Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
11. zář 2010

@herbie jee, Herbi, tak to máte tento měsíc jedinečnou příležitost 😵 tak ať se povede 😉 jinak k tomu kafi a vínu, říká se, že kafčo denně, zvlášt pokud byl člověk zvyklý ho denně pít, neškodí. A vínko sem tam taky ne, ale samože jen tak decka a nejlépe červené na krev a železo. Já si pamatuju, že jsme s kámoškou sem tam zašli v rámci oběda na malou čepovanou desítku 😅 ňam ňam 😅

fram
11. zář 2010

Ahoj holky,
natul už má asi miminka v bříšku 🙂
@jane84 sakra , to štve, viď. Negativní test a opožděná mrcha. Já to teď měla přesně nastejno. Dorazila až 34DC, normálně 28-29, minulý měsíc dokonce 25. Nejhorší je, že teď teda nevím, jak na tom jsem a kdy mám čekat další mrchu 😠 😠

meiki
11. zář 2010

@a.j.a. to vubec netusim, nechala jsem to na nahode, jen jsme se s manzou poradne snazili

meiki
11. zář 2010

@a.j.a. vubec netusim, nehlidala jsem se, jen jsme se poradne s manzelem snazili
jen me stve, ze nevim na cem jsem

meiki
11. zář 2010

@fram to je presne, ani me tak nemrzi cistej testik, stejne jsem necekala, ze to hned vijde prvni mesic, ale fakt me stve ten rozhozeny cyklus

a.j.a.
11. zář 2010

@meiki aha, tak teď nezbývá nic jiného než čekat, co z toho bude 😕 buď je opravdu ještě brzy, pže jsi mohla mít ovulku později nebo MS dorazí 😒

fram
11. zář 2010

@meiki nejhorší je, že mi fakt mrcha šlapala jak hodinky a teď nevím, co se děje. A navíc se mi tím prodloužil cyklus, tak nevím, kdy testovat příště. Asi čekat minimálně na 35DC 😠 😠 😒 😒

meiki
11. zář 2010

@fram ja to mela taky celkem hodne presny 21-22 a i po revizi 2x dorazila presne 21, takze ted nevim vubec co se deje, mozna je na testovani hodne brzy a nebo se mi to fakt pekne rozhodilo, je mozny ze to proste udelala ovulka, ze dorazila pozdeji, ja fakt nevim, jen je mi divny, ze 2x po revizi ok a pak do treti ...

lucie.krajcarova
11. zář 2010

krásné ráno kočky!!! myslíme na Natulku!!!
@herbie tak to muselo být pro tebe těžké. ale kafe ani víno se nezakazuje. mně ho doktorka vyloženě povolila, dvě kafe denně s mlíkem, občas víno i pivo. možná i proto, že mám nižší tlak, který v těhu ještě více klesá. a zase jsem totéž četla v časáku. takže těhotná nemusí abstinovat.
@endie ahojky, co ta tvoje dlouhá ms??? nějaké překvápko???
@a.j.a. jo Kler vypadá divně, ale čte se tak Clair z angličtiny a to se mi moc líbí. asi je to teď pro mě favorit mezi jmény 🙂))
meiki, jane, jak tolik z nás může mít zpožděnou ms... tak u mně se ten cyklus asi ještě neustálil.. ale je to divné!!!!

lucie.krajcarova
11. zář 2010

@herbie tak konečně že by to vyšlo? jen držet přítele doma 🙂

barbarik
11. zář 2010

@petardice Ahojky, úplně chápu, jak Ti je. To je normální. Nestačila jsem dočíst všechno, kdy se Ti to stalo. U mně to budou dva týdny a prnví dny jsem nenáviděla skoro všechny, kdo vozili kolem kočárky. A nejvíc mě sr... (pardon) na facebooku takový ty statusy jako "moje zlatíčko za který dýchám" a tak. Byla to směs závisti, sebelítosti, pocitu šílený nespravedlnosti atd. Teď už je to lepší. Dnes třeba nevíme, co nás čeká a proč to nemělo vyjít.

