Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
3. zář 2010

@pe_t děkuji máš pravdu vše má svůj čas 😉 a třeba to všechno mělo svůj důvod 😉
@natulaaa děkujíííí 😵 snad se nám alespoń tohle vydaří byl by to největší úspěch tohoto roku 🙂 . Oči to je na nic bohužel já musím na PC makat a jinak se to udělat nedá ☹ kdybych toho aspoň neměla tolik, jdu uklízet ať to tady máme v neděli pěkné a po 18h na mě mysli (v neděli) 🙂 už jsem od včera nervozní 😀 a říkala jsem si jestli to výjde tak s malou už oslavíme vánoce jinde chce se mi brečet hrnou se mi slzy do očí... 😢 😀 přeci jen jsem si to tady budovali kolim kbelíků kachliček jsem od tud odnesla a kolik hodinek jsem tu pracovala než jsme dosáhli takového výsledku a já jsem to navrhovala tak tu nechám i kousek sebe ☹ člověku je to najednou líto, ale musím ještě počkat aby náhodou neřekli ,že to nechtěj a budu sklamaná ještě víc 😉

jahudka80
3. zář 2010

@natulaaa po obědě budu pracovat...mám zaplé skype tak když budeš chtít tak si můžem písnout 😉 teď jsu drhnout koupelnu a troubu 😉

zzzzuuuuzzzziiii
3. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................37DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................29DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................28DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................27DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................25DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................24DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...........24DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800....................................................................22DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................19DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................17DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)......17DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ).........................................................................................15DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................................................13DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................................................12DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)..............12DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................7DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...........................................................6DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...................................................................................2DC

barbarik
3. zář 2010

@jankax Ahojky, teda to je přístup, to je děsivý. Můžu se zeptat kde v cizině žiješ? Mám zkušenost s Čechy, Italy a dokonce i Rusy, ale tohle jsem nezažila nikde. To je normální otřes.
Je teda fakt, že jestli jsi byla v 5. týdnu, tak to může vypadat jako zpožděný menses a možná ani doktor nic nepozná. O těhotenství víš z krve nebo testů z moči? Taky záleží, jestli jsi byla v 5. týdnu od PM a nebo 5. týdnu stáří plodu. To už by totiž na ultrazvuku být vidět muselo a doktoři kecají.V každém případě bych asi na Tvém místě trvala na pořádném vyšetření. Je mi líto, že doplácíš na jejich neschopnost. ☹

barbarik
3. zář 2010

Holky, chtěla bych vám všem opravdu moc poděkovat za reakce a pomoc. Myslím, že tahle diskuze je moc důležitá a máme ohromný štěstí proti těm , kdo se ocitli v naší situaci v době, kdy nebyl internet. Včera jsem mluvila se svou bývalou profesorkou, ke které mám moc blízký vztah. Ona děti mít nemohla a říkala, že doplatila jen na neschopnost komunistických doktorů v době, kdy jednak nebyly pořádný možnosti a doktoři se ani nesnažili - ani nesdělovali diagnózy.
Jinak u mě je to teď 4. den od potratu. Nechci to zakriknout, ale myslím, že to nejhorší je za mnou. Už necítím tu šílenou křivdu a nenávist vůči všem spokojeným maminkám. Dokonce jsem začala uvažovat i trochu sobecky. V červnu mě přijali na jendu z nejlepších vysokých škol na světě v Moskvě a tak jsem si uvědomila, že by vlastně byla škoda takovou příležitost zahodit. A člověk nemůže chtít mít pořád jenom to nejlepší - někdy to prostě nejde. Tak bych moc přála i vám všem, aby to prostě dopadlo všechno tak jak má. Myslím, že se dá najít (aspoň na nějakou dobu) spousta jiných smyslů života 😉

daniela699
3. zář 2010

Ahoj holky, jak je venku trochu lip, tak se to hned odrazi tady, ze mate lepsi naladu a je to videt 🙂 , ale bohuzel i obracene. To pocasi si s nama teda dela co chce. 🙂 No abych nemluvila za vas, ale na me to pusobi teda moc.
Vcera mi bylo uplne zle, nechtelo se mi nic delat, ale pak vecer jsem sla se psem na cvicak a tak se snazil, ze jsme dostavali i o trochu tezsi cviky, ze pry jak mu to jde. 🙂 Tak to me potesilo. 🙂 Premyslim, ze bychom s nim i zacali cvicit agility, protoze by ho to zrejme bavilo, ale uvidim jeste jak to pujde dal.

