Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
5. zář 2010

@fram - uvidíme, ještě to nevzdvej, testovat budeš? Zítra?
Myslím, že ještě někdo tady otěhu po první porevizní - myslím Kopretina a Petravavra...
Doktor Breberky byl fakt příklad toho, že by měl mít soudnost a odejít do důchodu...

helcenka
5. zář 2010

Holky, ti mí kluci ještě nejsou doma. Asi manžu přerazim. Doufám, že se v lese neztratili.

fram
5. zář 2010

@helcenka testit už nebudu, bylo by další zklamání. Nemohla jsem otěhotnět později, protože jsem brala pilule na zánět a mm ani nebyl doma. Uvidím, počkám týden a pak se asi objednám k dr. Já mám pocit, že petra vavra snad ani na mrchu nečekala, ale abych nekecala 😕

angelina987
5. zář 2010

@fram já bycj se radši cítilana modrou, vždycky jsme chtěli jako první chlapečka, tak uvidíme, ale holčička bude taky super 😀 a ty nevěš hlavu a mysli pozitivně!!!! To je základ! 😠

fram
5. zář 2010

@angelina987 tak držím palce, ať je tam pindík, ale je jasný, že i když to bude buchtička, tak na modrou okamžitě zapomenete 😀

lucie.krajcarova
5. zář 2010

@petardice ahojky, škoda že už patříš k nám do klubu. ale bude líp, neboj 🙂 potkalo mě něco podobného jako tebe, akorát teda, že plod měl downův syndrom. potrat v 19tt. už to budou dva měsíce a pomalu se začneme snažit. cítím se úplně fit zdravotně i psychicky, tak proč ne. jak dlouho od potratu jsi? máš doma malinkou holčičku, to jste začali hodně brzy s druhým ne?

lucie.krajcarova
5. zář 2010

angelina, to se máš, tak a´t je mimi dobře natočené a uvidíte to, co máte 🙂

martasl
5. zář 2010

petardice-já jsem v prosinci přišla o mimi v 16týdnu.snažit jsme se začali v březnu po ms,zatím bohužel bezúspěšně.už jsem od doktora dostala clostilbegyt na ovulaci.záleží,jak se cítíš po fyzické a psychické stránce.ale doporučuju nějaký vitamíny pro plánované rodičovství.nebo se poraď s doktorem.

a co jahudka a byt??ještě se tady neukázala.kolem 18 hod jsem na ni myslela,doufám,že jim to vyšlo. 🙂 😉

agelino-přesně tak,je to jedno,co to bude(u prvního prcka obzvlášť),hlavně,že mimi bude zdravé 😀 🙂 😉 ,ale dej nám hlavně vědět,juuu??

lucie.krajcarova
5. zář 2010

heli, mě bývalo špatně v autě, když jsem začala chodit s manželem a jezdila jeho autem. ale za pár měsíců to přešlo, asi jsem si na to musela zvyknout. s těhu to nemělo nic společného. takže asi vím, jak ti je. nikdy jsem z toho neblila. ale bylo to podobné, jako bych si při jízdě četla, to je mi taky špatně.

herbie
5. zář 2010

fram no jasne // budou pristi mesic tak tenhle mesic jsem s tim pocitala protoze tu ten pritel nebyl v moji ovulce a ani moc sexu nebylo takze jsem v pohode a jsem rada, ze jsem to dostala po 27 dnech jako vzdycky 😉 😎

petardice
5. zář 2010

Díky za odpovědi. Na tabulku jsem se dívala, ale přiznávám, že mám zmatek v těch zkratkách. Říkala jsem si, že nechám první dvě MS a potom bychom to zkusili. Rozhodně teď budu měnit gynekologa, dle mého v tom má svůj podíl - 27 hodin před potratem mi tvrdil, že děloha je klidná, nedráždivá a bolestivé křeče rozhodně nejsou gynekologického původu a nevidí žádnou příčinu krvácení. Prý vypadá tělo, připravující se na potrat, úplně jinak. Druhý den už těhotenství nebylo možné udržet a porodila jsem ☹ Určitě chci, aby mi nový doktor řekl po kontrole, jak to časově vidí on. Zatím beru dvoje antibiotika a železo na anémii - zajímalo by mně, zda je to důsledek "porodu" nebo to bylo už předtím. Na poslední poradně jsem se totiž ptala, jestli nemůžu mít nedostatek železa, protože omdlívám a bylo mi řečeno, že před měsícem jsem měla krev OK a od té doby se nemohlo nic dramaticky změnit - žádný nový odběr, sestra ani doktor to neřešili a sdělili mi, že "je to prostě jiný stav". Jak říkám - doktora už nechci ani vidět, vyšlu tam jen manžela pro dokumentaci, přece jen jsou u něj zaznamenaná dvě těhotenství. Mimochodem - jak dlouho po šestinedělí jste měly MS?

