Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nikiss24
9. srp 2011

@slunicko_luca No vidíš, to by bylo dobré 😀 a ještě k tomu moje dvouletá dcerka je také narozená v dubnu, ale 14 😀

nikiss24
9. srp 2011

@lenka5731 To mě moc mrzí, že máš takové bolesti, já vůbec nevím, z čeho by to mohlo být, nikdy jsem neslyšla o tom, že by někdo trpěl takhle dlouho, spíš že těsně před potratem to dost bolí, ale takhle dlouho teda nevím. určitě zajdi do nemocnice, ať ti udělaj nějaké testy aby zjistili, co ti je, abys nemusela už takhle trpět. Každopádně na tebe myslíme a držíme palečky aby to bylo OK!!!

nikiss24
9. srp 2011

@hanysek.hanysek Ahojky, uvidíš, co ti řekne pan doktor, my jsme se mohli snažit už po první MS a to proto, že přišla až po 6 týdnech, takže po šestinedělí, tak si myslím, že by to neměl být problém, hlavně záleží na tom, aby to tělo bylo na to připravené. 🙂

tiburcia
9. srp 2011

@hanysek.hanysek každý ti ke snažení řekne něco jiného...my jsme čekali 3 ms, a jsem ráda že jsem čekala, ta ms byla fakt divná, takže kdovíjak to bylo se sliznicí 😖 pak se to spravilo a já otěhotněla první měsíc snažení 😉

jane84
9. srp 2011

@safea7 @fram včera jsem tu klidně mohla zůstat, přítel juknul večer před spaním na účet kvůli hypotéce a odešly mu tam zvláštní platby, běhal tu jak čert a samozřejmě pár slov padlo i mým směrem, tak mě ta chuť na sex přešla. Když jsem došla ze sprchy a cestou povypínala a uklidila, co on vždy milosrdně přehlídne, tak si hrál na mobilu nějaké hry. Padla jsem do postele a bylo 😠

jessika
9. srp 2011

Holky, děkuji Vám za podporu. To nejhorší je za náma, i když si nejspíš ještě občas poplaču. Ale je to jako s pohřbem - pomůže se člověku snířit se ztátou. Pro mě byl v tomhle důležitý ten zákrok.
S doktorkou se domluvím na dalším postupu, určitě mě pošle na nějaké testy a tak. Klidně půjdem na konzultaci do CARu. Co byste mi teď doporučili? Jako jaké vitamíny, jak se zase nastartovat? A co Mojžíšovka? Má tu s ní někdo zkušenosti? Četla jsem, že je hodně účiná při potratech.

jane84
9. srp 2011

@jessika Ahoj. Včera jsem na tebe myslela. Na zhojení sliznice je dobré pít čaj z kontryhele. Pije se od prvního dne MS do ovulace. A doporučuje se i mateří kašička, jen nevím jak přesně se užívá. A z vitamínů hlavně kyselinu listovou, jeden z nejelpších preparátů je Femibion. Jinak pokud máš vyváženou stravu, tak ostatní vitamíny vyloženě nepotřebuješ, ale určitě jimi nic nezkazíš

lorreine
9. srp 2011

Ahoj holky, tak som dnes bola u svojho gynekológa a povedal, že na 90% nebude revize nutná. Že ma nebude trápiť viac ako je nutné...samozrejme ma ukľudňoval, že je to normálne takto skoro. Vzali mi krev an kontrolu, či HCG klesá, ale už ma prestávajú bolieť prsia a začínajú sa pomaly zmenšovať. Dnes som už v práci, ale mám nejak pocit, že som ešte dnes mala ostať na home office alebo si zobrať sickday...nejak sa tu necítim dobre.
@hanysek.hanysek moj doktor tiež povedal, že 3 mesiace počkať. Ale doktor z Gennetu mi zase povedal, že ak nebude nutná revize, tak uvidíme 11. deň po prvej normálnej ms, ako vyzerajú vaječníky a podľa toho rozhodneme. Ale ak máš po revizi, tak neviem. Ono je to predsa len operatívny zákrok a děloha sa musí zotaviť...

