Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petra.vavra
27. led 2011

@a.j.a.
@fram
@lenkacar
tak jsem douložila všechno co se tu hýbalo...
tak chtěla bych mít vaši jistotu Leni!! že to udělám, ještě jsem to ani neotevřela, takže když dostanu za 3 budu ráda a budu jim líbat prdel. Sama nevím, jak to do té hlavy dostanu, tak budu spoléhat na to, že to bude spíše dialog o logických věcech, než o naučených definicích, jinak nevím a budu mít červen podobný únoru 😖 ....Přišla doba, kdy jsem naprosto změnila priority života, Leni ví o co jde, bavily jsme se o tom na jiné diskuzi a tak mi to teď ani nepřijde nijak důležité, jestli budu mít u jména další titul či nikoliv. Chtěla jsem ještě pokračovat, ale minimálně rok si teď dám klid a budu se věnovat holkám a Honzovi, protože už je cítit, že je toho moc a nedělá to dobrotu 😉

petra.vavra
27. led 2011

@fram moc moc moc gratuluju k srdíčku a držím vše co mám. hodně štěstí 🙂

a.j.a.
27. led 2011

@petra.vavra ne ne 😉 já tohle prostě obdivuji. Já bych to nedala 😒 zrovna jsem ve fázi, kdy přemýšlím, jak budu sama zvládat fungovat se dvěmi dětmi....a ty se do toho ještě učíš a skládáš zkoušky. No to už bych visela na nejbližším stromě 😀 😅

@helcenka Heli, myslím, že tohle jsou obavy, kterých se celé těhu nezbaví žádná z nás. Já mám taky pořád strach, aby se někde něco ještě neposralo. Naštěstí kolotoč kolem malé mi neumožňuje na to myslet moc často.

@fram není zač. Psala to v rychlosti u nás v dubnovkách, tak jsem chtěla, ať nemáte strach. Až bude mít zase chviličku, určo se objeví i tady. Taky už jsem si říkala, že déle nedala vědět co a jak, tak jsem ráda, že jsou s Klárkou v pořádku.

jane84
28. led 2011

Dobré ráno holky. Včera večer jsem si poplakala, už jsem byla z učení úplně vyšťavená a přišla taková beznaděj, že jsem šla spát. Tak si k tomu sedám zase s pořádným hrnkem kávy a snad to dnes bude lepší.
@helcenka držím palce, aby kontrola dopadne dobře. Neboj, mimís se má určitě dobře a ty taky nabereš. Abys měla sílu na porod

jahudka80
28. led 2011

Ahoj holky měla jsem hroznou noc, bylo mi zle usnula jsem až v 1h ráno, Večer jsem snědla zeleninu a po paprice jsem měla alergii natekla mi pusa, dásně...a v noci mě z ní bylo na zvracení furt jsem krkala, a do toho ta hnusná rýma... no dnes jdem na ples tak jsem zvědavá jak dlouho tam vydržím 😒
Jinak testík stále sílí, asi budu vážně těhulka 🙂

lucie.krajcarova
28. led 2011

@jane84 ahojky, posílám ti moc sil na další učení a taky hodně sitzfleisch, což je myslím fyzická trpělivost - jako sedět na zadku. to dáš, kočko!
Heli, hodně štěstí dnes u doktora a taky a´t přibereš, budeš to potřebovat při porodu i v šestinedělí. předpokládám, že nadváhu nemáš, tak by ti ta rezerva mohla opravdu chybět.
@jahudka80 teda, reakce na papriku, tak to je vážné, to ti mimísek asi už dává zabrat. předpokládám, že jsi to ještě neměla? kdy bys měla mít termín ms?
@herbie @sarykbrok holky, co je s vámi?

