Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dany69
14. pro 2015

@verca1508 tak pokud vám to neva, tak klidně počkej 😉 já bych to taky přežila, ale byla atmoška a už jsem se cítila, že by to šlo 🙂 jj chvíli po revizi, jsem si říkala, že to je šílená doba do dalšího snažení, ale utíká to hrozně rychle.. vlastně už jsem v půlce, svátky před námi a po novém roce, už skoro můžeme začít

verca1508
14. pro 2015

@dany69 No, kdyby byla atmoska, tak by to taky dopadlo jinak, ale my ji radsi prave nedelame 🙂 ale uz nekolikrat jsme meli co delat, abychom to rozdychali. Utika to opravdu rychle, ted jenom ta ms a zase nam nic nebude branit.

ilonar
14. pro 2015

@verca1508 No ono to bylo tak rychlé všechno, ale ovulaci jsem cítila a to už je víc jak 14 dní pryč, teď už jsem v té etapě těsně před menses a tam netěhotním... teda snad 😀 . No já to dostanu za týden a budu to mít pod stromeček, to je jasný při mým štěstí 😉

verca1508
14. pro 2015

@ilonar No a i kdyby, tak co? 🙂 No, já mám v sobě už druhou skleničku vína a asi končím. 🙂 já si taky myslím, že to dostanu na Vánoce, ale alespoň to budeme mít za sebou 🙂 a na Silvestra už budeme mít po 🙂

dvoracek
14. pro 2015

Tak holky ja to dostala po 4 tydnech,.divne,trvalo to 14 dni a ted si myslim ze mam ovulaci,takze uvidim kdy budu mit dalsi,jestli mi to vyjde na svatky.a dnes se moji sestrenici narodila holcicka.moc ji to preju,ale je to tezky.jinak jsem znicena ze cviceni,ale musim,chci.a od te doby co jsem uschopnena jsem v jednom kole...uz at jsou svatky.vysledky zatim nejsou takze stale plati prisny zakaz tehotnet.zavidim vam tu vidinu toho,ze uz muzete.a tak se chci upnout na to cviceni a jestli vytrvam tak snad se mi zvedne aspon trochu me pochroumane sebevedomi.no zitra si musim koupit nejake triko na cviceni 😀

verca1508
14. pro 2015

@dvoracek Jj, cvičení Ti hodně pomůže, to nabije tělo i mysl. 🙂 Kup si něco pěkného, ať se v tom tričku cítíš dobře. Vím, že to čekání na výsledky je nekonečné, ale bude to všechno za váma a budete se zase moct začít snažit. Být v jednom kole je na chmury nejlepší, to Ti ani nezbývá čas na přemýšlení, ne? 🙂

dvoracek
14. pro 2015

@verca1508 no nezbyva,takze to utika.ale obcas se zasnim kdyz detem ve skolce poustim koledy nebo si rozdavame darky.je mi najednou uzko...ale to se casem zlepsi.to cviceni mi zatim nejde.prijde ki to hrozne narocne,na to ze chodim do zacatecniku,jsem operavdu hodne slaba,nikde zadny sval skoro.

verca1508
14. pro 2015

@dvoracek No, to zasneni je myslim naprosto normalni. Vse chce cas, i to cviceni, to telo na to neni zvykle a pouzivas jibe svaly nez normalbe. Hlavne, ze sis nasla neco, co Te zabavi 🙂

elishka87
15. pro 2015

@dvoracek a Tobě dělaly nějaké genetické vyšetření, nebo speciální odběry krve? Já se ptala doktorky, ale řekla mi, že až po 3 potratech... že bych si to musela zaplatit. To by takový problém nebyl, kdyby to v něčem pomohlo. Ale spíš mě odrazuje ten přístup. V neděli jdu na kontrolu do nemocnice, doktorka, která mě přijímala, mě chce ještě vidět, jestli nemám v děloze myom. Něco se jí při příjmu nezdálo. A včera mi volala mamka, že mi přišla velká obálka z nemocnice... že by mi přišly výsledky histologie? Posílali Vám je taky? Radši jsem nechtěla, aby to mamka rozlepovala, trochu se toho bojim, tak si to chci otevřít sama, o samotě.
Jinak to cvičení schvaluju. Já se na to teď těším. Jsem necelé 2 týdny od revize a vím, že jak mi skončí šestinedělí, tak půjdu do bazénu. Ohromně mi to pomáhá na psychiku. Nejsem žádná atletka, tak mi pohyb taky neuškodí. Chci chodit na aquaaerobik

