Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
16. zář 2011

@leeena_4 Na vyvolani krvaceni, vetsinou MS 🙂

leeena_4
16. zář 2011

@martinakl přesně, takže naděje, že přijde je 😉. Má na to skoro týden 😉.
@hexelucka teď jsi to napsala! Já vím, kde je chyba a trošku manžela chápu. Ty se bojíš o to, že nebudeš mít s kým mimi. Pokud pro tebe miminko bude dál to nejdůležitější, tak o muže můžeš přijít. Nemyslím to zle, jen člověk to někdy potřebuje slyšet naplno. Ty se teď raduj z toho, že s tebou chce manžtel jet na dovču a být s tebou. Dáte si chvíli pauzu - vždyť konec roku je za chvíli a budete si užívat jeden druhého. Doktor v CARu, ti může být ukradený - tady jde o tebe a tvého muže, doktor to pochopí a když ne, bude jiný doktor! Tohle není cesta sbohem mimi a ahoj nejistoto, ale pokud ji tak budeš brát, může ji být. Tohle je cesta: stalo se nám něco hrozného, my se s tím vyrovnáme jako pár a pak půjdeme dál bojovat za naše miminko. Kočičko, pokus se to tak brát.

terrik
16. zář 2011

@hexelucka holka, hlavu vzhůru, neboj budeš sem patřit a když ne sem, tak do skupinky již těhotných 😉 Do března je ještě daleko, výročí oslavíte třeba tím, že začnete mimi opět plánovat a už bez všech problémů a strastí, ale prostě jen s radostí do života 🙂 Luci co máš jinak za koníčky?

hexelucka
16. zář 2011

@terrik právě že žádnej vše padlo jakmyle jsem podstoupila 1ivf dřív to bylo kolo, divadlo a takové ty věci kde se člověk pobaví....asi je čas se k nim vrátit.....bojím se bojím

hexelucka
16. zář 2011

@leeena_4 pokusím se zlatko zatnu zuby....bojím se že se ted vzdám snu o mimi pro manžela a pak se manžel vzdá mě pro kdoví co či koho...kéž by byla cesta jak otěhotnět přirozeně ta šance je ale malá kdyby byla větší zase by bylo veseleji.....zlati díky budu se snažit a zase vám pisnu zprávy z domova i když to sem nepatří není to tak dlouho co jsem se tady radovala jako těhotná a brečela po revizi a ted najednou je to kvůli něčemu daleko jinému.,..

leeena_4
16. zář 2011

@hexelucka Ty se teď musíš vzdát na már měsíců mimi, abys nepřišla o manžela. A klidně za půl roku můžeš mít obojí 😉. Vždyť manžel sám chce pauzu a ne abys mu teď hned dávala mimi, tak proč bys kvůli tomu o něho přišla?. 😉 Klidně sem choď, však proč ne? 😉

terrik
16. zář 2011

@hexelucka tak vidíš, koníčky máš 🙂 jen odložené,ale to nevadí. Já Tě prostě chápu, úplně přesně vím jak se cítíš, to mimčo se pro Tebe stalo smyslem života, a pak přišel kopanec. Stejně jako u mě. Luci, tak třeba zase zkus vyrazit na kolo, nebo do divadla, prostě za zábavou 🙂 A co kámošky? Neni to třeba tak, že už mají děti a Ty bys chtěla taky? Jo a mimochodem, jestli Ti bude 30 až v březnu, tak to jsi ještě mladice 😉

barbarucha
16. zář 2011

@hexelucka Ahoj Hexe, přijde mi, že jsi strašně pod tlakem a tím pádem tlačíš i na manžela. Já byla před třicítkou v podobném stavu a hrozně mi pomohlo podívat se na to tak, že jsem si řekla: co nejhoršího se může stát? Představa to byla hrozná, ale když jsem se na to podívala na jedno po druhém, řekla jsem si, že každou tu věc jsem schopná přežít i když ne s grácií a radostí, ale že to prostě nějak dám. Klíč je v tom, podívat se na všechny ty hrůzy zblízka a pak si říct, že jestli se to stane, tak je to teda blbý, ale určitě to přežiju. Nejlíp to asi vystihuje citát mé kamarádky: "Vstříc nejistotě vám nepomůže, když se poserete strachy."
Mít před sebou všechny ty možné budoucí rány jako takový nejistý oblak hrůzy je hrozně svazující. Ze mě strach dělá kripla, který svazuje svoje blízké pro pocit pochybné jistoty a myslím, že nejsem sama,. kdo to tak má. Takže pro mě je nejlepší lék postavit se tomu vlastnímu strachu a vyřešit si ty nejděsivější otázky. Když to uděláš, uvolníš partnera a strašně se vám oběma uleví.
A mimochodem rozvést se po třicítce, být nějakou dobu příjemně nezadaná a až budeš mít krátkodobých romancí dost, najít si nového kvalitního chlapa a začít znovu vůbec není špatné. Někdy na ty mezipříběhy a nový začátek se zamženýma očima vzpomínám 🙂 A už se tolik nebojím, Vím, že když bude nejhůř, adoptuju si nějakého černouška a taky to bude krásné.

