Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ilonar
9. srp 2016

@elishka87 Mám těhotnou švagrovou a neustále se od ní snažím nakazit 😉

janarichla
10. srp 2016

@ilonar urcite budes, moc ti to preju, ani se nenadejes a budes chovat 🙂

verca1508
10. srp 2016

@janarichla Měla jsem termín v září. No, já jsem chtěla taky o šest týdnů dřív, tak si to Štěpánka musela vyzkoušet taky. Máme skutečně potřetí žloutenku. Už se nemůžu dočkat až mi ji konečně dají na pokoj v postýlce. Akorát jsem teda nestihla vůbec nic nachystat, takže to dohání teď manžel, rodina pere a žehlí a já se tu válím celý den v posteli.

@ilonar No, nepředstavitelné, to chápu. Já tomu ještě taky tak nějak pořád nevěřím a to už bude malé týden a půl, letí to strašně moc. Když vyjdu na chvíli ven, tak jdu po městě a přistihnu se, že si hladím břicho a ona beruška už v bříšku není.

petuliee
26. zář 2016

Pěkný den 🙂 tak já se taky přidávám 🙂 sme po ukončení tehu kvůli VVV plodu. Přes týden piju čaj, měřím teplotu a čekám na 1 MS po té at se děje vůle boží.

hanickaa.d
27. zář 2016

Holky ahoj, zdravím vás a všem se šťastným koncem gratuluji. Mě čeká příští týden potrat ve 20 tt a chci se připravit na období po tom...co mi doporučíte? čaje, přírodní preparáty, detox, cokoli podpůrného jak být znovu fit 🙂 děkuji

27tery
27. zář 2016

@hanickaa.d ahoj je mi to moc líto mohu se zeptat co se stalo že jdeš ve 20tt na potrat?

elishka87
27. zář 2016

@hanickaa.d ahoj, moc mě to mrzí. Já po potratu v 17.tt pila nějakou dobu čaj z maliníku, prý je dobrý na růst sliznice. Někdo pije kontryhelový čaj, ale o tom jsem slyšela, že při pravidelném cyklu ho dokáže rozhodit, je údajně vhodnější pro ženy, které mívaly cyklus nepravidelný.
Jinak jsem jeden měsíc zkoušela kapky Gynex. Úplně nevím, jak bych ho hodnotila. Má pomoci i na psychiku. Mně myslím pomohl k mírnějším bolestem při MS.
A nepřestala jsem brát kyselinu listovou. Doporučili nám 3 měsíce počkat a 3 měsíce před plánováním těhotenství se listovka doporučuje, tak jsem jí prostě brala pořád. Hned po těch 3 měsících se nám zadařilo a teď jsem v 32.tt. Držím palce, abys to příští týden zvládla a pak se na Tebe zase usmálo štěstí.

arielka222
27. zář 2016

Ahoj holky. Tak se opět přidávám. V patek jdu na revizi. Zamklem tehu ve 12tt mimi se už tři týdny nevyviji takže odpovida 9tt :(

petuliee
27. zář 2016

@arielka222 to mě mrzí :(

hanickaa.d
27. zář 2016

@27tery VVV syndrom Potterove miminku se nevyvinuly ledviny atd

27tery
28. zář 2016

@hanickaa.d je tak to mi je moc líto😞

lorakv
29. zář 2016

Ahoj, ráda bych se k vám přidala. Možná mi i poradíte. Nevíte, jak je to s MS po samovolném potratu bez revize? Přišla 24. den po ... zdála se být normální, tak jsem byla ráda, že se snad vše srovnalo .... jenže ted jsem jí zase dostala asi 16. den cyklu. Tak nevím zda je to normální. Do ted jsem se uklidnovala tím, že po tom co se mi stalo budu alespon fyzicky v pořádku a jak se říká bude "pohojeno". Možná to jen moc řeším, ale nějak nejde nechat to být ... Předem děkuji všem co napíšou.

kaculik007
11. říj 2016

Ahoj, také se k vám přidávám. Včera jsem bohužel byla na revizi dělohy... byla jsem 7+3 a plodu bohužel v neděli přestalo tlouct srdíčko, píchli mi injekci ale samo se to nevyloučilo, tak jsem musela na revizi. Ale proč sem píšu, začala jsem krvácet už ve čtvrtek v noci a do neděle mě udržovali v tom že je plod sice nízko, ale srdíčko bije a já se k tomu strašně upnula a teď nevím jak se s tím mám srovnat :(

bachovy_esence_poradna
11. říj 2016

@lorakv je mi líto co se Vám stalo... vím, že to hodně bolí, někdy je to úplný šok, také jsem to sama zažila...

