Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
9. říj 2010

@fram s tím datem porodu mi říkalo už několik lidí, co se jim to taky stalo,ať počítám, že se to všechno vrátí a špatně to období ponesu.Tak si na ten únor chci naplánovat hodně práce v práci a pak hory na týden.Tak držím palce, ať se přes ten příští týden přeneseš.

mv
9. říj 2010

Tak jsem si krásně s váma bez vás pokecala.... 😀
Jsme se včera po dlouhých měsících s manžou nepohodli a mám toho plnou hlavu.došlo to tak daleko, že nemluvíme.Teda on se mnou.Ani se mu nedivím po tom všem, co ze mne lítalo za výrazy... 😝 ☹
A to jsem mslela, jakej si uděláme hezkej, tulící víkend už konečně bez prezervativu. ☹
Syn chytl několik hodně známek ve škole a zrovna v době, kdy vysvědčení bude pro něj klíčové a co to vypadá,tak lítá v matice a chemii.
V práci mě uklidňovali, že je úplně jedno, jeslti bude mít na vysvědčení nějakou trojku, že na školy berou i se čtyřkama.Taky podle toho dneska ta úroveň SŠ vypadá, když musej osnovy přizpůsobit tak, aby to zvládli i čtyřkaři...
😠
Tak hezký víkend všem,snad bude to slibované sluníčko. 😵 😵

meiki
9. říj 2010

dobre ranko hoky,
tak ja jsem zase o den blize uverit v tehu, ms nikde, nestetovala jsem, testit budu asi zitra nebo v po
jahud: dalnice by tam byt nemuseli, hcg hlanina muze chvilinku nabihat pomalu, aspon tak mi to vysvetloval mudr., u kazde zeny je to jine a taky mohlo dojit k oplodneni vajicka pozdeji

jane84
9. říj 2010

Dobré ráno holky
@mv hezky sis pokecala. S těma známkama bych se nebála, je fakt, že dětí je teď málo a na školy berou bez přijímaček. Pro mě jako budoucí učitelku na SŠ je to děsivá představa, zažila jsem to na praxi, kde ta třída byla fakt mix všech úrovní možná i pod úrovní. Ale pár známek ještě nic nedělá. Co se týká chemie, tak to je zrovna můj obor, vím, že to není oblíbený předmět, oni by teď mohli brát asi nějakou organiku nebo biochemii. to zvládne, to bude spíš o naučení než pochopení.
jinak holky mě dnes čeká druhé kolo deprese, protože volala teta, že sestřenka odpoledne přiveze přebalovací pult, co jsme jim půjčovali po synovci. A že ho přivezou pro nás, že jsme na řadě. Za prvé nevím kam ten krám dáme, za druhé nejsem těhotná, za třetí přijedou i s Agátkou, která má skoro rok a půl. Já asi půjdu někam na procházku ať nejsem v tu dobu doma

jahudka80
9. říj 2010

dobré ráno, přeji vám krásnou sobotu 🙂 😉

zzzzuuuuzzzziiii
9. říj 2010

@mv ahojky...
pokud budes chtit do tabulky, neni problem, staci kdyz mi pisnes, ju? 🙂

martasl
9. říj 2010

ahoj holky.dnes manžel přijede domů.hned jsem se ho ptala a ujišťovala se,jestli odjede až ve středu.tak prej jo.tak ve středu ho budu muset ještě trochu otravovat 😅 ,ten bude mít radost...

mv-no já mám amok,že se holka na střední nedostane(má sice celou zš vyznamenání,ale teď ta 8 třída to bylo tak tak).a pokud Pardubickej kraj nakáže opravdu ty přijímačky,tak to se o přijetí fakt bojím.ona ústně to dá,ale když píšou písemky,tak dělá zmatky.

jane-jé ty máš chemii??přemýšlíme,že by šla Kača na chemicko školu do Pardubic obor aplikovaná chemie a pak zaměření asi na chemicko-farmaceutická výroba.jen mám strach,aby toho nelitovala.z chemie má sice 1,ale jak říká,tak jí to moc nebere.tak nevím,jestli místo chemické raději nenapsat ještě jedno ekonomické lyceum.ach jo,to je dilema.u té chemické si sem skoro jistá,že by si pak uplatnění na trhu práce našla,i kdyby nešla dál studovat.omlouvám se,že vás tím tady pořád otravuju,ale už jsem z toho na nervy.

