Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

xaxanka
4. únor 2012

ahoj holky....je tady nektera z vas co se snazi o mimco a pritom ma uz vetsi deti..rada bych takovou poznala....

jane84
4. únor 2012

@martusinek Vítám Tě mezi námi. Mrzí mě, že to potkalo i tebe. Obzvlášť ještě při státnicích. Je nás tu spousta, které máme podobné osudy. Podívej se na horní část naší tabulky a snad ti to pomůže se soustředit na budoucnost. Nedívej se zpět, i když je to těžké. Hlavně se nesnaž hledat důvod proč se to stalo. Každá jsme měly tendenci hledat vinu u sebe. Ale bohužel, potraty do 12tt jsou až moc časté a bohužel většinou je to nešťastná náhoda, kdy dojde ke genetické chybě.
Dělej to, co teď potřebuješ. Klidně plač celý den, zkus se nějak rozmazlovat. Napiš nám co budeš potřebovat, on totiž chlap je z toho také špatný, ale nechtějí se o tom moc bavit a většinou to chtějí co nejrychleji překonat. Od toho jsme tu my, vyslechneme, podržíme tě a poradíme jak dál.
Jestli můžu poradit, tak zkus udělat co půjde, abys na revizi nemusela a došlo ke spontánnímu potratu. Po revizi je třeba dodržet šestinedělí a doporučuje se počkat aspoň dva cykly se snažením. Při spontánním potratu se můžete po MS začít znovu snažit (tak jsem to měla i já, ale nebyla jsem v nemocnici, jen chodila kontrolu k dr).

martusinek
4. únor 2012

@jane84 Ahojky, moc děkuji za vřelé přivítání. Já bych byla nejraději, kdybych mohla krvácet doma a prožila tak své těhotenství, i když nedopadlo dobře, až do konce, bez lékařů, bez potupného pocitu, s podporou svého manžela a klidu milovaného domova. Moc děkuji za tyhle stránky, jsou k nezaplacení. Povídám si i s holkama, které potratili víckrát, protože jsem tenhle blog objevila až dnes, ale jsem fakt ráda. Budu teď ještě měsíc doma, takže bych se tu sama zbláznila. Bydlím na samotě a člověka nevidím. Vycházky na dvě hodiny mi jsou k ničemu, cesta k nejbližším lidem mi trvá 30 minut a to snad ani nemá cenu. Moc díky.

helcenka
4. únor 2012

@martusinek - dobře, že jsi zavítala do téhle diskuze, holky jsou tu moc super, taky jsem tady v tabulce. Povídat si tady s nima můžeš o čemkoli.
Jak jsem ti už psala, hlavně se neuzavírej sama do sebe. Klidně se vybreč, ale důležité je o tom mluvit. Neboj, to zvládneš, jsme přece ženský, statečný holky. Každou trápí spousta věcí, ale když máš někoho, komu můžeš věřit a vypovídat se, je to super a dodá ti to spoustu síly. 😉

martusinek
4. únor 2012

@helcenka 🙂 právě jsem ti odeslala IP a koukám, že mám další upozornění a ejhe, je od tebe🙂 Moc vám všem děkuju a máte pravdu, chci se z toho nějak dostat, ale musím si to odžít, abych to nepopřela a pak se to nevrátilo později. Dnes jsem celý den v pyžamu, jen ležím v peřinách v obýváku a nic nedělám. Na zítřek pozval manžel svého dědu, prý mi to pomůže, budu se o ně muset starat a přijdu na jiné myšlenky, ale já nevím, chlapi to asi nemůžou pochopit.

