Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

hexelucka
27. srp 2011

@daasenka85 děkuji mocinky no já hledala kam zapadnout🙂))a je fajne že v tom nelítám sama asi jsem ted i doma pěkně nesnesitelná....potkalo mě to co mě asi potkat mělo nejspíš opravdu lepší dříve jako později(snažím se to chápat rozumem)protože to ostatní mi to nechce vzít ☹ale bude líp jen ted hledám způsob jak se s tím vyrovnat a jak trošku pomoci děloze aby se rychleji nebo lépe dala také do pořádku at můžu jít v říjnu či listopadu do další minimálky a jsem fit po obouch stránkách.Ten femibion je opravdu moc dobrý já mám nějaké taky klasické odchylky ve dvou srážlivých faktorech a můj hematolog mi jej doporučil plus teda ještě acidum folikum užívám to je vlastně taky listovka ale jen na předpis....takže musím nasbírat sílu a energii do boje tak jako vy ostatní🙂

leeena_4
27. srp 2011

@hexelucka taky o tom kontryhelu uvažju 😉

hexelucka
27. srp 2011

@leeena_4 víš co si říkám?že bych šla i do pekla pro pomoc🙂tak za zkoušku člověk asi nic nedá takže jej taky určo zkus at jsem zase brzo fit🙂

leeena_4
27. srp 2011

@hexelucka člověk si musí hledat tyhlety "berličky" aby měl pocit, že pro to něco dělá. A lepší hledat, co pomůže, než se fut ptát proč se to stalo mě 😉. A fit budem do podzima, to je jasný 😉

daasenka85
27. srp 2011

@hexelucka Ono to uteče 😉 je podle mě rozumné si dát 2-3 měsíce pauzu (kvůli regeneraci dělohy a taky kvůli psychice). My začli minulý měsíc (mrcha chodí vždy na konci - 29. června, teď 31. července 🙂 ) a zatím teda nic,poprvé se zadařilo druhý cyklus, tak uvidíme teď, ale snažím se na to netlačit, tělo si řekne... A jak píšeš, lepší dříve než později 😒 já byla 7tt., ale naštěstí jsem se to dozvěděla až 14 dní před revizí (mám delší cykly - před tím 35 přesně, po kontryheli se srovnalo na 30-33), tak jen 10 dní jsem žila ve falešné nadějě..
Tak Ať to brzy dopadne 😉

leeena_4
27. srp 2011

Holky našla jsem hezký článek: http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=o...
My počkáme, co bude říkat doktor a jak se budu cítit po šestinedělí, jestli bude chuť na sex a tak. Ale chránit se asi nebudeme, ať si tělo řekne samo. U nás je to o to komplikovanější, že já s mým PCO jsem neměla moc ms a ovu vůbec. Může se to po těhotenství srovnat, ale nemusí, tak uvidíme, necháme to přírodě a když to nepůjde, nebo tělo nebude fungovat, vyrazíme zase do Gestu.

hexelucka
27. srp 2011

@daasenka85 já vím no do UZ mi to hrozně pomalu utíkala to prvního testování po IVF taky a najednou když je to pryč to letí🙂to je zákon schválnosti🙂říká se že by se to mělo zkoušet dokud je to tam dole "pohnojené"tedy od jednoho mimi nachystané pro to druhé🙂babské povídačky ale třeba u mé mamky to tak bylo a to už je 30 let zpět🙂no taky máš pravdu v tom že tělo si samo řekne u mě tedy šance na přirozené těhu je ale ne 100%takže je tomu třeba opět pomoci a já mám skvělého lékaře v caru ten tím vyloženě žije není to u něj o penězích má opravdu individuální lidský přístup ke všem ženám tam🙂takže mu věřím i nadále(před tím jsem zažila dvě IVF jinde ty nevyšli přístup katastrofální plus pěkně zaplacený)takže jsem zvědavá...moje cykli taky děs jsem v prosince po operaci endošky nato mi nasadili HA aby tu endošku udrželi a já jak jsem ji v březnu vysadila tak jsem musela chodit na vyvolávačky vaječníky byli tím zákrokem zpomalený...tak uvidíme jak to ted bude🙂musíme všechny věřit🙂)))takže i tobě tfuj tfuj hodně štěstíčka at jsem do vánoce zase těhu a dáme si pěkné dárečky🙂nic jiného bych ani nepotřebovala🙂jen je mi líto mě termín porodu vycházel na moje 30 té narozeniny a 3 výrocí svatby---mohli jsem mít krásný dárek no ale tak dáme si jej později🙂

