Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
27. dub 2011

@yfka30 tak budu držet palečky, ať je vše o.k.vypadá to nadějně... 😵

fram
27. dub 2011

Dobré ráno,
@daniela699 na velký UZ jdu v pátek, tak jsem zvědavá, jestli se miminko ukáže 🙂 A neboj, až bude drobeček na světě, instinkt ti napoví, co máš dělat 🙂
@jahudka80 mě doktorka dělá vždy vnitřní vyšetření 😕

fram
27. dub 2011

@rozum ale i když nechceš být v tabulce, neodcházej od nás. Můj mm měl taky špatný spermio a 2x jsem otěhotněla. Asi máš teď hroznou depku, ale neboj, však toho svého uzlíčku dočkáš.

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

Ahoj holky,

tak vas zase po chvilce vsechno moc zdravim, novym maminkam moc moc gratuluju a preju jen a jen zdravicko.
U nas je takove stridave oblacno… ted jsem zase dva dny lezela s prisernou migrenou a nevolnostma. Ja vim, ze bych nemela, ale jediny co mi ulevi je ledova cola, coca cola by na me mohla vydelavat reklamou… 
No ale dneska uz mi je zase dobře, ja nevim, jestli je to tim, ze jsem si odpocinula, ale akorat z toho mam zase stresy.
Holky neporadite některá? Uz dva dny pocituju tam dole sileny paleni, zrejme mikóza nebo něco, driv jsem pouzila dvakrát masticku a byl pokoj ani jsem s temahle problemama k doktorovi nechodila, nicméně ted se na sebe bojim cokoliv namazat, nemate nejaka nejakou fintu, co by mohlo pomoci?
Jinak zítra zaciname 10 tyden, mam strach, uz treti tyden me nevidel doktor, doufam, ze je vse v poradku. Prestavaji me bolet prsa, ale jinak ty chute a nechute jsou porad stejne… Za tyden jdeme na screaning, uz ted z toho mam hrozny strach.

@jahudka80 jahud jak pisi holky, vykasli se na ostatni, jsou to vase holky, kazdymu je po tom kulovy a na chytry reci je kazdej hrozne chytrej... jak radio rekla bych. Mysli na miminko a s manzou si to proste uzivejte. A co se tyce toho cipku, nevahala bych a pro klid duse zavolala k doktorce a hotovo, vzdycky si muzes neco vymyslet. Neboj se jahud.
A problemy s bytem, mysli na to, ze zdravi mimi a tvoje je to nejdulezitejsi. Nic jineho tak dulezite neni a i kdyz mate problemy, urcite to s manzelem zvladnete!!!
@yfka30 Gratuliruju 🙂
@lichtakova fakt? umrtvovaci injekce se muze? me totiz asi ceka zubar, ale bojim se tam jit... a vim, ze mam kazik mozna dva a bez injekci to nezvladnu!!!
@jane84 Jani co ten oblek, jak to dopadlo? 🙂
@fram frami zdravim 🙂

fram
27. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii ahoj 🙂 🙂 S tím pálením jdi k dr., aspoň budeš mít záminku 😀 a je určitě lepší to hned odléčit. Z volně prodejných léků bys možná mohla gynopevaryl, ale já bych to nezkoušela a prostě zašla k doktorce. Příznaky nesleduj, to nemá cenu. Screening bude v pořádku, uvidíš. 🙂

yfka30
27. dub 2011

Dobré ránko, všem děkuji za gratulace a doufám, že tentokrá to dopadne dobře 😔 . Bojím bojím 😅 . Přidávám testíky, horní je ze včerejšího odpoledne a spodní z dnešního rána 🙂 .

