Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
22. zář 2011

@jahudka80 gratuluju k Leontýnce, je krásná... 🙂

My se začátkem týdne vrátili z dovči, byli jsme ještě sami s manžou v Chorvatsku a krásně jsme si to užili,bylo tam nádherně. 😵 😵Lepší, než předtím ta Ibiza
Manžela objednali dnes na operaci na 6.10.,což se nám vůbec nehodí kvůli IVF.Měl jít až v listopadu a teď tohle.Nejsou vůbec ochotni mu hnout s termínem, tak nevím, co budeme dělat,pokud to neukecá.. 😒
Myslím na vás a doufám, že se tu brzy objeví další // 🙂

mircisek
22. zář 2011

@jahudka80 Ty kalhotky, to věřím. Malej totiž má sice spoustu kil , ale taky je dlouhej, takže není žádnej cvalík a ty kalhotky mu taky moc nesedí. Nejradši mám vlňáky, má je sice až po lopatky, ale nikdy nikde nic neprotekly. Jinak máme Imse Vimse a to musíme hodně hlídat a zapínat křížem, aby mu to neprosáklo. 😒 My jsme měli jednorázovky jen v porodnici. Teď má malej jen čtvercovky na novosklad. 😀
Tu sušičku ti závidím. Manžel ji nechce, že je to neekologický, což je bohužel zatím pravda. Snad ke třetímu. Naštěstí mám prádelnu. 😉
Podle proteklejch tampónů množství mlíka nepoznáš. Ale když je malá spokojená a přibírá (i když ne tabulkově), tak bych se tím taky nezalamovala. Mlíčko se ti ustálí do konce šestinedělí. Moc neodstříkávej, jinak ti ty prsa prasknou. Jen do odstranění bolesti, jinak se ti bude mlíka dělat víc a víc. Mně se taky prsa strašně nalívali. Teď už je to OK.
Jejda, tos mě zaskočila. Kolikrát kojím, to vůbec nevím. Jak si malej řekne. Večer kolem 9, ve 4 a pak zhruba po třech hodinách.

mircisek
22. zář 2011

@maximka33 U prvního jsem se taky stresovala. Davísek přirozeně zapadl do našeho rytmu. Hlavně už všechno tak strašně neřeším a nejsem tak vystrašená. Takže s druhým to taky zvládneš líp.

maximka33
22. zář 2011

@meiki tak to vypadá dobře. nevím, co je b, ale ty 3 to jsou snad 3 cm 🙂 ne?

jahudka80
23. zář 2011

@mv jj děkuji 😉
@mircisek no já bych už taky látkovala, ale od známejch jsme dostali 3 balíky plen tak je zatím používám 😉 . A sušička super, minule nebyla uplně naplněná a usušila prádlo za 30minut a hlavně zetím netopíme a mě byla děsná zima no a jak se zapla sušička bylo tu během chvíle krásné teplíčko 😵 tak to máme i na sušení i na topení 😀 😀 . No já malou kojím ráno mezi 2-3h, pak okolo 6h, pak okolo 9h., pak 13h., 15h, 20h., 22h - tedy samozřejmně že někdy to je jinak ale takhle je to přibližně. No v 9h a pak až ve 4h 🙂 to je paráda 🙂 to chci takýýýý 😀 .No ale když mě mlíko samovolně vytíká tak by ho dost být mělo né??? Poznám to když malá pije třeba 20minut a i po tom je v tom klouboučku mléko? A včera jsem jí před kojením vážila a pak byla o 35g těžší. No snad bude váha ok a nebude Dr. remcat a hlavně ať už nemusíme na převážení, já to tak nesnáším lítat k Dr. a na kyčle je to tak stresující bejt někde na čas. 😒

leeena_4
23. zář 2011

@safea7 Já tě úplně chápu. Mám taky stejné pocity. Chvíli je mi dobře, jako kdyby žádný potrat nebyl, jsem plná energie a pak si řeknu: už bych byla v pátém a měla krásné bříško a je to všechno v háji. Je to takové schizofrenní období a člověk se s tím musí hrozně prát. A právě v tom praní mi pomáhá vymýšlet čím si pomoct, takže taky piju kntryhel, snažím se zhubnout a objevila jsem tu fytosoju. Což jsou přírodní estrogeny, které pomáhají stimulovat vaječníky podobně jako clostilbegyt 😉. A jelikož mám problém s ovulací, tak by to mohlo zabrat. Jen co dostanu mrchu, tak se do toho pustím.
Je moc fajn, že máš doma ty dva poklady, co tě rozptýlí a potěší 😵 a brzy přibude třetí šmudlík.