herbie-tak to je fajn,že ty neúspěchy tak dobře bereš a zvládáš.z nás asi nejlépe.jak to děláš??teda až přítel přijede,to bude rachot,co??(myslím v posteli 😅 😀 ).

meiki-tak to je jasný jak facka,že jsi těhu 🙂 😉 .testni zítra,to už by měla být pěkná čárka.

jane84
9. říj 2010

@martasl na jaře jsme jezdili na exkurze po chemických závodech. všude se děcka, co studujou odbornou chemii ptali na místo a všude jim řekli laborant - středoškolák. Takže uplatnění najde i jen se SŠ, otázkou je jestli jí to baví, protože by musela počítat s tím, že stráví zbytek života v laboratoři zkoumáním různých vzorků. žádné vzrůšo to není. ale to ani účetnictví. A z pohledu, že bys jednou chtěla vnoučata, práce s chemikáliemi znamená jistá rizika. Kdyby pak jednou chtěla dítě, doporučuje se aspoň rok detoxikace, to znamená nejlíp změnit místo.ale záleží s čím pracuješ.
Pokud si není úplně jistá, co chce dělat, tak bych dala jednu uměleckou, jednu ekonomku a gympl. Gympl sice nic není, ale kdyby ty dvě nevyšly, není to špatná varianta. Pokud má vyznamenání, gympl zvládne a půjde na VŠ, mluvilas i o veterině

martasl
9. říj 2010

jani-právě gympl vůbec nechce a my taky ne(kdyby to nezvládala tak je v háji,po gymplu nenajdeš uplatnění,pokud dál nestuduješ).jsem si s tou chemickou říkala,že by skončila při nejhorším v lékárně a nebo pak v nějaké společnosti co vyrábí léčiva.no tu veterinu-má ráda zvířata.ve Dvoře Králové je veterinární+chemická,to by taky šlo.a nebo chtěla agropodnikání,ale to jsem ji hodně rychle vymluvila.navrhla jsem jí i přírodovědné lyceum-z toho je taky hodně velkej výběr na Vš.ale to se jí moc nechce.taky u toho přírod.lycea je obor ekologie a život.prostředí-což taky nemusí být špatný.to hledání je na prd,děcka v tomhle věku nemají vůbec představu,čím by chtěly být a pak si maj něco vybrat... 😒

martasl
9. říj 2010

když ona ruka,ma dělat nebude.její představa je fotografovat pro national geografic(nevím jak se to píše),jít do politiky.no tak si pak vyber školu....ale moooooc ti děkuju za info o chemii.

jane84
9. říj 2010

@martasl já osobně bych na tu ekologie nešla. Mě to teda moc nebaví a u nás na VŠ je hodně děcek, co to studuje, nedokážu si představit, jak se všichni uplatní. Ale zase, mnohdy jsou středoškoláci víc žádaní než vysokoškoláci.
A ta chemie - obor farmaceutický laborant, to bych teda doporučila, když jí to půjde, může jít na VŠ na farmačku. Vím, že je o absolventy velkej zájem, naše příbuzná má lékárnu a říkala, že je nedostatek lidí, že děckám, co vyjdou z VŠ dává nástupní plat přes 20tis, aby je nalákala. Se mnou učitelství studuje holčina, co je farmaceutický laborant a při VŠ nemá problém najít práci v lékárně na pár hodin. Zájem o ně je velkej. Takže tohle bych fakt brala

rozum
9. říj 2010

Ahojte holky, za oknem je moc hezky, tak doufám, že máte volno a užíváte si s celou rodinkou. Verakubik, tady o vikendu nechodi? Teda pokud jsem jí nepřehlídla.
@ivasa a kdy máš další kontrolu
@jahu - viděla jsem Tvé fotky, a vypadají přinejmenším velmi zajimavě 😉
@meiki - to vypadá, taky dobře u Tebe 😵
Normálně jsem přemýšlela, co tak znamenají vaše přezdívky a jak vznikly...