terrik
16. zář 2011

@leeena_4 no přesně, vždyť ne všichni se tu snaží otěhotnět 🙂

leeena_4
16. zář 2011

@barbarucha výbornej citát a pod tvou radu se klidně taky podepíšu a tuhle "pomůcku" používám.

leeena_4
16. zář 2011

taky už jsem si zažila období, kdy bylo miminko to nejdůležitější a už to nikdy zažít nechci, je to cesta do pekel.

terrik
16. zář 2011

@leeena_4 Přesně tak, chce to zase začít věnovat se trošku sama sobě. Sama jsem teda ještě úplně nezačala 🙂 , ale už spřádám plány, že jak mi zkončí neschopenka, vyrážim na cvičení, ke kosmetičce a trošku se zkrášlím 😀

hexelucka
16. zář 2011

@leeena_4 protože si myslím že tím že to ted nevyšlo po tom všem tak už semnou nechce být a třeba to odkládá jen proto že je srab mi to říct rovnou....☹

hexelucka
16. zář 2011

@barbarucha díky mocinky za podporu uvidíme uvidíme co bude zatím na něj přestanu tlačit ještě je to daleko teprve jsem v půlce šestinedělí a nechám to pak na něj jak se rozhodne....to bude asi nejlepší varianta...ted se pokusím vypnout a nechám tomu volnej průběh bud se do toho půjde a nebo se to odloží....

hexelucka
16. zář 2011

@leeena_4 to ano a na té cestě jsem ted i já a přitom před pár dny nám bylo krásně.... 😒

hexelucka
16. zář 2011

@terrik jééé ty jsi milá🙂))díky prý mladice haha no jo máš pravdu mám pocit že jsem se totálně zbláznila ve všem to je tou panikou co mám v sobě a taky co mám ted ze všeho....pokusím se tomu ted nechat volnej průběh stimulka by nebyla za týden ale až tak přelom říjen-listopad nechám to ted na něj stáhnu ocas a vyčkám a bud a nebo.....nic jiného mi nezbývá a až pak budu fňukat a vrátím se do normálních kolejí

leeena_4
16. zář 2011

@terrik možná jsi ještě nezačala, ale už jsi to pochopila a cítíš, kudy vede správná cesta a to je strašně důležité 😉.
@hexelucka kočko, mě před pár týdny bylo taky krásně a už je všechno jinak. Ono to zní jako hrozné klišé, ale nejde se ohlížet za sebe, to ti potom utíká to, co se děje teď. Já jsem už začala s fenečkou chodit na cvičák, včera jsem si udělala krásné odpoledne s kamarádkou, za týden jedeme na pár dní s manželem do Krkonoš, začala jsem dělat zase korálky. Mám fakticky napsaný seznam toho, co ještě chci stihnout a čím si udělat radost, než přijde miminko a je tam toho mraaaky. Zkus taky něco takového 😉

leeena_4
16. zář 2011

@hexelucka a on byl s tebou jen kvůli dítěti? to určitě ne. Myslím, že o těhle obavách by si s ním měla popovídat.

hexelucka
16. zář 2011

@leeena_4 máš pravdu měla bych se zaměřit sama na sebe a začít se radovat se života a po celé té dlouhé štaci vypnout a dopřát si to co jsem doted zkrz cesty za mimi nemohla....Takže uvidíme pokud manžel sám příjde s tím že ještě ted bude repete tak bude pokud řekne ne....začnu žít a co on to nevím to už je také na něm....ví že jsem tady a pokud to bude chtít zapomenout tak bohužel....

