Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

herbie
4. únor 2011

tak me dneska napadlo jane84 a martasl my jsme 3 veteranky tady od zalozeni diskuze bez miminek a tehu tak doufam, ze nam se zadari co nejdriv 😒 🙂

herbie
4. únor 2011

i kdyz u me je to ted na 4- se snazilkovanim vubec se nesnazime ach jo snad se vse obrati v dobre 😅

jane84
4. únor 2011

Dobré ráno holky. Včera jsem seděla u pc až do jedné ráno, hledala jsem ještě nějaké materiály. A vstala jsem o půl osmé a sedím u toho zas. Nechtějte vědět jak vypadám 😀 Ale docela se mi potvrzuje, že ráno moudřejší večera. Vždycky hledám a hledám, jsem u toho zoufalá a naštvaná, pak najdu a ráno jsem spokojená, teda relativně 😀
@herbie neboj dočkáme se. vím, že tě taky štve, že se nedaří, každá máme trochu jiný důvod, u vás je problém s intenzitou snažení, u nás kdo ví. Takže po zkouškách se objednávám k dr. Stejně se mi blíží termín preventivky, takže to dáme jedním vrzem.
@leheckova holka držím palce, včera jsi tu nebyla, tak předpokládám, že už bys mohla být v porodnici 🙂

lucie.krajcarova
4. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................34DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................25DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................24DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................19DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................18DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................16DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................13DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................12DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................10DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová ).................................................................7DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................6DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..........................................................6DC
endie (23let, MA 3/2010).................................................................................6DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................5DC

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@herbie tak pojedete na hory, to je úžasné. a že se podíváš domů, to je paráda největší. doufám, že i s přítelem 🙂))
@jane84 výborně, vidíš, jak ti to jde .-) něco na tom přísloví bude 🙂

jahudka80
4. únor 2011

@lucie.krajcarova No rybí se sýrem neznám, my tam dáváme najemno cibulku, lžičku hořčice, pepř, sardelovou pastu, sardinky a pomazánkové máslo a čerstvej chlebíček a kyselá okurka 😀 😀 😀 mňam mňam
@herbie jé 7let neviděla sníh vážně tý jo 🙂 to my ho nevidíme max.7 měsíců 🙂 A holky na tebe Janu a martasl prskám bacilky ať jste těhulky. PRSSSSSSSSSSSSSSK - a nebojte jsou to jen těhu bacilky rýmu už nemám 😀
@jane84 Janinko já tu seděla do 22:22 kvůlu vydělaným 40kč 😀 a ráno jsem nemohla vstát v 7:15 jsem oblékla malou dala jí mléko a zas zalezla vyhrabala se v 8:30 mám pocit že mě přejel traktor 😀 vlasy mastné a obličej napuchlej a samej beďár to jsem fakt krásnááá a to jdu dnes se dvěma spolužačkama na chvíli posedět ještě že mám make-up 😀 jinak by se mě lekly😀

mircisek
4. únor 2011

@jahudka80 Nic si z toho nedělej, taky tak vypadá. Trochu pomohla kosmetika, ale to bych tam musela chodit tak obden. Ksicht se mi neustále loupe, tak jsem flekatá. 😠 Joooo, a všechno nej Marušce s půl kulatinám. 😀

jahudka80
4. únor 2011

Jo a ještě něco holky koukejte... já si měřila teplotu plašila i s ovu testama a těhu testama 😀 a co z toho bylo prd každej měsíc zklamání. Po novém roce jsem říkala manžovi že je mi to jedno ( no tak jedno mi to úplně nebylo) ale neměřila jsem ... no první sexík po ms byl 7DC což bych nepředpokládala že je okolo ovule, no pak nějaké ty problémy a tak jsem si řekla že je veškeré snažení v prd..i. No a tím páden mic od toho nečekala a jinak bych čekala až příjde ms, ale byla náhoda že mi přišla ta krabice ovu. a těhu testů tak jsem si řekla no co když jich mám tolik tak to zkusím a když jsem tam našla ty slabé čárky tak jsem říkala no jo nejsem normální zas mám HCG zvýšené a nejsem těhotná 😀a byla vytočená proč mě se zrovna zvedá HCG před ms. 😀Když čárky tmavly tak jsem si řekla já budu asi těhotná ,né to není možné vždyť ani nevím kdy byla ovulace a jen jeden sexík 😀 fakt zázrak holky tomuhle se říká opravdu zázrak 🙂 a ještě ani dnes tomu pořádně nevěřím dutinka je sice hezká věc ale až bude blikat srdíčko tak budu věřit že jsem fakt těhotná 😀 😀 😀