jane84
27. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................38DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)........................30DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)........................................................................27DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)...........................26DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).......................................................................26DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................22DC
endie (23let, MA 3/2010)............................................................................................19DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................18DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................18DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).........................17DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)....................................13DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová....................................................12DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................11DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................3DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo).............................................................2DC

jane84
27. dub 2011

Dobré ráno holky. U nás to dnes vypadá, že občas vykoukne sluníčko.
@zzzzuuuuzzzziiii boj o oblek se stále vede 🙂 vždycky ho jen naťuknu, nechci se kvůli tomu nějak hodně dohadovat. Určitě si zajdi k dr, v lékárně by sis sice mohla něco koupit, ale je lepší se poradit k dr a nejlíp udělat stěry, aby se vědělo, co přesně to je. Jak si to ženská začne něčím mazat, tak se kolikrát změní typ bakterií a už se to pak špatně léčí. Ale dělala jsem to jako ty, vždycky jsem doma měla Gynopevaryl a k doktorovi nešla, zastavilo se to hned. Ale teď v těhu, bych si dávala pozor a raději se na to pořádně zeptala.
Když to tak vidím, špinění, mykózy, tvrdnutí bříška, to abych si našla dr někde u nás a nejezdila do Brna, i když tam budu pracovat, tak dr v místě bydliště je lepší

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@jane84 Ahoj Jani, no, spineni musim zatukat ted je to ok... i kdyz obcas mam vytoky, ale neni to spineni, takze jsem v klidu a vim, ze nejake ty vytoky v tehotenstvi byvaji, takze jsem v klidu.
Ja bych se objednala k doktorovi, jenze u nej je vsechno na dlouhe lokte a z prace me taky nepusti. ☹ Pristi tyden v utery a ve stredu mam dovolenou a jdu tam hned rano, tak uvidim, necham to jeste den dva a kdyz se to nezhorsi, necham to az na to utery. Nekde jsem ted vycetla, ze muzu zkusit vyplach z kontryhele, tak to asi vecer zkusim. Bylinky mi snad neuskodi.
Tvrdnuti briska zatim nepocituju, jeste se mi ani nezvetsilo, tak ono taky co bych asi chtela kdyz zitra zaciname teprve 10 tyden.
Fakt mi je dneska dobre, at me to desi a kdyz mi je blbe, tak jsem zase neschopna cokoliv delat, to jsou stavy tohleto 🙂
Jo Jani, drzim palecky, jak ty to mas s tim testovanim, vypadat o nadejne a moc bych ti to prala!!! Ted kyz sis nasla tu praci, tak by bylo fajn to zkomplikovat mimiskem 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@fram dobre, budu se snazit te poslechnout a nesledovat se, ale vysvetli to memu mozku 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@yfka30 krasny carky 🙂

herbie
27. dub 2011

yfka30 gratuluju to jsou ukazkove carky .... 😉

fram
27. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii já sice radím, ale sama se taky pořád sleduju 😀 Já bych si teda výplach rozhodně nedělala a už vůbec ne kontryhelem. To si raději zajdi do lékárny a kup si Fermalac, jsou to zaváděcí globulky a srovnávají vnitřní prostředí, v těhu se určitě můžou, protože obsahují pouze živé kultury. Já je používám preventivně 1x týdně.
@yfka30 ukázkový testíky 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@fram jo frami, ty uz jsem taky jednou myslim mela... jezis me to stve, zrovna dneska ma doktor jen do 16 a ja tady musim byt do 17, jak tohle vymyslet, sla bych radsi k nemu pro klid duse, ale nejde to. ach jo, ta prace.
ted me pekne pichlo v podbrisku, zase se zacinam sledovat... 😠 vystrelit na mesic 🙂

yfka30
27. dub 2011

Holky je normální, že mě pobolívá v kříži? Tohle si z prvního vůbec nepamatuju, tam mě nebolelo nic, ted pobolívá břicho jak na mrchu a jak sedím tak cítím ty záda. Bude to mazec ještě měsíc to v práci vydržet neříct, tak snad si to ted nevyžeru i za první 😀
@herbie děkuji 🙂

erin4
27. dub 2011

Po výplachu se mi vždy výtoky zhoršily, taky bych byla pro ty globulky Fermalac, ty pomohly

lichtakova
27. dub 2011

@yfka30 jééé, to je super 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii jojo, neboj, Supracain se dává i v těhotenství a při kojení.