@pe_t, @breberuska holky, jestli se můžu zeptat, jaký byl u vás důvod potratu?

petardice
5. zář 2010

@lucie.krajcarova o prcka jsme přišli v úterý, od včerejška jsem doma. a když jde malá spát, začne mi to hlodat v hlavě, v noci mě to budí...ale to asi znáte všechny. člověk přemýšlí, jestli mohl něco udělat jinak... říkám si, že v tuhle chvíli by nejlepším lékem bylo těhotenství. já, byť mi vycházely několik dnů špatně krevní výsledky, říkala od začátku, že fyzicky jsem na tom dobře. a psychicky - ze dne na den se s tím srovnat nejde, ale ono to taky přijde. zatím nemůžu vidět mimčo ani těhotnou, abych to neořvala, samotné mi vadí, že nedokážu udržet vlastní emoce. a ano, druhé mimčo jsme plánovali co nejdřív po prvním. já vlastně o druhém zpočátku nechtěla ani slyšet, ale pak mě manžel nalomil a já řekla, že jestli dvě, tak s co nejmenším věkovým rozdílem. klidně bych bývala i menší rozdíl, než ten rok a půl. nakonec od sebe budou určitě minimálně dva roky, malá má teď 13,5 měsíce.

lucie.krajcarova
5. zář 2010

@petardice tak mě přišla první ms už po 20 dnech po potratu, zato na tu druhou čekám už 30 dní..

natulaaa
5. zář 2010

@fram aano platí se,za dvě embrijka 2500kč

Holky moc děkuji 😵 😵 ,myslete prosím na mě,zítra na 8 tam mám být,ale v kolik mě budou brát to nevím, 😵 ,ještě kuknu,ted si jdu udělat výplach 😀

jankax
5. zář 2010

Ahoj holky,tak jsem vas narychlo precetla, byli jsme o vikendu pryc - udelali jsme si vyletik, jezdili na lodkach, maly se vyblbnul v lese... A ja prisla trochu na jine myslenky. Akorat to krvaceni porad neprestava, uz toho mam plne zuby!

Poradne odepisu zitra, pisu z mobilu tak se mi v tom blbe orientuje a urcite bych na neco zapomnela.... Dobrou 🙂

jankax
5. zář 2010

@natulaaa Moc drzim pesti na ten zitrek! 🙂
Pockej tak to muzou byt dvojcatka? Kdyz pises dve embryjka? 🙂 Promin jestli jsem to blbe pochopila, ale necetla jsem diskuzi od zacatku! 🙂

jankax
5. zář 2010

@natulaaa Jee uz to ctu, to jste se bavily o zmrazeni ze? Uz na to nevidim, jdu spat! 😀

jane84
6. zář 2010

Dobré ráno holky 🙂
u nás je krásně, ale zima. Natulko myslím na tebe a držím vám palce 🙂

fram
6. zář 2010

dobré ráno,
@natulaaa držím palce...
@jane84 a jak proběhl tvůj "křest" ve škole? Ve středu testíš?
@petardice mě první porevizní přišla po 31 dnech, ale dr. říkala, že 4-6 týdnů je normální

