Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@vonrk jj splín je potvora... já jsem zase vyřízená, nic mi nezlepší náladu. prostě s tou školkou nevím jak dál 😢

rozum
18. bře 2011

@fram Ty Tvé týdny, jak naskakují to je bomba. 😵 Já vím, že je tam riziko potratů, ale znáš někoho z Tvého okolí, kdo kvůli tomu potratil?
@vonrk - to já znám taky mě to chytne, hlavně, když můj o prázdninách odjede na pár dnů si užít s chlapama a já je mám na prázdniny, tak mám taky splíny. Alespoň Tě přivedou na jiné myšlenky! Něco dobrého upečte holky!

marulinka
18. bře 2011

@a.j.a. děkuju.ty odpočívej,ať mimi v bříšku ještě vydrží 🙂
@fram co sou to ty triply? vím,že tu o tom občas píšete,ale vůbec nevím,co si podtím představit. 😖

fram
18. bře 2011

@a.j.a. tak se hodně opatruj, ať prťousek ještě aspoň 2-3týdny vydrží v bříšku
@pe_t já měla taky místo mrchy výtok,ale nepřikládala jsem tomu žádný význam, protože na výtoky trpím i normálně a vida, bylo to těhu 🙂 Tak moc držím palce.

fram
18. bře 2011

@rozum máš pravdu, neznám nikoho, kdo by měl po amnio problém, já na ní byla s klukem a bylo to v pohodě. Jenže to riziko přeci jen je a pro mě je tohle poslední možnost, kdy mít miminko, takže když triply nebudou katastrofální, na plodovku jen kvůli věku nepůjdu.
@marulinka je to odběr krve, kdy se určuje hladina některých hormonů a nevím čeho ještě - je to takový genetický test, podobný NT, ale méně spolehlivý . Často bývá falešně pozitivní a pak doporučují odběr plodový vody. Triply ti určitě budou dělat, je to na rozdíl od NT hrazeno pojišťovnou.

marulinka
18. bře 2011

@fram doktorka mi nic neříkala,jen včera doktor na tý genetice,že se to bude opakovat ve 20tt.tak to je třeba ono??? nebo to jen odběr krve v ordinaci? krev my u předchozích těhu braly docela často,tak si ani nepamatuju co a jak a kdy 😖 😖

fram
18. bře 2011

@marulinka krev na triply se bere myslím až po 17tt a ve 20tt by se měl dělat genetický UZ, který ale s triply nemá souvislost.

marulinka
18. bře 2011

@fram děkuju za vysvětlení 🙂 krve se nebojím,tak je mi jedno,jak často ji berou.děsím se testu na cukrovku,minule sem se málem poblila ☹ 😅

helcenka
18. bře 2011

Ahoj holky,
tak dneska se mi spustila pořádná rýma, ale kupodivu se cítím o něco lépe, protože už nemám tak zalehlé uši. Konečně snad všechno ze sebe dostanu a bude mi líp.

Aji, já bych zase chtěla, aby prcek chtěl ven dřív. Od ukončeného 36. týdne (což budu mít příští pátek) se u nás rodí normálka, i když tady taky nemáme dětskou Jipku. Tak se chystám, že bych třeba příští týden umyla okna a trochu to uspíšila. I když tomu nevěřím, protože v pondělí mi dr. řekl, že na porod to fakt vůbec nevypadá a prcek se tam bude držet zuby nehty.

Fram, u nás se tripply dělají v 16. týdnu.

Marulinko, já jsem se na cukrovce opravdu poblila a ještě sebou sekla, takže mě poslali domů a test se nekonal - to bylo s Kubíkem. A teď jsem dr. říkala, že tam fakt nejdu, tak mi vzal jenom krev. A teď znovu. On sám říkal, že to ochutnal a bylo to hnusný. 😝

Vítám nově příchozí, tady ti bude dobře, jsme tu fajn parta a holky mi moc pomohly, že jsem se mohla vypsat, protože manža se mnou o tom nechtěl mluvit, úplně se uzavřel a já o tom mluvit potřebovala.

Holky, já se přejedla lívanců - snědla jsem 4 a nemůžu se ani hnout. Jsem si sice říkala, že sladké jíst nebudu, aby mimís zbytečně nepřibíral z cukrů, no ale co chudák já, když mám pořád jen to kilo nahoře a je fakt, že se necítím moc dobře - jsem unavená a sotva se vleču.