lorreine
9. srp 2011

@jane84 To si priateľa mohla včera tým sexíkom ukľudniť...akože mu to takto podať, že chceš, aby sa uvolnil.....u mojho manžela je skoro na všetko ako liek vhodný sex 😎

meiki
9. srp 2011

@jessika po prvni ms se rika, ze uz telo funguje, ale je otazka, jestli uz pekne naroste sliznice, vetsina z nas po rovizi pockala az na tu druhou porevizni ms, ale zalezi jak dlouho trvalo nez prisla ta prvni, jestli jsi na ni cekala dil nebo prisla jako obvykle

nikiss24
9. srp 2011

@jane84 jo tak to můj manžel umí taky, když se mu něco nevede, tak nadává a schytám to i já a těch sprostej slov co řekne. Ale já už na něj prdím, řeknu mu ať se laskavě uklidní, že se nemusí vztekat kvůli každé hlouposti a odejdu pryč. A to že nechává rozsvíceno, talíře a sklenky na stole a věci na zemi, to je běžná věc 😀

jessika
9. srp 2011

@lorreine To jedobře, že nemusíš do nemocnice. Já byla na pokoji s holkama, co tym byly na udržování a fakt to byl nápor na psychiku. Několikrát jsme tam brečela do polštáře.
Ono obecně doktoři u nás doporučují počkat, v zahraničí nečekat a vlítnou na to hned po porvní MS i po revizi. Já jsem otěhotně po druhé MS a zase to nevyšlo. Ale spoustě holek ano. U mě to mohlo být také způsobené nečím úplně jiným. Takže podle mě, pokud je dost vysoká sliznice, tak není důvod čekat. Ale to je na každém.
Jinak, co si myslíte o tom, že některé ženy jsou schopné donosit jen jedno pohlaví? Buď chlapečky nebo holčičky? Říkala mi o tom manka i jedna těhulka v nemocnici. A já to i někde četla. Moje mamka měla dvě naprosto bezproblémová těhotenství s holčičkama a pak dva potraty.

jane84
9. srp 2011

@nikiss24 chlapi jsou hrozní. Nemít ráda jeho a sex, tak snad žiju s ženskou 😀

nikiss24
9. srp 2011

@jane84 jo to je fakt 😀 ale jak se říká: S chlapem se žít nedá a bez nich taky ne 🙂

lorreine
9. srp 2011

@jessika jess, presne toho som sa bála, že budem v nemocnici a budú tam holky, ktoré ešte majú nádej...a k tomu samozrejme rodičky s detičkami...mrzí ma, že Ty si to musela prežiť.
Proste teraz počkám na ms a potom uvidíme.
O tom, že žena dokáže donosiť iba jedno pohlavie, to som fakt ešte vobec nepočula...sú tam iné chromozomy, možno to nejaký vplyv má. To sa musím opýtať doktora, to ma naozaj zaujíma....

nikiss24
9. srp 2011

@jessika ono to také záleží na genetice, některé páry můžou mít buď jen holčičky nebo chlapečky. Jestli by jsi chtěla mít klidné spaní, tak řekni své dr. ať tě pošle na genetické testy. 🙂 Moje kamarádka potratila ve 22. týdnu a musela kvůli tomu také na genetiku, neměla tam vůbec plodovou vodu a její dr. jí na to neupozornil! Ale teď je vše OK a zase se snaží 🙂

meiki
9. srp 2011

@jessika je to dane genetikou, je to dost mozna zalezitost , ale doufam, ze nas se to tykat nebude, holcicky se vzdat teda jeste nechci ( doufam, ze nas pripad to nebude, vsude v rodine z obou stran holcicku mame a geneticky je vse ok :o)) Tak snad si jeste pak na tu holcicku muzu myslet, i muz je pro, ze jeste i to 3 bychom pak mohli zkusit

jane84
9. srp 2011

Skočila jsem rychle do města pro pár drobností, přítel má dnes svátek, tak mu upeču, co má rád. A jdu domů a koho nepotkám. Vojtka z Kabátů. Kameraman a režisér naší místní televize natáčí videklipy a je fakt dobrý, takže za ním jezdí Gott, Janda atd a teď i Kabáti. Jen jsem neměla štěstí je zatím potkat

fram
9. srp 2011

@lenka5731 já jsem před revizí vůbec nepoznala, že je něco špatně. Břicho mě nebolelo a špinila jsem úplně nepatrně, navíc jsem měla všechny těhu příznaky. Jak píšou holky, s tou bolestí bych zajela na nějaké vyšší pracoviště, kde mají lepší UZ. Píchání v břiše v 1.trimestru je normální, ale ne takhle moc. Držím palce, ať je vše v pořádku.
@jane84 a pozdravovala jsi ode mě Vojtka ????!!! 😀 😀 😀