mv
9. říj 2010

Na farmaceutickýho laboranta jsem chtěla jít já, byl to kromě aranžérky můj sen..Ale byla jsem ten ročník, kdy se v Kolíně otevíral jen zdravotní.Tehdy to bylo ob rok.Takže je ze mne laboratka a nelituji ani omylem.Přeci jenom farmaceutickej laborant je upřímně dnes k prdu, má představa, jak budu v lékárně dělat mastičky je dnes zcela mimo.Co zám holky a mají ho, tak s ním jen prodávají u volného prodeje léky, či právě objíždějí republiku jako farmaceutičtí reprezentanti.A to by mě nebralo.
Oproti tomu zdravotní laborant je vzrůšo dost.... 😀
Docela dost široké uplatnění, dá se hodně vybírat i návazné školy, jako třeba biomedicínský technik je super.Za nás to byla SŠ a nástavba, dneska je to myslím už jen VŠ.Jinak je člověk "jen"zdravotní asistent se SŠ.A to je dnes k prdu.
Jako člověk nemá nějaký extra peníze, ale v dnešní době docela jistota šluně placenýho místa.
Ti chemičtí laboranti mají o hodně menší uplatnění a i finančně.Většina jich jde buď dál, nebo si doplňují vzdělání právě na toho zdravotního.

@jane84 berou oxidačně redukční reakce a i když jsem měla z chemie vždy za jedna, tak na to po 20 letech koukám jak puk.... 😀 Budu to muset večer nastudovat a zítra s ním probrat.

mv
9. říj 2010

martasl:
Jsem tak zapomněla dopsat, že právě po tom farmaceutickým laborantovi si udělat VŠ, tak to bych se nerozmýšlela.I V Praze je po nich velká poptávka a platy mají velice slušné.Zase je otázka, že v dnešní době mají lékárny otevříno 7 dní v týdnu až do večera,tak to by mě konkrétně vadilo.Vlastně práce na směny.Ale jen farmaceutickej laborant střední, to ne.
Jo, kdyby člověk věděl, že ty děti pak určitě půjdou na Vš, tak by pak podle toho i vybíral střední...Jenže to je ve hvězdách... 😒
Já jsem z toho výběru taky už na prášky, takže tě chápu.... ☹

fram
9. říj 2010

Ahoj holky,
vidím, že probíráte budoucnoust dětí. Můj kluk je v 7.třídě, tak nás to taky brzy čeká. Když jsem ho ptala, co by ho bavilo, tak řekl, že nic 😀 Tak to fakt nevím, co si s ním počnem 😀 Naštěstí se učí dobře, tak ho snad někde udáme 🙂 🙂 Já na přírodovědný obory moc nejsem, já spíš humanistický. Jazyky a tak.

fram
9. říj 2010

@meiki těším se na tvoje sílící čárečky 🙂
@rozum jak je tobě? Doufám, že dobrý a nenervuješ.

jane84
9. říj 2010

@mv kdybys chtěla, tak oxidace a redukce mám doma zpracované tak jako kdybych to učila, i s příklady. Sama jsem tohle neměla nikdy ráda. Můžu to zkusit naskenovat a poslat ti na mail

fram
9. říj 2010

@herbie tak ty jsi Adélka 🙂 Krásný. To je dobře, že těhulkování bereš s klidem. A že je příjemný si od těch chlapů někdy odpočinout, to se pak bude plodit jedna báseň 😀
@martasl mocmocmoc držím palce, ať tentokrát to semínko zasejete, super, že je manža doma. Tak hup na něho 😀

jane84
9. říj 2010

@fram kde ty vlastně pracuješ?

rozum
9. říj 2010

@fram na jazyky: Tak to je výborné. To Ti závidím! No u mě střídavo oblačno, včera se mě chtělo pobrekávat, ale zakazuji si to. Vytiskla jsem si ten výsledek hcg, tak se dívám, jak je pěkný 🙂 . Říkám si, že to musí být dobré, vše roste, tak to bude v poho. Ale vím, že nemusí. Snažím se myslet pozitivně, ale je to těžké. MM říká, ať si to nemaluji, ať pak nejsme o to víc smutní. Ale pokud se tomu podám, tak budu jen řvát, a řvát!
Já tehdy chtěla jít na knihovnickou školu, ale literatura mě zas tak moc nebavila, tak jsem šla na zdravku, na kterou mě přemluvila kámoška. A jak to bývá, ta se nedostala a já jo.

