Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
1. čer 2011

@jane84 Ted nevim jak to presne myslis? Mne prave pokazde, kdyz mi bylo nejak divne tak jsem si dala vanu a bylo mi lip, i ted ke konci kdyz se nalozim, tak mi je ve vode dobre. Proto jsem chtela rodit do vany, ale nevim jestli me nechaji, kdyz teda jako jsem po terminu, a taky jestli bude volno. Ale aspon, ze bych se nalozila a pak rodila venku, to by bylo taky super. Ale chci jeste navecer zkusit vanu, ze kdyz to bude ono, tak by se ty bolesti mely zvetsit, no uvidime. 🙂

daniela699
1. čer 2011

@marulinka Jojo, taky to boleni nejvic citim kdyz chodim. Mam to kousek, tak 15 minut, a jak to vypada, pujde to pomalu, takze se nebojim. 🙂 Ale na tu ulevu se tesim, az to bude za mnou, a taky ze mi splasknou ty narty a kotniky, na to se tesim taky moc. 🙂

daniela699
1. čer 2011

Hehe, si uz skoro prijdu jako pri porodu v primem prenosu. 🙂 Vam budu psat o rady jeste primo ze salu, uvidite. 😀

jane84
1. čer 2011

@daniela699 přesně tak jsem to myslela. Když jsou poslíčci, tak voda pomůže od bolesti, když je to porod, tak se po teplé vodě má rozjet

lichtakova
1. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii ale houby, nebude to průser, nemusíš hned házet flintu do žita, mně když dělali ten prvotrimestrální screening, tak mi udělali virolog.vyšetření-tam se mylsím jednalo o protilátky, pak když se nabírá tripple, tak to jsou taky snad nějaký protilátky, teďka si nevzpomenu, jak se to jmenuje...jo AFP, to taky nevím, jestli to není braný jako protilátka...

safea7
1. čer 2011

@daniela699 Asi to neni normální,ale já se hrozně těším,až budeš mít miminko v náruči,hrozně moc ti to přeju.A hrozně moc si mi tím vším co si mi napsala dodala naději! Hrozně moooooooooooooooooooooc ti za vše děkujuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fram
1. čer 2011

@daniela699 😀 😀 tak ty jsi ještě tady 😀 Můj porod od prvních kontrakcí trval 15 hodin, hned s prvníma bolestma (jako na mrchu - taky jsem nevěděla, že je to ono) mi začala odcházet hlenová zátka a bylo mi celkově divně. Pak jsem začala mít vodovatej průjem (pardon) a celý den jsem neměla vůbec chuť na jídlo. A protože jsem nechtěla dlouho strašit v porodnici, tak jsem čekala, až budu mít kontrakce po 5 min.,jenže oni byly pořád nepravidelný a najednou po minutě. Do porodnice jsme dojeli na poslední chvíli, naštěstí jsme ji měli 5 min. od baráku. 😀

jane84
1. čer 2011

Nejhorší je, že my se dozvíme až za několik dní, jestli se prcek rozhodl přijít na svět sám v noci nebo až zítra s pomocí. Vy nás budete napínat 😉

jane84
1. čer 2011

@lichtakova jj, to jsou antifosfolipidové protilátky

jane84
1. čer 2011

Jeeej a málem bych zapomněla. Přeji všem našim miminkům i větším dětičkám vše nejlepší ke dni dětí 🙂

daniela699
1. čer 2011

@safea7 Jeee, ty jsi hodna, taky ti dekuju. 🙂 A jsem moc rada, ze jsem te mohla povzbudit, sama vim jak to je dulezite a jsem tady holkam vdecna, ze me tenkrat podrzely a ted to aspon takto muzu predat dal. 🙂 A samozrejme preju, at jde vsechno hladce a ta doba nez najdes opet dve carky ubehne co nejrychleji. 😉

daniela699
1. čer 2011

@jane84 Jani, ja jsem poverila pritele, ze jak to pujde at vam da sem vedet. Tak kyve ze pry urcite. 😀

