Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenusaak
11. kvě 2016

@krbas ahojky, poradím ti ze zkušenosti jedné holčiny, co samovolne potratilo po zamklém těhu nedávno a co já se dnes dozvedela u lékaře. Po revizi se musí cca 3 i víc mesice čekat ( seškrabou sliznici z delohy , než se to celé zhojí) pro tělo je přínosnější, když se s tím vypořáda samo, jak je to v tvém případě. Ta holčina musela počkat než skonči tzv šestinedelí, které ve skutečnosti trvalo jen pár dní, po zhruba 4-6 týdnech se ji má dostavit menstruace a práve v tomto novám cyklu se může znovu otěhotnět. Ba naopak se to i prý doporučuje.

gepe
11. kvě 2016

@krbas samovolny potrat neprobiha vetsinou pouze jedno odpoledne, vecer ci den. Takze pokud jsi nemela udelanou revizi a ani nijak jinak vybrany plod, tak se nyni nejedna o MS, ale samovolny spontanni potrat, po kterem je klasik sestinedeli a dulezita i ko u lekare pote. MS se pocita az pote. Aspon tak chapu Tvuj komentar.

gepe
11. kvě 2016

@lenusaak psala, ze ji revize nemohla byt provedena, ze ji neudelali. Aspon tak jsem to pochopila ja.

lenusaak
11. kvě 2016

@gepe však ano, píšu, že pro tělo je přínosnější, když se s tím popere samo ( bez revize) jak je to v jejím případě 🙂

gepe
11. kvě 2016

@lenusaak jo taak, ja pochopila u Tebe, ze se doporucuje zacit hned po revizi. 🙂 ja si osobne prosla samovolnym spontannim doma v 11tt, jen tak mimochodem. No ja toho mam teda za sebou vic i jinych druhu konce, ale to sem nepatri, i kdyz nevim. 🙂) Tak snad se jeji telo popere dobre a vycisti se samo bez problemu. 🙂
Respektive, nesmi zena veset hlavu, ale jit dal. Jsou veci ktere nikdo neovlivni a tohle je jedna z nich. Podstatna je i opora u nejblizsich, hlavne muze 🙂

lenusaak
11. kvě 2016

@gepe to máš naprostou pravdu!! človek se vyplaka, ale musí se jít dál! lepší, když se to prcek rozhodne ukončit sám, než v pokročilým těhu a slyšet zprávu, že bude mimčo třeba vážně postižené.
Ohledně toho potratu, podařilo se teda tělu se vyčisit uplne samo? byla bych hrozně ráda, kdyby to tak skončilo i u mě. Do ted jsem brala progesteron na udržení těhu, dnes jsem už bez, na ultrazvuku jsem dost krvácela, tak říkal doktor, že to vypada, že se s tím tělo snad vypořáda samo. Jak si to zvládla? bylo to tak hrozné jak se popisuje nebo to byla proste silnější menstruace? jela si hned do nemocnice nebo šla až druhy den ke své gynekoložce?
Mně už po IVF nezbyly žádne zamražená embryjka, takže začne ten koloběh celý znovu a to bude ješte na dlouho , takže nakonec mi může být i jedno jak to těhu skončí, protože tak či tak, to pár měsicu zabere, ale pro tělo lepší, kdyby to bylo samovolně...
Jinak ješte u tebe šlo také o zamklé těhotenství, že si čekala kdy potrat přijde nebo to byl náhly potrat u prosperujícího těhu?