pe_t
6. zář 2010

dobré ranko 🙂
@petardice mě přišla první 32 den. No a s tou příčinou...ani pořádně nevím. Na screeningu ve 13 mi dr.zjistil zvýšené NT ( 3,00mm) - ale to prý nemuselo nic znamenat. Obj. až za 5 t.na plodovku ( k tomu teda už nedošlo). No a na běžné kntr.u mé dr.za měsíc po genetice neviděla srdeční ozvy....a už jsem jela. Těžko říct - pí.dr.mi říkala, že ani z výsledků to neví. Jen, že tam nebylo nic patologického, takže další těhu bez obav ( to bylo pro mě v tu chvíli nejdůležitější). Nicméně - ve škole jsme měli koncem května a červen tzv.pátou dětskou nemoc. Nikdo jsme nevěděli co to je....Já ze svých 21 dětí ve třídě skončila na 8. Posílala jsem jedno za druhým s rodičema domů - teploty...No a až pak jsem se dozvěděla, že je to VYSOCE infekční nemoc, na dospělé nic, ale děti jeden za druhým. A pak jsem i četla na netu, že by se u ní měly okamžitě izolovat těhotné, že aniž by žena měla příznaky, může to přejít do plodu placentou.... ☹ Takže jsem byla blbá a učila dál, nic netuše.....těžko už říct, co to zavinilo.....vůbec nevím.

pe_t
6. zář 2010

@fram tak mě napadá.....sakriš vždyť všude píšou, jak je to chytlavé, jak je žena jak "pohnojená", a že to bývá většinou šup šup další těhu, tak jakto, že ty, jahudka, nati...zatím nic při snažení 😒 krutibrko. No a to ještě za chvíli budu už snažilka i já, luci a zuzi už je - to se ještě neví, jak to půjde nám... Frami, tys měla nějaké problémy ještě po tom, nebo opak.revizi, nebo tak něco? To mě štve. No snad se nám to povede co nejdřív už a budeme si posílat fotečky - mooooc nam to všem tady přeju 😅

jane84
6. zář 2010

@fram test ani neproběhl, ještě neměli rozvrh, takže byly úvodní hodiny a to neměl žádný náslech cenu. Za chvíli tam jdu, dneska nějaký náslech snad už bude a zbytek týdne se musím domluvit až podle rozvrhu. Jsem ale nervozní a to ještě nebudu učit 😀
A ty jsi testovala? asi testovat budu, pro jistotu, ale mám pocit, že se mi začíná lehce otvírat čípek. No uvidíme, necháme se překvapit

jane84
6. zář 2010

@herbie vy už se taky snažíte rok od potratu viď 😒 plánuješ nějaká vyšetření nebo to ještě chvíli vydržíte?

pe_t
6. zář 2010

Holky s tím čípkem - já jsem úplný osel - vůbec nevím, co tím poznáváte, jak to poznáte... 😅

jane84
6. zář 2010

@pe_t v průběhu cyklu je čípek dlouhý, lehce hmatatelný, tvrdý a zavřený, ale ženský po porodu jej mívají lehce otevřený. před MS nebo ovulací se čípek zkracuje, hůř ho nahmatáš, měkne a otvírá se. Chce to ale cvik a naučit se poznávat změnu, jestli už se otvírá atd. Mně to přijde lepší jak si měřit bazální teplotu.

pe_t
6. zář 2010

@jane84 jeee děkuju - zkusím vypozorovat 😅
Jinak tfuj tfuj za chvíli bude tréma pryč a bude tě to moc bavit - uvidíš 🙂 Budu na tebe myslet - sama jsem to kdysi zažívala 🙂 😉

lucie.krajcarova
6. zář 2010

ahojky, tak jsme dnes jeli na odběry krve na osmou hodinu, a prcek v půl osmé ještě spal, to je zákon schválnosti 😀 zvládl to krásně, vůbec neplakal, a to mu brali tři zkumavky! dělá se tu krásně, ovšem ráno bylo jen 8 stupnů 😕

breberuska
6. zář 2010

@petardice, je mi to líto...jinak u nás zjistili VVV - syndrom Potterové - nevyvinuté ledviny, a MS přišla po 33 dnech. všechno mám když tak v albu, ať tu tím holky pořád nezahlcuju🙂

Jane, fram hodně štěstí s testováním, držíme všechny palce co mám!!! 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................40DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................32DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................32DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................30DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................28DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................27DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...........27DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800....................................................................25DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................22DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................20DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)......20DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ).........................................................................................18DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................................................16DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................................................15DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)..............15DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................10DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...........................................................9DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...................................................................................5DC

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

Ahoj holky, kouknete na tabulku a dyztak pisnete, abychom ji mely dobre, prip. kdo se chce nechat zapsat, tak pisejte me... Hezky den preju.

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

Ahoj holky, kouknete na tabulku a dyztak pisnete, abychom ji mely dobre, prip. kdo se chce nechat zapsat, tak pisejte me... Hezky den preju.