Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zuhra
11. únor 2015

@elennka ja otehotnim, ale zamlkne to

elennka
11. únor 2015

@zuhra to se prostě ovlivnit nedá, člověk může užívat léky, být na sebe velice opatrný, ale pokud je tam nějaká chromozomální vada, tak prostě těhu zamlkne nebo se potratí.. bohužel někdo si to vyž... několikrát po sobě..
ale zamlké nebo spontánní potrat prostě nijak neovlivniš.. a nepomůže tomu mnohdy ani IVF a výběr embryí..

zuhra
11. únor 2015

@elennka nepomůže? Ted uz alespoň půjdeme na genetiku, tak jsem to chtěla zjistivat

elennka
11. únor 2015

@zuhra genetika ok, ta si myslím, že je po opakovaných potratech na místě, stejně jako vyšetření imunologie a hematologie..

verunka_korunka
11. únor 2015

@elennka v podstatě se tím nijak necítím stresovana, myslím tím měřením teploty. Podle toho vím kdy cca očekávat MS. A když vím kdy je ovulace je to fajn, protože s mojí práci kdy jsem dost často přesčas a taky dost psychicky vyčerpaná tak nemam chuť jen tak sama od sebe na sex... Takhle vím, že se to blíží a ze se mám zklidnit a chodit dřív... A doménu to časově jindy (před nebo po ovulaci).
Ale co mě rozhazuje z normálu jsou právě novinky o nových tehotnych v mém okolí (ano trochu mám strach ze budu ta poslední, jestli teda vůbec) a nebo navstevy u kamarádů s dětmi. Je pro mě šílené pozorovat manžela jak je s nimi šťastný a já jsem divná, rozbitá a nemůžu mu je dát. Možná kdybych věděla že jsem naprosto v pořádku tak mi tahle myšlenka zmizí. Doktor mi nedělal ani hormonální profil a obávám se toho, že tam může být problém. Manžel je naprosto v pořádku, takže pak je asi chyba u mě a ten různý cyklus... Piju na to kontryhel, v červenci mi udělal to, že jsem měla ovulaci až 33dc, ale na druhou stranu, to jsem zrovna otěhotněla... Takže se bojím, že u mě je opravdu něco špatně... Nedopustí sliznice, nebo hormony...
Jo a dělat vše jako netehotna, ano mohla bych, kdyby mi nebylo líto peněz za dovolenou, za fitko, atd. Protože jestli to bude stejně jako minule a budu od začátku občas špinit, tak nic nebudu moct dělat a ještě navíc dostanu neschopenku ☹ to mě tak vytáčení vytáčelo že jsem nic nesměla... Jen chodit na procházky.
No rozhodne až to půjde, tak budu chodit běhat a na brusle a do práce jezdit na kole, ale teď je to proste naprd a porad váhám nad tou permanentkou, nedá se na někoho převést ani stornovat ☹ no nic, na jaře to bude lepší... 😉

verunka_korunka
11. únor 2015

@zuhra koupila jsem je v maxovi 3 krabičky a testuju.. Ještě mi vyjdou na příští cyklus a pak už je nejspíš kupovat nebudu, jestli bude fungovat ten mikroskop po máme...

elennka
11. únor 2015

@verunka_korunka já neříkám, že měření je stres, ale právě tím, že na to hodně upínáš, tak to může blokovat psychiku.. (já měřila BT cca 2 roky). Já mám taky zaměstnání docela náročné na čas a docela stresové,
a otěhotněla jsem ve chvíli, kdy jsem nevěděla, kde mě hlava stojí. Prostě se nepočítali dny, kdy sexovat a nesexovat..
Jinak skoro 2 roky chodím k psychologovi a dost to pomohlo v té oblasti, že jsem se uvolnila a na některé situace jsem si udělala jiný náhled..

