Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
17. lis 2010

ahoj holky
@fram proč čteš takové články, když nemusíš 😠 ale chápu jak ti je, protože já v nich ležím od rána do večera
@jahudka80 vám se fakt daří. Docela tě obdivuju, protože kdyby se do mě takhle pustili naši, tak se zhádám. Ale takhle do nás ryje tchýně, tam se nehádám, protože na téma dítě a svatba s ní nekomunikuju preventivně.

lichtakova
17. lis 2010

@jane84 ahoj spisovatelko, jak se máš?

martasl
17. lis 2010

jahud-kdyby vás raději vaši podpořili.ale je to snad vaše věc a váš život.oni už jsou zařízení,tak se jim to mluví.nebrala bych je vážně a nedělejt si z toho těžkou hlavu.bude dobře a bude i domeček i miminko 😉

mv-jsem na tebe před chvilkou myslela.zjišťovala jsem si,co to je hemokoagulační vyšetření a ještě nějaké zkratky-DK,retrakce koagula,rumpel leed,quick,APTT,fibrinogen.no děs.španělská vesnice.zítra na ty odběry jedem.něco jsem našla,ale nerozuměla jsem tomu.

fram-já jsem taky taková.dnes jsem jukla na fotoblogy a koukla na jedem,kdy se holčička narodila ve 30 týdnu.musela ven,maminka i miminko měly potíže.ty miminka v tom 30 týdnu jsou táááák malincí.

jane84
17. lis 2010

@lichtakova konečně jsem se rozhoupala a každý den napíšu něco na diplomku. škoda to téma, není to moc příjemný. U nás poslední dva cykly snažení, zatím bylo obden, snad to přítel vydrží i dál, ale netlačím na něj. Nějak jsem smířená, že teď dítě nebude. Sice to v lednu ořvu, ale ony mě zaměstnají státnice. Nechci se doma hádat, stačilo minulý týden. Hodně jsme si promluvili, začíná mě chápat i moje argumenty, ale bohužel pozdě.

martasl
17. lis 2010

jani,ale hlavně,že už chápe 😉 lepší později než nikdy 🙂

jane84
17. lis 2010

@martasl taky jsem se dívala na ten fotoblog jak se ta holčička narodila ve 30 týdnu, pro mě je to zázrak, že to maličké přežije. I přítel mi koukal přes rameno na fotky

lichtakova
17. lis 2010

@jane84 koukám, že tady máme období rozhovorů...
budu držet pěsti, ať se práce daří

martasl
17. lis 2010

no hlavně,aby byla v pořádku.je strašně drobounká.ale snad to zvládne.jo je to zázrak,od početí na vždy.o když mě ty naše zázraky někdy štvou 😅

jahudka80
17. lis 2010

@lichtakova já už nevím , čekám na zázrak a .... ty se asi nedějí 😒

jahudka80
17. lis 2010

@jane84 😒 no já jsem neměla sílu na nic manža řek pár slov a já snad ještě méně, nemám sílu. Hádaání za poslední dobu bylo víc než dost a tak už jsme raději zticha a čekám. Asi mi nic jiného stajně nezbyde 😠
@martasl nepodpoří jen do nás všichni mektaj jak jsme neměli kupovat tenhle byt když jsme chtěli stavět a že když už máme tenhle byt že tu máme zůstat a tak tohle poslouchám od našich od prababičky (ta si to vždy rozebere s mou mamkou a pak do mě obě hučej) a tchýně taky že jsme ten byt neměli kupovat že jsme do toho nervali peněz o které příjdem, už nemám sílu budu hold cěkat a po novém roce dám znova inzerát a třeba se někdo ozve a snad i někdo koupí ☹ 🙂

rozum
17. lis 2010

Čau holky,
moc se omlouvám, že jsem na Vás prděla, ale mám dobré výmluvy...nebyl čas, práce..., manža byl na PN a tudíž na počáku...ale už jsem zde a chystám se Vás dočíst.
...a taky pravda i když jsem psychicky OK a fyzicky na hovno, tak jsem potřebovala pauzu. Tak doufám, že mě prominete.

