Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
14. bře 2011

Ahoj holky , jdu pro radu kde se mi ukáže můj nákup zbožíčka tady na koníkoj, nevím co s tím udělali 😠 ale mám tam jen jeden svůj inzerát a to co jsem předtím kupovala od jedné paní a teď od druhé tam není ☹ 😠 já nevím jak se jmenovala a já jí zaplatila plenu a najednou koukám že má všechny inzeráty pryč a nemám jak napsat když nevím komu 😠 když to ani nemám tak kde to předtím bylo, doprd.le co s tím furt dělaj. Hm tak budu doufat že mi příjde plena a nebo jsem prostě přišla o 300kč 😠

jahudka80
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to by bylo moc moc supééééér držíííím všechny palečky co mám 🙂

jane84
14. bře 2011

@jahudka80 zkus kdyžtka hodit krátkou zprávu i opakovanně, třeba si toho všimne. Ale taky je možnost, že odešla z MK a to ti asi nezbyde než doufat
@zzzzuuuuzzzziiii no co, když to vyšlo, tak buď šťastná 🙂

jahudka80
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii vyfoť a koukej hodit foto

jahudka80
14. bře 2011

@jane84

zzzzuuuuzzzziiii
14. bře 2011

@jahudka80 vyfotim a hodim, ale ted nemam jak 🙂 jsem v praci a jeste dve hodiny tady budu muset byt a nejak se nemuzu na nic soustredim, premyslim, jak to reknu manzovi 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
14. bře 2011

@jane84 po 10 mesicich nesnazich, ze by se na nas usmalo stesticko? pockam dva dny a uvidime, jestli bude silit... a jestli se dockame srdicka, ne jako minule... ale chci myslet pozitivne, nesmim si nic pripoustet.

martasl
14. bře 2011

ahoj holky 😉

zzzzuuuuzzzziiii-jéééé,že by??teda pokud jsi toho dušíka viděla hned,tak není co řešit.hlavně aby čárka sílila-tfuj tfuj tfuj.to by bylo bezva 😀 😀 😀 😀 .já jsem taky minulej týden testovala mamatestem 10 a byl negativní.sice se mi tam zdá dušík,ale to je spíš jen moje halucinace a vroucné přání.

moje ms stále nikde. 😅 😅 😅 😅 😨 .bt stoupá.tak jsem z toho jelen.volala jsem ráno jak jsem přišla z práce doktorovi,že bych přišla na krev a vyvolávačku.dnes mají narváno,ve středu budu já celej den v práci takže až v pátek-a to si myslím už budu mít jasno.takže zase musím čekat.zítra zkusím testnou,ale bojím se negativního testu.no uvidím,jak se mi bude ráno chtít a jestli si vůbec vzpomenu.

jane-teda,to nám tady pak budeš muset udělat přednášku a pořádně poradit co a jak s neplodností.aspoň se něco dovíme.

jahudko-no tak to teda doufej že je paní slušná a plenku pošle.to nakupuješ nějak brzo,ne??já bych si to po mé zkušenosti už nelajzla.holt pověrčivost.

taky by mě zajímalo,co breberuska.ale někdo tady na ni má kontekt,ne??tak snad bychom už něco věděly,kdyby to už bylo 🙂

tiburcia
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii držím palce!!!

daniela699
14. bře 2011

Ahoj holky, ja ted jen pomalu procitam, protoze jsme byli od patku pryc, navstivit sestru co ma 4 mesicniho mrnouska. 🙂 Doufam, ze nas bude taky tak povedenej. 🙂

Ale chtela jsem reagovat ted na @jane 84 - psala jsi o doktorovi, tak ja jsem prave po potratu taky zmenila, protoze se nemel k tomu aby mi udelal ten HP nebo prolaktin kdyz jsem mela vytok z prsou. Tak jsem zacala chodit na Orli - chodim ke Kubickove, ale dobry je i Janca (u nej jsem byla na velkem UTZ a par kontrolach), no kazdopadne jsem tam spokojena. Je tam vic doktoru, takze kdyz neni k dispozici muj, muzes se objednat k jinemu. A HP ti udelaji na pozadani, maji napsano ze se za to plati (tusim 1500), ale ja jsem po tom potratu neplatila nic, takze treba by jsi taky neplatila. Hlavne se clovek nemusi pomalu doprosovat. Info najdes tady: http://www.gynekolog.cz/dvorak/gynekologie/
Vyberes si doktora, objednas se telefonem, nejlepe volat rano nebo k veceru, a jak prijdes vyplnis dotaznik a jeto. No vsak uvidis. Ja jen ze jsem rada, ze jsem se odhodlala ke zmene, tak kdyz by jsi nemohla najit jinde treba. 🙂

martasl
14. bře 2011

ahoj danielko 😉 .tak co,už jsi se dala do praní a chystání postýlky a podobně??už máš vybranej kočárek?a co jméno,máte už jasno?