dvoracek
15. pro 2015

@elishka87 tak me bazen vubec neleka.bala bych se zas infekce.uz jsem z toho vyplasena.me doktor automaticky udelal odbery jestli se neprokazi nejake protilatky -toxoplazmoza,chlamydie apod.vse v poradku.dal mi zadanku na geneticke testy do brna.vysledky nemam.histolka ma dojit k doktorovi,ta jeste nebyla. Takze cekam,az budou vysledky tak podle toho pry naplanuje co dal.mluvil jeste o zakroku kdy se do me podivaji kamerou aby zjistili jestli tam neni prepazka nebo neco.jinak ja mam polycysticke vajecniky.a on vubec neresil kolikaty je to potrat.uz to bere vazneji kdyz to bylo v 17.tydnu.a mimi bylo zdrave.tak peoblem asi nekde je,byl.jeste ten genetik rikal ze by dopnil imunologicke testy ze to napise pak do zpravy doktorovi.to jsou asi jen odbery.ja neviiiim.cekam a cekam.a pomohly mi tyto skupiny.protoze vim ze je nas tu spoustu a s horsima pribehama a taky bojuji a my musime taky.

dany69
15. pro 2015

@elishka87 ono je to asi doktor od doktora s těma testama.. já jsem po druhém potratu a řekl mi, že mám nárok na testy na trombogeny.. nic platit nebudu. genetické a další taky říkal, až po třetím potratu

strawberr
15. pro 2015

Ahoj holky, potřebovala bych radu: co vám pomohlo na psychiku? V květnu jsem otěhotněla, ale záhy (skoro 6tt) přišla MS - vlivem nemoci. Vím, dopadlo to tak asi nejlépe, jak mohlo, bylo by velké riziko poškození plodu ☹
Nicméně touto dobou to na mne začalo šíleně doléhat... Přes prázdniny jsme měli relativně pauzu, jen jsem chodila k MUDr na kontroly, jestli je vše po té "události" v pořádku. Ale touto dobou bych byla bývala balila tašku do porodnice a pod stromečkem měla miminko... ☹ Bohužel vnitřně cítím, že mi to blokuje cestu k dalšímu otěhotnění ☹ a už nevím, jak z toho ven. Mnohdy si říkám, že si snad nechám napsat i sedativa ☹
A přitom činností mám pořád dostatek - syn (2,5r), studium mediciny, domácnost, sport, každou chvíli něco vyrábím... 🙂 Bohužel furt to nějak doléhá ☹

ilonar
15. pro 2015

@strawberr Ahoj, to je mi moc líto, že Ti to nejde "přenést". Já tento problém nemám, byla jsem na revizi 4.11. a zamlklé těhotenství v 10.týdnu. Neviděla jsem srdíčko, což je asi hodně podstatné, nějak jsem si to asi nevzala tolik vnitřně vážně a přítelova slova, že to bylo od každého z nás trochu, ale ještě ne miminko. Jen shluk nás obou. A tím jsem to asi vzala a skutečně nemám problémy. Máš doma chlapečka, máš obrovskou výhodu a jistotu, že bez dětí nezůstaneš. Já zatím jistotu nemám, bylo to mé první těhotenství. To je další důvod, proč na to nahlížet trochu jinak. Určitě jsi taky ještě neviděla srdeční akci, když to byl 6.týden. A další co si říkám, že to tak prostě mělo být. Příroda je mocná a zařídí si to tak, aby nepokračovalo něco, co nemůže mít dlouhé trvání. Mohlo to přijít mnohem déle, třeba ve II.trimestru a to by byla mnohem horší muka pro tebe. To by ti tu mohly holky vyprávět. Všechno zlé je pro něco dobré.

verca1508
16. pro 2015

@strawberr Ahojky, no, co mi pomohlo na psychiku, na psychiku mi tak nějak spíš pomohla jedna rána za druhou, od přelomu roku 2003 - 2014 to byla jedna tragédie v rodině za druhou a vím, že dříve vím, že bych se zhroutila. Teď se na to dívám zpětně jinak, to víš, že mi často není do zpěvu, ale to bude hlavně taky tím, že se blíží Vánoce a budou první bez mamky, která bohužel na jaře umřela. Je zvláštní, že když máš tolik aktivit, že ještě nad tím takto přemýšlíš. Sedativa, no, brala jsem loni na jaře a letos na jaře kvůli mamce, ale zrovna moc to nepomohlo, prostě Tě to otupí, ale to je tak všechno. Přesně jak píše ilonar, jedno zdravé dítko máš, to my tu jistotu nemáme, když to bylo první těhotenství. Musíme za tímto rokem udělat na Silvestra tlustou čáru a začít rok 2016 s čistým štítem, mám to jako takový záchytný bod.