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................38DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , kys. listová)........................................................27DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................27DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................27DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................27DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................26DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................25DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................24DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................18DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................17DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................13DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................12DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................10DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)........................7DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)...................................................6DC

jahudka80
28. led 2011

@lucie.krajcarova No já jsem alergik tak už jsem takovou reakci párkrát měla ☹ Jinak to dostávám po 25-28dnech a podle ovule už jsem to měla před 2dny dostat 😉
@helcenka testuji každý den než pudjdu k dr. ty // po ránu mě vždy uklidněj 😀
@slunicko_luca já vím, proto se asi neudrželo to těhu.v prosinci měla jsem vysoké horečky- teď mám rýmu a měla jsem malinko zvýšenou teplotu, ale do práce bohužel musím je to na 2h/denně tak to musím zvládnout i když jsem včera pořítala že než schovám všechny kytky tak našlapu 600 schodů 😀 ☹ a to je docela záhul

Jinak se omlouvám, nestíhám vás číst ☹ Farm moc gratuluji...

lucie.krajcarova
28. led 2011

@jahudka80 tak to je super, že čárky sílí! te´d budeš počítat dny, kdy půjdeš k doktorce? chceš jít taky až tak v 7tt? stejně je neuvěřitelné, jak rychle jsi našla // 🙂 který den jsi měla ovuli?

jane84
28. led 2011

holky ach jo. Já bych pořád nakukovala na fotoblogy s výbavičkama. Já už chci takýýýý

jane84
28. led 2011

@jahudka80 vážně na ten ples chceš jít? vím, že se chceš odreagovat, ale aby tě to nedorazilo a přes víkend nebyla úplně KO

jahudka80
28. led 2011

@lucie.krajcarova no Luci já zrovna neměřila tam nevím kdy byla ovulka ale měli jsme jen jeden sexík 7DC 😀 večer - pak jsem měla tu mykozu 😠 a pak až 15DC tak ovulka mohla být 8DC, 9DC 😉 , no já když měla tu mykozu tak jsem nadávala že mám zrovna ovulaci a že se nemůžem milovat a obulela to tu 😀 manža říkal nebul příští měsíc si to pohlídáš a vlítnem na to 😉 no a když mi 14.1.2011 přišly od jedné holčiny testíky tak jsem za týden jen tak z legrace počůrala test přesvědčená o tom že bude sněhobílej 😀 a on tam byl dušík ☹ v tu chvíli jsem si povzdechla, že je to v prčicích že mám rozházené hormony a že jsem jedna z žen které se zvedá HCG před ms, a že jsem blbá proč jsem si ten test dělala, za dva dny když byla vidět líp tak mi to bylo divné a 3den už jsem byla na pochybách jestli fakt nemohu bejt náhodou těhotná, bála se 25DC že ms dorazí břicho bolelo jak prase a já furt čekala že ms příjde a najednou nic břicho nebojí a mám sněhobílý výtok 😉 a ty silné čárky mě přesvědčily že asi tedy opradvu je to těhotenství a né výkyv hormonů. V pondělí jdu na krev. Tak dám vědět jak jsem dopadla po 13h budou výsledky 😉

jahudka80
28. led 2011

@jane84 Jani jdem tam se známejma, a maža a tanec to nejde dohromady, tak tam spíž chvili pokecáme a když mi nebude dobře pojedem třeba v 22h domů 😉 Jedem i svým autem a oni to vědí že jsme nachcípaní, že tam možná moc dlouho nebudem, mělo by to být nekuřácké, tak by to bylo ok, já jak cítím cigára chce se mi blejt 😀

lucie.krajcarova
28. led 2011

@jahudka80 takže už v pondělí na krev, ty jo, to jsi odvážná 🙂 budu držet palečky. a ples je myslím bezva nápad, aspoˇˇn se trochu odreaguješ. my jdem příští sobotu se 4 známýma a moc se těším. budu už mít nové šaty z bonprixu 🙂))))))
@jane84 neboj, taky se dočkáš 😉

@jahudka80 nechtěla bys mi pár testů prodat? díky.

