Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
13. zář 2010

@lichtakova 😉 jo kdyby to šlo nějak zařídit viď 😒 no přát si to můžem ,ale asi to nijak moc neovlivníme, buď to výjde nebo 😅 😠 to už ani nechci psát musíme být pozitivní 🙂
@fram neboooj budeš 😉 všechny budeme
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
já chcí mimííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@angelina987 , @leheckova těhule vy nanás vůbec neflušete 😖 a pak máme něco chytnout ☹

herbie
13. zář 2010

pet gratuluju k mrse...lehe super ted uz bude vsechno dobry hezky jsi uzivej brisko a tehotenstvi .... 😀

pe_t
14. zář 2010

dobre ranko holky 🙂

pe_t
14. zář 2010

Teda mrcha je fakt mrcha ( i když z ní mám radost, že už dotazila). Takovou jsem neměla snad ani první porevizní. Možná bych tu první přehodila s touto druhou. I když samozřejmě byla taky o dost silnější, tak jak měla.Jakou máte zkušenost vy??? Ale na druhou stranu můžu být ráda - podle toho jak to odchází mám asi hooodně vydatnou sliznici 😀 .

helcenka
14. zář 2010

Hezký den všem,

NATULO, všechno nej k svátku. A ten nej nej dárek bude za pár dní... 😀 😀 😀

Jinak malej přinesl ze školky pořádnou rýmu, a i když jsem dělala, co jsem mohla, abych to nechytla, tak bohužel ji mám taky. Teď se strašně děsím, aby bylo mimi v pořádku. I když jsem si přečetla spoustu článků na internetu, že rýma by mimi neměla ohrozit, mám takový strach.
Ve čtvrtek jdu na kontrolní UTZ, jak se mimi vyvíjí, tak snad bude všechno v pořádku. Myslete na mě, jo?

Ani jsem všechno nestačila dočíst, ale koukám, že v tabulce se všechny přesouváte dolů. To bude na konci září ale babyboom... 😉

lucie.krajcarova
14. zář 2010

@pe_t u mně tak normálně silná. právě jsem si říkala, jestli kontryhel bude mít nějaký vliv. ale nezlobím se, zrovna jdem na plavčo 🙂
@helcenka to bude dobrý, však rýma se ani nedá léčit, musí prostě odeznít. ale sprej s mořskou solí do nosu můžeš.

jahudka80
14. zář 2010

@helcenka babyboom 😀 😀 😀 optimisto 😀 😀 budem na Tebe myslet neboooj 😉

NATULKO vše nej k svátku 😉 😉 😉 😉 😉 a posíláme s Májaou velkou pusinu ať se bobíškům pěkně bydlí 😀 aspoň 9měsíců 😀 😀 😀

zzzzuuuuzzzziiii
14. zář 2010

zzzzuuuuzzzziiii Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800....................................................................33DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................28DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....28DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )........................................................................................26DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 23DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................23DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...23DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................18DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................17DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................13DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...10DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................10DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................9DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................7DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................4DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................3DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................2DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................2DC

zzzzuuuuzzzziiii
14. zář 2010

Zdravím holky...
tak jsem si vcera pobulela u doktora, chudak, ze me asi nemohl...
On je uzasnej, vzdycky mi ty katastroficky scenare rekne tak, ze je mi vlastne dobre, ze vim, ze se o me postara...
No, neni to dobry, musim do poradny a mozna nejspis pravdepodobne me ceka biopsie... je to horsi, nez to bylo v kvetnu. ☹ Uz to mam nejspis nekolik let, jen ta "uzasna" pani doktorka, co jsem k ni chodila na to neprisla. Taky mi vzdy delala citolku obycejnou vatou na spejly, pritom citolka se musi delat specialnim steteckem... Tak si to pohlidejte!!!
Slibil mi, ze dohlidne na to, abych mela aspon dve deti... kdyz jsem se ho ptala jestli treba v nejhorsim pripade by me poslal pro dvojcatka ze zkumavky, rekl, ze ma zname u Apolinare v Praze a ze by me tam okamzite poslal.
Ted se musim objednat do fakultky a cekat, co mi tam reknou, co s tim. Nejspis to ale bude zakrok a pak se uvidi, znamena to, ze me ceka kdyz tak jedine rizikove tehotenstvi, na coz se on taky specializuje, tak to jsem taky rada...
A jeste neco, vcera jsem si jen tak zkusila ovulacni test a ukazali se mi // a my zrovna rano a odpoledne vito co... Tak ted nevim, co by se delo, kdyby to vyslo... Hrozne moc si to preju a jeste vic se bojim. Vseho!!! ☹

pe_t
14. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii máš skvělýho doktora. Určitě si tě pohlídá - neboj. A ty ses ho zuzi neptala, co by, kdybys otěhotněla?