fram
9. srp 2011

@lorreine to je dobře, že nemusíš na revizi

jane84
9. srp 2011

@fram kdyby s ním nešel ten náš kameraman, tak ho ani nepoznám. Normálně oblíknutý, šedé šortky a triko, takové prošedivělé vlasy, strniště. Normální starší chlap. V brně jsem třeba potkala Budaře nebo dr Hanáka z Ordinace nebo Bahůla, co hraje Pusenského. Ty jsem poznala hned, ale Vojtka teda ne

fram
9. srp 2011

@jane84 takže ses mu nevrhla s hysterickým jekotem okolo krku a nežádala autogram na holou hruď ? 😀 😀 😀 😀

jane84
9. srp 2011

@fram kdybych chtěla podpis, tak jedině pro přítele nebo taťuldy, ten je teď dost hraje na kytaru. Ale jedině na krabici od mlíka 😀 😀

fram
9. srp 2011

@jane84 😀 😀 navíc předpokládám,že jsi po včerejšku byla vysexovaná a na Vojtka stejně neměla chuť 😀 😀

jane84
9. srp 2011

@fram žádnej sex včera nebyl 😠 a na takovýho plesnivýho chlapa bych chuť neměla asi ani po půlročním půstu 😀 navíc mám teď po ovulce ksicht, že by mi leckterý puberťák mohl závidět, takže by nejspíš prchal 😀

hanysek.hanysek
9. srp 2011

Ahoj holky, tak sem byla dneska na gyndě a? Doporučení jsem dostala počkat, ale přísný zákaz ne. Prej si stejně udělám co budu chtít. Bavili sme se i o riziku, že se to nemusí opět podařit, já sem říkala, že sme se o tom s manželem bavili, že i s rizikem do toho půjdeme. Tak uvidíme. Když teď otěhotním bude to buď a nebo. A když se nezadaří, tak se budeme snažit dál. Tak uvidíme, držte palce ať nečekáme dlouho.

lorreine
9. srp 2011

@hanysek.hanysek Tak volíte asi podobný prístup ako my...hneď ako sa budem cítiť ok, budeme sa normálne milovať bez ochrany. Pokiaľ príroda zariadila, že sme potratili, tak to teraz nechám na ňu...a ak to nepojde, tak idem za 3 mesiace znovu skúsiť Clostilbegyt...

mircisek
9. srp 2011

@meiki Taky myslím na Jahůdku. Ale říkám si, že dokud nepíše ani ona ani manžel, tak je prostě pořád ve špitále a malá je stále v bříšku.
@slunicko_luca Držím palečky -strašně moc.
Já dneska byla na té rehabilitaci. Dostala jsem vynadaný jak malá holka, že jsem odcházela skoro s pláčem. Cvičit se má už od 15 (já v 15 nevěděla, že nějaké pánevní dno mám). Teď jsem cvičila tak dvakrát denně a dostala jsem vynadaný, že je to málo. A musím cvičit pořád a nesmím to a musím ono. No děs!!!! Paní má asi pravdu, ale ten přístup. 😠 Takže snažilky, cvičte a cvičte. Těhulky a maminky taktéž. 😀
@jane84 Hry na mobilu? To jsi mě teda pobavila.

jane84
9. srp 2011

@mircisek koupil si dotykáč a tak si do něj stáhl hry. Hraje hry, když jde na záchod. A pak večer než se dostanu do postele já. Kdyby mi raději pomohl, tak jdeme spát zaráz a mohla by být i nějaká erotika. To jsi mě teda dostala s tou rehabkou. Jako chování děs a hrůza. Nevím proč od 15, možná se zahájením sexuálního života bych brala, ale většinou se píše, že se má začít kolem třicítky, hlavně v souvislosti s porodem. Cvičit se má myslím třikrát denně pět minut.

jane84
10. srp 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................64DC
slunicko-luca (30 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................46DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….…………..……......40DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................24DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................20DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................19DC
safea7 (32let,MA 5/2011,Calibrum babyplan)..........................................................15DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…..…...13DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................7DC
endie (23let, MA 3/2010)..................................................................................................4DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................3DC