Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
19. zář 2011

@martinakl kočko, to je mi moc líto ☹. Zní to smutně a umím si představit to čekání, ale věř, že to bude dobré. A kdyby náhodou ne, jsou řešení - třeba IVF a diagnostika embrií, kdy poznají to zdravé a zavedou ho. Zkrátka moc držím pěsti, ať výsledky dopadnou dobře!!!

lenka5731
19. zář 2011

@martinakl to je strašné ☹ 😒 něčeho podobného se obávám i u nás, na tom utz bylo jasně vidět, že je špatně prostě úplně všechno 😖

lenka5731
19. zář 2011

tak jsem volala do Gennetu, vzorky jim z nemocnice poslali, ale výsledky ještě žádné nejsou, ani nějaké dílčí, prý mám zkusit volat na konci měsíce.

my jsme se o tom s mužem taky o víkendu bavili a on mi naopak říkal, že už to překonal, prý mu v tom nejvíce pomohlo to, že jsem mu říkala, jak je to časté a stane se to velkému množství lidí. když jsme včera čekali na pohotovosti chvíli v chodbě, kde jsou návštěvy porodnice, tak kolem nás spousta mimin a ženských s břichama.. chlap říkal, že zatím pojede nakoupit, že ho to tu NEBAVÍ, tak jsem mu říkala, že já jsem se sem teda bavit nepřijela a jestli má pocit, že já se tu jako bavím ... (v dobrém, už jsem měla skoro slzy v očích). Vydržela jsem tam asi 3 minuty a šla jsem sestře říct, že budu čekat na jiné chodbě, naštěstí nebylo potřeba, vzali mě už hned. ☹

leeena_4
19. zář 2011

@lenka5731 ach jo. On si kolikrát člověk myslí, že už je to za ním a pak, když přijde taková situace a má slzy na krajíčku, tak si uvědomí, že z toho venku ještě není :-/. Dobře to znám. Manžel by na tom byl líp a byl by taky klidnější, kdyby se to nes.alo jetě v té práci. Holky, tohle je divný rok.

kixi
19. zář 2011

@leeena_4 jj, take jsem zvedava...mas jeste nejake obtize po revizi? ja uz jen slabe spinim a cekam kdy to prestane, v brichu me semtam pichne, ale jinak se citim dobre. Chapu, chlapi tohle nesou tezko, dulezity je, aby byl pripraven, to znamena koukat se po nabidkach jake jsou atd. A treba to nakonec tak spatne nedopadne. Drzim pesti!

barbarucha
19. zář 2011

@martinakl Martinko, já myslím, že to prostě vyšlo na špatnou buňku, ze které, když pak rostla, bylo prostě logicky špatně všechno. Né, že bys měla v sobě všechny ty syndromy.
Příště prostě bude dobrá buňka a bude všechno dobře 🙂

leeena_4
19. zář 2011

@kixi děkuju za pěsti, budeme je potřebovat. Manžel je mírně handicapovaný a i když zvládne to, co zdraví a kolikrát i víc, tak lidi jsou zlí a špatně se mu hledá práce. Ale určitě zase nějakou najde. Jinak dneska jsem měla takový jakoby hnědý hlen, tak vůbec nevím, co to znamená...

zandi78
19. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem Vás celkem "dočetla" za tu dobu co jsem zde nebyla...No,připadá mi že začíná zase takové to počasí keré výborně nahrává depkkám a smutným náladám... ☹ když dneska zrovna kouknu z okna. V sobotu je to přesně rok co jsem našla své první dvě čárky....věřím, že mi bude "ouha" na srdíčku... 😒
Je mi líto, jak tady bojujete s problémy po revizích a s krvácením, a s bolestma. Připomíná mi to i mé trápení kdysi.Snad se tady objeví brzo zase nějaké hezké zprávičky...at nás to posíllí...
Jinak, máme za sebou s manželem veČT spermiogram....byl to šílený den-hlavně pro mého chlapa, ale zvládl to na jedničku a výsledek je dobrý 🙂 Jsem moc ráda, ale znaména to že je chyba někde ve mě....No, snad jsem větší bojovnice od přírody...a uvidíme, jestli mrcha dorazí jak má nebo zase bude zlobit 😖 Přeji Vám všem hodně krsáných a bezbolestných dní holky... 🙂