mymetka
16. pro 2015

@strawberr No pokud to máš takto, tak do toho termínu porodu to asi budeš prožívat, ale bylo by lepší se spíš upnout na to, že pokud tento měsíc otěhotním, tak budu mít další miminko už v září (říijnu, listopadu ...) a tamto hodit za hlavu. Takových nepodařených těhotenství je. A snažit se hodně vnitřně pracovat se smířením s tím, že některé věci se prostě dějí. A dost často. To jsem koukala, co holek má na koníku smutnou zkušenost. Raději než seadtiva bych si skočila popovídat s psychologem nebo si vylila někde jinde srdíčko. A začni se těšit na nové překvapení, kdy to vyjde zas.

ilonar
16. pro 2015

@verca1508 Tak dnes šest týdnů od R a pořád nepřišla potvora. Ach joo. Na injekci nechci. Těhotenství určitě nehrozí. Červené víno nepiju 😕 jak to spustit. Ty taky furt nic?

verca1508
16. pro 2015

@ilonar Ahoj, myslela jsem na Tebe 🙂 ja prave ze asi uz dneska jo, myslim, ze pres noc se to rozjede, pres den to bylo zatim jenom trosku, ale vse tomu nasvedcuje. Takze bud pomohlo to vino a nebo jeste neco jinyho, sice to nebylo tuleni jak ma byt, ale..... No a chci to teda ututlat a rict manzelovi na Stedry den, ze pro nej mam jeste jeden darek, ze uz muzeme. Doufam teda, ze do tydne ms odejde 🙂 Nevim, me to vino nejak extra nechutnalo, ale mozna to fakt pomohlo 🙂 ja byt Tebou, tak to zkusim 🙂

janarichla
16. pro 2015

@ilonar ahoj ja sem ji dostala 42 den po revizi a to trvala jeden den... Ale ted mi zacaly silene padat vlasy, mam tak tretinu toho co sem mela

ilonar
16. pro 2015

@verca1508 To bych blinkala, dala bych si leda bílé 😀 no alkohol mi nic neříká, bude to muset přijít i bez toho. Prošťouchnutí taky nezabralo 😅 Tak nevím. Pokud to nedostanu do konce roku, tak se objednám na gyndu, aby mě omrkla a řekla stav sliznice 🙂 a kdyžtak mě píchne no. Ale to budu nerada. Chci to přírodně.
@janarichla Fakt? To já v tom měsíci těhotenství měla zas problémy s mastnými vlasy, mně se jinak vůbec namastí. Zkus nějaké vitamínky, to víš, hormony bláznivý. Já jsem dnes taky 42.den, ale ani nic necítím.

verca1508
16. pro 2015

@ilonar Tak si zkus dat horkou vanu 🙂 jj, chapu, ja se taky modlila, aby to prislo prirodne

elishka87
16. pro 2015

@janarichla zkus Donna Hair. Já jsem před těhotenstvím brala Donna Nail (je tam víc látek, pro výživu vlasů a nehtů) a byla jsem s ním spokojená. Teď po revizi jsem ho začala zase brát. V těhotenství jsem toho do sebe nechtěla cpát zbytečně moc, i když píšou, že se může taky. Já mám celkově slabé a lámavé nehty a vlasy mi taky padají a slyšela jsem, že někomu hodně vypadávají po porodu. Takže jsem si to teď zase nasadila a k tomu vitamíny Centrum pro ženy

alicie_k
19. pro 2015

Ahoj holky, přeju vám pěkný předvánoční víkend a mám jednu otázečku 🙂 Už se některá snažíte? Já ještě budu čekat na první MS po revizi, ale kolegyně mi včera v práci jen tak pošeptala abychom to už teď klidně zkusili. Je také sestřička, i když mnohem zkušenější, tak mě tak nahlodala, že teď nevím... 🙂

elishka87
19. pro 2015

@alicie_k Já budu čekat ty 3 měsíce, teda minimálně. U nás doma teď máme nějakou krizi, hrozně mě mrzí, že mě přítel nechává, ať se s tím srovnám sama a vůbec si mě nevšímá ☹ Jsem přes 2 týdny po revizi a teprve v půlce týdne jsem přestala krvácet, pak asi 2 dny špinění a teď už dobrý. Na první MS si myslím ještě počkám... ale co, stejně se teď do ničeho nehrnu ☹

xoriska
19. pro 2015

@alicie_k Na tohle je pravdu hodně názorů, já jsem se setkala už s tím, že máme hned po 6ti nedělí a první menstruaci , ale také, že počkat 3 měsíce... Takže těžko říct. Mohu vědět v kolikátém týdnů si o miminko přišla ? Já v 15 tt a pokud budou testy z genetiky a vše na kontrole po 6ti nedělí v pořádku, tak to zkusíme.