sanour86
11. kvě 2016

@lenusaak Ahoj,ani nevis jak jsi mi zvedla náladu 🙂 Vcera to bylo tyden,co me poslali na revizi a me myšlenky stále pracuji a cas se hrozne vlece.Rikam si,ze to tak asi vazne mělo byt a je docela zvláštní,ze i moje maminka potratila v 8tt a taky od února konce dubna.Tohle je docela děsivé.Ale pak jsem se ji v brisku objevila ja 🙂Divne je,ze mi nikdo nedal na vyber,zda jit na kyretaz nebo potratit sama.A popravdě,jsem byla tak psychicky zničena,ze jsem ani nemyslela...Bylo to strasne!Nechtela jsem si připustit,ze by se to mohlo stát 😔Ale živit kde dal a opravdu jsem vděčná za to,ze vim,ze to jde a hlavne s mým skvělým partnerem!Uz tohle je zázrak.Jsem fakt rada,ze jsem objevila tyto stránky a vas všechny!Je to az neuveritelne,jak mi pomáháte!Verim,ze i tobě se brzy zase zadari a miminko mít budete!!!Po každém dešti vyjde zase slunce a ja verim,ze se všechny dočkáme! Ještě jednou moc dekuji!

gepe
11. kvě 2016

@lenusaak jak jsi mj. zminila tu horsi variantu.. ja si prosla i ukoncenim v 2.trim pro nejvaznejsi kardio vvv zrovna na podzim, predtim i biochemicke. Resp. vse duben 2014 - rijen 2015. No a pak si dali pohov do unora, aby si moje telo odpocinulo. Ale k tematu 🙂 zkusim strucne. Plod mel o neco opozdeny vyvoj, tak jsme byli upozorneni ze muze dojit k potratu, utz jinak ok vcetne srdecni akce (nekdy mezi po - str kontrola uz nevim). No a v sobotu vecer jsem vedela, ze je to v **, zaspineni a v nedeli taky zaspineni jeste mensi. Z ne na po bolesti a krvaceni, tak apo-ibuprofen to nad ranem spravil. Pak jen mirne krvaceni stridane se spinenim do stredy. Ve stredu uz krvaceni jak pri ms, odpoledne uz sililo, pak nastaly bolesti i kontrakce, hodne silne krvaceni, celkove cca 1,5,hod. to trvalo, vcetne vypuzeni atd. Nasledne uz jen ala ms do patku, v nedeli uz v podstate nic. Proc jsem nesla do spitalu, Podoli mame kousek v pripade problemu, hlidala jsem si miru bolesti, krvaceni a teplotu. Nasledne po i to, aby byl tehotenstky test naprosto negativni. Doma v te dobe 8m mala, tak jsem si rekla, ze uvidime no. Rozhodne nejsem typ, co by se vyhybal lekarum ci alternativa 😅 Na kontrolu ke gyndr jsem sla nejak za 14 dni, kdy jsem to mela jako tehotenskou, sestricce jen nahlasila, ze jsem potratila. Dostala jsem trochu kazani, ze jsem nikde nebyla, nastesti vse ok a jen zvysena jeste delozni sliznice., cisto tak bez revize.Pak probehlo klasik sestinedeli a nasledne po te treti ms ze me odesly zrejme zbytky sliznice. Obcas jsem cetla katastroficke scenare o skoro vykrvaceni apod. No ja jsem dost sralbotka, je fakt ze v tu stredu teda krvaceni hodne, klidne bych to tipla jednu chvili meneni vlozku co a 5 minut, takze lepsi sedet na toalete. Motani hlavy, atd jsem nemela.
Cetla jsem vas pribeh, moc me to mrzi. Sice se v umelym nevyznam, ale urcite to dopadne. Drzim moc pesti, aby to urcite jednou vyslo!

krbas
12. kvě 2016

@lenusaak
@gepe holky díky za reakci.. asi jsem hloupá, ale raději se zeptám znovu - teď krvácím - můžeme se o miminko začít znovu snažit hned (tento měsíc) nebo mám počkat na další MS? Doktorka mi řekla, že bez omezení.. Tak nevím.