ms cyklus se může chvilku "rovnat" než se z těla vyplaví všechny těhotenské hormony...
pokud byste byla hodně ve stresu nebo měla fyzické potíže, tak mi můžete napsat... viz můj blog

petuliee
11. říj 2016

@kaculik007 drž se :( je to hrozný já se na malýho taky hrozně upnula, od 1 chvíle sem věděla že to bude kluk, bohužel jedinej lék je čas, nám se "to" stalo před 4týdny, včera dorazila 1 ms, ale pokud se vážně nebudete cítit vyhledejte někoho kdo vám pomůže vyslechne si vás, kdyžtak aspon kamarádku, přítele. Hodit se co nejdřív do pohody a určitě k Vám brzo přijde nové miminko. Klidně mužete napsat i mě. DRZTE SE

arielka222
11. říj 2016

@kaculik007 vím jak se cítíš. Já byla před týdnem a půl ve 12tt na revizi, miminku přestalo bit srdicko v 9+2...Taky jsem byla velmi smutna...Pomuze se vyplakat a vypovidat někomu blízkému. Mé ted drží nad vodou to, že po první ms se můžeme začít snažit. A vím že podruhé už to proste vyjde! ;)

kaculik007
11. říj 2016

@arielka222 moc si přejí aby nám to vyšlo 🙂 a budeme šťastné maminky 😉

fyii
11. říj 2016

@arielka222 ahoj holky.chci vas povzbudit, normalne do diskuzi moc nepisu. Ja jsem mela zamlkle tehotenstvi dvakrat- prestalo bit srdicko z niceho nic. Nesla jsem to hodne spatne. Nechtela jsem to s nikym pitvat. Kdo nezazil nepochopi stejne. Vytouzene mimco a najednou nic. Duvod se nikdy nenasel. Zkouseli jsme i nekolikrat IVF a take nikdy nic z toho. Nakonec jsem zase otehotnela prirozene, do 5 mesice jsem nikomu nic nerekla jak jsem se bala, ze se neco pokazi. A ted uz tady vedle me lezi krasny sestitydenni kluk🙂. Takze se drzte, nevzdavejte to bude lip. Nam to trvalo tri nekonecne roky🙂 drzte se a hlavu vzhuru i kdyz ten start je nekdy hodne drsny.

kaculik007
12. říj 2016

@fyii krásně napsáno, moc bych si přála aby se nám to podařilo příště už donosit do krásného konce. Všem maminkam bych tohle přála.

fyii
12. říj 2016

@kaculik007 jo je to vsech o velka nahoda. Vsechny rady jsem hodila za hlavu, akorat to stresuje a taha penize z kapsy. Jediny co si myslim, ze melo vliv, ze jsem zacala cvicit Mojzisovu metodu. Upravil se me cyklus, hormony a vse a druhy mesic jsem uz byla tehotna🙂 hodne stesti

kaculik007
12. říj 2016

@fyii děkuji a to jste to zkoušeli už druhý měsíc? Jsem četla že je lepší až po delší době?

petuliee
12. říj 2016

@kaculik007 taky budem zkouset 2měsíc teda pokud budou kompletní výsledky z PV v ok

pivonka111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fyii
12. říj 2016

@kaculik007 druhy mesic po cviceni Mojzisovky a po absolvovani te "rehabilitace kostrce". Po revizich jsem mikdy nedostala ani ms, takze to bylo hodne slozity a vsechno se resi jen predepsani nejakych hormonu..zkouset to muzete hned po prvni ms.. rikal mi primar gynekologie.. co clovek to nazor, delej dle sveho zdrav.stavu jak se citis a sve mysli.. pokud telo pripravene nebude tak stejne neotehotnis i kdyz chces..kazdy ti bude dobre radit, vsude se pise neco jineho, tak dej na svoje pocity a svuj zdravotni stav🙂

kaculik007
12. říj 2016

@fyii dám určitě na to jak mi bude. Je mi dobře, jen mě občas píchne v boku. Jakoby vajecnik nevím...

arielka222
12. říj 2016

@kaculik007 ano urcite brzy budeme mít miminka. Já jsem první týden býka hodně špatna, ale ted piju kontryhel, jim Femibion a čekam na první ms. Pak se na to vrhneme. A jako bolestné jsme si s manželem koupili prodlouženy víkend v New Yorku pred Vánoci. Je to sice trošku drahe bolestne ale doufám že tam už mimi bude ;)

arielka222
12. říj 2016

@fyii to je hezký povzbuzující příběh. Já vím že se děti jednou dočkáme, ale to čekání je hrůza. My se snažíme už tříčtvrte roku a ztoho bylo jednou biochemicke a pak ZT. Tak snad ted už se podaří 🙂

fyii
12. říj 2016

@arielka222 hezky bolesny. My byli s manzelem dvakrat na Seychelach a jednou na Mauriciu, taky jako bolestne a bylo to fakt fajn zadni cesi a celkove malo lidi takze na regeneraci super. Clovek teda uplne nezapomene, ale vypne a to je dulezity. Vsechno neco stoji, ale penize budou a my nebudeme.. takze uzivejte dokud nemusis premyslet jestli to je pro prcka vhodne ci nikoliv🙂 pak si takoveto vylety s chuti na cas odpustime🙂

fyii
12. říj 2016

@kaculik007 kdyztak si dojdi na kontrolu k doktorovi. Nekdy to trva i trosku dele nez se s tim telo popere, ale bude dobre uvidis. Musis stale verit.

arielka222
12. říj 2016

@fyii paaani Seychely to je super, ano přesne tak. člověk hezky vypne a dokud si můžeme uzivat tak toho využijeme i když v hlavě to mimi porad je...Já věřim ze ted už nám to dopadne dobře...pozitivní mysl je dulezita 🙂 a je fakt že na dovoleny v teple se děti vyrábí nejlepe 🙂