jane84
14. bře 2011

@daniela699 a ostatní taky, děkuji za tipy na nové doktory. Uvidím, co ta Svojanská na Hybešce, ale měla by brát.
@martasl Marti ty nás ale napínáš. Vím, že to nosí smůlu nakupovat něco brzy, ale zrovna ty plínky jsou dost drahá sranda a když člověk obrací každou korunu, tak musí začít hned

martasl
14. bře 2011

jani-já sebe napínám taky a nebaví mě to.nemám na to nervy.jestli se zase nezadařilo,tak už mě asi škrábne ☹ 😠 a pak nevím,co ta moje ms zase vyvádí 😅

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tak to je úžasné!!!! tak zítra to bude ještě silnější, ty // 🙂

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@jahudka80 možná ta paní ten inzerát smazala.... ještě ti plenky nepřišly?

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@martasl teda, u tebe se to napíná... no věřím, že do pátku budeš mít jasno i bez vyvolávačky a aspoň to bude bez hormonů.

jahudka80
14. bře 2011

@martasl tak zkus testík když ti stoupá BT, já kupuji plenu co jde 6-15kg a malé dávám na noc jednorázovku a už mám poslední tak je ta plena teď pro ní víš? No já počkám až mi dr.řekne co tam je za pohlaví a jdu na nakupování plen 😀 ...a popřípadě prodej růžové výbavičky, člověk si to špatné nesmí připouštět 😉 to bych se z toho musela zbláznit!
@lucie.krajcarova jj je smazanej ale mám na poště balíček tak to bude ono uf jsem si oddychla 😀
@jane84 zprávička zabrala 😉

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@jahudka80 to jsem moc ráda 🙂 já radši mažu inzeráty, až se lidi ozvou, že mají balíček, je to trošku matoucí jinak, protože s inzerátem zmizi i konverzace. to je na mmb zařízené líp.

jahudka80
14. bře 2011

@lucie.krajcarova jj mmb to má lépe, znám jej.

HOLKY nemámte někdo nějakou zkušenost s odsávačkou mléka??? Při prvním miminku jsem nekojila malá nesála já se smažila odsávat a prd, jen mě bolely bradavky a mléko nikde ☹ měla jsem manuální campol babies 😖 tak bych to ráda u druhého zachránila a ráda bych kojila 😉

helcenka
14. bře 2011

Ahoj holky,
dneska jsem byla na kontrole. Mimís je v pořádku, srdíčko jako zvon, hlavičkou dolu už zůstalo a už se ani nemůže moc hýbat, tak mě tak šíleně kope do žeber a hlavou tlačí do močáku...
Jsme pořád obříci, takže se pomalu připravuju, že normální porod asi nebude. Fakt mi nejde do hlavy, z čeho to mímo roste, protože já mám navrch pořád jenom to 1 kilo a už si přijdu strašně vysátá, tak nevím, z čeho to pořád bere. Depka je naspadnutí. Ach jo.

Zuzi, držím palce.
Marti, jsem zvědavá, co se z toho vyklube.
Jahud, ale kdyby paní inzerát smazala, tak ty bys ho ale pořád viděla. To mi přijde, že si buď smazala profil nebo patří k těm "nepohodlným" a smázli jí ho admini. Tak jestli jsi jí dala adresu, snad to pošle.

Rýma se mě pořád drží. Mám zalehlý uši, necítím žádnou chuť a pořád plný nos. Hrůza. Už je to druhý týden a pořád se to nelepší. Jenom teda kašel už nemám.

Dančo, to jsme rádi, že se tady občas ukážeš. Jsem ti psala k narozkám do e-mailu, tak to jsi asi taky nečetla, co?

Taky myslím na Breberku, možná už to má za sebou...

helcenka
14. bře 2011

Luci, Jahůd - já taky kupovala tady od jedné paní a i když inzerát smazala, tak já ho tam i s celou konverzací pořád mám a zobrazuje se jenom mně a jí...