daasenka85
27. srp 2011

@hexelucka Nj :-/ já bych měla "termín" cca 7. prosince, tak jsem naštvaná, protože 3 holky z mého okolí mají termín 8. - 12. prosince, což mě dost ubíjí 😢 když vidím, jak jim rostou bříška, už znají pohlaví, cítí pohyby..
a dost už 😠 Ať jsme hezky na Vánoce už těhotné, to zní líp 😀

hexelucka
27. srp 2011

@daasenka85 to si dokážu představit jaké to je koukat na ty usměvavé těhule....mě břicho docela narostlo no taky díky utroši takže jsem se nahrnula do obchodu a koupila si těhu kalhoty jééé jak mě tam bylo krásně....ted čekám až splasknu, kalhoty jsem mrsknula do skříně....a ty těhule taky mám kolem sebe jsou na mě hodné ale i tak....brouku mi si uděláme krásné vánoce taky ju?🙂))))

daasenka85
27. srp 2011

@hexelucka no to si piš 😉
takže Ty jdeš do ivf? kdy tam půjdeš? nebo budete nejdřív zkoušet sami? endoška je svinstvo, to má známá a krvácí co 14 dní :-/ je jí 36, chtěla by ještě mimi s novým přítelem (ona má ale přeci jen výhodu, že už má děti 15 a 11). Tak Ti moc ´moc přeji, aby se teď už zadařilo.. To už se snažíte asi dlouho, viď ☹ já si nemůžu pomoct, ale zdá se mi, že má dneska řada žen problém otěhotnět nejen z důvodu život. prostředí a stylu života, ale i kvůli dlouhodobému braní HA, vždyť já jsem po vysazení antiko skoro 8 měsíců vůbec nemenstruovala - vysadila jsem říjen 2009 a první MS až květen 2011 - nízká sliznice, nepracovaly vaječníky. Dr. mě tehdy strašil umělkem, jenže tehdejší chlap chtěl stejně s dětmi ještě počkat a nakonec jsme se rozešli, teď mám přes rok svého miláčka, který by taky už moc chtěl je o 5 let starší a taky mu začali "tikat" hodiny. Poprvé jsem otěhu, když jsme spolu byli teprve 8 měsíců, každý z okolí mi tvrdí, jak je to brzy, ale rozumíme si, od začátku bydlíme, tak si myslím, že už se přeci jen známe.. Navíc kámoška se rozvedla s chllapem po 10 letech (spíš on s ní), když prckovi bylo 6 měsíců-dítě přitom před tím chtěl :-/
proč to sem ale celé píšu? nakonec jsem tedy otěhotněla přirozeně a bez pomoci hormonů hned napodruhé, ale když si vezmeš, jaké jsem měla problémy před tím, tak kdybych nepotkala svého současnného a s bývalým jsme zůstali a on chtěl dítě (jsem ráda, že to tak nebylo, s tímto přítelem to je úplně jiné!!), tak bych taky už asi byla v CAR, protože už to budou dva roky od vysazení antiko

daasenka85
27. srp 2011

@hexelucka oprava, 1.menstruace květen 2010, to bych si dala, uff 🙂

hexelucka
27. srp 2011

mám za sebou dvě klasické IVF, a tohle byla po změně centra minimálka(trošku měnší zátěž pro tělo),ale pak to je vlastně taky klasické IVF.A tohle byl náš první úspěch po skoro 3 letech,Brala jsem HA 10 let začla jsem docela brzo....nebylo pro koho ji vysazovat až jsem potkala současného partnera dnes už teda manžela...a už to nastalo...nepravidelný cyklus(ten mi gynekolog srovnal takže jsem byla fit)jen pořád ne a ne otěhotnět...až mi to po roce nervů nedalo a objednali jsme se do jednoho centra na spermiogram a už tam zůstali to byl super dárek k mých 28 narozeninám.....a už to jelo během roku mě nalanařili do dvou IVF- následkem toho druhého pokusu a stimulace větší dávkou hormonů se mi natolik rozjela endoška(ta se musela udělat během té první stimulace protože můj gynekolog ji nezazbamenal)že jsem se musela nechat s bolestma před vánocema odoperovat)pak lázně ty na tom celém byli to nejhezčí a pak jsem se vrátila zpět do reality...k tomu mi ti idioti našli nějaké odchylky ve srážlivých faktrorech prej to byl důvod proč to dvakrát nevyšlo a už mě po konzultaci s hematologem hnali do 3IVF jenže mě tak vystrašili a chovali se jako hovada že jsem odtama vzala roha a zesypala se, zkončila jsem u obvodní, následně u chocholouška a na antidepresivech...následovala návštěva nového centra a nová naděje....úplně jsem se psychicky spravila, dokonce nám bylo řečeno že manžel neplodný není a jednou mi načasovali ovulku než jsem se vrhli do minimálky jen by nám to dýl mohlo trvat a vzhledem k manželovu věku a moji zasr...endošce to nemělo cenu riskovat....takže minimálka úspěšně proběhla, já otěhotněla vysadila antidepresiva a po pár týdnech štěstí jsem zase na začátku....ale je to úspěch ne?když to už aspon konečně vyšlo a já i lékaří ví že těhotná můžu být a že i moje embryjka jsou schopná uchycení jen tohle byl osud prostě příroda takto končí 7 z 10 těhu díky chromozomiálním vadám které nikdo neovlivní prostě se potká špatná spermie se špatným vajuchem....a je to i u přirozených těhu....tak to je zase můj příběh a s tebou jak tak koukám se taky život nemazlí stejně jako já jsi našla toho pravého a....ale neboj ty máš větší šanci že se ti zadaří přirozeně a dřív jak mě nevzdáme se a brzo to není u tebe jako jen ty musíš citit zda je to ten pravej a na ničem jiným nezáleží můj chlap je o 7 let starší a co na to kašlem ne?