Dneska jsem se dokopala cvičit po ránu a holky to je paráda. Moje obvyklá ranní smutná nálada neměla šanci a já jsem plná energie. Když tedy pominu to, že chodím jako kachna, po tom, co jsem necvičila 4 měsíce 😀.

@martinakl tak to jsou moc dobré zprávy 😵. To nám to oficiální snažení vyjde na stejno 😉

werinka1
23. zář 2011

@leeena_4 Ahoj, chtěla jsem se tě zeptat na tu fytosoju. Zkoušela jsem hledat na netu a našlo se mi akorát fytosoja osteo - že je to pro ženy v klimakteriu. Mohla bys mi kdyžtak prosim o tom něco napsat nebo poslat odkaz, kde se to dá koupit a dozvim se víc informací? Díky moc.

cuddle
23. zář 2011

@werinka1 a nekdo bere Sarapis soja tabletky ty jsou v lekarne

cuddle
23. zář 2011

@werinka1 tato holcina radila mym kamoskam, co a jak uzivat
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/elllla/

werinka1
23. zář 2011

@cuddle dík 😉

cuddle
23. zář 2011

@werinka1 pujdes do toho? ja to zkusim jen nevim jestli tu Sarapis soju nebo neco jineho
@leeena_4 kocko co ty beres?

werinka1
23. zář 2011

@cuddle Ještě sem se tim neprokousala. Jsou to stránky v sk a to mně trvá dýl. Ale já už toho vyzkoušela tolik, že se nebránim už ničemu. Teď teda piju ten kontryhel a užívam gynex, nevim, abych toho neplácela moc přes sebe 😒

cuddle
23. zář 2011

@werinka1 napsala jsem te Elle o radu, tak uvidim co napise, koukala jsem ze ma ted male mimco

werinka1
23. zář 2011

@cuddle Ok. Já teď hned na první stránce odkazu našla, že to neni ale vhodné pro ženy, které jsou náchylné k tvorbě cyst 😒 A já jsem ukázkový případ 😠

barbarucha
23. zář 2011

Koukám na to a říkám si, že obyčejná naklíčená soja by neměla fungovat asi o nic hůř. V prášcích je to jen kvůli distribuci, ne? Taky jsem se dočetla, že stejný fytohormon mají topinambury. Zrovna se mi tenhle rok rozlezly hrozně pozahradě. Já věděla, že moje zahrada bude léčivá 🙂 Jdu klíčit soju, topinambury ještě nezalezly do hlíz. Hurá na pokus a příští měsíc dám vědět, jak to dopadlo 😎

leeena_4
23. zář 2011

@werinka1 tady je na to téma na koníku, ale v čechách se to jmenuje sójové izoflavony. Prý nahrazují přírodní estrogen a estrogen je třeba pro růst folikulů 😉. Já jsem si to našla tady, tady je to za nejlepší cenu: http://www.manitera.cz/zenske-potize/klimakteri...

leeena_4
23. zář 2011

@cuddle já beru mamavit a piju kontryhel a až dostanu mrchu, zkusím tu fytosoju, nahoře je odkaz, kde ji mám objednanou 😉

werinka1
23. zář 2011

@leeena_4 Díky, možná to fakt zkusím, přemýšlím o tom, ale mam obavu kvůli těm cystam 😒

leeena_4
23. zář 2011

@werinka1 jakým cystám? cysty dělá clostilbegyt, nemyslím si, že by se ze soji dělaly cysty 😉