Jinak Jahud, já měla u Kubíka manuální odsávačku od Medely, ale ne balónkovou tu bych nechtěla, byla jsem s ní moc spokojená. Ještě také dělají i elektrickou, tu má teď moje kamarádka. Já jinou pořizovat nebudu, nechám si tuhle. S Kubíkem jsem ji využila, protože on ve třech měsících spal celou noc a mně teklo mlíko, tak jsem odsávala a odsávala. 😀

jahudka80
14. bře 2011

@helcenka moc díky prostě to tam není ale mám tu lístek z pošty tak je balíček na poště tak to bude určitě ono. 1kg ☹ to tedy nevím to je vážně divné být těhu a zhubnout a přibrat jen 1kg 😒 co na to dr.??? A mimi má odhadem kolik??? Velká mimi bývají při cukrovce a nebo když se prý jedí těhu.vitamíny i když to bych neřekla já je baštila a 2400g mi tedy nepříjde moc jako porodní váha 😀 Jé spinkal celou noc šťastná to maminka. A teklo mlíko jééé tobych si přála také zažít 😀

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@jahudka80 já používala elektrickou, ale moc mi to nešlo, to jen když jsem opravdu byla pryč. přišlo mi to, že prostě malej by to ze mně vytáhl,ale odsávačkou to moc nešlo.. Myslím, že je to taky Medela.
@helcenka Teda, taky ti pěkně naskakují ty týdny, pomalu budeš balit tašku ne?kolik tedy malý váží?hlavně že je správnou polohou. moje známá přibrala jen 3 kg za těhu a malej měl 4 kg 🙂 no stává se to.ale chudák vůbec nekojila, jak byla slabá...

herbie
14. bře 2011

helcenko uz to mate taky za par jezis toto leti ... zuuuzzzziii jestli tam je dusik tak je to jasny budes tehulka moc drzim palce at ti carka sili martasl no prosim te? kde se ta tvoje mrcha toula ach jo........ja jsem ted opet sama doma pritel odjel vcera a vraci se az v patek akorat na moji ovulku 😉 jinak ja zadne novinky nemam jenom vas docitam poctive 😕

mpetula
14. bře 2011

Ahoj holky 🙂
@lucie.krajcarova Luci, zítra mi písni prosím 1DC, snad už tedy bude, dnes už jsem hodně špinila, tak myslím že zítra se mrcha mrchovitá rozjede 😠
@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi, mooooc držim palečky 😉 🙂
Jinak holky, já si teď objednala ten digitální ovu test od Clearblue, tak uvidíme. Zkusit se má všechno 🙂 Chtějí za něj tedy docela raketu na to že je to jen na jeden cyklus, no ale čert to vem... co by jsme pro to nezkusili, že 😀 😀

zzzzuuuuzzzziiii
15. bře 2011

Dobre ranko holky, tak jsou tam// 🙂 jeste neni tak silna jako ta kontrolni, dnes jsem 15 dni po oplodneni, ale je videt uz po minute, budu dal testit a uvidime, jestli silime. Zatim se vsak bojime radovat. V kolikatem jsem vlastne tydnu, ve druhem? jezis ja ty veci okolo uplne zapomela, ale o snazeni vim vse 😀
Vsem vam dekuju za podporu.

pe_t
15. bře 2011

Dobré ráno 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii teda zuziiiiiiiiii potichounku gratuluju 😵 😵 😵 mám za tebe velkou radost, tolik ti to přeju!!!! 🙂 🙂 A řekla bych, že všechny tady 😵
tak super, to bude mít i obrovskou radost manžel co?
@mpetula 😒 to čeká mě dnes.. 😝

fram
15. bře 2011

dobré ráno,
@zzzzuuuuzzzziiii 😵 😵 😵 potichoučku, potichoučku gratuluju, moc ti to přeju. Týdny se počítají od 1DC, takž bys měla být přibližně 4tt-5tt, podle toho, kdy jsi měla mrchu.
@mpetula je mi líto, že mrcha dorazila ☹
@helcenka moje kamarádka, která je i od přírody přirozeně hubená, přibrala v těhu 3 kg, po porodu pak měla -8kg než před těhu, ale zvládla i kojení a postupně se vrátila na svou normální váhu. Hlavní je, že miminko prospívá.
@herbie tak ať vám to při ovulce vyjde 😉
@martasl moc ti přeju, ať máš do pátku jasno. Teoreticky jsi mohla otěhotnět mnohem později. Držím mocmoc palce, ať to vyjde.

lucie.krajcarova
15. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................49DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................40DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................30DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)........................................................29DC
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................26DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................19DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................16DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................16DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................15DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................13DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................10DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..........................................................................7DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................5DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová...................................................2DC

herbie
15. bře 2011

dobre ranko holky dekuju fram no kez by ale vsak vis moc tomu nedavame ted......zzzuuzziiii blahopreju tak to jsi na dobre ceste at carecky sili