27tery
12. kvě 2016

@krbas moje doktorka mi řekla že bych měla až po třetí MS ale řekla mi že klidně už můžeme po první MS ale už jsme se pak nesnažil bála jsem se až tet po roce se pokoušíme znova snad to vyjde ale tobě držím pěsti ať ti to co nejdříve vyjde 🙂

kacka125
14. kvě 2016

Ahoj v patek 13. teho (jak priznacne 😅 ) jsem dostala prvni porevizni ms (po32 dnech). Den pred ovu jsem byla na prohlidce a mudra rikala ze delozni sliznice je nizka... Jak ji podporit aby narostla? Beru listovku ale ta na to asi moc neni ne? 😨

elishka87
14. kvě 2016

@kacka125 ahoj, já jsem po revizi pila čaj z maliníku. Koupila jsem si sypaný maliník v prodejnách "čaj a káva" nebo "Oxalis", přišel mi lepší jak ten sáčkový z lékárny. Pila jsem ho 1-2 měsíce, šálek denně.

lachtanice86
15. kvě 2016

@kacka125 já mám zítra 4 týdny po revizi a ms nikde tak čekám kdy přijde, abychom to mohli zkoušet

kacka125
17. kvě 2016

@elishka87 dekuji za radu ode dneska ho piji take 🙂 doufam ze pomuze 😵

rezzy
18. kvě 2016

Ahoj, přidávám sem příspěvek, který jsem psala už na jiné vlákno, ale zdá se mrtvé. "Tak já vám povím můj splašený příběh. Začali jsme naostro zkoušet na počátku února (přes tři roky neberu antikoncepci, takže jen přerušovaný sex, nebo kondom). 18.3. jsem měla první pozitivní test, 8.4. jsem měla potrat (proběhl asi během pěti minut, kdy jsem měla silnější krvácení a vypudila jsem zárodek cca 5 cm, žádné bolesti a okamžité zastavení krvácení), a zhruba před týdnem jsem zjistila, že jsem opět těhotná. Takže nám to netrvalo ani měsíc. Je mi 33 a začali jsme zkoušet, protože jsem se bála, že už stárnu a nepodaří se mi vůbec otěhotnět. Tak snad doufám, že když jde všechno takhle, tak i porod bude taková paráda 🙂 " Jo a aby mi tu někdo nespílal, že jsem měla přejít šestinedělí - bylo mi řečeno, ať si počkáme měsíc, ale jen z hlediska psychiky. Nedostala jsem ani první menstruaci a bylo mi řečeno, že to je úplně v pořádku

elishka87
18. kvě 2016

@rezzy ahoj, moc Ti přeju, aby to dobře dopadlo! Pokud jsi nebyla na revizi a odešlo všechno samo, tak je to asi i jiný případ. Spousta žen má biochemické a všechno odejde s menstruací, třeba i o pár dní později. Tak se prostě jede dál. Je dobře, že Vám to hned vyšlo a snad to i dobře dopadne! 🙂
Já dodržovala šestinedělí a čekali jsme 3 cykly, než jsme se začali znovu snažit, ale jsem jiný případ. Každopádně se pak hned taky zadařilo. Teď ještě donosit zdravé miminko 🙂

kolibricek36
18. kvě 2016

@elishka87 jééé, gratuluji, snad už máš to zlé vybrané - at se ti i miminku daří

elishka87
18. kvě 2016

@kolibricek36 děkuju! Jsem už na neschopence, abych ve školce nechytla něco od dětí. Příští úterý mě čeká screening, tak mám obavy, ale určitě to dobře dopadne. Doufám... věřím 🙂

janarichla
18. kvě 2016

@elishka87 ahoj Eliško, skvělé zprávy ☺

manulenka
30. črc 2016

@elishka87 Ahoj, chtěla bych se zeptat na tu alternativní terapii co si podstoupila a nahodila tě zpátky? Mám po 2 ZT. První bylo náhodné otěhotnění v lednu, neobjevilo se srdíčko a na konci února jsem samovolně potratila. Po první ms se nám zadařilo, srdíčko se objevilo, ale na screeningu v 13tt už nebylo, tak jsem musela ted v pátek na revizi. Tak hledám vše možné co by mi mohlo pomoci se z toho dostat a co by mi pomohlo aby se to neopakovalo.. děkuji