Jinak jsem prisla z kontroly, a dopadlo to dobre i nedobre. Sliznice mi trochu povyrostla, takze dnes 17 DC ji mam 8mm, coz pry je pomerne dobry. Takze na tu hysteroskopii ani neni treba. Ale .. to uz jsem ja, proste vzdycky musim mit neco... tak zase folikul ma jen 15 mm, takze od minuleho utery kdy mel 12 mm nevyrostl. Takze zrejme ovulace se konat nebude, ty teploty a testy to asi potvrdily a nase snazeni bylo tim padem dost zbytecny. Nerikam, bylo to hezky, ale prece jen, porad s tou myslenkou, ze by se mohlo povest. Nevim proc to tak je, kdyz teda hormony jsou v poradku, nevim jestli to je furt ten folikul z cervna co se zvetsuje a zmensuje, jestli to je vubec mozny. Na testech byla vyraznejsi carka, ale pak zacala trochu ubyvat, jakoby ten hormon nekam zmizel. Uz mi je i lito pritele, ze proste furt se mnou neco je, a on se uz taky tesi, a ja jsem furt na nic. On mi to nedava najevo, spis naopak, ale me to asi mrzi i za nej. A kazdy dalsi mesic znamena ze zase budu dyl v praci, kde uz opravdu byt nechci.
Tak ted premyslim, ze moc optimisticky to nezni, no zase asi venku nebude tak krasne. 🙂

daniela699
3. zář 2010

@jahudka80 - Jahu ahojky, jsem rada, ze mas lepsi naladu. Ted to s tim bytem urcite vyjde a budete se moc tesit na domecek. Urcite te chapu ze cloveku je lito, kdyz opousti co budoval, ale zase urcite uz mas plany, jak to bude vypadat v domecku a tohle ber jako pripravu co se povedlo, nebo co by jsi udelala jinak, ze ted uz budes vedet vic. 😀
A pak budes myslet na jine veci, a najednou se zadari ani nebudes vedet jak. 🙂
Jo a taky jsem si vzpomnela jak jsme mluvily o tech cepickach, tak jestli jeste mas zajem, tak posli ty barvicky kalhot a ja ti poslu nejaky obrazky, podle ceho bych to udelala. Aby sis mohla vybrat, jo?
Preju ti aby jsi mela co nejvic dobrou naladu. Protoze to urcite neni samozrejma vec.

barbarik
3. zář 2010

@daniela699 To je skvělé, že máš pejska a dělá Ti radost. Mně pejsci moc pomohli. Když jsem přišla z nemocnice a bulela, Nelinka mi pořád chtěla sušit slzičky 🙂

daniela699
3. zář 2010

Barbari, uplne presne. 🙂 Kdyz videl ze mi neni dobre, nebo jsem brecela tak se sel lisat, a nehnul se dokud necitil, ze uz to je lepsi. Tutanek nas. 🙂 A jakyho mas pejska?

jahudka80
3. zář 2010

@daniela699 moc děkuji 😉 jsi hodná pošlu fotečky, kdyžtak mi nech v poště mail adresu dohodnem se i na ceně a ták, neděle se bojím včera jsem byla moc nedčená dnes už to opadlo a mám strach že to nekonec nebudou chtít tak musím počkat, jinak z té zimy jsem dostala rýmu začíná mě být mizerně a to má dnes přijít náštěva máme 5l burčáku ☹ a mě musí být zrovna blbě 😒 Budu držet palečky ať ti to všechno dopadne 🙂

daniela699
3. zář 2010

Holky, myslim, ze bychom to tu mely zase trochu rozhybat. Nejak nam to tu vazne. 🙂 I kdyz teda ja taky nestiham psat, natoz cist, jsem sama ostuda. Ale byla by to skoda aby nam to tu upadlo cooooo? 😠

jankax
3. zář 2010

@barbarik Jsem v Anglii, tady jsou tim pristupem doktori povestni :( Nerikam, ze vsichni,ale vetsina jo 😔
Jsem/byla jsem v 5 tydnu od PM takze opravdu malinko, vim ze na uzv jde mimisek videt az kolem 5 tydne jeho stari, takze v tomhle jim verim, no ale ty krev testy mi mohli udelat 😠 Ja si delala jen normalni test doma a delali mi taky jeden v nemocnici jak jsem tam ve stredu sla, ten byl jeste taky pozitivni ☹ ach jo.
Jinak taky uz je mi dneska lip, uz jsem aspon prestala brecet.....pomohlo mi zajit sem a kdyz clovek vidi, ze v tom neni sam, je to hned o neco lepsi 🙂

