Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
21. zář 2012

@jajkax Ahoj, vítám Tě, je mi líto, že patříš mezi nás, ale zase je lepší být s námi než sama. Ty 3 měsíce tady zrovna dneska řeším ještě spolu s @antymania666. Já mám těď 2. mršku po revizi a hodlám zahájit snažení a antymania666 je na tom hodně podobně a jde do toho taky. Takže doufáme, že tentokrát se miminka zabydlí na 9 měsíců a do porodnice si pojedeme s kočárkem. 3 měsíce jsou prostě dlouhý!

ladydi
21. zář 2012

@jajkax Ahojky, vítej, koukám že když se tu těhotní, tak musí přibejvat i další zklamané dušičky ☹ Kdy Tě to potkalo a v jakém tt???

jajkax
21. zář 2012

@terulin
Mě to taky připadá strašně dlouhý.Sice se bojím....ale prostě chci být těhotná co nejdříve.Nad vodou mě drží to že už jednu 3letou cácorku doma mám. Já jsem na revizi nebyla potratila jsem v 8 týdnu, a tělo se prý "vyčistilo" samo. 😒

ladydi
21. zář 2012

@jajkax no tak o to to máš popravdě na jednu stranu "lepší", když jsi nebyla na revizi, tak se nemusí tak dlouho čekat

jajkax
21. zář 2012

@ladydi
Děkuji. Potratila jsem asi 8 týden. Testovala jsem se a testovala čárka krásně sílila, doktor po 14 dnech těhotenství potvrdil.I když neviděl srdíčko. A pak nejednou přišla "menstruace" ☹

terulin
21. zář 2012

@jajkax Je mi to líto, já taky potratila sama, ale v 11 tt a kyretáži jsem se nevyhnula. A kdy se Ti to stalo? Já na začátku chtěla počkat, ale cítím se dobře, tak nevidím důvod. Hlavně mi doktor řikal, že kdyby mi bylo o deset let víc, tak řekne ať nečekám. Takže když to zvládne straší tělo, nevidím, proč by nemělo moje. Záleží asi taky na tom jak se budeš cítit. Nešla bych do toho asi hned poté (některé se snaží už v 6ti nedělí) a taky bych si netroufla, kdyby mi bylo fyzicky špatně.

ladydi
21. zář 2012

@jajkax a tak dle UTZ ses vyčistila sama tedy? pokud je vše OK, tak tam se tak nějak asi čeká max tu jednu MS myslím. Po revizi je to na dýl.

jajkax
21. zář 2012

@ladydi
Jo prý jsem se vyčistila a je to v pořádku.Včera jsem byla ještě na jednom kontrolním ultrazvuku a říkal že děloha je čistá. Tak at si dáme tříměsíční pauzu a zkoušíme to dál...

@terulin To je mi moc líto, čím je to vyšší týden tím to musí být horší ☹ . Potratila jsem před 10dny 😒

ladydi
21. zář 2012

@jajkax je dobré se vyplakat a popovídat si o tom a tak. Mě tady holky hrozně moc pomohli, manžel byl citlivý tak týden, ale pak už neměl pochopení pro mé smutnění. Čas to zahojí a je fakt dobré si říct a uvědomit, že to tak prostě mělo být a že je opravdu lepší, že když už to musí být, tak čím dřív, tím líp. Asi se něco nepovedlo a nebylo by miminko zdravé a tak je to jedno z těch lepších řešení.

terulin
21. zář 2012

@jajkax Na začátku jsem myslela, že se to nedá přestát se zdravým rozumem, ale čas to fakt úspěšně hojí a holky tady mu velmi dobře sekundují. Hrozně mi pomohly. Je obrovská výhoda, že jim můžeš říct cokoliv kdykoliv a vždycky je tu někdo, kdo to zažil a přesně ví. Takže si nepřipadáš jako ufon z jinýho světa. A občas je tu docela sranda, nebo se někomu ukážou // na testu a nejlíp se rovnou narodí krásný miminko. Takže je to hodně povzbudivý.

froka
21. zář 2012

@jajkax Ahoj, vítám tě tu a je dobře, žes přišla na tohle forum, hodně ti to určitě pomůže. Pokud jsi nebyla na revizi, tak se většinou čekat nemusí, naopak se říká, že je "pohnojeno", ty 3 měsíce se doporučují právě, když je ta revize, ale ani to není nutné, většinou holky čekají 1 nebo 2ms. Ale vždycky záleží na tom jak se cítíš a to nejen fyzicky, ale taky psychicky. Přečti si forum zpátky, často se to tam probíralo. Věř, že bude líp. Všechny jsme si tu něčím podobným prošly a bojujeme dál.
Já jsem poprvé potratila v 18tt kvůli infekci, odtekla plodovka a mimčo jsem už musela pod epidurálem porodit a pak byla revize, podruhé to bylo zamlklé těhu s revizí.
Nyní se nám podařilo otěhotnět a prosíme Boha, aby bylo vše v pořádku.
Tohle úterý mi umřel tatínek.
Stále bojuju. O nový život!
Držím pěstičky, ať se vám co nejdřív zadaří a vše je v pořádku. Kdykoliv přijď mezi nás. Najdeš tady milé slovo, pochopení a pohlazení po duši. Holky jsou tady úžasné!