lucie.krajcarova
14. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tak doktora máš suprového, určitě nic nezanedbá a bude se snažit léčbu urychlit. držím palečky...

zzzzuuuuzzzziiii
14. zář 2010

@pe_t ptala jsem se ho na milion veci, vim, ze pokud by me dal jen hlidali tak otehotneni cim driv tim lip, ale nevim, jestli by mi ted chteli neco delat, jestli by to bylo dobre... to jsem se nejak nezeptala. kazdopadne je pry spoustu moznosti a nejak z toho pry musime "vybruslit"...

ted jsem volala do te fakultky a predstavte si, ze me chteji objednat az na polovinu prosince!!! to nepripada v uvahu. volala jsem zpet memu doktorovi a ten mi jen rekl, zavolejte si v pul 3 odpoledne, ja vam tam zavolam a zkusim vas tam protlacit... opravdu jsem vdecna za to, ze jeste takovy doktori jsou! kdyz uz je clovek v pruseru, aspon nejakou naduji mu to dava.

petardice
14. zář 2010

@jahudka80 mluvíš mi z duše - jsem pár dnů po revizích a už si říkám "už abych byla těhotná" 😀 tomu se říká zoufalec 😀 a s tím flusáním těhotných na netěhotné jsi mě takhle při poledni docela rozesmála 😉

@meiki zkus pár dnů vydržet a budu držet palce, aby ti test vyšel!

@leheckova obrovská gratulace!!!!

@lichtakova nevím, co máš za práci a jak placenou, ale asi bych neměnila, pokud bych plánovala mimčo (a pokud bych teda neměla něco nového domluveného, nicméně nová práce = další stresy, spousta učení...). V dnešní době je asi i v Praze problém sehnat dobrou práci a bez práce budeš mít zase malou mateřskou. na druhou stranu zase můžu z vlastní zkušenosti říct, že se nám první dítko "povedlo" omylem - ve chvíli, kdy jsem dala výpověď a opadl ze mne pracovní stres. Takže jsem dala v říjnu padáka, tuším 12. prosince jsem byla naposled v práci, přes víkend mi bylo blbě, tak jsem 15. prosince udělala test - pozitivní a 18. prosince mi těhotenství potvrdil doktor. Takže z druhé strany asi vysazení pracovního stresu není vůbec od věci...

@zzzzuuuuzzzziiii tak tomu říkám super doktor! neboj, určitě si u tebe dá pozor a všechno si řádně ohlídá. ke komu chodíš? to je nějakej doktor v Hradci?

U nás to je taky jak u chcípáků - Lucka urputnej kašel a rýma (takže jsme se zase v noci moc nevyspali), manžel byl včera taky lehce mimo, takže to od ní asi chytil a já zatím odolávám (překvapivě, po všech antibiotikách, co jsem v uplynulých 14 dnech dostala do těla). Ovšem dnes mi urputně pomáhala v kuchyni - donesla z obýváku do kuchyně svou flašku, abych ji mohla vysterilizovat, podržela krabicový mlíko a podala mi ho, abych si ho mohla nalít do čaje, pak mi ho pomohla uklidit do lednice, zavřela myčku... No, mohlo by jí to nějakej ten pátek vydržet (rozuměj aspoň do doby, kdy bude bydlet doma) 😀 😀 😝

petardice
14. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii kdysi jsem chodila k nějaký doktorce v Malšovicích (původem jsem z Hradce, ale už skoro 10 let žiju v Praze), ani si nepamatuju jméno, ale dvakrát moc dobrá mi nepřišla. A nedávno si známá stěžovala na svýho doktora, tak jí zkusím tohohle doporučit, i když nevím, jestli to ještě potřebuje, protože se přestěhovali z Hradce pryč.