jahudka80
28. led 2011

@lucie.krajcarova odvážná né- nevím proč buď je bobíš uhnízděn ....a ostatní stejně neovlivním je to jen na přírodě 😉 jak se bude vyvýjet, paní dr. to tak dělá veme krev řekne zda jde o těhu a dělá ULZ a kontroluje zda je mimi tam kde má být stejně tam bude jen černá tečka 😀 , aby to nebylo mimoděložní, mám opravdu báječnou dr.díky ní máme i první dcerku. Lucííí pozdě já je tu nabízela a ozvala se mi holčina tak jsem jí je včera poslala. 😉 No já jdu v kalhotech 😀 nechci nastydnout ještě víc než jsem 😉

helcenka
28. led 2011

Ahoj holky,
tak máme po kontrole. Mimísek se má k světu, při UTZ si pořád cpal ručičky na hlavu a dr. ji nemohl změřit, ale nakonec se to povedlo. Už máme 1100 gramů, je to asi o 100g méně než je průměr, takže super. Hlavičkou ještě není dole, ale už taky neleží příčně, má hlavičku někde mezi levým bokem a spodkem, takže se začíná otáčet, Dr. měřil čípek, zatím je to OK, takže říkal, že u mě má mimís tak do 33. týdne čas, než se otočí , takže na to máme ještě pět týdnů.
A dostala jsem nakázáno, že se musím ještě před spaním najíst, protože mám cukr hooodně nízký a už je to prý na hranice s hypoglikémií, no ale to já normálně stejně klíďo v deset večer něco zblajznu, to u mě žádný problém není. 😀
Jinak jsem dostala magnézium, protože mě zlobí trochu nohy, mám je často jako dřevěné. No a jinak by mělo být všechno OK. Další kontrola 23.2.
A ještě jsem zapomněla - můj první váhový přírůstek 0,5kg. 😵

@jahudka80 - dávej na sebe pozor holka, už se těším na pondělí na dobré zprávy. To už budeš konečně vědět, na čem jsi. Ale bereš to koukám sportovně, tak se alespoň tolik nenervuješ.

@jane84 - taky se dočkáš, po státnicích z tebe všechno spadne a bude to raz dva. 😉

fram
28. led 2011

Ahoj holky,
všem vám moc děkuju za gratulace, jste hrozně milý 🙂
@jane84 synovi bychom to chtěli říct o víkendu, pokud bude mm doma
@jahudka80 čárečka krásně sílí. Já bych na ples odvahu neměla, ani na chvíli. A to kvůli velkému davu lidí v období chřipky, obzvláště, když ti není dobře. Ale přeju,ať si to užiješ a aspoň se odreaguješ.
Holky, já dnes ráno na papíru krev, málej jsem se hrůzou složila. Letěla jsem k dr., mrňousek je zatím v pořádku, máme malej hematom a samozřejmě jsem dostala neschopenku. Tak tu budu strašit častěji 😀 Teď už jsem se trošku uklidnila, ale je to dost psycho ☹ V práci jsem řekla, že mám zánět močáku a vaječníků. Uvidím, co bude dál.

fram
28. led 2011

@jane84 moc přeju, ať sebereš dostatek síly do dalšího učení 🙂
@helcenka gratuluju ke kontrole. 0,5kg nahoře je super, když je mimísek v pořádku .Tak hlavně dobře dlabejte,ať správně rostete 🙂 🙂

jane84
28. led 2011

@fram úplně jsem se lekla, co ty tu touhle dobou děláš. Holka lehnout a odpočívat a bude to dobrý

fram
28. led 2011

@jane84 ještě jsem se nehnula od TV, až teď jsem přišla na vás kouknout 🙂

helcenka
28. led 2011

@fram - díky
Dávej na sebe pozor. Hematomy často krvácí a chce to hlavně klidový režim. Jestli si vzpomínáš, já ho taky měla, ale naštěstí jsem nekrvácela, ale dr. říkal nic nenosit, nezvedat, nechodit rychle a nenamáhat břicho. Spousta mých kamarádek ho mělo a při tom krvácelo a všechno bylo OK. Myslím, že i tady Kopretina. Všechno bude dobré, uvidíš, hlavně odpočívej a pořádně se hýčkej, teď to s mimískem potřebujete. 😉

To mi připomíná, že jsem se v úterý zmínila před mamkou, že bych si dala domácí perník, ale nechce se mi s tím patlat, no a včera mi ho mamka upekla. Mňam.