Přeji všem hezký víkend, i když to počasí asi nebude nic moc.

a.j.a.
19. bře 2011

@fram přemýšlela bych stejně. Pokud by triple testy a hlavně NT byly v pořádku, tak bych plodovku odmítla.

a.j.a.
19. bře 2011

@helcenka no, u nás dětská JIP je. Máme ji tady na fakultce, kterou mám za rohem, takže tam můžu dojít pěšky 🙂 ale tam já právě rodit nechci. Chci jít do druhé porodnice, kterou mám o kousek dál a kde jsem rodila i Klárku. Navíc tam rodí i ta moje PA. A tam právě ta JIPka není. Pak tu máme ještě třetí porodnici a tam už nechci vůbec 😝
A tak dneska to třeba na porod nevypadá a za týden už může prcek chtít ven 😉 tož pak umyješ ty okna, vyjdeš pár schodů, dáte s manželem sex, horkou vanu a červené víno a možná bobka přemluvíš 😉 😀
ňam ňam ňam, lívance, ty bych si dala 😵 tiše závidím 😀

a.j.a.
19. bře 2011

Ještě jsem zapomněla, holky snažilky, kdo máte v blízkosti lékárny Lloyds, tak tam mají teď v akci ty digi těhu i ovu testy Clearblue. Tož kdyby ho chtěla některá vyzkoušet.

No a já valím do sprchy a spát. Dobrou všem 😵

rozum
19. bře 2011

Hezké sobotní ráno. U nás teda není a netýká se to jenom počasí. Dělala jsem si test a je tam jen slabá čárka, slabší než včera. Tak to vypadá, že pokud ve mě něco bylo, tak se to pouští a já dostanu MS. Už si to ani neomlouvám tím, že jsem nemocná. MM všechny tři vyhodil do koše, takže je očividně zklamaný, bobek můj. Jo ještě mě napadlo, jak kdysi psala mám dojem, že Jahu, že v pozdějším těhotenství to v moči nejde poznat...magořím. Sakra, zbytečná ztráta častu, kdyby MS došla jak měla, byla bych naštvaná, ale byla by a mohly bychom se zkoušet dál, ale takhle?

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@rozum škoda že ty testy manžel vyhodil, teď bys mohla srovnávat. je to těžké... nejhorší je to čekání. ale zítra bych to ještě zkusila!!!! a je to pravda s tím, že když jsi třeba v 6tt nebo později, tak ta čárka je slabší,měla jsem to taky tak.

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................53DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................44DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................34DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)........................................................34DC
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................30DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................20DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................20DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................19DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................17DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................14DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................8....11DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................8DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová...................................................5DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................5DC

rozum
19. bře 2011

@luci, já je z toho koše vzala a srovnávala, a právě, že je to o fous slabšší. ale moc nechápu, když se v krvi HCG zvyšuje, tak jak to, že v moči klesá? A já brala teď dost ty homeopatika, myslíš, že by to mohly ony nějak zeslabit?

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@rozum to netuším... zkusila bych to zítra. a dokud tam ty//, tak nic není ztraceno.

rozum
19. bře 2011
pe_t
19. bře 2011

ahoj holky

@rozum já si myslím, že homeopatika by neměla nijak hcg v krvi ovlivnit ne? Ale je fakt, že pokud ty //jsou, tak zatím je to dobrý.Zkus určitě zase zítra testit.

i.komtesa
19. bře 2011

Ahojky holky, venku to opravdu moc nevypadá
@rozum být tebou dokud tam ty dvě čárky jsou asi bych se jich držela 🙂
@lucie.krajcarova jestli mě přidášdo seznamu tak prosím upřesňuji( 36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan) jen jsem nepřišla na ty DC
K té plodové vodě, braly mi jí dvakrát a nikdy jsem neměla problém. A výsledky jsou nezkreslené a 100%.

rozum
19. bře 2011

@pe_t a Ty se zatím držíš, teda spíš ta Tvá MS! Jen tak dál!
@i.komtesa - vím, že lepší dvě čárky než jedna, ale kdyby to bylo zřetelnější byla bych klidnější. Já to prostě nemůžu mít jednoduché!