hexelucka
16. zář 2011

@leeena_4 to ne to nebyl...no uvidíme ještě dám jedno kolo povídání a pak už je vše jen na něm....to asi bude nejlepší ne?

kixi
16. zář 2011

@leeena_4
@hexelucka chichi, ja zacala bolavou dusicku lecit nakupy 😀 kazde poteseni ma neco do sebe, preji Ti Luci, aby se to u vas uklidnilo a nasli jste k sobe zase cestu. Snaz se myslet na sebe, pecuj o sebe, delej si radosti a to by bylo, aby takhle spokojenou zenskou chtel opustit! 🙂

leeena_4
16. zář 2011

@hexelucka No právě. Hnala jsi se za miminkem a byla to složitá cesta, která nevedla do cíle. Musíš si vydechnout, odpočinout a né se hned vydat na další maraton 😉. Je třeba dopřát si uvolnění svalů, trošku potrénovat a pak až vyrazit dál 😉. Chce to zdravě se naštvat a dělat ze sebou něco! Ne čekat na to, až se s tebou manžel rozejde - vždyť to je jako čekání na porážku! Jste na to DVA! On teď potřebuje pauzu a já se mu nedivím. Ale to neznamená, že koncem roku nemůžete otevřít lahvinku a popovídat si o tom, kdy a jak to zase zkusíte 😉.

hexelucka
16. zář 2011

@kixi zlatko díky pokusím se asi jsem od vás potřebovala slyšet jaké jsou moje možnosti a že vlastně není nic ztraceného......dám mu čas at se sám rozhodne jak uzná za vhodné a pak tradá do práce(tu ale chci změnit tam se totiž do pohody nedám spíš naopak)ale to vše postupně a taky bych chtěla na tu naši vysněnou dovču někam k moři....a pak se uvidí

leeena_4
16. zář 2011

@kixi Jojo, taky mám na sobě dneska nové džíny a piju z nového ručně malovaného hrnečku. Na parapetu mám slunečnici v květináči, prostě si děláme radost a to je moc dobře, vždyť si to zasloužíme 😵

barbarucha
16. zář 2011

Já jsem si koupila pletací stroj 😎

leeena_4
16. zář 2011

@barbarucha paráda 🙂

lichtakova
16. zář 2011

@meiki ahojda, před chvílí jsme se vrátila z Motola z poradny, monitor ok, jinak mám pořád nález stejný, takže zatím asi spíš nic

martasl
16. zář 2011

ahoj holky 😉,teda vás dočíst je teda výkon.takže se omlouvám,že nebudu na vše reagovat.holt skleroza je skleroza... 😅

lichtakova-no teda,tak kdy to bude??už jsem se těšila na další fotečky nového miminka.aby tě ještě někdo nepředběhl 🙂

hexelucka-ach jo,ono nestačí mít bolavou dušičku kvůli miminku,on se k tomu přidá ještě manžel.ale jak píšou holky,manžel asi potřebuje víc času a chce si to v hlavě ujasnit.taky určitě nechce,aby ses pořád stresovala kvůli neúspěchům s otěhotněním.je na vás teď toho moc a chce to čas a hlavně se dát trochu do klidu a pohody.prostě vypnout a zaměřit se na jiný věci a obnovit koníčky.

holky jak jste psaly o té chřipce a těhu.tak na ni fakt pozor,měla lví podíl na tom že mi mimi umřelo.loni jsem se nechala očkovat a zatím mám od chřipky pokoj.letos chci jít zase.takže pokud plánujete mimi,očkování doporučuju.může se očkovat i v těhu.

herbie
16. zář 2011

holky dekuju moc jste zlaty, no ja se nemuzu dockat dalsi mrchi ktera prijde brzy, protoze zacnu jist nejaky ty prasky a 5dc pujdu na velky sono na vysetreni tak to uvidi jestli mam cysty nebo tak neco takze po tomhle uz budu vedet co semnou je urcite, martinakl to je mi moc lito drzim palce at je vse dobre 🙂

maximka33
16. zář 2011

ahoj holky, tak tu čtu pěkné novinky, Herbie, tak konečně se něco děje, mám radost!!
@martasl máš pravdu, pozor na nemoci! já se radši dopuju zeleninou a vitamínama. joa u nás platí očkování proti chřipce zaměstnavatel, tak zase půjdu.