a.j.a.
11. zář 2010

@fram @meiki mi taky po revizi 2x MS dorazila přesně a pak když jsme si řekli, že se začneme snažit, tak se ta potvora o týden zpozdila, pže se mi opozdila ovulka 😝 ale další cyklus už byl zase ok. Tak třeba to je jen nějaká výjimka a příště zase bude všechno v pořádku. Nebo už žádné příště nebude 😵

barbarik
11. zář 2010

Holčiny, tak jak žijete, jak je v ČR? Konečně jsem definitivně přestala krvácet po revizi a určitě mi dáte za pravdu, že tohle je asi první okamžik, kdy se to člověku přestane furt připomínat. Už jsem v Moskvě, je mi mnohem líp, protože tady mám přítele. Požádal mě o ruku, tak se zdá všechno nádherné. Jediné co nevyšlo - můj pejsek. Ačkoli už dvakrát letěla s ruskými aerolinkami, české ji nepustili se mnou do kabiny (protože se v přenosce nemůže volně posadit a otočit). Tak teď řešíme, kdy a kdo by mi ji mohl dovézt. Je mi bez ní hrozně smutno.

a.j.a.
11. zář 2010

@lucie.krajcarova jo jo, já si domyslela, že to bude z Claire. To je taky krásné 😵 Klárinku jsme dlouho a pečlivě s manžou vybírali 🙂 klučičí jméno jsme nebyli moc schopni vybrat, ale na těch holčičích jsme se vyřádili 🙂 už se těším, až budeme vybírat zase 😎 😵

endie
11. zář 2010

@lucie.krajcarova žádné překvápko , test bílí jak lilie, zase mám asi poblblé hormony 😠

a.j.a.
11. zář 2010

Teda ten srpen/září je zatím nějak zakletý 😖

petardice
11. zář 2010

@a.j.a. @lucie.krajcarova asi o tom začnu přemýšlet, pokud by ten psycholog fungoval jako u Lucky... jen nevím, jestli by mě v motole ještě dodatečně vzali nebo ne, když jsem to původně odmítla, příští týden tam zkusím zavolat. stejně jsem to měla v plánu, chci se zeptat, kdy budou mít výsledky histopatologie, případně jim říct, jakému novému doktorovi to mají poslat. při té příležitosti se na to zkusím zeptat...

@rozum do hrdinky mám hodně daleko, hrdinka bych byla, kdybych se s tím dokázala vyrovnat a nevyšilovala tak, jak občas vyšiluju 😒

@herbie já teda v prvním těhu brala vitamíny jen když jsem byla nastydlá, jinak jsem nebrala taky nic. faktem je, že nekouřím a alkohol prakticky nepiju, takže v těhotenství jsem si to minimum odpustila úplně a snažila se hodně pít a pravidelně a zdravě jíst. toť vše a těhotenství bylo v pořádku. teď jsem už dost flákala pití i jídlo, s malou prostě nebyl prostor na to, hlídat si, že bych se měla najíst. pro příště si na to dám sakra pozor. ale kolem sebe mám známé, co si v těhu dají klidně sklenku vína nebo vůbec neřeší, co jedí. nedávno k nám jela známá s tehdy asi 4měsíčním chlapečkem a když jsem řekla, že jsem původně chtěla dělat nivovou omáčku, ale udělám něco jiného, aby se mohla naobědvat s náma, byla děsně překvapená - že celý těhotenství i kojení jí běžně zrající sýry. a taky bylo všechno v pořádku. ono to je fakt hodně v hlavě, ale jakmile se něco stane, člověk se asi od obav oprostit nedokáže.

@barbarik v úterý to bude 14 dnů, takže je to ještě hodně čerstvý. 5 dnů jsem si pobyla v izolaci nemocničního pokoje a pak přišla realita - novorozenci a těhotný všude okolo. ale tys to definovala naprosto přesně - sebelítost. A přiznám se, že jsem si myslela, že každý pozdní potrat probíhá takhle, až teď mi dochází, že asi ne. Ale co už - co se stalo, to se stalo a nic na tom nezměníme, že? Jinak gratuluju k nastávající svatbě, aspoň budeš mít spoustu důvodů myslet na pozitivní věci 😉 Co máš za pesana, že s ním měli takové problémy?

a.j.a.
11. zář 2010

@petardice já myslím, že ten psycholog je rozumný nápad. Aby jsi pak náhodou neměla ještě větší problémy ☹ však když ti to nebude vyhovovat, nemusíš už tam jít.