hexelucka
27. srp 2011

@daasenka85 no jsem si říkala ale víš jak mě to ted prd myslí🙂))))))

daasenka85
27. srp 2011

@hexelucka Děkuji, hezky jsi to napsala, máš pravdu, že poprvé cítím, že je to "ten pravý" (i když jsem nikdy před tím neměla ráda ten výraz - proč asi, že 🙂 )
teda, máš toho už hodně za sebou a musíš být moooc vyrovnaná, z těch antideresiv si nic nedělej, naopak to o Tobě svědčí, že jsi správná ženská a než abys něco "lámala přes koleno" a snažila si za každou cenu pomoct sama, je lepší vyhledat odbornou pomoc ! Já tuším, co je deprese, trochu jsem do toho spadla ve svých 21 letech, kdy mi opravdu poprvé začaly tikat biologické hodiny, ale zato intenzivně!! uvědomila jsem si svou beznaděj (čekaly mě ještě 3 a půl roku školy, chlapa jsem tehdy neměla pro jistotu vůbec, což k mé náladě asi přidalo) a budeš si myslet, že jsem fakt magor, ale já se fakt už tehdy doslova hroutila z touhy po mimču a hlavně z té beznaděje, že to hned tak nebude (přestože jsem racionálně velmi dobře věděla, že na to podmínky opravdu mám zcela nulové - o to to bylo horší) a přestože jsem byla zpětně na dítě ještě tehdy nevyzrálá, tak jsem měla pocity prázdnoty, hledání životní cesty, uvědomění si, že narozdíl od mých vrtevníků mě nebaví jen sedět v hospodě, kouřit a umělle se bavit.. Koníčkyy jsem naštěstí měla, ale spíš individuální (kolo, procházky, četba, studium italštiny...), což mi tehdy taky moc nepomohlo.. a vysvětluj někkomu, že chceš dítě v 21 letech, když jsi studentka, navíc bez chlapa :DD nakonec to trochu přešlo, ale o to vášnivěji jsem po 2letém vztahu "na dálku" (to mi bylo 24) usilovala o společné bydlení s bývalým - bez odezvy. Takže další pocity bez naděje...
Až moje sluníčko mi pomohlo se od toho trochu odpoutat a tolik to neřešit a můžu Ti říct poprvé v životě, že bych svůj vztah nevyměnila za to mít mimčo v 25 a být na to sama (jak jjsem pod blouzněním hormonů pomalu skoro začala plánovat) a i když je dítě k nazaplacení, zrovna tak je k nezaplacení (obzvlášť v dnešní době) úžasný chlap, což my tady na fóru všechny máme (jinak by jsme tu nebyly, kdybychom to mimčo chtěly jen my samy - to vím opět z vlastní zkušenosti 🙂 ), takže i když si na mimčo počkáme déle než většina holek a je naše cesta k němu delší a trnitější, jsme šťastné holky a o to víc budem štasnější, až se konečně zadaří!!!
A mch. blahopřeji ke skvělému dr., který se ssnaží vám pomoci bez ohledu na finanční ohodnocení, takových taky moc není! O to víc to teď půjde a přesně tak, i když je smutné o mimi přijít, berme to jako poloviční úspěch,že "to přeci jen jde"