martinakl
4. únor 2012

@martusinek Ahojky, jj, to je pravda. Tady jsou samy super holky a super tabulka 🙂 Holka hlavne to v sobe opravdu nedrz.. To by nebylo dobry. Ja jsem taky prvni dva tydny jen lezela na gauci, bulela, do niceho se mi nechtelo, nechtela jsem nikoho videt,. Ale prvnich par dni byla u me porad mladsi segra a nakonec jsem byla rada. Nemas nekoho, kdo by te navstivil? Segru, kamaradku... Je dobre byt sama a vybulet se na plny pecky, ale nic se nesmi prehanet.. A s tema chlapama mas pravdu. Ten muj to vzal hrozne realisticky. Samozrejme ho to taky vzalo, ale pak rikal, ze stejne bylo mimi postizeny, ze by to tak stejne dopadlo. Coz mel pravdu a jeho pristup byl vlastne spravny. Ale mne to moc nepomohlo, tohle si rikat 😒 Co nejvic pomohlo byl cas... A taky navrat do prace. I kdyz se mi nechtelo mezi lidi, pomohlo to vratit se "zpatky do zivota".

jane84
5. únor 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................72DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................63DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................56DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................37DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………......28DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................27DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)..................................26DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)...............................................................................21DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan).................................................................18DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................17DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)..............................................7DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).......................................................6DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….......4DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................4DC

vanilka31
5. únor 2012

Ahojky, tak ja zitra zacinam stimulovat na dalsi IUI, tak jsem zvedava, co z toho bude tentokrat 🙂

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Ahoj Jani, přidala bys mě do té vaší tabulky? Měla jsem zamlklé těhotenství 1/2012 (30.1. mi to doktorka řekla a potvrdila 2.2. - miminko prostě zmizelo), až budu mít za sebou sp nebo revizi (což se dozvím nejspíš ve čtvrtek) začnu zase brát femibion, který jsem brala i před tím. Nemáte tu zkušenosti s tím, který vitamin a kys. listová je lepší? Jo a je mi 25 let. Děkuji moc.

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Jo a ještě mám maličkou prosbu, co znamenají zkratky MA, ZP a DC 🙂 . Děkuji moc.

lichtakova
5. únor 2012

ahoj holky, jsem ráda, že se ukázaly nové //, ale stejně by to ještě nějakéé chtělo...
zdravím nově příchozí, držím moc pěsti, ať vše rychle přebolí a tělo se vzpamatuje
@martusinek já jsem po SP taky musela dodržovat šestinedělí, i bez zákroku

P.S:Áňa vám taky drží pěsti 🙂

zandi78
5. únor 2012

@martusinek Ahoj, je mi líto žes musela vyhledat takovéto stránky....ale věř, že to bude zase dobré.Časem. To prázdno a nenávist co máš uvnitř a ten strach z dalšího těhu, to tady myslím všechny známe...Co bych ti poradila já, za sebe. měla jsem zamlklý potrat v prosinci2010.všechny pocity jako ty...ale plač, spi, dělej to co uznáš za vhodné ale hlavně se nazavírej sama do sebe. Komunikuj.Moc mi pomohlo že jsem se o tom mohla bavit. Zjistila jsem že se to prostě děje a že i odtud vede cesta ke štěstí... 😉 Neboj zase bude dobře 🙂

zandi78
5. únor 2012

Zítra nás čeká kontrola...jsem jak na trní 😒 tak na nás myslete, devčata... 😉

zandi78
5. únor 2012

@martusinek Jo a v prvním těhu jsem brala obyč.listovku, ted beru taky Femibion800. možná je to zbytečně dražší ale prostě jsem chtěla udělata něco víc než tenkrát... DC je den cyklu( hlasíš který zrovna jsi) a ZP je zamlkly potrat.

zandi78
5. únor 2012

@vanilka31 tak držímeě pěsti... 🙂

martinakl
5. únor 2012

@vanilka31 Budu mooooc drzet pesti, at to klapne! 😉

@zandi78 Jasny, ze na vas budem myslet. Budete v poradku, uvidis 😉

meiki
5. únor 2012

@martusinek ahojky asi kazda z nas co tady pise si prosla necim podobnym jako ty. Nekdo i vice krat. Ja bohuzel to zazila 2x (5tt a 13tt - vvv) a ted mam doma uz 3 mesicniho chlapaka. Kazda se s tim nejak musela vyrovnat, kazda po svem, me pomohly holky z teto diskuze, ze jsem na to nemusela byt sama, mela jsem se kde vypovidat, kde poradit, kde utesit ze to i pres to vsechno pujde a mimi bude.
Ja uz sem ted moc nechodim, spis teda skoro vubec ne, ale vim, ze holky co tady jsou jsou moc hodne , ochotne a pomuzou poradi.