jahudka80
4. únor 2011

@mircisek jé děkujem no včera jí bylo 2,5roku holka jak nám roste 😉

jahudka80
4. únor 2011

@lucie.krajcarova Lucííí a co ty?? Koukám že jsi dnes 34DC??? 😉
On tu nikdo neníííí a nebaví se se mnou 😢 😀

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@jahudka80 jj hrůza co? už jsem si myslela, že začínám špinit, ale zatím nic... ach jo, tyhle dlouhé cykly jsou fakt o ničem...
no jako nedivilla bych se, kdybych zanedlouho otěhotněla, když se chystám do práce 🙂 to je vždycky tak, když člověk na něco netlačí, tak to přijde samo. hrozně bych to přála Janičce, co se teď musí učit, aby jí na konci čekala ještě jedna odměna 🙂

jane84
4. únor 2011

@lucie.krajcarova ty jsi hodná, ale popravdě, teď mi skončí MS a vůbec, ale vůbec nemám pomyšlení na nějaké snaženíčko. Uvidí se, kdy bude ovulka, třeba stihneme menší "oslavu" po zkouškách 😀 Já se po..ru, to už je tak strašně brzo. Pomalu přecházím z naštvání přes smutek do fáze, kdy se musím už jen smát

jahudka80
4. únor 2011

@lucie.krajcarova to já měla zas naopak jednou jsem to měla i 22dní pak 25dní... ach jo no 34, 36 jsem to měla jen jako dítě v těch 13letech když jsem to měla ještě rozházené
@jane84 jj také bych Ti to mocinky přála už jen proto že se teď mučíš a učíš a zasloužila bysis nějakej hezkej dáreček za tu všechnu námahu 😉

No nic holky já jdu žehlit prádlo, večer budu pryč a zítra jsem v práci pak jedem pro druhou dceru a večer zas máme oslavu tak bych to tady zas schvávala až do neděle a to nechci už to tady beztak leží týden 😀

leheckova
autor
4. únor 2011

ahoj ba ne jsem jeste doma chjoooooooooooooooo už mi neni dobre třetí den ale vzdy to prejde dnes mi zase picha tam dole a boli me briško tak snad už se to chysta a vezme to razny konec a porod bych mohla mít rychly alespon jsem koukala na diskuze kde holky meli bolesti 3dny a pak nic a pak meli rychlejší porod v utery mi pan doktor bude delat vahovy odhad toho se taky bojim protože mam tu cukrovku a od te doby s tema hemeroidama se toho moc nedržím na dietu kaslu mam už 15kg nahore jsem zvedava jak se trefi v porodnici mi rekli vahovy odhad do 3,5kg a kluk mel 2750g tak to je 750g rozdil tak jsem zvedava....ale na utz jsem mela od pana doktora do 49cm a 2910g takže se sekl jen ten doktor pred porodem o dost

jahudka80
4. únor 2011

@leheckova ahoj holka, budu na tebe myslet ať už to máš konečně zasebou mě dnes začínají těhu nevolnosi zachvíli jdu do práce a mám pocit že se pobli.. bléééééééééééééé ☹

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@jahudka80 no to jsou taky pěkné výkyvy... prostě není nad pravidelnost... a jahu, jaké to je vyvdat dceru? teď už se nedivím, že máte finanční starosti, už vlastně dvě děti živíte...
@leheckova tak ještě jsi doma, kočko? to mě mrzí. ale pozor na to, že porod v termínu je minus 14 dní i plus 14 dní, tak to ještě může pár dní trvat... ne že bych ti to přála, ale stát se to může. přála bych ti středně rychlý porod - mně se spustily bolesti ráno - jako na ms, v pět odpoledne jsme jeli do porodky a v půl deváté jsem měla císaře. normálně by se narodil asi až ráno.