herbie
18. lis 2010

ahoj holky
no fram: nech toho takovy myslenky? zadari se neboj jen se na to tak neupinejte........co mam pak delat ja uz se snazime stejne dlouho i kdyz ted s tim snazenim je to na 5 protoze mame hodne prace jsme unaveny hruza takze vecer lehnem a spime a jsme radi ani ja na sex nemam naladu takze alespon to me utesuje 😎 ale napravime to .... tak a musim vas docist 🙂

mv
18. lis 2010

@jahudka80 hele, na všechny se vypr.....,je to váš život a bydlete si ,kde se vám líbí.U nás taky byli furt naši i tchýně chytří a kdybychom na ně dali, tak máme akorát plnou prdelku 😀 dluhů.Počkali jsme pár let, ☹ to jo, ale vyřešili jsme si bydlení s minimálníma splátkama a jak nám vyhovuje.Takže na každého.....

@martasl to jsou všechno běžné testy, co se týkají koagulace.Dobře pořiďte... 🙂

@fram já jsem v tomhle blbka, pořád někam lezu a něco čtu a pak se můžu tak divit mému rozpoložení.100x si to zakážu a stejně..Ale ty to nečti!!!!A s tím IVF taky špekuluju, jak to vymyslím.V práci nehodlám nic rozhlašovat, takže počítám s tím, že mi v příštím roce na to padne komplet celá dovča.To se nedá svítit.

zzzzuuuuzzzziiii
18. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................25DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................24DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................24DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................23DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................22DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................21DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................20DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................18DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................15DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................14DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........12DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................11DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..10DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................7DC

zzzzuuuuzzzziiii
18. lis 2010

Ahoj holky... musim vam neco rict... byly jsme s manzou na konzultaci ohledne naseho problemu u pana doktora, ktery se zabyva temahle vecma... a rikam vam lepsi nez psychous...
opravdu me tak strasne uklidnil... a zaver... 3 den dalsiho cyklu pujdu na nabery a 12 den pujdu na ultrazvuk, aby videl, kdy bude ovulka, dostanu jeste nejakou injekci a jsme domluveni, ze tenhle mesic to jeste nechame na prirode a kdyz nic, tak v lednu pujdu na inseminaci, ze mi tam manzu strikne on...
O manzovi prohlasil, ze tak dobrej spermiogram uz dlouho nevidel a o me prohlasil, ze by nemel byt problem... ze to mam jen v hlave... Boze, at mam dobrou tu citolku a at se nam zacne trochu darit ☹ prosiiim.

lucie.krajcarova
18. lis 2010

ahojky, u nás je pršavo. tak se pokusíme udělat si doma zase příjemně 🙂
@rozum to je jasné, že jsi potřebovala pauzzu. super, že jsi psychicky ok!!!!! paráda 🙂
@jahudka80 nechápu, že vás každý odrazuje... spíš by bylo super vás podpořit... držím palečky k prodeji.
@zzzzuuuuzzzziiii tak to je bezva doktor, určiteě to s lidma umí. možná je u vás opravdu jen psychický blok, tak s tím by mohl dobře pomoci.

lucie.krajcarova
18. lis 2010

tady je mrtvo 😒
pet, koukám, že ti odpověděla babička, že to vypadá na cyklus tak 35 dní, to se docela trefila ne?
mně teď pobolívá nalevo jakoby zase vaječník. je to divné...jako podle dne cyklu je to nějak pozdě...jsem už snad 23dc nebo tak. že by zase zpožděná ovulace?

fram
18. lis 2010

Ahoj holky,
@zzzzuuuuzzzziiii konečně tady má někdo dobrý zprávy 🙂 Máš skvělýho doktora. Hned je líp, když víš, že se to konečně někam pohne,viď.
@lucie.krajcarova ovulka to může být, když jsi předtím měla dlouhý cyklus.
@rozum vítej zpátky, jsem ráda, že jsi psychicky srovnaná a je jasný,že jsi potřebovala pauzu.
@mv nejhorší je, že já musím dovču hlásit dost dopředu, tak nevím, jak by případné IVF probíhalo. Ale je asi předčasný o tom přemýšlet.
@herbie ahoj, že se taky ukážeš 😀
@jane84 vůbec nechápu, jak to zvládáš - psát diplomku o neplodnosti. Mě by to úplně odrovnalo 😕

martasl
18. lis 2010

ahoj holky.
tak utz dopadl dobře.výsledky krve budou zítra,pokud to bude něco vážného,tak doktorka zavolá jinak budu volat v pondělí.Simoně brali krev,píchali do ucha-nevím proč a zase ji tlakem zkoušeli,jestli se jí udělá modřina(si myslím).dnes jsem Katce vyzvedla první vakcínu CERVARIX a 3200,- v háji.v pondělí jdem očkovat.