androvamilada
19. zář 2011

@martinakl
Ahoj! to mě moc mrzí, jak to dopadlo s miminkem 😢 Můžu se troufale zeptat, jak těhotenství skončilo? Potratila jsi nebo se už nevyvíjí a ukončí to? Já jsem přišla o malé nedávno, v 10t.
Vždycky jsem si říkala, že to nebudu prostě řešit - jestli je nebo není úplně zdravé. Dělám speciálního pedagoga, starám se celý svůj dosavadní profesní život a 3/4 studia na praxích o děti se speciálními potřebami. Že kdybychom čekali podobné, že si ho necháme. Starám se o cizí, postarám se i o svoje, je to přirozené.
Nebojím se ani tak smrti, toho, že by zemřelo po porodu, kdyby to celé těhotenství na to vypadalo. K životu to patří.
V poslední době jsem začala přemýšlet o jiné věci, začalo se to hodně objevovat v práci díky vyspělé medicíně. Věřila jsem, že pokud má miminko žít, přežije. Bude mít problémy, ale bude to k životu. Pokud bude mít předurčeno zemřít, zemře samo. Ale v poslední době vídám na respitní péči děti... žijí. Malforamce mozku, sondy do trávicího traktu, epileptické záchvaty dvacetkrát denně při prudkém pohybu, rozsvícení, vysmrkání, kolegyně během měsíce dvakrát děti resuscitovaly. Jedna taková holčička oslavila před pár dny 20.narozeniny. Dvacet let už žije ve vegetativním stavu, každý den to už vypadá, že zemře.. a pak znovu a znovu celých dvacet let.

Hodně často přemýšlím, proč nám miminko zemřelo. Bylo něco špatně? Zavinila jsem to nějak? A nakonec si říkám, že odešlo, protože muselo. Je to přece pro všechny milosrdnější odejít než přežít a být "odejito - ukončeno" nebo přežít s tím vším... Tak nesmutněte 🙂 Taky už nesmutním, i když se stýská pořád...

leeena_4
19. zář 2011

@zandi78 s tím počasím máš pravdu, to depce nahrává, aby se mezi námi mohla klidně plížit, mrcha jedna 😠 . Ouvej možná bude, ale ten den brzy uteče a bude zase jen líp. Dobře, že máte dobrý spermio. Ty už máš hotová nějaká vyšetření, nebo teprve půjdeš?
@androvamilada věřím, že tě trápí ta dotěrná otázka "proč", ale bohužel u většiny případů se to nedá zjistit a je pak těžké se s tím vyrovnat. Asi bude muse stačit vysvětlení, že to tak mělo být.

martinakl
19. zář 2011

@androvamilada Ahoj. Miminko umrelo samo. Zjistili jsme to az po dvou tydnech (podle velikosti plodu), 3 dny po svatbe.. Ani se mi nechce koukat na fotky ze svatby, pri predstave, ze jsem v sobe ten den mela mrtve miminko ☹ Vim, ze s timto postizenim to takhle proste muselo dopadnout, ale porad se s tim nemuzu nejak vyrovnat a po nasi smule (tohle byl uz druhy pokus, ale uplne jiny problem) se bojim jit do dalsiho snazeni.

martinakl
19. zář 2011

@barbarucha Ahoj. Dekuju moc. To zni taky docela logicky. Zvedla jsi mi naladu. Snad to opravdu bylo tak. Dekuju 🙂

barbarucha
19. zář 2011

@martinakl Nám odešlo miminko 4 dny před svatbou. Taky zatlačuju slzu, když vidím svatební fotky, na kterých mám ještě velká prsa a oblé tváře 😢 Grrrrrrrghhh

lenka5731
19. zář 2011

@barbarucha já jsem ráda, že jsme svatbu zrušili (odložili). měla být týden před revizí 😒

jahudka80
19. zář 2011

Ahoj holky dala jsem do blogu o porodu, ale těm co ještě nerodily tak to rači nečtěte 😀 stál za velké prd. Ale hlavně že máme Leontýnku zdravou, a já se s tím časem taky nějak srovnám 😉

lenka5731
19. zář 2011

@jahudka80 Gratuluju ke zdravé holčičce! Ale takový porod bych si přála napodruhé mít. Já jsem měla vyvolávaný, dlouhý 32 hodin. Nejhorších bylo prvních cca 12 hodin, šílené bolesti jsem měla v kuse, chodila jsem po chodbě a škrábala omítku, a pak mi doktor řekl, že se vůbec nic neděje a nejsem otevřená ani na cm. 😀 😀 😀

lenka5731
19. zář 2011

@hexelucka Máš IP 😉

jane84
19. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................34DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..….……...27DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………..………26DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan).............................22DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)..............................................................18DC
barbarucha (34 let, MA 6/2011, kontryhel…………………….………………....……18DC
endie (25let, MA 3/2010)..................................................................................................17DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................17DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................17DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………...……..13DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ……….........................................................12DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)..................................................11DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................3DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan).............................................................2DC

cuddle
19. zář 2011

ahoj holky, zdravim v rychlosti novinky
- dnes podana 1 část zadosti o adopci na socialni urad - uz jen doplnim potvrzeni od lekare a hodnoceni od zamestnavatele a je to podane - a muzou zpracovavat a posuzovat
- zitra konzultace v Caru co a jak dal po revizi - jestli a jake testy udelame a kdy muzu zacit dalsi stimulaci, jsem zvedava....