jajkax
21. zář 2012

@froka Děkuji tě za přivítání, ale už mi zase tečou slzy, ty sis toho prožila a teď ještě ten tatínek. Je mi to moc líto ☹ ☹
Já už se po fyzické stránce cítím dobře, psychicky je to horší.Jeden den zvažuju že čekat nebudem a zkusíme to hned(u první dcerky jsme čekali rok) a teď se zadařilo na první pokus(ale špatně to dopadlo) a druhý den si zase myslím že raději počkáme než ze mě ty emoce tak nějak vyprchají...
Za chvíli si vyzvednu dcerku ze školky a pak si vás tady pořádně pročtu co kdy a jak jste řešily, za jak dlouho jste otěhotněly a tak. I když vás mi je taky nermírně líto jsem ráda že tu tohe téma je 😉

froka
21. zář 2012

@jajkax Jen se vyplakej. I to ti pomůže. Není třeba srovnávat, kdo si co a jak prožil. Ať se to stane kdykoliv a jakkoliv, tak je to pro ženu rána, neuvěřitelná ztráta, pocit pohry apod. Ale zítra zase vyjde slunce a bude každým dnem lépe. Drž se kočičko!

fykyska
21. zář 2012

😵 😵 😵 AHOJ MOJI DRAHOUŠKOVÉ, LÁSKY, ZLATÍČKA, KOČIŠKY 😵 😵 😵

Ták se mi po Vás stýskalo - Já už jsem doma dneska jsem přijela - jupíííí musím zaklepat že je mi dobře, ale byl to opravdu vyčerpávajicí týden . Hlasím že mé drahé skřítě je v 7+2 podle utz 6+5 a mám krásnou fotečku kde už je naprosto úžasně vidět - roste jako z vody a vše je v pořádku a srdeční akce na výbornou 😵 😵 😵 😵

Já si ještě hodím režim klidu a pohody a postupně se začnu vracet snad k lepší a lepší stravě než jen piškoty a sem tam polévka - co já bych dala za takový steak 😔 😀 😀 😀

A co vy lásky moje 😅 😅

@jajkax Vítej - mrzí mne tvá bolestivá ztráta, ale jsi na dobrém místě každá z nás si prošla touto bolestivou zkušeností některé v začátcích svého těhotensví některé už v průběhu pokaždé je taková zkušenost velmi bolestivá... V první řadě buď silná a statečná a nenech se zničit emocí - nenech se jí pohltit aby ovládala tvůj život - nedovol jí to protože ne nadarmo se říká že naděje umíra poslední - někdy to trvá déle někdy je nám dobře zase za pár týdnů.. Ale nikdy na tuto událost nezapomenem avšak zkus to brát jako něco co tě do tvého budoucího života posílí 😉 😉
Toto tíma je bolestivé, věř však že když emoce pustíš napovrch a ze sebe ať už s kamarádkou, tady na foru nebo v podobě pláče zjistíš že se ti udělá za pár dnů, týdnů lépe 😉 A holky tady 😝 ty budou mezi prvnima co ti nedovolí aby si byla smutná 😵 😉 VĚR SAMA V SEBE VĚR I KDYŽ SI PŘIPADÁŠ JAKO PADLÝ KRÁL I KDYŽ TĚ ŽIVOT PODRAZÍ ŽIJ HO DÁL 😉

terulin
21. zář 2012

@fykyska Kotě, tolik jsi mi tu chyběla. To je dobře, že je dobře!!!!!

fykyska
21. zář 2012

@terulin 😵 😵 vy mě taky zlatky moje zlatý 😵 😵 Jak mě bylo smutno jak já neměla kam dát tu svooj zoufalou energii ale teď teď to tady roztočímeeee 😅 😅 😅 😅

luuc_2012
21. zář 2012

@fykyska ahojky kočko, jsem ráda že ti je lépe a vše je v pořadku. Myslela jsem na tebe, tak hezky odpočívej a uvidíš že bude lépe, raději se vyhýbej MHD, protože tam je spousta bacilů a doufám že to pro tebe bylo poslední co tě potrapilo behem těhulkování