zuhra
11. únor 2015

@verunka_korunka takze proste poridim v lékárně a testují jako těhotenské? Chápu, ze uz někomu mohu připadat jako magor, ale ve 37 po třech ztrátách do toho po vyšetření jdu

donia
11. únor 2015

@zuhra ja ty testy taky zrovna ted kupovala v Maxovi. Stoji 89,-Kc, je jich tam 7 ks a pouzivaji se jako tehotenske, jen behem dne (ne z ranni moci). Myslim, ze uvadi rozpeti mezi 10-20 hod. Doporucuji 2 hod. pred tim nejit na WC a nepit, reps. ne moc, aby to nebylo naredene. Ja to takto striktne nedodrzuji a presto v pohode ukazi kdy je ovulace. A doporucuji od 10DC, aby se prave ovu nepropasla. Pokud ji ma nekdo fakt dlouho, tak mu tech 7 ks na jeden cyklus holt nestaci 😒

zuhra
11. únor 2015

@donia díky za vyčerpávající odpověď, bála jsem se, ze to bude nějaká pálka;)

zuhra
11. únor 2015

Chci si vydupat všechny testy, neni uz cas a energie zkoušet naslepo. Uz aby to bylo, uf

donia
11. únor 2015

@zuhra tyhle prave v prepoctu na 1 ks vyjdou vyhodne. Nevim zda dokonce nejsou jedine kde je tech 7 ks, jinak byvaji po 5-ti. A kdyz se ti povede chytnou akci v Maxovi 2+1 zdarma na jejich vyrobky, tak je to jeste lepsi. Tyto akce mivaji casto.
A budes to resit pres sveho gyn, nebo budes chtit, aby te uz poslal do CAR?

zuhra
11. únor 2015

@donia nevim.... Jdu do gennetu na genetické. Tam budu prosit, ať me pošlou vsude

donia
11. únor 2015

@zuhra V Gennetu jsme skoncili take, jako prvni delali hormonalni profil a genetiku. Pak pred IVF posilali na imonologii.

verunka_korunka
11. únor 2015

@zuhra už ti vše napsala @donia, jen ještě je dobré vychytat v maxovi akci 2+1 zdarma. Proto jsem teď měla doma 3 krabičky 😉 a vypotrbovala jsem 1,5 takže do dalšího mám cca 11 testu.

zuhra
11. únor 2015

@verunka_korunka
@donia holky, moc díky, dam vedet, jak se to vyvíjí. A testuje cca kolem ovulace? A když dvě čárky, tak pozitivní?

zuhra
11. únor 2015

@donia poslali te na ivf proč? A infekce nedělali?

verunka_korunka
11. únor 2015

@zuhra no testuju od 12dc a až jsou stejně čárky nebo testovací silnější. Ale třeba teď se mi stalo, že 2 dny po sobe byl skoro stejně silné čárky a další den nato už slábla. Takže jsem netrefila v testování vrchol, ale zrovna to okolo... Ale podle teploty to tam opravdu proběhlo... 🙂

zuhra
11. únor 2015

@verunka_korunka tak to poradně nastuduju;) víc metod se mi zatím kombinovat nechce. Takze stejne znamenají ovulaci?

kata1988
11. únor 2015

@verunka_korunka ahojky, já teda taky neměla cyklus pravidelný ani náhodou, rozptyl 29-33 dní, ale v září jsem měla stresy a rázem byla MS až po 40ti dnech. S letenkou tě chápu, ale to fitko bych si zaplatila a neřešila bych teď to, že bych musela popřípadě udělat storno. Jinak jak píšeš, choď běhat,plavat, dělej to co tě baví a co ti pomůže vyčistit hlavu 😉 .

donia
11. únor 2015

@zuhra proste nam to uz neslo (u nas je to vekem), tak doporucili IUI nebo IVF. Vzhledem k tomu, ze predchozi 2 tehotnestvi byla hned, tak nikde problem ani nepredpokladali.

ojo
11. únor 2015

@verunka_korunka také znám :-/ švagrová je také těhotná, před týdnem jsem zjistila, že čeká klientovo přítelkyně a včera i jedna známá...obě termín v létě, kdy jsem mohla mít taky...co nejdřív má porodit moje nejlepší kamarádka a přijde mi, že kolem je to samá těhule 😖 ale samo jim to všem přeji, nadruhou stranu často slyším, jak se někdo snaží právě už skoro třičtvrtě roku a nic nebo i jedna moje kamarádka prodělala už tři potraty a stále se nedaří...o věku mi ani nemluv, mě bylo 30 teď v prosinci a přijde mi, že už nám ujíždí vlak...jo mám sice 2 děti, ale z předchozího vztahu a teď bychom rádi tady ještě alespoň to jedno (i když bychom nějraději aspoň 3 😀) zatím se držíme abstinence a hupnem na to hned v dubnu po svatbě a já pevně doufám, že to bude brzy...chci si koupit kys. listovou a začnu pít i čaj báby radnické 🙂 kdyby nic, tak třeba vyzkouším ten nosifom nebo macu 🙂

