Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

janarichla
24. lis 2015

@ilonar no ona se ptala jestli normalni prohlidku ja rikam nevim asi ne :D tak sem ji rekla o nehode a ze jsem po revizi a ta hned no to je akutni to je akutni :D tak nakonec jsme se domluvili na patek od pul 8 maji akutni pripady :D a ted jak jsem sla do sprchy, sundam tricko a jsem osypana a oblicej jak pubertak

ilonar
24. lis 2015

@janarichla To já jsem pořád, jak jsem přestala brát antiko, tak to byl mazec, takový uhráky jsem neměla ani v pubertě, hlavně na krku a na zádech 😖 Ale to k tomu patří. A ještě jsi testovala?

janarichla
24. lis 2015

@ilonar no ted jak jsem prisla se psem rikam zkusim, a tak jak vcera, asi to bylo tim, ze je to vecer, jsou to testy za 30 korun, tak co bych chtela :D no jako je to hrozne ja jen vrch zad a dekolt a celo hrozne :D uz sem to natrela tea tree 🙂

ilonar
25. lis 2015

Tak co holky, něco nového? Já dnes přesně tři týdny od revize, zítra volám pro výsledky. Už nakupujete dárečky? Co pro chlapa kromě "měkkých dárků"? 😀

dvoracek
25. lis 2015

@ilonar my dnes byli na genetickych testech,vysledky budou za 6 tydnu.darky letos vubec nevim.ale dvema kamaradkam jsem dnes koupila veci pro jejich mimi,tak se mi zastesklo u tech stojanu. Jinak my si koupili tyden pred potratem auto,hlavne aby se tam vlezl kocar,tak jeziska uz mame....

verca1508
25. lis 2015

Pěkný večer holky, tak dárky jsem ještě nějak nezačala řešit, nemám letos nějak moc inspiraci, ale manžel si asi něco vybere sám a já mu asi koupím nějaký náramek - ten původní měl 7 let a přetrhnul se mu a byl na něj už zvyklý a na ruce mu chybí. Ale proto vlastně nepíšu. Před chvílí jsem dostala zásilkovou službou kytici růží - jsem totálně v šoku a dojatá, ne, nebyla od manžela, ten koukal stejně jako já, kytici poslala moje paní vedoucí se vzkazem, že na nás myslí a přeje, aby toto období co nejrychleji pominulo. Toto by mě ani ve snu nenapadlo.

dvoracek
25. lis 2015

@verca1508 to je teda moc mile ☺😊

ilonar
26. lis 2015

@verca1508 To je krásné, určitě tě to dojalo. Uvidíš, že ti práce pomůže.

verca1508
26. lis 2015

@ilonar Jj, dojalo a moc a dokonce i manzela. Jj, pomuze, ted delam velky uklid a taky nemam cas nad cimkoliv premyslet. 🙂

ilonar
26. lis 2015

Já jsem dnes volala na ty výsledky porevizní a jediné, co dr řekl, že se tedy potvrdilo to zamlklé těhotenství a že žádné onkologické jevy tam nejsou. Škoda, že z toho nemohou zjistit více, ale je to tedy asi dobré.
@janarichla Zítra na kontrolu? 😀
@verca1508 A kdy nastupuješ do práce? A už jsi byla na kontrole po revizi?
@dvoracek Dnes u doktora?

verca1508
26. lis 2015

@ilonar To nevim, na jedne kontrole jsem byla, ale znovu jdu 7.12., tak se dozvim vice, take vysledky z histologie a uvidime jestli pujdeme na nejake testy, genetiku a tak. Jj, Tve vysledky jsou normalni, cekam to podobne, snad nenajdou nejake abnormality.

ilonar
26. lis 2015

@verca1508 Takže dobrá zpráva. Ještě jsem se vyptávala, ale opravdu nic dalšího. Asi jsem čekala něco jako ano můžete za to vy, protože jste měla opar 😨 Ty jsi 14dní po revizi viď? A jsi na tom lépe?

verca1508
26. lis 2015

@ilonar Jj, dneska je to 14 dni od revize, je to mnohem lepsi, nejhorsi je za nama. Ted jenom pockat na vysledky a kontrolu a vedet, co dal. Myslis, ze by Ti pomohlo, kdyby Ti rekli, ze za to muze Tvuj opar? Ja jsem se ptala uz minuly tyden doktora, jestli muzeme tomu priste nejak zabranit, tak rekl ze ne.

ilonar
26. lis 2015

@verca1508 To víš že nepomohlo, právě proto to píšu, nevím, co jsem čekala, takhle je to nejlepší. Teď ještě abych to dostala a budeme opět na začátku. Ty jsi ale také po první revizi viď, tak to ti genetiku asi dělat nebudou, co jsem četla, tak na to chodí holky až po druhém nebo třetím nezdaru.

verca1508
26. lis 2015

@ilonar Ja vim, ale doktor mi rikal, ze uvidi a ze nas tam mozna posle, kvuli mamce, jak mela rakovinu a bohuzel neprisli na to, kde byl jeji zdroj.Tak uvidime, stejne vsude ctu, ze skoro nikdy na nic neprijdou. Jenom hloda cervicek, treba kamoska ted taky potratila, uz ale jedno dite ma a u nas jak nemame zadne, twk si rikam, jestli opravdu nemame nejaky problem, uvidime, stejne takhle nic nevyresime.