elishka87
30. črc 2016

@manulenka ahoj, to mě mrzí, nedovedu si představit, že bych to měla zažít znovu. Byla jsem v Praze tady: http://www.duhovyandel.cz/kontakt/
Jan a Patricie jsou strašně milí. Je to práce se stresem, s životní energií. Je to taková jako doteková terapie. Nevím, jak úplně to popsat, ale já jsem odtamtud po hodině odcházela s ohromným pocitem úlevy a zase s chutí do života, s energií, že jsem doma zvládla sama vymalovat. Napíšu Ti do zprávy

ilonar
9. srp 2016

@verca1508 Ahoj Veru, pamatuješ? Gratuluji ke Štěpánce 🙂 🙂 a @janarichla gratuluji k mimísku v bříšku. Holky a já pořád nic 😕 ale snad už se to brzy podaří, jsme v dobrých rukou.

janarichla
9. srp 2016

@ilonar ahoj, moc dekuju🙂 a chodite nekam na kliniku? Kdybys chtela zbyly mi nejake podpurne preparaty, klidne ti je poslu:*

ilonar
9. srp 2016

@janarichla Jojo chodíme, od března a stále se to vleče. Máme už v mrazáčku velikou zásobu, ale bohužel nemám zase sliznici momentálně, stále čekám na transfer. Snad už koncem září se to podaří. A co ty, jak jste nakonec to snažení pojistili? 😉

verca1508
9. srp 2016

@ilonar Ahojky, zrovna dneska jsem si také vzpomněla. Děkujeme moc, beruška se narodila o 8 týdnů dříve, tak stále ležíme v nemocnici, je to náročné, už jsme měli dvakrát žloutenku, teď nás asi čeká potřetí. Jinak je malá v pořádku na to, že se drala na svět tak brzy. Přeji Ti, aby se u vás konečně zadařilo. Držet ten maličký uzlíček v náručí je ten nejkrásnější pocit.

@janarichla Přeji ti krásné pokračující těhotenství a pozitivní zprávy na velkém utz 🙂

ilonar
9. srp 2016

@verca1508 Tak to mě mrzí, že jsou komplikace, ale určitě bude vše v pořádku a brzy už budete doma 🙂 malá asi věděla, jak moc si ji maminka přála a proto pospíchala ven 😵 . Pro mě je to stále nepředstavitelné, že i já bych jednou mohla mít svůj vlastní uzlíček. Snad už brzy 🙂

elishka87
9. srp 2016

@ilonar neboj, určitě se zadaří a také si svůj uzlíček pochováš. Držím palce! Škoda, že nejdou přes koníka poslat nějaké těhulkovské bacily :-/

janarichla
9. srp 2016

@ilonar preju hodne sil a stesti at se co nejdriv zadari a mas taky //, no ja jsem zacala brat fertility blend a caj s malinikem, nejak jsme to prestali resit, zarizovali nove bydleni a dovolenou, zmenila gyndare. Myslela jsem ze to mam rozhazene po te revizi porad, tak rikam mam spozdeni budu muset na vyvolavacku a ejhle... Moc moc ti preju, at se taky co nejdrive zadari :*

janarichla
9. srp 2016

@verca1508 ja koukam jak blazen, jsem videla, ze mas termin v listopadu🙂 moc gratuluju, at jste obe zdrave a at mala dela jen radost. 18.8. Jdeme na druhy screening, ale uz ted vim, ze to bude holcicka🙂

ilonar
9. srp 2016

@janarichla Moc děkuji 🙂 . Mně bohužel po té revizi nepřišla ani jednou MS sama od sebe, takže totální kolaps cyklu. Nakonec se ukázalo, že mám polycystické vaječníky. Jinak ale nic vážného, určitě by se nám zadařilo, kdyby byl cyklus a ovulace. Ani nejsem posedlá těhotenstvím, nic takového, psychicky dobré 😀 . Těším se, až budu zase těhulka a vím, že budu 😉 . Moc držím palce a mám opravdu radost z vás holčičky @verca1508 a @elishka87