luuc_2012
21. zář 2012

@jajkax ahojky slzy opravdu pomahaji, s dalsím těhu bych počkala dokud si tím nebudeš 100% jistá, ono dokud nebudeš uplne psychicky ok tak by se to stejně asi nepovedlo. Za sebe můžu říct že jsem tohle špatné období zvladla docela dobře, občas jsem si pobrečela, jako asi každá z nás, ale na druhou stranu me to posililo, zacali jsme se s partnerem snazit asi po druhé ms, ale stejne se to povedlo skoro po půl roce, kdyz jsem si rekla ze je to jedno kdy se to povede, byla jsem zklamana s kazdou ms ze se to zrovna nepovedlo, ale ted uz jsem 18tt a tehu test byl pozitivní kratce před mými narozkami, tak to beru jako nejkrasnejsi darek. Nejvíc jsem se bala do období než přečkam 8-12tt ted uz jsem klidnejsí a kazdy utz se moc tesim a vzdy se uklidním jeste víc, ted uz ani nemyslim na to co se stalo minulý rok. Moc mě to posílilo a dokonce mě překvapilo jak me moje rodina v tom období, držela nad vodou, hlavně partner! Který to i obrečel když mě vezl do nemocnice na kyretáž a pak moje dvě neteřinky, jejich usmev me vzdy zahral u srdíčka a pokec se segrou.
A holky tady jsou opravdu super, ráda si sem jdu pro radu, obcas si i postezovat.Je to pro me velka podpora kdyz vim ze v tom nejsem sama. Sice jsem tuto stranku objevila az kdyz jsem podruhé otehotněla, ale ja si myslim ze necí zkušenost muze pomoct dalsimu k tomu aby se poučil atreba sdílel spolecnou bolest nebo radost. Kdyz jsem se sem pridala necekala jsem od toho ze me holky tak prijmou a bude to pro me kazdodenní počteníčko jako denní tisk 😀

turcice
21. zář 2012

ahojky holky...v rychlosti píšu než půjdu na gyndu..takže v ledvinách mám nějakého střevního bacila...antibiotika mi určí má gyn.lékařka...takže uvidíme....určitě dám info jak jsem dopadla...a moc Vám všem díky za podporu 😉

luuc_2012
21. zář 2012

@turcice všechno dobře dopadne, neboj!!!!!

happyfrog80
21. zář 2012

@jajkax doktori doporucuju ale muzes i nemusis ,podla teho ako sa citis ;) ...ja som necakala skusame hned po prvej ms ale bezvysledne ;(

happyfrog80
21. zář 2012

@happyfrog80 ja som sa sama pytala gyndošky ci mozem hned a ona ze ak sa citim ok samozrejme ze mozem 😉

happyfrog80
21. zář 2012

@froka moc moc ti to prajem 🙂

terulin
21. zář 2012

@happyfrog80 A ty jsi taky byla bez revize?

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin Mne už asi prichadza treti ms ,som 26 dc a boli ma dost hlava co mavam jedine cez ms ,a prave som zbaštila 2 delise a jedny kakaove rezy a rozmyslam nad dalsimi 😀 ...,To znamena ☹ ms je tu co nevidiet ... Ale dievcata niektore otehotneli este pred prvou ms a donosili babatko v zdravi ,ak nemate problemy tak načo čakat ... Ja som tiez potratila v 11tt samovolne a na sone ukazalo ze som čista ,prvu ms som dostala do mesiaca ...tak dievcata drzim vam palečky ...dufam ze tu neostanem posledna bezdetna ...už mam 32 r a je ten spravny čas ale ak budem zase cakat ako na prve tehotenstvo 4 roky tak asi radsej ostanem bezdetna 😀 ... verim si ze to bude skor 😉 pekny dnik 😉

turcice
21. zář 2012

ahojky holky tak návštěva na gyn.nedopadla ůplně dobře....dnes jsem 5+2tt,nález stejný jako před týdenm..dutinka...minule tam prý nebyla nebyla ta pidi tečka a ted tam malinko vidět byla...to je jediná pozitivní věc..ale špatné je ,že v děloze je hamatom..který se může rozkrvácet...mám nařízený klid...a KO 1.10.To už by mělo být srdíčko

terulin
21. zář 2012

@turcice To bude určitě v pořádku, neztrácej nervy!

happyfrog80
21. zář 2012

@terulin revize je kyretaž?ten slovensky nazov je otrasný 😀 ,samovolne som potratila ,uz som mala ist na tabletku ,tu v Uk su 3 moznosti ,samovolne abo s pomocou 2 tabletiek (rychlejsie samovolne)abo s narkozou.Ja som si vybrala tabletky ,narkozu nechcem ked nemusim ale den predtym to zo mna vyslo a tak ma poslali na sono aby mi zbytocne nedavali tabletky a ukazalo sa ze som ok.

happyfrog80
21. zář 2012

@turcice tak oddychuj radsej a bude to ok a tvoj muz by mal byt uz k tebe milý aby si sa nestresovala zbytocne

terulin
21. zář 2012

@happyfrog80 Tohle je právě v UK lepší, ta možnost výběru.