Ja osobne kdybych na revizi nemusela a mela podobnou volbu jako ty, tak bych asi to nechala na prirode. Jeden z duvodu je, ze se muzete o mimi zacit snazit prakticky hned a neboj nemusi se to opakovat

meiki
5. únor 2012

jinak hoky zdravim, mame se fajn, Oli pekne roste, uz ma pres 6 kg, cca 6200 na kontrolu jdeme behem pristiho tydne, zatim vse ok jen ty kila moc dolu nejdou :o)) :o(((

drzim vam vsem palecky aby brzy byly ty // a vse tentokrat probihalo tak jak ma

jane84
5. únor 2012

@martusinek Ahoj. Do tabulky te přidám, ZP je zamlklý potrat, MA to stejné, tj byla revize. SP je spontánní potrat, pak tam máme ještě VP, tj velký potrat ve vyšším týdnu ( to stejné je UPT - ukončení těhu) a ještě GEU - mimoděložní. DC je den cyklu. Máme tu takový menší kalendář.
Můžu tě do tabulky dát zítra (dávám jednou denně, aby tu nebylo přetabulkováno) nebo počkáme na 1DC, záleží na tobě

jane84
5. únor 2012

@zandi78 zítra budu držet palce až mi budou modrat 😉

martusinek
5. únor 2012

@zandi78 Ahojky, moc děkuji za podporu a zprávičky. Jsem šťastná, že tyhle stránky jsou.

martusinek
5. únor 2012

@meiki Moc děkuji. Budu se snažit, aby to šlo samo, uvidíme, snad si příroda poradí. Revizi beru až jako poslední možnost.
Obdivuji tě, že jsi to dokázala 2x překonat, já mám pocit, že bych to prostě nezvládla. Jsem na tom bídně. Včera jsem jen ležela celý den v peřinách a v pyžamu v obýváku a nic jsem nechtěla, neudělal jsem si ani jídlo. Nemít tu dopoledne mamku a odpoledne manžela, kteří mi nosili všechno pod nos a nutili mě, tak bych se ani nenajedla.
Dnes je to lepší, manžel ráno přivezl svého dědu a byl tu na oběd a do odpoledne. Byl zlatý, protože se o tom ani slovem nezmínil, dělal, jakoby se to nestalo, to mi vyhovovalo. držela jsem se, snažila se usmívat a starala jsem o ně, navařila jsem a napekla a snažila se na to nemyslet. Od té doby, co odjel, čtu, koukám na telku nebo pletu. Asi mi to zaměstnání pomohlo. Ale to je nahoru a dolu...snad bude zítra taky dobře....ale je to šílené...

martusinek
5. únor 2012

Můžu se ještě na něco zeptat? Jak je to s návratem do práce. Jsem učitelka, moje doktorka mě nechala hned doma, takže jsem byla někdy od třetího týdne tt doma. V práci změnili rozvrh a rozdělili moje hodiny mezi učitele, počítali s tím, že už se prostě nevrátím. Teď byl zástupce zaskočený a řekl, že neví, že se domluví s ředitelem. Přece mě nemůžou vyhodit? Myslela jsem si, že by mě měli vzít zpět a dát mi prostě totéž co jsme dělala než jsem odešla na neschopenku. Jak to je? Máte s tím někdo zkušenosti???