ilonar
26. lis 2015

@verca1508 Neboj určitě žádný problém není, třeba jen nezahojená psychika ze všech těch věcí, které se přihodily. Většinou to bývá špatná shoda okolností a příroda si to sama rozhodne. V tom se raději moc nedloubat, protože by mohlo být ještě víc zbytečných červíků.

verca1508
26. lis 2015

@ilonar Jj, snad jo, jako ja jsem psychicky byla uz v poradku, svatba a libanky me nakoply, citila jsem se opravdu v poradku, to uz je ted jedno. Prijde novy rok a s nim se vse otoci a budeme vsechny zase stastne a budeme se brzy tesit z rostoucich brisek a ne z tohi kvanta sladkych dobrutek 🙂

janarichla
26. lis 2015

@ilonar no jdu, sem teda zvedava , jeste si udelam rano jeden test a uvidim, co tam bude :D

verca1508
26. lis 2015

@janarichla Tak budeme cekat na pozitivni zpravy 🙂

dvoracek
26. lis 2015

Tak holky,dnes kontrola.zitra to budou 4 tydny.stale se jeste trochu docistuju.vysledky vse v poradku,takz pricina se nevi,zadna toxoplazmoza,chlamidie-nic.vcera doktor na genetice rekl ze tak max z 10 procent by to mohlo byt genetickeho puvodu.vysledky budou za 6 tydnu.takze se mozna taky na nic nedojde. Jinak mame zakaz tehotnet. Do vysledku z genetiky,pak se uvidi co doktor vymysli,jestli jeste pujdu na zakrok,kdy se do me podivaji kamerou.potom hormonalni priprava na tehotenstvi apod.takze je to na dlouho.vse v poradku a miminko nikde no. Jinsk fo pracee nepustil,pry mezi ty infekcni deti ne.alespon do vysledku stetu do pristiho tydne.podle toho jak dopadnou.takze tak holky.

verca1508
26. lis 2015

@dvoracek Naprosto Ti rozumím, ale je lepší, abyste prošli veškerými vyšetřeními, byli dostatečně připraveni než prožívat něco podobného nebo nedej Bože ještě horšího. Nevěš hlavu, jednou se určitě dočkáte, jenom je to asi opravdu běh na dlouhou trať. Asi si řekneš, že se mi to říká, ale třeba dopadneme my podobně. Drž se a najdi si něco u čeho na toto veškeré trápení nebudeš tolik myslet.

dvoracek
26. lis 2015

@verca1508 neboj,nic takoveho si nerikam.uz je to ted lepsi.asi zacnu chodit nekam cvicit,ale nevim jestli je to dobry nepad skrz pripadne budouci tehotenstvi.

ilonar
26. lis 2015

@dvoracek Tak to ale nejsou nijak negativní zprávy, to že to nebude hned se dalo očekávat a hlavní je, že se ve výsledcích neobjevilo nic závažného, co by vám ten čas mohlo opravdu podstatně prodloužit. Takhle je to dobré. Ještě ta genetika za pár týdnů a do té doby se zase posuneš o kousek dál i s psychikou a bude to všechno na dobré cestě, abys byla spokojená a šťastná, prozatím i bez mimi. A pak časem se i toho dočkáš, jako my všechny tady 😀

verca1508
26. lis 2015

@dvoracek Pokud máš cvičení od doktora potvrzené, tak bych v tom neviděla žádný problém, spíš je to lepší, pro otěhotnění je důležitá psychická pohoda a dobrá fyzická kondice, já se taky začínám pomalu hýbat. Zrovna ta moje šéfová, co mi poslala tu kytku se udržuje neustále ve fyzické kondici, i v pozdějším stádiu těhu jezdila na kole, po schodech běhala jako kdyby neměla žádné bříško a nakonec porodila snad během 10-ti minut a manžel ani nestihl přijet 🙂 takže doufám, že mi můj doktor na kontrole pohyb dovolí, už i kvůli pročištění hlavy apod. 🙂

dvoracek
26. lis 2015

@ilonar jojo.ja vim ze to nejsou spatne zpravy.ale vzdy kdyz jdu z gyndy se mi chce brecet.jinak uz jsem na tom lip.po tele mi nic neni. 😊jen se ted nastartovat na ten navrat do prace.me se totiz nechce pracovat 😁

dvoracek
26. lis 2015

@verca1508 no ja se ho nezeptala.😕ale od zacatku tehotenstvi jsem nesmela nic zvedat,natahovat se,veset pradlo.proste klid.v praci jsem byla do 13. tydne.pak jsem musela na neschopenku.

dvoracek
26. lis 2015

@verca1508 jo a ja "rodila" tri dny.a rikala jsem si ze normalni porod nemuzu zvladnout

dvoracek
26. lis 2015

@verca1508 takz trocha cviceni pred snad neuskodi 😊

verca1508
26. lis 2015

@dvoracek Když to nebudeš s cvičením nějak extra přehánět a nenahlásíš se na maroton, tak to vadit určitě nebude. 🙂

janarichla
27. lis 2015

Tak holky mam nepravidelnou sliznici, prokrvenou, zvetsenou, bud to znamena, ze zitra dostanu ms rikal nebo zacatek ranne gravidity. Bral mi krev a vysledky budou az v pondeli :D