jahudka80
14. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii mě dr. dělá jedině kartáčkem, je to spolehlivější. A máš pravdu , že některé si s tím nedělaj hlavu, já měla bolesti při sexu a řekla mi ať je na mě přítel něžnej - kráva. A jinej dr. mi zjistil zánět dělohy a vaječníku 😢 😒 . Naštěstí je to vše zamnou a teď mám úžasnou dr. 🙂 a díky ní Marušku

@pe_t ,@lucie.krajcarova furt čekám že se rozjede mrcha abych mohla za váma do tabulky 😀 a trvá jí to bolí mě už 2den břicho a zatím nic ani nešpiním 😠si dělá co chce včera nebo dnes musí přijít, z tohodle vajuchu chodí po 25,26 dnesch 😠jestli se zas něco nepodělalo 😀 😀 😀 no je fakt že ovule byla taky dýl proto jsme prokaučovali oplodnění 😅

@petardice neboj budem všechny 😉 😉 😉 jé to mi je líto že má Lucinka rýmu a kašel chudinka malá , to je nejhorší když jsou dětičky nemocné ☹ . Ty jí ještě sterelizuješ flašku??? Na to jsem se vyprdla po půl roce 😀 😀 😀 a je fakt že Mája krom 3 rým které ještě chytla odemě nemocná nebyla 😉 dr. říkala že se to z čistotou nemá přehánět 😀 😀 😀 . Jinak je Lůca šikulka Mája mi taky ráda pomáhá zavírá myčku 😀 hold jsou to ženské a vědí co budou pro život potřebovat 😀 😀

jahudka80
14. zář 2010

Holky mě je nějak smutno vždy když to mám dostat (ale pozor není to jako že kvůli tomu že nejsem těhotná) je to takové období kdy mi chybí děsně manžel, mám strach aby se mu něco nestalo jako aby se nevyboural a ták... je do večera prač a mě se to tady zdá dlouhé ☹ ještě že mám to malé zlobidýlko a vás - koukejte mi psát 😀 😀 😀

jahudka80
14. zář 2010

@daniela699 koakala jsem na grafík 😀 to byly vášnivé dny 😀 😀 😀 😀

@natulaaa hele ty na nás úplně kašleš ☹ 😠 jsi jen na emiminu a my níííc 😖 😀 doufám že odpočíváš a myslíš na něco hezkého 🙂

petardice
14. zář 2010

@jahudka80 s tou sterilizací to zas tak moc nepřeháním, po jídle to vymeju horkou vodou, případně s trochou jaru a sterilizuju tak obden. ale Lucka bude asi chcípák po mně - já ani nechodila do školky, nechtěli mě tam, protože jsem byla každou chvíli nemocná 😝 pak se mnou jezdila mamka na nějaký injekce, aby se posílila imunita, ale doteď to se mnou není žádná sláva. pevně doufám, že až takovej chcíploň Lucka nebude 😠 teď je jen nastydlá, vyloženě nemocná zatím nebyla, 2x to byla rýma (ale jednou dost výživná), teď to má poprvé i s kašlem. ale i tak - třeba moje kamarádka má o půl roku starší holčinu a odsávačku na hleny doteď nemusela ani jednou použít...

jahudka80
14. zář 2010

@petardice já byla také furt marod, z jeslí mě vyšouply a do školky jsem sice chodila ale asi jsem bývala nemocná, ale Mája ta je po manželovi ten je zdravej i jako dítě nebýval nemocný 😉 Myslím, že je to už geneticky dané určitě to není tím, že maminka třeba nekojí - jak mě strašili v porodnici, znám takové co kojily a děti jsou furt nemocné... No nic dala jsem malou spát tak jdu procovat ať mám večer klid a nemusím tu sedět 😉

martasl
14. zář 2010

yfko-tak to se otřásla zem,ne?? 🙂 😉 třeba to klapne a zadaří se,měla jsi zrovna plodné dny??

zzzzuuuuzzzziiii-tak ten doktor je bombovej,pěkně si ho chraň 😀 .je bezva,že se tak snaží a pokud tě protlačí na bližší termín,tak to bude skvělý.no a že by se při nejhorším daly zařídit i ty dvojčátka,tak to je úžasná zpráva.to musíš mít velikou radost.vidíš,hlavně že jsi našla takovýho doktora,těch pitomců je bohužel víc.a on je mladej,že má takovej přístup??