jahudka80
28. led 2011

@helcenka perník je raz dva 🙂 no taky budu muset něco upéct,ale ani nemám moc chuť na sladké- spíž slané 😀 a neboj pozor dávat budu v práci dělám vše pomalounku polehounku... 😀 se nepředřu né 😀
@fram No jo já vím, jenže my zrovna těmhle známejm už 2x odmítli, jednou jsem nemohla do výřivky kvůli ms, pak zas k nim na náštěvu kvůli nemoci a teď už by mě bylo fakt trapně. Posedím poklábosím dám si pár džusíčků a pojedem domůůů 😉 No a když si to tak uvědomím tak jsem měla mít teď ms- a vidíš tu náhodu zas bych to měla akorád na ples ] 😀 😀

lucie.krajcarova
28. led 2011

@helcenka tak vše dopadlo dobře, to je super 🙂 jo a s tím otočením. proč se bude čekat jen do 33 tt? mně právě ve 32tt přišli na to, že je hlavou nahoru a proto jsem chodila na kontroly každý den i s utz, sledovali to až do konce.
@fram jejda hematom, opravdu to bude chtít klidový režim, však kluci se o tebe postarají ne? když pro ně máš tak pěkný dárek 🙂)) to už synovi asi neunikne, že jsi v pátek doma 🙂
@jahudka80 a myslíš, že takhle brzy se už pozná mimoděložní?

fram
28. led 2011

@lucie.krajcarova právě čekám až se kluk vrátí ze školy, no nevím, co mu povím 😅 MM přijede nejspíš až zítra večer, pokud vůbec, takže zase takovou péči mít nebudu 😀
@helcenka děkuju za uklidnění, snad to bude v pořádku. Na kontrolu jdu už ve středu.

jahudka80
28. led 2011

@lucie.krajcarova pozná 😉 musí vidět v děloze tečku 😉 4-5tt je vidět černá tečka , Jak se prosím jmenují ty drahé plenečky???? 😉 Ty hezoučké, včera jsem to říkala mm no koukal na mě divně 😀 😀 ale já myslím, že když bych látkovala tak určitě ušetříme ☹ nebo né?

jane84
28. led 2011

@lucie.krajcarova mimoděložní se vážně pozná z ultrazvuku až později, myslím až v 7 týdnu nejdřív. Ale když jsem šla tenkrát k dr s krvácením, tak mi řekla, že je pár indicií jak to trochu poznat. Prý v břiše bývá volná tekutina a taky odebere krev na hormony a jejich množství je jiné než při normálním těhu

jane84
28. led 2011

@jahudka80 podle toho co jsem pochopila a pročetla o tom látkování, tak asi záleží jaký způsob si zvolíš. Nejvíc se asi ušetří, když bude používat klasické čtvercovky nebo pak ty vícevrstvé. Pak jsou ještě ty kalhotkové plenky, ty jsou dražší, ale záleží jestli si zvolíš jednovelikostní nebo vícevelikostní

jahudka80
28. led 2011

@jane84 no klasické pleny nechci 😀 vracet se k dobám našich maminek fuj 😀 😀 mě se právě líbí ty dnešní že to nasadíš jako tu jednorázovku 😉 budu je shánět bazarové a některé bych koupila nové 😉 no ale určitě za čůrací plenkovou dobu nedám 18tis.jako teď u prvního 😀 to je fakt šílený 😠

jane84
28. led 2011

@jahudka80 já právě četla, že pro novorozeňata je nejlepší používat ty čtvercovky. Taky je to nejlevnější. Přemýšlela jsem, že že by bylo třeba dobré používat tyto doma a na ven ty kalhotkové plenky a mít nějaké ty AIO, ty by byly nejelpší pro chlapa

mircisek
28. led 2011

Ahoj holky, gratulace k úspěšným kontrolám. A Jahůdce k ukázkovýmu testíku. Teda ten ples, dávej si na sebe hodně pozor. Ty chřipky jsou zrovna v tomhle období fakt na nic.
Jahůdko, nechci Ti brát iluze, ale pro novorozence se stejně používají čtvercovky na novosklad, dají se sice používat i kalhotkový, ale mají v tom fakt velikej zadek. A pak máš pocit, že mají hlavu o dvacet čísel níž než zadek. 😎