hexelucka
27. srp 2011

@daasenka85 ted použiji tvoje slova: "Až moje sluníčko mi pomohlo se od toho trochu odpoutat a tolik to neřešit a můžu Ti říct poprvé v životě, že bych svůj vztah nevyměnila za to mít mimčo v 25 a být na to sama (jak jjsem pod blouzněním hormonů pomalu skoro začala plánovat) a i když je dítě k nazaplacení, zrovna tak je k nezaplacení (obzvlášť v dnešní době) úžasný chlap, což my tady na fóru všechny máme (jinak by jsme tu nebyly, kdybychom to mimčo chtěly jen my samy - to vím opět z vlastní zkušenosti ), takže i když si na mimčo počkáme déle než většina holek a je naše cesta k němu delší a trnitější, jsme šťastné holky a o to víc budem štasnější, až se konečně zadaří!!! " - tak tohle je drahá tvoje odměna za ty roky beznaděje a všech bolístek🙂)))a to je moc a moc krásný.Každá cesta i ta cesta trnitá má svůj cíl kdybychom měli v životě vše hned a jen tak nebylo by to taky spravné...tím že dostáváme lekce i když tvrdé od života tak to nás posiluje i když si to hned nemyslíme ale časem na to příjdeme, posiluje nás to a zoceluje o to víc si to pak užijeme a budeme si toho vážit🙂))))))a to že máme vedle sebe chlapa s velkým "CH"je obrovské plus a dar🙂)Já taky když jsem začla před lety mimi chtít jsem byla na škole....některé moje spolužačky ze základky či střední mě měli za kariéristku ale tak to nebylo neměla jsem chlapa tak co mi zbývalo a když jsem jej našla tak jsem přeci nemohla školu přerušit...dneska si říkám možná to byla chyba byli jsem oba mladší a třeba by to bylo snažší ale to je to co kdyby nad tím už se nesmí přemýšlet nesníme se dívat vzad ale vpřed🙂)

kixi
27. srp 2011

Ahoj holky, v utery me ceka revize pro zamlkle tehu....radsi se moc nevyptavam, at se zbytecne nestresuji tim jak to bude probihat....porad mam ale tehotenske priznaky, jen me boli bricho vic nez driv..na revizi me nechavaji cekat 8 dni...napadlo me jen, zda nevite nebo nemate zkusenost, ze by se to jeste nejakym zazrakem mohlo spravit? vim, ze nema cenu si davat takove hloupe nadeje...jen me to tak napadlo ☹

zandi78
27. srp 2011

@kixi Ahoj kixi. to je mi moc líto....Já jsem taky prodělala zamlklé těhu. a věř-že takovéto zázraky se nedějí... Musíme se smířit s tím že to tak mělo asi být. lepší ZP než později něco horšího. Zvládla nás to taky spousta, a věřím že i ty to zvládneš. pár str.zpět je i popsaná hospitalizace při revizi-zkušenosti a vzpomínky nás všech co jsme tím prošly. tak si to klidně pročti. Nevím o nikom komu by se takový zázrak jak píšeš stal, ale díky těmto stránkám vím o jiných zázracích.. 😉 - uzdravit dušičku, tělíčko a začít znova a těšit se na dvě čárky 🙂 zůstat s nadějí kamarád.a tady jsi na správné adrese 🙂 . Za otázky se nestyď.naopak. ptej se....od toho tady všechny jsme( bohužel i bohudík) Drž se a hodně síly...

kixi
27. srp 2011

@zandi78 diky moc, snazim se byt optimisticka, ale dnes to na me trochu padlo...to cekani na revizi je proste silene...dekuju za mila slova. Uz aby to bylo za mnou, zacnu uzdravovat telo a bude urcite lepe...

zandi78
27. srp 2011

uvidíš, že se ti po revizi uleví... Takových dnů jako dnes, bude ještě pár... je to pro tebe ještě čerstve a hlavně jestli máš pořád příznaky těhu, nejde na to nemyslet aspon chvíli. znám to. ale uvidíš, že zase přijdou krásnější dny 😉

leeena_4
28. srp 2011

@kixi To je mi líto, že tě nechávají takto čekat ☹. Asi každá z nás dufala v zázrak, já jsem si taky říkala, co když se pletou a náš chlapeček downa nemá a narodí se zdraví. Ale to je jen obrana mozku, který se bojí tu špatnou informaci přijmout. Oni ti udělají utz při nástupu, kde si potvrdí stav.