Holky za jak dlouho po potratu se muzem znovu zacit snazit? Doufam ze se nemusi nejak dlouho cekat, protoze ja to asi nevydrzim 😵

helcenka
3. zář 2010

Ahoj holky,
tak jsem si tu včerejší kontrolu nějak uvědomila až dneska. Včera jsem byla vyřízená a ještě k tomu jsem celou noc nemohla spát. Když jsem konečně usnula, tak se mi začalo chtít na záchod, až mě to probudilo. A pak si ke mě vlezl malej, no a to bylo po spaní. Tak jsem dneska odpoledne s prckem zalezla a přes hodinku si zdřímla.

Tady se toho fakt moc poslední dobou neděje. Když jsem tady náhodou jeden den nebyla, tak jsem ani nestíhala dočítat, teď to přelítnu za chviličku...
Natulka sedí na vejcích, tak nemá čas. Jahůdka má jiné starosti, no a co další? Já zapomněla, vy jste asi zalezlé pod peřinou...

Dančo, to jsou super zprávy. Sliznici máš krásnou. Já to říkám pořád, vyprdnout se na testy a přestat se sledovat a půjde to. 😉

jankax
3. zář 2010

@a.j.a Mohla bys mi prosim poslat odkaz na tu prosincovou diskuzi, ja jsem asi slepa ale proste to nevidim 😀
Dekujiiii

Nahodou, me to docela vyhovuje ze se tady min pise, aspon stiham cist 😀

martasl
3. zář 2010

ahoj holky.tak návrat do práce jsem přežila 😅 ,ale nebaví mě to.

jankax a barbarik-vítám vás a doufám,že vám tady s náma bude dobře a aspoň malinko se vám uleví.

jankax-taky to může dělat cysta,která těhotenství nijak zvlášť nevadí.já krvácela asi v 6-7 týdnu,bylo to hodně krve ale bez bolesti.asi mi praskla ta cysta,ležela jsem i v nemocnici.bohužel později to špatně dopadlo.nevšimla jsem si,jestli jsi psala,jestli máš bolesti a jak moc krvácíš.tu krev bych si asi nechala taky vzít,pokud je ta možnost.a dělej si dál těhu test,jestli čárka sílí.no a halvně se víc šetři a nezvedej nic těžkého.tři týdny čekání mi připadnou brutální 😠 😠 😠

jahud-teda,slušíííííí 🙂 .s tím bytem to vyjde,uvidíš.a to pak budete v podnájmu??už máte nějakej sehnanej??a neboj,v domečku se můžeš realizovat až až 😀 😀 😀 😀

natul-já myslela,že sice bydlíte s rodičema,ale v novostavbě??se pletu?

fram-to jsou napnuté nervíky,co??moooooocinky ti přeju,ať to zítra klapne. 😉

všem maminkám školáčků a dětiček ve školkách přeju pevné nervíky a ať se dětičkám líbí a daří 😉 jojo-to byly časy 😉 Simonu jsem ze školy brala násilím,učitelce doma kreslila i obrázky.

holky-před chvilkou jsme zatopoli v krbu,paráda.sedím u pc,piju horkej čaj s medem a citronem,baštím rohlík s nivou a krásně mě to hřeje do zad.a v zimě-to bude žůžo... 😉

....a už nevím,na co všechno jsem chtěla reagovat a na koho jsem ještě zapoměla.. 😅

martasl
3. zář 2010

ježíš,na to nejdůležitější jsem zapoměla-helcenko,velikááánská gratulka k úspěšné kontrole.to co ti spadlo ze srdce určitě nebyl jen malinkej kamínek,ale větší balvan,no ne???

martasl
3. zář 2010

breber-tak to nebyl doktor ale hovadský prase.takoví lidi by neměli v medicíně vůbec pracovat.doufám,že je všechno v pořádku a ještě že jsi pak zašla ke svému doktorovi,aspoň tě uklidnil.miminko bude velikánskej bojovník-že by kluk?raději se šetři a úklid vem čert.