petra.vavra
4. únor 2011

ahoj holky, koukám co lehe...ještě 2v1 😀
@leheckova mě doktor při posledním UTZ v 32tt řekl, no normální 3 kilové mimi to bude a pak při příjmu mi doktor taky ošahal břicho a řekl, jo jo, to bude něco kolem tří kil a Viktorka měla 3850.....takže za mě nevěřím ani jednomu....hlavně, že oba se tvářili, jak to prostě vědí jasně a přesně...hlavně ten druhý na příjmu, prý že se moc neseká 😀

martasl
4. únor 2011

ahoj holky.
fram a jahudko-gratuluju vám ke kontrolám.jen tak dál.

luci-teda,zase dlouhej cyklus??to je k vzteku.to pak pomalu utíká,co?

herbie-máš pravdu,že jsme veteránky.jen aby jsme nebyly strašící veteránky,ale věřím,že se na nás letos štěstí usměje,prostě musí.

a.j.a.-tak to je bezva,že Klárince nakonec krev nebrali a rtg taky dopadne dobře. 😉

leheckova-no ještě nic?a to jsem si říkala,že budu poslední,kdo se doví,že máš mimi.neboj,miminko se ven dostane i kdybys nechtěla.jen mu to asi bude trvat do termínu.

ve středu jsem teda byla s holkou na gyndě,doktor žasl,při pohledu na mě a na dceru,jak je hubená.udělal ji přednášku o antikoncepci.pak jsem se ho ptala na tu folikulometrii(nebo jak se to píše),prej by mě musel poslat do Brna nebo Olomouce,poblíš to nikdo nedělá.říkala jsem mu o mé slabé brzké ms,usmíval se jak měsíček na hnoju.pak se mě ptal,jestli už užívám clostil.prej si mám udělat koncem měsíce těhu test a že mi drží palce.nevím,co tím chtěl říct,ale už by to sakra mohlo vyjít.
no a v práci to bylo zajímaví.včera za mnou dolítla mistrová s pracovním řádem.no tak jsme si opět promluvily,všechno jsem jí tam vpálila,jakej je na dílně bordel a že už to tam člověka ani nebaví,když si 3 hvězdy,který jsou tam s bídou rok a teče jim mlíko po bradě dělaj co chtěj.no a pak se mě ptala,jak to vypadá s mojí tohou o mimi.prej jestli nechci na dílně dělat zástup místo kamarádky,která toho už má plný zuby(no a pak to na dílně tak vypadá).čučela jsem na na mistrovou jak puk.vždycky se chytnem a ona mě pak chce povyšovat 😲 .říkala jsem jí,že do konce srpna budu muset kvůli dceři skončit-pochopila to.pak jsem šla na jiné pracoviště a jak jsem přišla na dílnu-tak tam rachot jak prase.všichno se tam hádali a mistrová těm 3 hvězdám dávala přednášku jak se mají chovat a ať to dělají jak mají.no bylo docela veselo(a já o půlku přišla). 😠 .

meiky-tak hodně štěstí do snaženíčka a ať vám to co nejdříve vyjde.

jahudko-těhu bacily jsem chytala-teda jestli na mě nějaké zbyly,tak snad to pomůže 😀

jane84
4. únor 2011

@martasl co to máš prosím tě za doktora??? vždyť folikulometrie není nijak neobvyklé vyšetření, které by v okolí nedělal žádný lékař. A jak píšeš předpokládám, že si myslí, že ta slabá MS znamená, že jsi těhotná
PS neboj se, bacily od Jahudky určitě zbyly, já jsem četla jak prská a byla z učení tak mimo, že proletěly kolem 😀

martasl
4. únor 2011

jani-neboj,určitě na to bě nějakej přistál 😀 .no on má v ordinaci předpotopní utz.a prej na to v okolí(ani ve Svitavách)tak vymakanej utz nemá(což se mi nezdá,když jsem jezdila do Svitav na utz,tak mi povídal,že ten doktor má výbornej utz,a dělá i 4D.).no uvidíme.no asi si myslí,že bych mohla být těhu.no já dokud neuvidím //,tak ať si myslí,co chce.teď jsem braka ten clostil,dnes dojede manžel,tak snad to k něčemu bude.nevím sice,kdy mám ovuly,ale holt my musíme při každé návštěvě manži doma 🙂 😉 😅

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@martasl Marti, hezký článeček 🙂 docela zajímavá situace na pracovišti. a neříkala jsi, že budeš dávat výpově´d? s tou folikumetrií se mi to taky nezdá.. nemáš neějakého staršího doktora, co se mu do toho moc nechce? a má tam pořádný utz?