zzzzuuuuzzzziiii-tak to je bezva.hlavně,že z toho doktora máš dobrej pocit a určitě vám pomůže.to se manžel naparoval,že jeho spermijky jsou tak fit,co? 😀

u nás celej den poprchává a fouká.podzim jak vyšitej.v sobotu mají u nás děcka mikulášskou merendu,tak už je to tady.nedávno vánoce a teď nám ťukaj na dveře.to letí jako blázen.

fram
18. lis 2010

@martasl tak to super, že UTZ dopadl dobře, krev bude určitě taky v pořádku🙂 Jj, hrozně to utíká,jsem myslela, že na vánoce už budu pod stromečkem s pupkem 😒 Budu se snažit užít si to i bez toho.

mv
18. lis 2010

@fram já to mám zatím vymyšlený tak, že na kontroly a UTZ budu chodit po práci a dovolenou budu vědět tak týden předem a nějak to zakamufluju.V nejhorším neschopenka.
Ale zatím na to ještě nemysli, i když tě chápu. 😉

@martasl teda z ucha se dělávala krvácivost, ale jen myslím.Ale to už je roky zpět,co jsem to u někoho viděla dělat naposledy.Tak spíše lovím v paměti...
Určitě to bude v pořádku. 🙂

@jane84 taky tě obdivuju, jsem jak fram, to téma by mě dostalo ještě do větší depky, než jsem.Jsi šikula, jak pokračuješ, jen tak dál... 🙂

Nám příští týden předávají byt, tak mi končí dny s PC.... 😀 😀

fram
18. lis 2010

@mv jak to bez PC vydržíš?? 😀 😀 Bych měla absťák 😀 Ale do novýho bytečku se určitě těšíš.

lichtakova
18. lis 2010

@fram ahojda
jinak zdravím všecky
jojo, zrovna včera jsme řešili hory v půlce ledna a teta povídala, že jeí přítel nevím, jak to bude mít, protože jeho dcera (která je mimochodem na hlavu) bude rodit....já bych měla termín tak o 14 později....

mv
18. lis 2010

@fram což o to, on tam bude, ale nebude čas si ho ani otevřít.... 😀 😀

martasl
18. lis 2010

mv-asi to bude ta krvácivost.protože ta sestřička se ptala té druhé,jestli teče a měřila čas a zapisovala.neteklo 😅

martasl
18. lis 2010

ještě jsem chtěla dodat,což je asi dobře,že?

lichtakova
18. lis 2010

@martasl jojo, to je na krvácivost a je to dobře 🙂

jane84
18. lis 2010

@fram @mv holky chvilkama mám pocit, že mi to téma i trochu pomáhá, protože to beru jako práci a ne jako vlastní starost. Nevím jak, ale nějak jsem se od toho odosobnila. Taky možná proto, že mě tlačí čas. Když jsem hledala potřebné články v létě, tak jsem pročítala a věřila, že většinu věcí z toho mám.
@martasl super, že utz je dobrý, i krev bude 😉
Ani nevím proč, ale začínám mít vánoční náladu. Asi si ji musím užít teď, přes svátky se budu učit a depkařit, že skončilo snažení

lichtakova
18. lis 2010

@jane84 žádný depkaření, státnice uděláš, práci obhájíš a pak jak budeš vyrelaxovaná, tak bude mimčo hned

jane84
18. lis 2010

včera navečer mi bylo špatně, těžká hlava, bylo mi na zvracení, tak jsem šla brzy spát. Ráno už dobrý, ale dopoledne se mi začala motat hlava, měla jsem pocit, že se mi spustí krev z nosu a zase nevolnost. Tak nevím, co si o tom myslet, že by to bylo z toho sezení u pc? 😒