martasl
9. říj 2010

fram-ještě není doma,přijede večer nebo v noci.

mv a jane-teda tak teď v té chemické mám zmatek.už nevím,co je co.holt já na chemii nebyla a manžel taky ne.tak nevím,že to té katce tak jde 😅 😅 ??v prvním ročníku na té chemické je Aplikovaná chemie a od druháku mají na výběr z:Chemicko-farmaceutická výroba,Analytická chemie,Farmaceutická substance.tak teď nevím,jak jste tady psaly ty svoje názory,co k čemu patří.

rozum-to víš,manžel to tak necítí jako my-matky.možná má trochu pravdu,že si to nemáš,,malovat",ale zase musíš věřit,že to bude v pořádku a miminko to zvládne až do konce.ono to brečení ničemu nepomůže a psychice už vůbec ne.nejhorší je,že se ta mysl asi nedá moc zaměstnat,aby na to člověk pořád nemyslel a nebál se.Ale všechny tady na tebe myslíme a určitě to bude v pořádku. 😉

jane84
9. říj 2010

@martasl ona každá škola to má taky pojmenované trochu jinak 🙂 aby v tom byl ještě větší zmatek

jane84
9. říj 2010

@jane84 já psala o laborantovi, který by asi seděl na ten obor Chemicko-farmaceutická výroba, ale je asi fakt, že spousta z těch děcek jde pak ještě dál. A mv psala o zdravotnickém laborantovi, ale to se učí na zdrávkách

jane84
9. říj 2010

@fram a jak ti je? depka trošku přešla v tom hezkém počasí? Mně je dneska smutno. Ráno jsem věšela prádlo na zahradě, zaslechla jsem troubit auta, jeli svatebčané. Tak jsem se rozbrečela. Bydlení nemáme, těhu nejsem a ani vdaná. Doprčic, to byla nálada

rozum
9. říj 2010

@martasl Děkuji, říkám si, že to stejně neovlivním a na pláč je vždy času dost! S tou chemickou neporadím, ale Jane má dobré názory, je pravda, že lékarny pořád hledají absolventy!

rozum
9. říj 2010

@jane84 ale nono!!! Já když jsem se vdávala, tak jsem si pak říkala, že je to ten nejlepší den, který jsem zažila. Chtěla jsem, aby to mělo řád, chození,byt, zkouška bydlení, svatba, dítě. Samo už vím, že ta svatba je druhý nejkrásnější den, ten první je narození drobka. No a tady se ukazuje, že některé věci nejdou plánovat. A svatbu můžeš mít s přítelem naplánovat kdykoliv, ale mimuš si řekne samo. Takže žádné splíny. Jsi mladá a vše máš před sebou 🙂 🙂 🙂

jane84
9. říj 2010

@rozum myslím, že to hcg vzrostlo hezky. Asi to chce nebrat to úplně růžově, ale taky ne černě. Kdyby to náhodou nedopadlo dobře, což si nemyslím, tak budeš smutná stejně ať si budeš lakovat dobře nebo ne. Proto je lepší být v klidu a nevidět hned katastrofický scénář. Jak píšeš, na pláč je času dost. Je fakt, že i když chlap se snaží to pochopit, nikdy to nepochopí úplně, přeci jen s tebou už cvičí hormony a celkově to bereme jinak

jane84
9. říj 2010

@rozum jako každá jsem měla plány a myslela si, že v 26 už aspoň jedna z těch věcí bude. A v poslední době se nám nedaří ani jedno. Na tu svatbu nespěcháme, ale jak se nám teď nedaří, tak už mě to jen dorazilo

rozum
9. říj 2010

@jane84 přesně tak, nejsem totáč šťastná. Dnes se mě například po noční zdálo, že jsem zase na tom zákrokáči a celý proces probíhá od začátku, hnus, a tak živé 😢 . Jsem taková normální, ani né nadšená, ani né smutná. Věřím a doufám! A Vy jste zlaté, že mě podporujte. Jste jediné s kým o tom mluvím. Všem to tajím, i kámoškám i rodině, mám výhodu, že to můžu probrat s Váma, co chudáci Ti chlapi, taky by měli mít nějaké takové fórum!

jane84
9. říj 2010

@rozum no oni to proberou v práci, na fotbale nebo v hospodě 😀