jahudka80
1. čer 2011

@mircisek no přesně u prvního jsem se nabála, (tedy jen toho aby nemusela bejt malá v inkubátoru když šla 36tt a když byl začátek bolestí tak jsem si říkala že je to pohodička, ale manža mi řek no miláčku to je začátek bude to horší - miminko se bez bolestí nenarodí a taky že jo 😀 zachvilku už jsem věděla že to taková paráda není 😀 , ale pokud by byl druhej porod jako ten první tak bych byla šťastnááááááááááááááááááááááá 😵
@daniela699 budem držet palečky ať to máš rychle zasebou 😉
@marulinka no rychlejší by nevadil, porodnice je od nás 2minuty 😀 😀 😀 😀

herbie
1. čer 2011

zuuuzzzziiiii moc jsem vas nedocetla az do konce.....ale nema pritel negativni krev? coz vubec nevadi kdyz ty mas plusovou......ja mam A- to je negativni a kdyby mel muj pritel taky negativni tak se to tehu musi hlidat a po porodu je treba miminku vymenit krev protoze by ji melo taky negativni....ale jestli jeden s partneru ma + a jeden - tak to nevadi vubec akorat v prubehu tehu se pichaji pred porodem injekce tobe a po porodu injekce a to je vsechno tak to mela i moje mamka i moje kamaradka je to normalni akorat se musi tehu vic hlidat a dat se ty injekce.....to je vsechno ja mam karticku dokonce kde mam napsano ze mam A- a pri tehu to musim rict a ukazat doktorovi je to kvuli mimisku aby se nam pak ti protilatky nebyly tak proto ta injekce.......snad nebudes mit v tom gulas ale nestresuj je to opravdu normal...

jane84
2. čer 2011

@herbie já ti nevím, ale takhle to asi není. Pokud mají partneři stejný faktor, ať plus nebo minus, tak by to mělo být ok. Ale pokud je žena minus a partner plus, tak dítě po něm může zdědit plus. To znamená má na krvince určitý znak, který když se ta krvinka dostane do krevního oběhu matky vyvolá tvorbu protilátek. Ty pak mohou přes placentu zase poškodit miminko. Proto se žena s Rh faktorem minus hlídá. První těhu bývá ok, ale při porodu nebo potratu ve vyšším týdnu, kdy už se tvoří placenta, dochází ke krvácení a kontaktu krve matky a plodu a pak se tvoří protilátky. Proto dostáváš po porodu tu injekci, aby nebyl problém u dalšího těhotenství, aby se do dalšího těhotenství ty protilátky nevytvořily. Někdy se ale tvoří protilátky tvoří i při prvním těhu a může to vést až k výměně krve.
Otázkou je, jaké protilátky měla zuzka pozitivní, kdyby ty na Rh faktor, tak je to dobré, horší, kdyby to byly ty AFP

jane84
2. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)...................................................54DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)......................29DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................29DC
endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................26DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)........................26DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)......................25DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................19DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................12DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………………………………10DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................9DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).........................................................................8DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................8DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...........................................................................6DC

jane84
2. čer 2011

@daniela699 držím všechny palce, co mám, aby porod proběhl v pohodě a co nejrychleji. Těšíme se na fotečky

zzzzuuuuzzzziiii
2. čer 2011

@jane84
@herbie
ahoj holky, no vcera jsem se dozvedela od tchyne, ze manzel musi mit krev pozitivni, protoze ona to mela u obou deti - pozitivni protilatky a obe mely po porodu zloutenku a je negativni.
Jenze me to nejde do hlavy, protoze sestra mi rikala, ze ja jsem taky pozitivni. Jenze ja jsem 0 a on bude zrejme A. Nejak me desi slovo vymena krve. Ach jo, ja uz se zase bojim myslet na to, co a jak koupit...

sarykbrok
2. čer 2011

@jane84 ahojky, tak si konečně dovoluji říct o přesunutí do horní tabulky, včera bylo už i srdíčko, tak snad doufejme bude vše v pořádku
Doufám a přeji všem holkám ze spodní tabulky, aby byly co nejdřív nahoře 🙂 🙂 🙂

jahudka80
2. čer 2011

Dobré ráno,
u nás je furt zataženo,ale vůbec tu neprší a já bych chtěla aby zapršelo aby rostly houby 😀 tak tam kde máte déšť koukejkejte poslat k nám 😀