@daisyjane tak jsem na to zvědavá, ale snad budeš mít dělohu čistou 🙂 já pořád frmol a začíná to pomalu stupňovat, nejhorší bude březen 😝 pak duben..ještě to zařizování svatby...no řeknu ti, už aby bylo po svatbě 😀 plánujeme si týden dovolené jen a jen pro sebe bez dětí..líbánky... tak se na to těšíme pomalu více než na tu svatbu 😀

verunka_korunka
11. únor 2015

@kata1988 🙂 o storno nejde, ono by to propadlo... Takže teď počkám na MS a pak koupím permanentku... I když levná není ☹ chodila bych běhat, ale nesmím to moc v zimě přehánět a je to pro mě dost nepohodlné jak se musím hlídat kvůli zánětům dutin... Nechci je zase píchat jak už jsem tolikrát byla...
letenky, lyže atd. prostě budeme muset řešit na poslední chvíli... Holt to jinak nepůjde...

verunka_korunka
13. únor 2015

Tak jsem se už nějak srovnala s tím, že jsem poslední ze svého okolí... Po menstruaci jdu koupit permanentku do fitness a budu doufat že nebudou zase těhotné ty co už děti mají... Ještě se na to nějak neumím vykašla. Jsem asi zavistiva a možná bych to měla řešit s psychologem... No, třeba mě to pusti, před půl rokem mi smíření se s tehotnyma trvalo měsíc, teď už jen 2 dny... Třeba to vymizí úplně samo 😉

donia
13. únor 2015

@verunka_korunka zrovna na tebe myslim, zes na me asi virtualne prenesla tu depku, dneska ji mam ja 😀 Taky je to u me chvili dobry, resp. lepsi a pak dny, kdy je smutno ☹ No, to k tomu bohuzel patri a nejsme jedine.
Rozhodnuti schvaluji, sportu zdar 😉

janaavelkarodina
14. únor 2015

Tak se k Vám přidávám :( zamlklé těhu ve 13tém týdnu, objevené až vyvolaným porodem v týdnu 16tém. Jsem sice teprve týden po kyretáži, ale nějak se mi nedaří se s tím vyrovnat. Mám doma už dvě holčičky, ale z předchozího vztahu. Těhotenství bylo úplně v pořádku, za to vztah hrozný a teď když jsem konečně šťastná a nejšťastnější že se nám po roce snažení miminečko povedlo, je to špatné. Je mi každý den do breku.

donia
14. únor 2015

@janaavelkarodina je mi to moc lito. posilam aspon srdicko, vic bohuzel udelat nemuzu.

ojo
15. únor 2015

@janaavelkarodina také je mi líto...mám to stejně, 2 děti z předchozího vztahu a s budoucím manželem bylo třetí na cestě, už i srdíčko a před vánoci revize 😔 zase bude dobře, nevzdáváme se 🙂

ojo
15. únor 2015

@verunka_korunka v okolí možná poslední, ale vždycky může být hůř...na to si vždy vzpomenu, když mi přijde, že je svět nespravedlivej a jsem na dně...chápu, že štěstí v podobě těhu u druhých tě asi hodně rozhodí, ale negativními emocemi si nepomůžeš..naopak...je docela škoda, že budeš doufat, že nebudou těhotné ty, co už děti mají, že by si z toho byla zase smutná? přej a bude ti přáno 😉

verunka_korunka
15. únor 2015

@ojo Ono je strašně těžké si s nimi vidět, když doma nemam ani jedno dítko... Ale pořád je to lepší a lepší... Až se dostanu za duben, tak to bude ještě lepší. Teď jsem na víkendu s tou čerstvé těhotnou kamarádkou, občas sice smutním, ale už to dávám líp a radují se s ní 🙂 ale prostě už chci taky!!!