erin4
27. dub 2011

@yfka30 To jsou aspoň // 🙂 😀

jahudka80
27. dub 2011

@jane84 To máš pravdu, uvidím v pondělí budu volat na výsledky VV, tak se zeptám.... No hlavně ,že jsme šťastní s manželem ,že čekáme holčičku.Babičky stejně hlídat nebudou a je jedno jestli vnuka nebo vnučku (ale šte mě to a hlavně mrzí)neměli jsme jim nic říkat.
@a.j.a. jojo měla bych určitě jí to řeknu ať mám klid. 😉 .Malá je nádherná, vlastně obě princezničky. Koukám že jsou u Tebe na pokoji měla jsi nadstandart??? U nás se na pokoje nesmí jen na jídelnu a chotbu, fakt super sedět tam třeba mezi 6ti cigánama co jsou hluční... asi si zaplatím nadstandart,ale jestli se bude ještě platit 200kč v porodnici tak na to mít nebudem 😠 ☹
@mv No na byt, už tomu ani moc nevěřím 😢 dávám tomu max.3měsíce pak už nic, chci mít před porodem klid (srpen září) pomalu uklidit byt vyprat a né se stresovat sháněním podnájmu a stěhováním.
@fram co na to napsat ☹ jsem pěkně naštvaná,... má pacientek 3prdele pak nestíhá a odflákne kontrolu 😠 .Měla jsem i nějaké bakterie v moči a sestřička říkala že bych měla znovu donést moč, ať se zeptám dr. a dr.že nemusím. 😠 Asi se paní dr.začíná víc starat o to co se bude probírat v zastupitelstvu než jaké je zdraví jejich pacientek ☹ -a to mě fakt zaráží když ví že už jsem jednou měla předčasný porod a před dvěma měsíci ukončeno těh. 5tt 😠 Je mi do pláče...
@zzzzuuuuzzzziiii Zuzí jsi hodná, ale právě ten byt je asi ten největší problém. A já vidím jak je manža na nervy, shánět brigádu někde na černo (páč si přivydělávat nesmí) a když dělal s kámošem vydělal si 2tis. a on mu dal 500hned a 1500 až třeba za dva měsíce je na prd my ty peníze potřebujem hned každej měsíc. Teď vraceli daně a máme rezervu na 4měsíce za 4měsíce...nevím co bude... já budu pez rodičáku tak ještě budem měsíc bez mého příjmu a pak nám bude zbývat taktak na domáctnost já chci látkovat páč bych ušetřila (papírové vyjdou dráž) ale já ani pořádně nemám teď na pořízení látkové výbavy. A pak se dohadujem s manželem on říká že to bude na ho... že budu furt prát a když tu v zimě sušíme prádlo že se nám tu dělali plýsně tak že je proti látkovejm, tak jsem mu řekla že koupíme sušičku ...i na jiné prádlo se to hodí nebude se tu přerážet a sušák. No koupili bychom a zas je otázka za co?? Vždyť my nemáme ani opravenou myčku jen to že jí otevře tak zaplatíme 1000kč + 500kč že přijel a taky může říct to je závada za 3tis. anevyplatí se to spravovat kupte si novou nebo to za 3tis.spraví a 4500kč je v pr... .Dorazila mě prababička ktrá prohlásila že je dobře že nám ten prodej nedopadl že tady máme hezkej byt a kdo ví kde bychom zkončili, a bla bla. Hm a že nemáme na splátky nad tím už nikdo nepřemýšlí ...ZUZI a na pálení mě dr.řekla že do 12tt nesmím nic... tak nevim ale moc bych jí nevěřila když mě ani nevyšetří ☹
@yfka30 mocinky gratuluji testíky jsou krásňoučké, držím všechny palečky co mám i ty v bříšku 🙂
No holky to jsem toho zas napsala omlouvám se za ty své kecy,ale tady je jediné místečko kde to mohu napsat a vypsat si srdíčko. Mája mě neposlouchá nechce jíst furt by se cpala jen čokoládama a já mám bejt v klidu když se sní musí člověk stále rozčilovat.