@sarykbrok mocinky gratuluji k srdíčku 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii neboj to bude dobré, ma taky doktorka vystrašila, a pak dokror řek že tam nic extra nevidí a to co tam vidí není nic vážného. A od té doby jsem to hodila za hlavu nestresuji se tím a je mi lépe 😉 však dřív ani na UTZ nechodily nabo né tak často a taka jsem se narodila 😀

tiburcia
2. čer 2011

@daniela699 držím palce!!! 🙂

marulinka
2. čer 2011

ahoj holky
@daniela699 moc držím palečky... 🙂 🙂
@sarykbrok gratulka k těhu a k srdíčku 🙂
se ta spodní tabulka pěkně zmenšuje 🙂
přeji těm ostatním ve spodní tabulce,ať sou co nejdříve,třeba do konce roku,všechny nahoře...hlavně jane,martasl a herbie-ty sou tu nejdéle a moc jim to přeju 😉

martasl
2. čer 2011

ahoj holky 😉
u nás včera trochu hřmění,pár kapek a nic.je u nís docela sucho.ale honí se to tam,tak snad z toho něco bude.

sarykbrok-gratuluju k srdíčku 🙂 ,to je úleva,co??a kolikátý týden teda jsi?hlavně se opatruj.a co dětičky,už to vědí?

jani-teda,ty jsi šikula,takhle výborně němčinu.já nevím,že ty vždycky tak stresuješ a pak máš tak úžasný výskledky.holt jsi holka šikvná 😉

danielko,já bych jela.u mladší Simony jsem jela brzo,druhej den jsem chtěla jet domů,ale začaly mi slábnout ozvy a přestávala jsem cítit pohyby,takže hned vyvolávačka.nevím-co se týká porodu,podřídila bych se doktorům.

zzzzuuuuzzzziiii-neboj,určitě to bude v pořádku.doktoři někdy řeknou něco,co nás vyděsí a oni si to ani třeby neuvědomujou.no a my,protože tomu nerozumíme,tak jsme vyděšené.kdyby to něco bylo,tak by tě hnali do špitálu nebo hned na nějaké další vyšetření.hlavně to chce pokud možno zůstat v klidu a pohodě.ale chápu,že to jde jen těžko.

lichtakova-tak co,kdy skončíš v té práci.možná jsi to už psala,ale já sklerotik... 😅

herbie-tak co rodina říkala na svatbu.už začínáte s přípravama??a bude v Americe nebo v Česku??

helcenko-a nechceš nám sem hodit nějaké fotky Kačenky a brášky?třeba je to u malé jen takový chvilkový výkyv a zase se zklidní a bude zase hezky spinkat.a co jinak,baští pěkně??kolik od porodu přibrala a vyrostla?

safea7-já už měsíc nic neužívám.brala jsem baby plan calibrum-dojedla jsem ho a další nekoupila.listovku jsem užívala od března 2010,v březnu mi ji doktor už nenapsal,prej až to bude potřeba.teď si asi ten babyplan znovu koupím,manželovi nějaké vitamíny a zase začnu zobat.

včera jsem byla na té krvi na hormonální profil.výsledky budou v pondělí,tak jsem se rovnou objednala na prohlídku,jestli nemám nějaké cysty nebo jiné problémy.jen na mě něco leze,tak doufám do pondělka neomarodím.a když si představím pracovní výkend a ještě ke všemu noční. 😝 😝 😝

helcenka
2. čer 2011

Ahoj holky,
Dančo, držím palce. Ať to zvládneš. Ať bude porod jakýkoli, hlavně ať jste oba v pořádku.

@sarykbrok - gratulace k srdíčku, držím palce dál.