jahudka80
19. zář 2011

@lenka5731 😀 jojo u mě to byla rychlovka no, jen mě mrzí ten průběh a to že mi malou nedali byla úplně v pořádku jen si někdo nepřečetl pořádně papíry (jako že už jsem byla 36tt a že jsme měli na 32tt kortikoidy na dozrání plic a tím pádem byla malá úplně ok.

winterska
19. zář 2011

@jane84 ahojky prosím zapsat dO tabulky 2DC. Děkuji 🙂

barbarucha
19. zář 2011

@jahudka80 Četla jsem a jsem v šoku. To zní jak nemocnice za totáče. To jsem myslela, že už jsme někde jinde 😠 Chjo. Poklona, že jste to zvládly.

martasl
19. zář 2011

holky,před hodinkou jsem přijela z práce,najedla se a teď tady sedím se slzama na krajíčku.mě se chce tááááák brečet a je mi šíleně smutno za nás všechny.........mám pocit,že už nemám sílu vůbec na nic ☹ 😢

sarykbrok-jsem moc ráda,že jsi se nám ozvala.ten strach a zděšení při těch prvních výsledcích musel být šílenej.ale jsm moc ráda,že se nakonec ukázalo,že je všechno ok.užívej si těhulkování a těš se na miminko 😉

maximka33
19. zář 2011

@cuddle gratuluji k takovému krásnému kroku 🙂
@martasl Marti, myslím, že je to i tím počasím, padá na nás podzim a deprese. ale bohužel spousta z nás má k tomu důvody, když se už snažíme víc než rok.. ach jo!

jane84
19. zář 2011

@maximka33 kdyby rok ☹ my už dva

dana1979
19. zář 2011

Ahoj holky, chtěla bych vás trochu povzbudit...mám za sebou dvě ukončení z genetických důvodů a jedno zamlklé těhotenství a 10 letého mentálně postiženého syna...je mi 32 let a dnů kdy mi bylo hodně smutno z toho,že zrovna já která od svých 14 let nesnila o ničem jiném než o dětech bylo víc a víc...Ale v červnu jsme se dočkali překrásné 8 týdenní holčičky a ikdyž se synem je spousta práce a starostí dcera mi teď dodává potřebnou energii...Držím všem tu palce aby jste se dočkali vysněného miminka 🙂 a špatné vzpomínky na potrat ať jsou menší...

cuddle
19. zář 2011

@dana1979 ahoj pises 8tydenni to mate adoptovanou? tema adopce me ted zajima, tak jen sonduju jak dlouho jste cekali, kde jste zadali a tak , 8mi tydenni by byl muj sen, to je krasny 🙂

herbie
20. zář 2011

ahoj holky preju vam krasne ranko, martasl ne neplakej to bude dobry jane84 jj mi taky uz dva jestli myslite snazeni teda skoro dva to budou...jinak jsem vam chtela napsat, ze jsem si dneska byla vyzvednout leky co mi doktor napsal a maji se brat 4 mesice a jmenujou se comliphene citrate a mam je brat od 3dc a pet dni vkuse 2 krat denne a pak stop a zase je zacit brat a dalsi mrchu je to na ovulaci podporu a na pomoc na otehotneni neco jsem o tom cetla tak jsem zvedava ted jeste hodne toho sexu protoze ted tomu vubec nedavame uz jsem byla na pritele i nastvana ze nic moc, no a az dorazi ta mrcha tak 5 den jdu na velky sono panve a dolejsku jestli nemam cystu nebo srusty nebo neco proste pak na krev na hormony no a potom sonu se uvidi co a jak ...... ja tusim ze mam srusty nebo tak neco no uvidime budu vam hlasit mejte se moc krasne 🙂 🙂 🙂 🙂

herbie
20. zář 2011

dana1979 jeeee to je nadhera to se krasne cte tak se stesti nakonec prece jenom usmalo a verim ze na nas vsechny se holky usmeje a budem tu vsichni chovat nase drobecky moc tomu verim

vanilka31
20. zář 2011

@herbie Asi myslíš clomiphene citrate, u nás nazývané clostilbegyt. Je to pro ty, které neovulují. Beru to teď taky asi na tři cykly, jednu tbl denně a i tak se mi udělaly dva folikuly. Měl by se u toho dělat ultrazvuk. Partner musí mít dobrý spermio a nesmí být srůsty, jinak to nemá cenu brát.