clauda2010
3. zář 2010

ahojte som strasne smutna , nedari sa mi uz pol roka otehotniet

angelina987
3. zář 2010

@clauda2010 Půl roku nic není, neboj, všechno půjde

fram
3. zář 2010

Ahoj holky,
@jahudka80 moc ráda čtu, že ti je líp. A domeček - jůů, já chci taky, v neděli budu držet palce.
@daniela699 myslím, že anovulce jde léčit líp než nízká sliznice. Marti taky bere clostík na ovulaci.
@martasl chtěla jsem si koupit mamatest, ale měli jen 10, tak ten jsem odmítla. Chtěla jsem 25, aby bylo jasno, jestli ano nebo ne, tak mám nějakej intimmed.Uvidím, mrcha se zatím nehlásí, ale od nervů mi je zle, jaký mě nejspíš čeká zklamání.

fram
3. zář 2010

@clauda2010 normální je snažit se aspoň rok a pak teprve to řešit, takže máš ještě čas.

angelina987
3. zář 2010

@fram Herdek babo, kde je to pozitivní myšlení?? 😠

jankax
3. zář 2010

@martasl Ahoj a dekuju i za komentar k fotce 🙂
Tak zatim krvacim tretim dnem, bolesti uz zmizely tak jsem rada aspon za to. Je to mozne, ze to je neco, co nema s tehu nic spolecneho, jako pises treba ta cysta, ale je to naprd, ze nevim. Snazim se odpocivat a delat toho min, ale s tim mym rostakem to moc nejde no... Zkusim pristi tyden udelat dalsi testik, jestli je porad pozitivni, jinak tady fakt zpatky k Dr. nema cenu chodit, poslal by me nekam.....
Vy mate takovou zimu, ze topis? Ale krb, jeee to by se mi taky libilo. My mame jen falesny krb, na plyn 😀 Ale tento tyden se tu udelalo konecne krasne (zrovna kdyz jsem cely tyden nemela naladu nikam chodit ☹ ) takze nastesti topit jeste nemusime.

@clauda2010 Ahoj, nebud smutna, pul roku jeste neni tak dlouho. Sledujes cyklus, kdy mas ovulaci a tak? Nebo se zatim snazite 'jen tak'?

fram
3. zář 2010

@angelina987 pozitivní myšlení je pr.... li 😀 😀

martasl
3. zář 2010

jankax-nemáme takovou zimu.ale pořídili jsme si krbová kamna,manžel je dnes zapojil tak testujem 😀 .uvidíš,jak se to dál vyvyne.ale asi zatím bude muset asi stačit ten těhu test.

fram!!!!!-takže žádnej test nemáš a testit nebudeš??to nám nedělej!!!§ 😅 😅 😅 😅 😅 😅

natulaaa
3. zář 2010

Ahojte holky 🙂

Dani gratuluju k sliznici ,už se ti dává do kupy,co cyklus tak ji máš vyšší,příští cyklus bude tip top a co se týče te ovulace,tak každá ženská má dvakrát do roka anovulační cyklus 😉 😉 ,ten příští budeš mít ok,uvidíš,já měla anoulační v březnu 😠 .

Zbytek jdu dočíst 😵 ,JAHUD já nějak pošvihla ten odpolední \SKYPE 😨 😨

natulaaa
3. zář 2010

@martasl ne néé my máme starý domek,naši obývali jen spodní patro a na hoře byla puda,tak my to máme právě z té pudy,máme sice svoji předzahrádku,vchod,naše když nechci,tak nevidím 🤐 🤐 ,ale jsme ve starém baráčku,i kdyýž ze vnitř vypadá jako nový,Já si o víkendu pohraju a dám si nějaké fotky na střechu,odsud by mi je vymazali 😉

fram
3. zář 2010

@martasl jasně, že testík mám 😀 Ale jen jeden.

jahudka80
3. zář 2010

@fram moc děkuji 😉 také ti držím palečky ať při testení jsou 2 čárečky 😉
@martasl no jo ještě to chce zesvětlit vzadu je to dost tmavé, a manža když už mi prý dovolil se ostříhat tak chce mít blondýnku 😀 😀 😀
@natulaaa to nevadí já pracovala 😉 aspoň jsem stihla co jsem potřebovala 😉
@helcenka no já mám starostí 😀 😀 😀 jestli otěhotním a prodáme i byt tak to bude mazec 😀 😀 😀 mamku z toho nejspíš klepne a manža ten taky nebude 2x nadčenej 😀 😀 😀

natulaaa
3. zář 2010

holky já se dneska těším na čápy 😀 😀 ,Moyseyová se dneska vyjádří ke všem 😀 😀 ,to jsem zvědavá,jak to dopadne 😨