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Jak chceš, je to na tobě, klidně počkáme. Moc ti děkuji za tvé reakce, každý den mi odepíšeš, toho si moc vážím. Dala jsem na tvou radu a začala plánovat změny v bytě, manžel na všechno kývl a pomalu to budeme realizovat. Také jsem přemýšlela nad novými koníčky a něco jsem vymyslela, tak snad to bude fajn a pomůže mi to. Dnes mám lepší den, plakal jsem jen ráno a od té doby se držím.

jane84
5. únor 2012

@martusinek nemusíš děkovat. Byla jsem ráda za tuto diskuzi, když jsem potřebovala pomoc. Teď zase můžu pomoci já někomu jinému. Je super, že jsi se začala snažit zase fungovat normálně. Je to to nejlepší. Nikdy nezapomeneš, ale čas tu bolest zmírní a je důležité se dívat směrem dopředu.
Co se týká práce, tak jsi normálně na neschopence a když ji ukončíš, tak by neměl být problém s návratem. Pokud tedy nemáš zrovna zkušební dobu. Jinak jsem taky učitelka 🙂

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Nene, učím druhým rokem. letos jsem měla slíbeno, že mi v červnu prodlouží smlouvu na dobu neurčitou, ale po tom svém nepovedeném těhotenství o tom pochybuji. Spočítají si, že chci rodinu a nevyplatím se jim. uvidíme. Mám smlouvu do června, plný úvazek plus nějaký přesčas. Doufám, že mi vrátí kompletně úvazek a snad dostanu zpět i svou třídu.

jane84
5. únor 2012

@martusinek hm, to bude otázka. Škoda, že se vše tak nešťastně událo v nevhodnou dobu. Záleží na tobě, co bys případě řekla řediteli, jestli mu přiznáš, že se budete dál snažit. A oni ví, že jsi byla těhu? Nešlo by říct, že jsi byla na gyn. operaci?

meiki
5. únor 2012

@martusinek ja jsem taky shodou okolnosti ucitelka :o), nam se to stalo tesne pred Vanoci, takze v lednu se vracet byla hloupost - nebylo misto, tak jsem byla domluvena predbezne az od unoru a do te doby jsem mela neschopenku, no a do skoly jsem se uz nevracela :o))
Je pravda, ze jsem na tom byla malinko lip, mela jsem uz jedno ditko doma a proste pro nej jsem fungovat musela.
Jsem i vericic a ac mozna ted moje slova nebudes moc chtit brat, nebo Ti je hlava zatim nepobere (mne to bere az ted) ze Buh vedel proc to tak dopadlo - nedopadlo. Ze bych asi neunesla porod mrtveho miminka nebo ze by nam mimi umrelo po porodu. A minimalne u toho druheho nezdrau by to tak na 100% bohuzel dopadlo.
Bylo to tezke obdobi, ale mne nad vodou hodne taky drzela mislenka na dasli snahu na dalsi mimi

meiki
5. únor 2012

@jane84 ahojky, jak se dari? Jak se Ti libi ve skole? Ja ted planuji taky navrat od zari do prace, uz jsem byla na pohovoru - mame noveho reditele a mela bych se snad do konce unora dozvedet zda bude pro me misto. No a doma by zustal manzel

jane84
5. únor 2012

@meiki ve škole se mi líbí. Dětičky zlobí, ale co bys chtěla od puberťáků, obzvlášť, když tam máme tu naši menšinu. Ale strašně rychle jsem si tam zvykla a je tam fajn parta lidí. Penízky jsou taky pěkné, různé projekty atd, takže si nemůžu stěžovat. Jen ta smlouva do června je oříšek. v březnu končí jedné učitelce mateřská a ředitelka se musí rozhodnout, jestli od září vezme ji nebo si tam nechá mě. Ona už je doma s druhým nebo třetím dítětem a vím, že by ostatní raději mě, ale rozhodne paní ředitelka. Začátkem března bych to měla vědět. Musím ještě máknout do konce února na jednom projektu a snad jí přesvědčím pro mě