werinka1
23. zář 2011

@leeena_4 V odkazu který mi poslala cuddle viz výš, jsem právě vyčetla, že se to nedoporučuje těm, které mají sklony k cystam....možná že sem to špatně pochopila. Tady je příspěvek od jedné holčiny: lebo mozu byt pripady, ked sa clostyl (a teda aj jeho prirodna alternativa - isoflavonoidy) vyslovene neodporuca (napriklad ak je zena nachylna na tvorbu cyst)...
A já mam tyhle sklony....Jedné se nemůžu už několit let zbavit i přesto, že jsem byla na laparce ☹

leeena_4
23. zář 2011

@werinka1 Já jsem to nečetla. tam psali, že se soja nedoporučuje tomu, kdo trpí na cysty? Jinak, že se po clostilu dělají cysty, to je pravda - já ho měla taky. Ale že by to dělala přírodní soja, to pochybuju a zajímalo by mě, kde na to ta holčina přišla. To bys v případě náchylnosti na cysty neměla jíst nic sojového, to se mi zdá podezřelé. Navíc na clostilu se to i píše, že hrozí cysty a na tom výrobku ze soji o tom nic takového není.

leeena_4
23. zář 2011

a ještě tam píšou, že je to vhodné i při nádorových onemocněních, takže se mi nezdá, že by se z té soji dělaly cysty... ale nevím, zatím nemám zkušenost

hanysek.hanysek
23. zář 2011

Co myslíte? Citlivost 10, není to ranní moč. MS má dorazit v pondělí. Dnes ale během dopoledne, po utření na papíru malinká kapička jakoby špinavé krve. A ve středu hlen se špinavou krví. Jinak nekrvácím.

barbarucha
23. zář 2011

@hanysek.hanysek Já tam vidím ducha. Nějaké další příznaky? (Bolavá prsa apod.?)

werinka1
23. zář 2011

@leeena_4 Jelikož taky nemam zkušenost, tak těžko říct. ale je to všechno přírodní, takže si řikam, proč by se ty cysty dělaly. Jak jsem psala....já už toho vyzkoušela tolik!!!! Takže do toho prostě půjdu a objednam si ten produkt jak si mi poslala odkaz a jdu na to hned 🙂 Ovšem.....jeden problémek tu je...... MS stále nikde. O víkendu jsem měla ale takovej "čůrací hlen" 😀 tak se mi zdálo, že byla ovulka. Jestli ano, tak MS dorazí kolem 1.10. To jsem teda zvědavá......Včera jsem začla zase s Mojžíšovou. Paráda! To cvičení je fakt úžasný. A musim se přiznat, už byl sexík a suuuupeeeerrrrrrr 😵 Přeci jen jsem měla strach, jestli něco nebude bolet a tak.....ale je to v poho. Ťuk ťuk ťuk 😀

hanysek.hanysek
23. zář 2011

@barbarucha Břicho bolavé na ms, chvílema mám pocit, že mám větší prsa :o) spíš takové pevnější, ale hlavně žaludek neustále na vodě. Ale nejsem si jistá, zda to není vsugerované. Uvidíme v pondělí zda ms dorazí. Pokud to bude "ono" tak chci zajít na gyndu ať mi napíše něco na udržení, ale mám strach, aby mě nevyhnal, že jdu třeba dva dny po termínu ms. Uvidíme, necháme se překvapit.

leeena_4
23. zář 2011

@werinka1 Já mám ten samý problém 😀. Ovulace i menstruace byla řízená před těhotenstvím pouze hormonama a tak to asi moc fungovat nebude. Já počkám do začátku října a kdyžtak si dojdu pro nějakej progesteron a uvidíme. Jinak taky to zkusím, za to nic nedáme a jelikož znova do CARu můžeme až v prosinci, tak mi nic jiného, než zkoušet bylinky nezbývá. Téda, jestli byla ovu, tak gratuluju. A sexík závidím. Už ani nebudu vědět, jak se to dělá, až budeme konečně moct 😀

leeena_4
23. zář 2011

@hanysek.hanysek já taky ducha vidím a moc přeju, ať sílí 😵

leeena_4
23. zář 2011

@werinka1 mojžíšovku moc chválím 😉