pe_t
19. bře 2011

@rozum no mě už plíživě nastává splín...."zatím" sice nic, ale včera v noci jsem zašpinila ( jako poslední den ms). A to tak mívám - začíná to špiněním a pak se to rozjede. Akorát špinívám už tak cca 30 + - den a do 1 dne přijde. Takže jak jsem to včera viděla, čekám, že dnes bude další špinění a zítra nejpozději ms... ☹ . Už nevím, co proto víc dělat. V pátek mi dal dr. clostybegyt. Mám ho nasadit 3DC. Tak ted holt už jen čekám, abych věděla, kdy začnu a kdy se obj. na UZ. Jen jsem si myslela, že to nebude třeba, že to zvládnu bylinama, kúrama atd. ...můj chlap to ani neví a ani mu o tom clostíku a kontrolním uz neřekknu. Připadal by si divně a asi by to ani takto nechtěl. Aby nám řekl dr. TED. Na pokyn. ... 😒 ale chápu ho.

pe_t
19. bře 2011

@rozum držím palečky, ať se mimi nepustí. Bude to dobrá, uvidíš 😉

rozum
19. bře 2011

@pe_t Peťuli, žádné takové, to bude uhnizďování, jsme stejný den, proto budeme těhuly obě a Ty mě pak budeš uklidňovat, jako zkušená druhorodička!!!! Já už s Tebou počítám!!!! Ale chápu, taky bych to chlapovi neříkala, nemusí vědět o všem.

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@i.komtesa jo přidám tě. tak prozatím tam můžeme dát den číslo jedna jako den potratu. kolik dní jsi po potratu?
ta první mrcha občas přijde fakt dlouho, tiburcia by mohla povídat...

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@pe_t tak taky ještě nic není jistého ani ztraceného 🙂))) a to je dobře, že chlapovi neříkáš o všem,co bereš, můj by se taky asi zhrozil 🙂))))

pe_t
19. bře 2011

@rozum 🙂 no kéž bys měla pravdu. Taky jsem si všimla, že jsme stejný den. Ale Ty to máš "růžové ne bílém" . Já to vždycky mívala jak noty na buben, ale byvalo to jasnější. Prostě mě začalo jeden den bolet břicho a během pár minut ms se spustila. Ted od té doby po revizi je to na h....... špinění nic, špinění a nic a pak teprve. V životě mi ms nezačínávala nějakým špiněním. To znám až teď. Akorá jednou jedinkrát mi přišla až 34DC ( minule). A to ještě dva dny předtím jsem špinila. A 34DC mám už dnes. Zašpinění jednou trochu včera v noci. Pořád se chodím kontrolovat, mám intimku a už z toho blbnu. pokud dnes nic, tak se mi akorát prodlouží cyklus ☹
Já jsem i z toho snažení už otrávená. Vůbec mě to nebaví. pořád mít někde v podvědomí, jestli je zrovna ten správný den 😠 .No a to ted s tím clostybeg.a UZ jinak nejde. Tak a ted zas , aby se mm chtělo...
Já vím, že dokud ms není, je ještě naděje, ale já jsem tak skeptická... 😔

i.komtesa
19. bře 2011

A omlouvám se jsem ostuda, už jsem ty zkratky našla,
jenom nevím 15. mi dělali revizi a 17 už jsem ani nešpinila. Tak se to počítá od teď nebo mám počkat na 1.ms??

pe_t
19. bře 2011

@i.komtesa no mě tenkrát říkali v nemocnici, že počkat na 1 ms a pak sledovat cyklus.Ono totiž to můžeš mít posunutý, než předtím. Tak být tebou, bych sledovala od té 1.

i.komtesa
19. bře 2011

@lucie.krajcarova Díky díky to jako martasl 53 dní bez ms, to bych toho doktora fakt nakopala kamsi. Tak teď už jsem opět o trošku víc v obraze. No já jdu na gyndu v pondělí, paní Dr. řekla, že mě nechá doma dokud se nebudu cítit sama jít do práce. Vždycky jsem byla toho názoru jít do práce co nejdřív on tam člověk přijde na jiný myšlenky, ale tentokrát se mi tam opravdu nechce.

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@i.komtesa můžem začít tak, jak budeš chtít. buď počítat od zákroku, nebo být dole v tabulce zatím bez dc a počítat, až dorazí ms.
@pe_t a test jsi nezkoušela?