alicie_k
19. pro 2015

@xoriska Byla jsem podle MS konec 6.tt., prázdný gestační váček, musela jsem na revizi, protože jsem měla úplně zavřený čípek, jen lehce jsem krvácela a měla jsem velké bolesti, které nešly vydržet. Já mám nějaké genet. testy v pořádku, jen takový úplný základ, ještě jsem přemýšlela o trombogenech, ale to, co mě potkalo bylo dle paní doktorky spíše genet. vada přímo při založení těhotenství.

xoriska
19. pro 2015

@alicie_k Já bych to taky zkusila být tebou. kamarádka potratila v 8 tt a otěhotněla ani neměla tu první MS a ted čeká brzy zdravé miminko... Každý ti řekne něco jiné, ale pokud se na to cítíš, je vše v pořádku , tak bych asi neváhala... 🙂 My taky budeme čekat jen cca 8 týdnu a ne 3 měsíce pokud bude vše dobré

julieta33
19. pro 2015

Holky 1.12.jsem měla ms.skončila 3.12.mezi tím jsme mely s přítelem sex.Teď me dva dny boli v podbřišku. Šílená bolest.Je to ovulace? Nebo něco jiného?Abych nebyla nemocná.Úplně tam cítím horko.Jako bych hořela.

alicie_k
19. pro 2015

@xoriska Ta psychika je nevyzpytatelná. Těsně po revizi jsem byla rozhodnutá zkusit to tak nejdřív za půl roku, ale jak se dalo do pořádku tělo, začíná být pomalu už v pořádku i duše a už nad tím začínám přemýšlet, že bych to moc chtěla zkusit, tak uvidíme, nebudu asi nic plánovat 🙂

@elishka87 Taky jsem ty první dny měla pocit, že manžel mě dostatečně nepodporuje, někde už jsme si tady o tom psaly 🙂 Pak mi dvě moje kamarádky, které taky potratily, potvrdily, že jsou ti chlapi hodně v tomhle podobní. Mají opravdu jiný způsob, jak se s tím vyrovnat. Snažila jsem se potom chytat čehokoliv. Že byl tak hodný a řekl o potratu rodičům, protože budou Vánoce a otázky typu "Tak kdy bude vnoučátko" bych asi nezvládla. Sháněl pro ně teď dárky na Vánoce, protože jsme jim chtěli dát UZ fotečku pod stromeček. Musela jsem uznat, že mi pomáhá, možná jinak a svým způsobem, ale pomáhá.

dany69
19. pro 2015

@alicie_k já jsem to probrala s doktorem a mám počkat ještě na druhou porevizní ms a pak můžeme začít.. po prvním samovolném potratu jsem otěhotněla hned po první ms a taky to nedopadlo..

xoriska
19. pro 2015

@alicie_k S manželem když jsme zjistili, že je miminko nemocné, tak jsme si řekli, že hned jak to pujde to chceme zkusit znovu. A co jsem o něj přišla je ta touha ještě větší, takže víme, že to prázné místo zaplní jen nové a doufejme zdravé miminko... 🙂 Ale každý to má jinak, někdo zase nemá chut do toho jít znovu , je to velmi individuální. Takže pokud se budeš cítit fyzicky a psychicky dobře, nečekala bych ;) . A jinak je fakt, že chlapi to mají uplně jinak, já jsme o tom s manželem mluvila a on mi sám řekl at si nemyslím, že ho to netrápí, že to tak muže pusobit, jen o jako muž dostal informaci se kterou se musel vyrovnat a to jde prostě rychleji, než když si to vše jako žena musíš prožít. Nevolnosti , unava, rostoucí bříško , hormonální změny a pak potrat/ porod miminka, takže je jasné, že to neseme mnohem huř a jak řekl manžel. Nemužeš po mě chtít abych tě pochopil, jelikož jsem si to neprožil... Ale i oni přišli o dítě a určitě jim to není jedno.