mircisek
27. dub 2011

@jahudka80 ☹ Ach jo. U nás by asi chtěli holku. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli to neříkat. Myslím, že až bude drobeček na světě a uvidí ho, tak v tu chvíli jim to bude jedno. Vždycky se jich ptám, jestli když to bude kluk, tak ho máme vrátit nebo co. Já jsem taky ráda, že se zatím vyvíjí všechno, jak má a pohlaví je mi tak strašně jedno. Nic si z toho nedělej, jak říkají holky, důležitá jsi ty a táta. 😉
Já mám pocit, že čípek poznají i na UTZ, ale úplně jistá si tím nejsem. Mně teda pokaždé prohlíží na koze. Mám takovej dojem, že doktoři upřednostňují prohlídky UTZ, ale ono to taky není úplně OK. Zahřívá se plodovka a ty UTZ vlny moc často asi taky nic moc. Ale co my zmůžeme, že. 😒
Musela jsem se podívat - 32TT CS0.
@daniela699 Šupej balit tašku. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi, s tímhle bojuju celý těhu. ☹ Používám Tea Tree Oil. Jen malinkou kapičku na prst a do druhého dne je to dobrý, ale bacha na sliznici to pálí jako čert. Gynopevaryl můžeš, ale posledně mi doktorka napsala Gynopevaryl 50 - je to slabší, ale je toho 15!!! tablet, prý jsou v těhotenství lepší slabší dávky a dýl. A omezit sladký. A výplachy rozhodně NE.
@yfka30 Velká gratulace! Tomu se říká pořádný čárky. Kříž je normální (že Jahůdko 😉 ) U mě v prvním těhu taky nic a teď mám někdy pocit, že mi ty záda explodují, i když od 30TT je to trošku lepší, ale zase bolí celý člověk od pohybů.

jahudka80
27. dub 2011

@mircisek ☹ je mi to fakt líto, spíž by měli být rádi že je to zdravé a né ohrnovat nos zda je to druhá holka druhej kluk 😠 .Jojo kříž mě bolel jako prase a břicho na ms.
hm já u SC / nekouká na mě tak co by tam psala 😒

@fram no prej do 12tt a když bych měla problém i pak tak to přeléčíme

fram
27. dub 2011

@jahudka80 tvoje dr. řekla, že na pálení do 12tt nesmíš nic???? Co to je za nesmysl??? Přeci pokud máš zánět, tak ho musíš odléčit 😕 😕

jane84
27. dub 2011

@jahudka80 já ti nevím, ta tvoje dr je nějaká divná, asi bych uvažovala o změně

mv
27. dub 2011

@jahudka80 fakt divná to ženská,hledala bych jinou...
s tou sušičkou si moc nepomůžeš, to jsou fakt pálky za jedno usušení.,nehledě na to, kolik stojí kvalitní značka sušičky.já to studovala přes rok, co jsem po ní toužila a už mi to přešlo.sice mi to mrzí, na občasné usušení určitě dobrá, ale pravidelně v ní sušit přes celou zimu bychom se hodně prohli.kdybych nevěděla co s penězma, tak do ní ale určitě jdu...
já jsem o tom látkování pročetla, co se kde dalo, neb mne to taky zajímalo a jednoznačně, že by se zase tolik tím ušetřilo jsem nikde nenašla.naopak, na eminu hodně holek píše, že do toho šly kvůli pocitu, ekologii apod. ale jinak finančně jsou na tom jen o něco lépe či stejně,neb se staly závislé na různých nových svrchňáčkách, či jak se to píše.
sousedka látkuje pár měsíců,cca 7 myslím a zatím říká, že se jí ještě ani nezaplatila výbava na to zdaleka..
asi si to chce fakt rozmyslet, jestli to člověku za to stojí....někomu jo, někomu ne.pocitově je to o něčem jiném, to určitě...

