Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matylda123
16. únor 2016

@janarichla děkuji za podporu, já věřím v to taky, že do třetice všeho dobrého 🙂 a nám všem se podaří... Vím to!!!!!!!!!

janarichla
16. únor 2016

@matylda123 urcite musi, to by bylo, aby se to nepodarilo🙂

evuska86
16. únor 2016

Ahoj holky, tak tenhle mesic žádné snažení, protoze jsem dostala antibiotika. Nejdřív se myslelo, ze je to zánět mocaku, pak mi udělali ultrazvuk a zjistili ze mam pisek v ledvinách, takze me ceka zase c pondeli vysetreni moče. Achjo😞 Nesnáším běhání po doktorech, ale co se da dělat.

arielka222
16. únor 2016

Holky musíme myslet pozitivne, většina ženských mají dřív nebo později zdravý miminka a to by bylo aby my ne 🙂 Zase ja vim, ze to je blby, ale porad lepší když se to prostě nechytne hned na začátku bez aby se to melo narodit a něco tomu bylo. Takže hlavu a nohy vzhůru ;))) ted už nám to všem urco vyjde...vím to ;)

kamikz
16. únor 2016

@arielka222 ja taky brala nejdriv k tomu nosifolu 800 mikrogramu kyseliny,ale pak jsem si spocitala,ze a tim nosifolem (kdyz beres 1 sacek) je to 1000. Sice prej prebytek vycuras,ale nekde jsem cetla,ze to muze zpusbovat i zazivaci potize a v nejhorsim rakovini tlustyho streva :/ to bys to ale nejspis fakt musela jist ve velkym,nicmene ja jsem dala prednost zlate stredni ceste 🙂
A naprosto s tebou souhlasim! Vyjde nam to vsem!🙂

ilonar
17. únor 2016

Ahoj holky, tak jsem zpátky z gyndy. Zprávy nic moc. Sliznice neroste, taková divná prý, tak opět injekce, ale prý díky bohu za takovou sliznici, že je důležité, že nějaká je... Zřejmě byl anovulační cyklus, ale to už nezjistíme. Jelikož mi před pár lety odhalili laparoskopicky endometriozu, kvůli které se mi dělaly cysty, nemůže mě hormonálně stimulovat, protože by tím mohla tu cystu "spustit". Teď mám také na levém vaječníku malou cystu, ale tu tam mám už docela dlouho. Tak mi řekla, ať ještě tento cyklus zkusíme spontánně a pak ať jdeme za odborníky, ať se zbytečně netrápíme. Tak z toho mám smíšené pocity. To, že jsem otěhotněla, byl vlastně zázrak, moc jsme s tím skrz tu endometriozu nepočítali, ale povedlo se na první ovulaci, tak si furt říkám, že se to uričtě povede i podruhé. Jenže teď mě zase ta menstruace nechodí. Tak nevím. Ještě říkala, že po potratu jsou to většinou hormonální změny, které to zaviní, že je tělo mimo. Ach jooo 😢

verca1508
17. únor 2016

@ilonar Teda koukam, ze to nemas vubec jednoduche. Pevne ale verim tomu, ze kdyz to jednou slo, pujde to znovu. A ty hormonalni zmeny jsou teda pekne potvory ☹

lucykal
17. únor 2016

@ilonar držím palce určitě bych to ještě zkoušela přirozeně. Já jsem otěhotněla skončilo to ZT a poté jsem byla na vyšetření na imunologii zjištěné vysoké protilátky proti spermiím závěr zněl, že přirozeně již neotěhotním. A za 5 měsíců jsem otěhotněla.

ilonar
17. únor 2016

@lucykal Určitě chceme přirozeně, ale pokud bude ta cysta růst, musíme na IVF. Už dvakrát jsem kvůli takové cystě byla na laparo, pak jsem brala antiko bez přestávky a tím se cysta přestala dělat (protože jsem neměla menses a cysta se tím padem neplnila krví). Toto jsou cysty endometrium a to je bohužel složitější 😒 ty s menses nikdy neodejdou. Ale minulý rok, po vysazení HA, mi cyklus naskočil docela dobře, cca 35dní dlouhý a cysta se netvořila. Pak dokonce to těhu. No ach jo, doufám, že to dopadne dobře.

janarichla
17. únor 2016

@ilonar ty jo to me moc mrzi, ale kdyz to slo jednou, pujde i potom, jedno jak, ale hlavne, ze se zjistila pricina. Ja jsem se vcera koukala na ten nosifol, zkus mrknout, mozna by pomohl, ake nejsem odbornik, uvazuju, ze jestli se tento mesic zase nezadari, poridim ho.

ilonar
17. únor 2016

@janarichla Já zobu superfolin, hlavně kvůli té rozštěpené listovce, nosifol je něco jiného? Možná to zkusím, jak doberu za pár dní ten superfolin. Musím teď fakt poctivě pít ten kontryhel, já jsem hlupák přestala a teď si to vyčítám. Při příchodu se mě doktorka mezi dveřmi zeptala, tak jste těhotná? Já jí totiž posledně řekla, že příště přijdu už jedině těhotná ☹ tak mě to tak píchlo a zamrzelo.