Jinak ahoj holky. Dneska to na mě trošičku padlo, když jsem v diáři na čtvrtek 1.9. našla poznámku 14+0 registrace Podolí 😢 Holt až jindy.
A mám jeden problém a potřebovala bych radu. Na papírech v nemocnici mám napsáno, že se mám do týdne hlásit u svého dr. u kterého mám i neschopenku. Ale ten dokotor má asi celý příští týden dovolenou. co mám dělat? Mám jít na kontrolu jinam ? a co ta neschopenka. Dělám jako personalistka, takže je možný, že budu muset do práce ve čtvrtek a udělat podklady pro mzdy, ale raději bych ještě zůstala do pátku doma. Mohla bych se tam zastavit pro potřebné věci a udělat to z domova. Jak dlouho jste byly doma vy?

kixi
28. srp 2011

@leeena_4 dekuji za uklidneni, bala jsem se ze me utz neudelaji...uz mam sbaleny kufrik a desne se uterka bojim :( vubec nevim co cekat... :(

kixi
28. srp 2011

@zandi78 jj nejhorsi je ze me porad hrozne boli prsa, mam nafoukle brisko...ale dnes jsem zacala spinit, takze uz se to tam asi pomalu spousti :( ale doktorka rikala, ze to usnadni revizi..tak aspon neco...mam docela bolesti a desim se, ze se me tam jeste budou vrtat...ach jo....

caleana
28. srp 2011

Hojda vsem. Tak mam zanet hltanu, neskutecna bolest, 39 horecky. Ted jsem se po dvou dnech trochu najedla. Nikomu nepreji. Tak omluvte prosim mou absenci. Vsem i nadale drzim pesti. 🙂

leeena_4
28. srp 2011

@kixi neboj se, není to vůbec nic hrozného a uvidíš, že po tom, co to malé máš v sobě i když to nemůže dopadnout to bude vysvobozením. mě bylo právě ty dva dny před zákrokem nejhorší. Pak v nemocnici to byla ohromná úleva a teď to zase trochu dopadá, tak snad se brzy oklepeme

lichtakova
28. srp 2011

@jahudka80 nazdar jahů, moc na tebe myslím, pokaždé u žehlení nějakých pidivěcí, říkámsi, jaks to dobře odhadla, že sis to všecko zařídila už tak brzy, držím pěsti, ať je všecko ok a je ti dobře 🙂

kixi
28. srp 2011

@leeena_4 diky...jj, take me prave neni moc do zpevu...uz aby byla streda a po vsem 🙂

jahudka80
28. srp 2011

@lichtakova to jsi moc hodná, že na nás myslíš,no tý jo já to udělala za minutu 12 😀 ve středu jse měla vypranej kočárek, doklidila sklep, v pátek odpoledne zkontrolovala věci do porodnice a večer po 19h mě chytli kontrakce po 5minutách 😀 nejprv jsem si říkala nebolí to přejde to a šla to zaspat. No průšvih byl když jsem se vzbudila 4h a bylo mi zle a bolelo mě břicho 😢 😢 sama jsem si dojela na pohotovost. Doktorka mě sprdla jakto že jsem nepřijela už v noci.... já se bála, že si mě tu nechaj.... no a stalo se už tu jsem 36dní. Dnes mi vysadili gynipral, tak mi zůstala jen kapačka s hořčíkem 😀 tu jim nedám 😀 tedy aspoň týden nééé. Pak už je to jedno budu 36tt a když bude chtít Leontýnka vylést tak hold vyleze a domů se už nedostanu s bříšečkem ale s mimískem v náručí. 🙂

jane84
28. srp 2011

Ahoj holky. Omlouvám se, že jsem teď dva dny nedala tabulku, ale stěhovali jsme nábytek a věci, vše jsem uklízela a rovnala do skříní. A internet jsme zprovoznili až teď. Tabulku dám teď na zítřek ju? Jinak teda konečně bydlíme 😉 jsem unavená jako blázen, ruce až někde u kolen a zítra vstávám v 5 do práce. Mě hrábne. Ale aspoň do toho skočím rovnýma nohama. Přeji pěkný nedělní večer a začátek týdne

jane84
28. srp 2011

@jahudka80 tfuj tfuj tfuj, abyste holky ještě těch pár dní vydržely 😉

jane84
28. srp 2011

Takže tabulka na pondělí

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)............................39DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................39DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................26DC
endie (25let, MA 3/2010).................................................................................................23DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..23DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)...................................................22DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................18DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).......................13DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)............................................................................10DC
safea7 (32let, MA 5/2011,Calibrum babyplan).............................................................6DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….……6DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………………...5DC