Já v těhu s Klárkou jedla tak jako předtím, akorát teda játru jsem si odpustila a zrající sýry jsem myslím taky nejedla, i když je mám moc ráda. Ale nedávno jsem četla, že pokud jsou tepelně upravené, jako třeba smažený hermelín nebo ta nivová omáčka, nevadí to. Jo a párkrát jsem měla určo i paštiku. A všechno bylo v naprostém pořádku. Myslím, že nic se nemá přehánět.

rozum
11. zář 2010

@petardice nemáš pravdu, jsi hrdinka, už jen tím, čím jsis prošla a že to zvládáš obtížněji? No není se čemu divit! Na to máš nárok a bohužel je to tak silný zážitek, že to jen tak nezmizí. Tak jak píšou holky, bylo by dobré si o tom s někým promluvit!
Já ten cyklus mám taky holky po....ý. Minulý cyklus jsem to dostala za 25 dnů, předminule za 35 takže teď nevím, kdy a jak. Doufám, že nic...ale mám ještě čas do toho 35 dné. Chjo.
No na to krásné počasím to opravdu nevypadá. Já jedu na většší výlet, tak se ozvu až někdy v polovině týdne. Tak se mějte a samé dobré zprávy!

petardice
11. zář 2010

@a.j.a. Ono je asi na každým šprochu pravdy trochu. A taky záleží na odolnosti organismu, přece jen to ty hormony všechno rozbouří. Já jsem třeba od přírody chcípák, takže mě první těhotenství naprosto rozhodilo imunitu. Ta gynekoložka, u které jsem teď byla, mi vyprávěla, že ten zánět mohl přijít odkudkoli a že se jí staly dva případy - v jednom paní potratila prý s největší pravděpodobností proto, že měla zánět pod zubem, aniž by o tom věděla, a ten se rozlezl do těla. V druhém si prý paní dala někde ve stánku gyros a dostala listeriozu. Jenže to aby ses bála do té pusy vůbec něco strčit 😒

rozum
11. zář 2010

@petardice Zánět zubu, do prdele, ten jsem měla teď i dásní! Mě fakticky mrdne!

a.j.a.
11. zář 2010

@petardice tak v těhu bych venku u stánku moc jíst neriskovala. Doma si to člověk přece jen pohlídá a hned jí. Takže z toho bych strach neměla. Ty si to holt budeš muset více pohlídat, když máš sníženou imunitu. Určo nějaké vitamíny a dr by ti taky mohla poradit, jak se více ohlídat, aby se příště nic takového nestalo. I když teda ten zánět je fakt sviňa ☹ nejhorší je to, jak píšeš, že může přijít odkudkoliv ☹

jane84
11. zář 2010

holky tak hlásím zatím špinění, tak snad už MS přijde i když bych raději //, ale když už, tak ať se teda MS nikde neloudá

natulaaa
11. zář 2010

holky tak jsem doma,všechno šlo v poho,ale mrazáčky nemám,nebyly takové kvality a pan doktor byl dneska taky nějaký negativní ,prostě nám řekl,že nám zavedou dvě ale že jsou jen střední kvality ,něco mezi nějakou morulou a blastocystou,takže tak noo,mě to zdeptalo a pak furt mluvil až dostanu mrchu a tak, v té chvili mi hlavou proběhlo,že proč tam vubec jsem ,když je to tak na hovno,dneska bohužel službu ta moje doktorka neměla ,takže pocity velice smíšené a nějak nemám pocit,že to vyjde

rozum
11. zář 2010

@natulaaa Naty, takže Ti je chtěl dát, a pak se rozhodl, že ne?

jane84
11. zář 2010

@natulaaa zkus být pozitivní, víš kolik toho dobrá víra často udělá. Třeba měl doktor jen svůj den 😉 Hlavně ODPOČÍVEJ. Kdy budeš moct testovat?

natulaaa
11. zář 2010

@rozum ne ne,dali mi 2 embrijka

@jane84 já nevím,kdy budu,já ho pak už moc nevnímlala,prostě za 10-14 dní by měla dorazit ms mi řekl a tak nějak i testovat

rozum
11. zář 2010

@natulaaa Natul, musíme doufat v lepší. Nechci, aby to znělo necitelně...když tak mě pošli do prdele. Ale, když ty embrijka nebyly 100%centní, tak proč se nepočkalo na další odběr vajiček, až budou ukazkové. Možná jsi se ani neptala v tom šoku, co? Ale zase víš, jak to bylo s našima hokejistama! Podceňovaní a jak všem vytřeli zrak! Tak tokové by mohly být i ty embrijka, co 😵

meiki
11. zář 2010

@natulaaa tak moc drzim palecky, ale moc nerozumim tomu, ze Ti ma dorazit ms. Nebo cekat na termin kdy by mela dorazit ms?

meiki
11. zář 2010

ja hlasim, ze stale nic, ted tvrdim, ze uz ani tetsovat se mi nechce, ale stejne jestli rano nebude nic, tak zas budu testit