rozum
27. dub 2011

@fram máš pravdu, depkařím. Vím, že jsem taky otěhotněla 2x, ale doporučují nám umělé, tak teď nevíme, co a jak. A ještě ta moje MS se k...a někde loudá, či co. Sere mě to. Nestíhám to tady dočítat, nevím 😔

jane84
27. dub 2011

@rozum jak jsem ti psala, možná by stálo za to nechat si udělat spermio ještě jinde. Někde ti fakt chtějí to IVF vnutit. Když se vám dvakrát podařilo otěhotnět, tak bych v pohyblivostí spermií zas takový problém neviděla. Spíš je otázka, proč se neudrží. Chtělo by to genetické testy u obou, imunologické a hormonální vyšetření. Až pak bych možná přemýšlela o nějakém umělém oplodnění

yfka30
27. dub 2011

Ty jo látkovky no nevím nevím, asi bych si dokázala představit líp trávenej čas než denodením praním a žehlením 😅 . A jestli to výjde levněji to nevím, když si člověk zase spočte spotřebu vody a pracích prostředků a nevím kolik by těch plín musel člověk mít, aby pral třeba jenom 2x do týdne 😕 . Ale je fakt, že ty mimča v tom vypadaj fakt prdácky 😵 .

rozum
27. dub 2011

@jane84 Já vím Jani, ale nevím, zda lékař bude ochotný mě dát dvě žádanky na spermio, jednu na někde mimo bydliště a potom zase v mém bydlišti, když to bude vycházet špatně. Taky nevím, jak moc jsou dobré vitamíny jak Selen a Zinek, jak nám doporučili, i když řekli, že je to spíš placebo. Nevííííííííím, ale nechce se mě čekat, fakticky nevím, co dělat!

mircisek
27. dub 2011

@yfka30 To strašně záleží na výbavě látkovek. Pokud někdo nakoupí ty nejdražší kousky a dokupuje pořád další a další, tak se to fakt nevyplatí. Látkovky se nežehlí, nemusíš žehlit ani čtvercovky, ty jen během šestinedělí. Znám i maminky, které měli jen pár kousků těch fešáckých látkovek a celý plenkový období zvládly s čtvercovkama. Pokud je použiješ na víc dětí, tak se to sakra vyplatí. Rozumnou výbavu pořídíš kolem 7000 na celý období a pokud nejsi závislák, který musí mít každou novinku. 😀 😀 Pro mě je důležitý ekologický hledisko, ale hlavně mně děti v papírovkách smrdí. 😝 A pereš jednou za tři dny.

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@rozum Ahojky, ja mam s timhle trochu zkusenosti, myslim se spermio... manzel ho teda mel skvele, ale dlouho se nam nedarilo a tak jsme si ho nechali udelat sami. Udelaji ti ho i bez predpisu kdyby si s tim mela problem a doktor ti nechtel dat dve zadanky... Stoji to teda dost, ale nam to za to stalo. Kazdopadne souhlasim s jancou. Me sam muj obvodak rikal, ze zna tyhle ustavy, jde jim hlavne o penize, takze hned doporuci umelko. My jsme si chteli pomoct a nechali pomoct ale pouze IUI - coz by u vas taky slo... manzelovi spermie zpracuji, nechaji ti tam jen ty nejsilnejsi a ty ti vstriknou do delohy, je to ambulantni zakrok, neboli to, jdes hned domu a nam to vyslo na poprve, i kdyz to nechci zakriknout!!! Za toto zaplatis asi 500 a take neni nutne mit predpis nebo doporuceni od doktora. i injekce jsem si pichala sama, dostala jsem dve a zdarma a to neni tak hrozne, jak o umelko, kde by te dopovali hormonama a tahali z vas penize. Dokud to neni uplne to posledni reseni, zvolila bych jeste jine varianty!!! Drzim palecky.