janarichla
17. únor 2016

@ilonar no kdyby radeji drzela pusu a prvni se zeptala s cim jsi prisla... Jo je to prave neco jinaho a cetla jsem hodne diskuzi holky to berou i na policisticke vajecniky, doufam ze se to tak pise, mas po tom ovulaci a dozravaji po nem vajicka🙂 ja jsem ten kontryhel pila, ale neprijde mi, ze by nejak pomohl... Ms jsem po nem taky nedostala ani se neupravila.

ilonar
17. únor 2016

@janarichla No možná ho zkusím, je pravda, že jsem na něj taky už párkrát narazila v různých diskuzích. No ona mě totiž doktorka pořád odkazovala na umělý, byla jsem pro ní jasný připad na IVF, pak to těhotenství, tak to "zklapla", ale teď zase začíná. Tak snad jí dokážu, že se plete 🙂 ještě mě napadlo nechat si nabrat krev a udělat hormonální profil, ale to bych musela nejspíš do Caru. A nebo se trochu uvolnit, nestresovat a přijde to samo... 😎

janarichla
17. únor 2016

@ilonar to zni jako nejaka, co te posle na umele, aby mela klid a nemusela s tebou nic resit, ja taky uvazuju o zmene gyn. Zkus si precist diskuze a uvidis s tim nosifolem🙂 ja si myslim, ze se musis ozvat a rict coi chces, protoze nejake akce z jeji strany asi nebudou :D

juliemichal
17. únor 2016

ahojky holky,ráda bych jsem se poptala jak dlouho Vám trvala první pravá ms po SP?děkuji moc.

ilonar
17. únor 2016

@janarichla No na podzim už jsem uvažovala o změně, ale četla jsem na ní pak recenze a v podstatě jen kladné, tak jsem si říkala, že jsem asi divná já. To mi na ní právě vadilo, že by mě furt hnala na umělý, ale ví, co mám za sebou, ono to tak možná stejně nakonec dopadne. Pak jsem se na ní zlobila i kvůli tomu, jak byla negativní, když se ukázalo, že je to zamlklé.. no ale pak zas byla fajn. Je to tak nahoru dolů.

janarichla
17. únor 2016

@ilonar ja jsem na toho sveho taky cetla vesmes pozitvni, ale prijde mi, ze to ma celkem v pazi, proto uvazuju o zmene, jsem u nej teprve od te doby co jsem byla tehu. A u noveho stejne reknes od zacatku az do konce a uvidis s cim prijde🙂

ilonar
17. únor 2016

@janarichla Spíš se teď chci uklidnit, na gyndu na chvíli zapomenout a budu doufat. Začala jsem cvičit, jak jsem měla to břicho nafouknuté, tak to se mi nějakou záhadou už splasklo.

arielka222
17. únor 2016

@juliemichal me trvala stejne jako vždycky 6 dni ;)

arielka222
17. únor 2016

@ilonar ja nosifol beru od včerejška. Doktorka mi ho doporučila i když mám cyklus a vse v pořádku. Říkala že nosifol jsou vlastně vitamíny a upravuje hladinu hormonu aby byly všechny ve spravne rovnováze k početí. Prej by se měl brát i první trimestr pak snižuje riziko sp 🙂

juliemichal
17. únor 2016

@arielka222 děkuji 🙂 já ji mám teď právě 5 dnů a vždy 4 den jsem už jen špinila 😀 a teď stále krvácím.jinak 3DC jsem jen špinila a zase se to rozjelo tak vůbec netuším co to je 😀

arielka222
17. únor 2016

@juliemichal to je možné ze to mas jen trosku rozhozeny. Já zase po ms začala špinit a pry je to tou nerovnováhu hormonu ale dr říkala že to je bezne..další cyklus už by se to melo srovnat uplne 🙂

juliemichal
17. únor 2016

@arielka222 děkuji moc 🙂 na to jsem se zapomněla zeptat mudra jak jsem dnes u něj byla 🙂 teď jsem fakt klidnější 🙂

janarichla
17. únor 2016

@ilonar jasne to chapu, hlavne byt v pohode pak to pujde samo🙂 a ja jsem musela pribrat :D

verca1508
18. únor 2016

Holky, jsem doma 🙂

moni92
18. únor 2016

@verca1508 juu to je dobře, doma je nejlíp 😉

janarichla
18. únor 2016

@verca1508 super, tak ted uz zdarne az dokonce🙂

verca1508
18. únor 2016

@janarichla I v nemocnici mi rikali, ze ted se uvidime az na porodnim sale 🙂

janarichla
18. únor 2016

@verca1508 takze same pozitivni zpravy, to je moc dobre🙂

kopretina3
18. únor 2016

Verčo, to je dobře, přeju, aby zbytek těhotenství probíhal v pořádku.