yfka30
14. zář 2010

@martasl ahoj, no byla jsem 13DC, když přijel a měli jsme na to celej týden 😀 . Ale já si radši na plodný a neplodný dny nehraju, tak uvidíme jestli z toho něco vzniklo. Akorát už mě týden bolej prsa 😠

lichtakova
14. zář 2010

Nazdar holky, tady prší a je hnusně
@jahudka80 no kdyby to nějak šlo...tak já nevim no

lichtakova
14. zář 2010

@petardice právě že peníze jsou to jediný (a sestřička, která je fajn), co mě tady drží, ale děsně mě štve, jak se tady k nám chovají a co za podrazy se postupně dozvídám na svýho přímýho nadřízenýho...takže jsem z toho taková otrávená a přesně-nevím, jestli se do něčeho pouštět, když chci jít na mateřskou, na druhou stranu, to chci už rok a půl a nic a jestli teda kvůli tomu setrvávat tady...tam to sice, spoň zpočátku, na penízehorší, což by se mělo změnit, až přibudou pacienti...
chjo, tak fakt nevím...

daniela699
14. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem si myslela, ze jak budu mit dovcu, tak vas konecne doctu a zacnu zase psat, ale opak je pravdou. Furt jsme nekde byli, neco zarizovali atd. a ted dobaluju, a zitra odjizdime na tu pravou dovcu az do dalsi nedele. Tak jsem jen chtela dat vedet, ze i kdyz se neozyvam, tak na vas porad moc myslim a doufam, ze az prijedu a konecne doctu, tak budou i nejaky mooooc dobry zpravy. 🙂

daniela699
14. zář 2010

@jahudka80 - Jahu, no snazili jsme se, ale pak jsem si rikala, stejne ovu nebyla, protoze mi to porad nejak nevychazelo na tech testech, a pak taky na UTZ ten folikul byl po tydnu z 12 mm jen 15 mm, tak jsem si uz rikala, ze na to prdime, ze stejne ovu nebyla. A teploty taky nic moc, i kdyz mi FF vyznacilo, ze ovu byla, ale to jsem si rikala kdovi jestli. Pak jsem byla jeste na odberech a vcera jsem si tam volala a doktorka rikala, ze probehla. Tak jsem z toho docela jelen. Nevim jestli je mozny, ze by mezitim dozral jeste nejakej jinej folikul, nebo jestli treba muzu mit zvysenou hladinu progesteronu i bez toho, aby nejaky uzral. Babo rad. 🙂

lichtakova
14. zář 2010

@daniela699 ahooooooooooooj, jak je??? 🙂

daniela699
14. zář 2010

Lichti, ahoooj 🙂 no tak nejak vselijak. Jsem tak premyslela, ze proc se rika poovulacni depka. A tak jsem dospela k tomu, ze to neni jen o tom cekani, jak to dopadne, protoze ted jsem byla presvedcena ze stejne ovu nebyla, tak ze neni na co cekat. Ale v ty druhy fazi cyklu, mi je proste nejak divne. Ruzne me neco poboliva, nalada na prd, jsem takova podrazdena, byva mi blbje....takze i kdyz na nic necekam, tak teda takovy stavy jsou na nic. No a kdyz se pak k tomu treba prida to cekani na nejaky vysledek, tak paradni depka je na svete. 😎
A jak se mas ty? Jsem nejak vypadla z rytmu cteni, takze ted ani poradne nevim, co se deje.

jahudka80
14. zář 2010

@daniela699 jé já bych také jela na dovču 😵 😵 😵 moc krásně si to užijte 🙂 a bez mrchy!!!!!!! Budem tu na Tebe nedočkavě čekat 😉 Mě už přichází mrcha tedy zatím mě bolí jen dva dny břicho, no jo zas se courá mrchy jedna už tu měla být 😠 😠 😠 už ani na ní není spolehnutí 😀 😀 😀 a to chodila přesně 😀 😀 😀

fram
14. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jééé, jsem ti napsala IP a pak teprve koukla na odkaz. Tak už nemusíš odpovídat 😀