revizi cykly 29-34 dnů.dnes jsem 38 DC.a ovulku mívám asi taky později,u posledního těhu mi to doktor řekl na utz,že bylo mimčo menší kvůli tomu,že jsem asi otěhotněla později.

lucie.krajcarova
24. srp 2010

@kopretina82 paráda, moc blahopřeju 🙂 a kdy bude velký utz?? budete chtít vědět, co to je?

lucie.krajcarova
24. srp 2010

jj taky jsme dnes v Letňanech potkali dost těhulí, tak se mi zastesklo...

natulaaa
24. srp 2010

holky tak já se loučím,jak pro dnešek,tak ani zítra ráno tu nebudu ,vyjíždíme už v pul šesté a na 7.45 tam máme být a sestřičky budou učit manžu píchat,škoda jen,že ten učicí panák budu jááá 😀 😀 😀 ,tak papa a držte palce 😵

DANI ahojky,já tě zpomínala,že co se děje 😉 😉
@mv dž se s kámoškou,já vím,je to na palici 😖
@martasl no na ebe jsem zvědavá teda 😀 😵

herbie
25. srp 2010

dobre ranko holky ja mam uz skoro noc pred chvili jsem se vratila od kamaradky je to ceska a ma 2 mali deti tak super jezdim k ni rada a ted si delam smazenej hermelin a brambor........moc vam dekuju vsem za utechu no je to v prdeli kdyz je doma treba mesic tak proste to nevychazi nedari se na testu / a kdyz proste ovulka je tak on tu zase neni to je fakt v prdeli a na to jeste jsem se vcera podivala na moji kamaradky facebook a ma tam fotky jeste s 2 dalsima holkama a vsechny 3 briska uz v 6 mesici no malem jsem tady z toho dostala zachvat bylo mi to lito ale preju jim to moc .... jako kazdy ktera se snazi o mimiska, akorat mne stve ze mi porad nic........ 😒 a jeste kdyz jsem k tomu sama doma pritel nevola nepise jinak zitra se ma vratit ve stredu tak jsem zvedava uz me to holky fakt nebavi porad neco ....... jinak vam vsem preju hezkej den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mv
25. srp 2010

@herbie hermoš bych si taky dala. 😵 To chápu, že to naštve a rozhodí náladu.Tak snad příští měsíc, ne?? 😉
Tak to zase včera na mě nějak padlo, po té sms od kámošky.
Pro mě je nejhorší to čekání na výsledky, pak genetika bude hotová až koncem roku a ještě se musí i moji rodiče dovyšetřit kvůli té mutaci.Kdybych už jasně věděla, že buď jo a budeme to ještě zkoušet, či naopak už ne,tak by to bylo vše snažší.Člověk by se smířil i s tou negativní variantou a posunul život dál jiným směrem a ne tohle několika měsíční čekání k prdu....
☹ 😠

mv
25. srp 2010

@martasl tak to jo, já myslela, že to byla tvá gyndařka. 😉

veraakubik
25. srp 2010

Hoky co je pravda na tom,ze kdyz je prerusovanej sex,ze jsou pak linejsi spermie a tim padem mensi sance otehotnet?!

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2010

@jahudka80 ahojky jahudko, prosim te... neporadila by si mi, kde si sehnala tu brigadu s pc, co mas? zachranuju kamaradku bez prace a mozna by ji to trochu pomohlo. kdyby si mohla, pisni, prosim, budu ti vdecna.

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2010

jinak preji vsem hezky den... ja mam od rana takovou naladu na prd, protoze manzel je uz druhy den krasne protivnej, tak at si je, ale nekazi naladu vsem okolo, ze...
mam novy vlasy, tak jsem si aspon udelala radost ofinou 🙂 a melirama 🙂

herbie
25. srp 2010

zzzuuuzzzziii super to je dobre hod si fotku do profilu 😉 at taky vime jak vypadas hahahahaha chlapi mi ani nerikej ja mam zilu na toho svojeho zitra se vraci ja mam po ovulce tak pristi mesic si to bude muset odpracovat celej tyden 😵

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2010

@herbie soucasnou fotku nemam, ale zkusim vystrachat nejakou svatebni 🙂 jo, ja bych ho fakt nekdy nejradsi necim trefila!!! kdyz jsem protivna ja, tak se muze po... ja totiz nemam narok na to mit spatnou naladu... ale kdyz ma spatnou naladu on, tak vse musi stranou... fakt dat si sklenicku vina a nechat ho se uprskat... at si trhne nohou 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2010

az budu mit nejakou inteligentnejsi fotku, dam si ji sem 🙂

herbie
25. srp 2010

no jasny to se musi taky kdyz jsem vytocena tak jsi dam rada sklenicku na uklidneni pritel ten nepije vubec jezis tady je teplo to je hruza se neda spat ani.....vystrachej nejakou fotku a hod ji jsem 🙂 🙂 mi kdyz se pohadame tak nastesti nedokazem bejt urazeni moc dlouho max tak hodinku a pak jeden z nas prijde ale pritel neni vubec hadaci tip takze to je spis z moji strany vetsinou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

herbie
25. srp 2010

jeeeeeeee pekna fotecka slusi moooooooooc

herbie
25. srp 2010

veraakubik.....hele ten prerusovanej sex to vubec nevim jak to chodi s tema spermosema to se musis zeptat MUdr natulky

lucie.krajcarova
25. srp 2010

ahojky! Herbie, to je mi moc líto s tímchlapem. nemůže si to nějak vyměnit???? je to fakt bída, zvlᚍ když je všude tolik těhulí..

veraakubik
25. srp 2010

@herbie a kdepak natulku mame?!Tad jeste nebyla,ze ne?!Natul kdeeee jsiiii?