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@martasl tak jsem se s tím utz trefila 🙂 a budu ti přát, aby se dr. trefil s tvým špiněním 🙂 tak kdy budeš testovat?

jane84
4. únor 2011

@lucie.krajcarova a neovlivní ten clostil test?

jane84
4. únor 2011

Koukám občas pro inspiraci na albíčka a vidím, že si hodně holek začíná stěžovat, že jim někde bere jejich fotky a taky, že se tu objeví fiktivní osoby. Proto si některé začínají mazat alba a tvoří nová přístupná jen přátelům. Jako představa, že mi někdo zkopíruje fotku vlastního dítěte a bůhví, co s tím dělá. No fuj. Jako asi určitě nedávat volně fotky, kde jsou děti nahulatý. V dnešní době, kdo ví, co by s tím dělo

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@jane84 Jani, to nevím, já to neberu.
to mě docela děsí s těma fotkama.. na fb to mám taky jen pro přátele....

fram
4. únor 2011

@martasl ten tvůj dr.je opravdu nějakej divnej a připadá mi dost neochotnej, věděl vůbec co to je folikulometrie?! Moje dr. má normální UTZ v ordinaci a dělá se to vnitřní sondou. A v práci to máš teda hustý. Já budu muset od pondělí za týden oznámit, že jsem těhu, radost mít nebudou. 😅 Naštěstí mi to může být jedno.
@jane84 už se ti to blíží,viď. Držím palce, ať máš přes víkend dostatek energie dohnat vše, co ještě potřebuješ.
@leheckova ale co ty tady ještě děláš? 😀 😀

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@fram jéé 10tt, toto už hezky přibývá. a kdy dostaneš průkazku, už příští týden?

fram
4. únor 2011

@lucie.krajcarova já jdu k dr. ve středu, ale to mě jen objedná na NT, pak má týden dovolenou, takže první poradna až 23.2., to už budu 12+0, ale prý není kam spěchat 🙂

lucie.krajcarova
4. únor 2011

@fram jo to je rozumné, hlavně po výsledcích NT. to schvaluju. u prvního jsem to měla taky ve 13tt, což mi přijde tak akorát. no a pak až s tou průkazkou jsem šla ze šéfem. ty půjdeš dříve?

martasl
4. únor 2011

jani-s těma fotkama jsem to slyšela poprvé.to je mazec.na net bych nikdy nedala fotku nahého dítěte,ani miminka(snad jen kromě čerstvé poporodní fotky).na jedné diskuzi,kam chodím se td objevila ženská,najednou se tam objevila další se stejným jménem ale obě mají stejnou registraci.prostě jim nevěřím.nevím,že to někoho baví.

holky,no taky mi připadne ten doktor nějakej neochotnej.nevím,co s ním je.chodím k němu už od 16 a nikdy jsem s ním neměla žádnej problém.asi toho má moc.a k tomu měření stačí klasickej utz s vaginální sondou?ten mají ve Třebové.on má v ordinaci fakt vykopávku.

myslíte,že by clostil mohl ovlivnit těhu test?testovat budu až se mi zpozdí ms.pokud budu mít obvyklej cyklus,tak by ms měla dorazit asi 25.2.(když to počítám od té slabé ms).pak se uvidí.

luci-jo výpověď budu dávat.jen ještě musím s manželem probrat,jestli během února nebo až v červnu.ale do srpna na 100% skončím.už jsem se vás tady ptala,ale nevíte jak to je,když nastoupíte do nové práce,kde máte smlouvu na dobu určitou se zkušební dobou a během té doby otěhotníte a budete od začátku na neschopence,jak to je s penězma??smlouvu už firma asi neprodlouží,ale nevím,kdo bude platit nemocenskou a mateřskou??nevíte někdo jak to je??