Fotky jsem sem už dávala, ale nevím co se stalo, prostě se "ztratily", dávala jsem je i do druhé diskuze, kam chodím a tam taky nejsou. A psala jsem několikrát tady na jeden inzerát na bazárek a veškerá konverzace je taky pryč. Tak nevím, protože příspěvky jsou v pohodě, teda doufám.
Zkusím to znovu, teď ale musím letět...

jane84
2. čer 2011

@sarykbrok tak to moc gratuluji k srdíčku. Zítra už budeš nahoře, ju? A ještě mi prosím napiš, kdy jsi našla na testu //, už si to nepamatuji 😉
@marulinka moc děkujeme, jsi hodná. My se dočkáme, věřím tomu z celého srdce 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii ten Rh faktor s krevní skupinou nesouvisí, můžeš být 0+ i 0-

jahudka80
2. čer 2011

Holky prosím, nemáte zkušenost s objednáváním z obchodu http://www.plienka.sk/index.php?cPath=106 počítala jsem že by tam pleny vyšly levněji, tedy ještě nevím kolik je poštovné ze Slovenska, nevíte někdo??

safea7
2. čer 2011

Ahoj Holky,díky vám jsem na tom byla o dost líp,ale dnešní kontrola u doktora,mě zas srazila,jsem 5 dní po kyretáži a prý jsem byla uplně špatně vyčištěná,takže tam toho je ještě ranec,dostala jsem včeličku na stažení dělohy a doufám,že to ze mě vyjde,jinak mě čeká další kyretáž a aby toho nebylo málo,mám i zánět močových cest😠 Ale určitě si to nenechám dělat zas v Mostě,nevíte někdo jací jsou v Chomutově?Ještě jsem se vás holky chtěla zeptat,jestli jste neměla nějaká z vás podobné problémy a jak to vše dopadlo?Hrozně se bojím,že se mi zas posune snaženíčko,hrozně jsem se těšila,že se v srpnu začnem snažit,teď mi to zas sebralo vítr z plachet.Ach jo 😢 😢 😢

jahudka80
2. čer 2011

@safea7 ☹ ach jo nevím že když něco dělají že to neudělají pořádně ☹ tak snad se po té injekci vyčistíš a nebudeš muset na další kyret. Já jsem na čištění nebyla (naštěstí nebylo potřeba tak nemohu radit) ale snaženíčko by to posunout nemuselo. Jen pak pij čajík z kontryhele na sliznici ať jí máš dostatečnou a v srpnu budete podle mě začít 😉 neboj to bude dobré 😉

mircisek
2. čer 2011

@safea7 To mě fakt mrzí. Ten zánět může souviset, ale taky nemusí. Já je mám z nervů, když jsem fakt hotová a na dně, tak si k tomu pořídím ještě tuhle komlikaci. S bývalým jsem je měla pořád. Teď s manžílkem jen málokdy.
Já jsem dneska byla na urologii. Zjistili mi něco na ledvině a teď tam lítám jako idiot. Objednaná jsem byla na 8:40. Mám tam přijít vždycky dřív, protože dělají odběry - těhotný automaticky cévkujou 😒 . Byla jsem tam v 7:45, v 8:20 jsem teprve stála před odběrovou místností - nedýchatelno, samej důchodce a nejsou tam židle. V 9:00 mi dělali odběr odcházela jsem v 11. Děs a hrůza. A prý přijďte po porodu, že se to musí došetřit. Ti doktoři jsou fakt debilní. Po šestinedělí už mám jít ke dvou doktorům na onkologii, samozřejmě kontrola na gyndě a teď ještě tady. A s tím miminkem jako udělám co? Budu ho tam brát s sebou? Možná by je to donutilo vzít mě hned, ale o tom silně pochybuju. Dneska na ně moje obrovský břicho taky nezapůsobilo. 😠 Promiňte, ale musela jsem se vynadávat. 😅

mircisek
2. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi, ty protilátky se dělají několikrát (myslím, že minimálně dvakrát za těhotenství). Já mám 0+, takže s krevní skupinou to až tak asi souviset nebude (přesně jak řekla naše @jane84 - šikulka chytrá). Čučím do průkajdy - odběry na konci 3. a na konci 6. měsíce. Jinak tomu rozumím jako koza petrželi. Však oni ti řeknou. A kdybys je měla, tak si s tím určitě poradí. Neboj. 😉