Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lyc
23. črc 2014

@kifsepixam Gratuluji k pozitivním zprávám a z té špatné viditelnosti si nic nedělej - já se s 3D ulrazvukem už taky rozloučila. Mám to totiž úplně stejné jako ty - na 1.screeningu i následném kontrolním ultrazvuku to bylo vždy stejné (placenta na přední straně a prý jsem silnější) - na tuhle větu už byl i můj muž alergický (nebyla jsem a nejsem Twiggy - ale rozhodně žádná krize) 😀 Ale říkám si to stejné, hlavně, že je mrňousek v pořádku - fotek bude dost až bude na světě 😉 No jsem zvědavá jestli něco uvidí teď na tom 2.screeningu 6.8., aby alespoň zkontrolovali to co je třeba 🙂 a snad už budeme vědět co čekáme ♥

kifsepixam
23. črc 2014

@lyc Tak vidím, že nejsem jediná...me ted ani pry nesel vysetrit oblicej, no ale uz byl předtím zkontrolovany, tak snad v poradku...člověka to mrzi, ale co nadela. Taky uz jsem na to alergicka, proste nejsem zase nejaka matrona, ac kila navíc mam a clovek to vi sam a tyto komentare uz me lezou na nervy...jdu k zubari a ten mi říká, mate uz velke brisko, necekate deti dve? včera v obchode pani u pokladny, kde jsem si kupovala kalhoty, hezky se zakulacujete, v jakem jste tydnu a pak říká neprv??? no na posrani:_(

lyc
23. črc 2014

@kifsepixam v klidu jsem na tom úúúúplně stejně - já na kila přibrala minimum, ale hrozně se mi zvětšil obvod pasu (nevím, kde se to vzalo) 😀 A např. můj vlastní děda mi nevěří, že čekáme jen jedno miminko a pořád dokola mi opakuje, že je tam to druhé schované a on si počká až na porod (a bohužel to myslí smrtelně vážně) 🙂 Ale mě je to úplně jedno, ať si každý myslí co chce - jen ať si prcek roste a já klidně přibírám (však času na shazování poporodních kil ještě bude). Ale pravda na tom scr.vyšetření, mě to taky mrzelo - byla jsem v čekárně cca druhá nejhubenější a tahle lékařova hláška mě vždycky dostala 😀 říkala jsem si, co by mi asi řekl kdybych vážila třeba 90 nebo 100 kilo (což opravdu nemám) 😀

nelamas
23. črc 2014

@cabalkova Dáváš nám obrovskou naději, že se jednou dočkáme. Děkuju strašně moc . Bětunka je moc krásná holčička 🙂 Mě zatím vycházejí všechny vyšetření, že jsem/jsme naprosto v pořádku. Ted ještě čekám na imunologii, ale prostě mám takové tušení, že u nás to je opravdu něco mezi nebem a zemí, že prostě musíme se naučit trpělivosti. Nejlepši je, že učím synovce a neteř přísloví, kdo si počká, ten se dočká a až teď jsem si uvědomila, že já sama to neumím 🙂 Budu věřit, že tě jednou budu následovat, opatrujte se ♥

nelamas
23. črc 2014

@kifsepixam Kočko je to boj, že ?! Ale dopade to všechno dobře, holčička krásně prospívá 😵 Mužu jen vědět, tobě našli nějaké mutace nebo tak něco se srážlivostí krve ? Já totiž budu taky píchat, ale nenašli mi vůbec nic. I Mudr. mi říkala, že se mi přizná, že aby nenašli vůbec nic se opravdu stává málokdy. Prostě je to u nás něco mezi nebem a zemí a musíme si počkat na ten správný čas. Chci dát taky miminku prostor, at se rozhodne samo, kdy chce přijít a ne všechno plánovat. Ted v pondělí jsme byli na imunologii v Plzni a pro výsledky jeden v žáří, tak uvidíme. Je to první odběr krve, kde mi ji budou testovat jestli nejsem alergická na lepek, hurááá 🙂 Ted mi zase hapruje cyklus, tak jsem z toho docela smutná, chtěla bych aspon ,, fungovat,, normálně. Tož tak, těším se ted jak malá na dovolenou, už ji potřebuju 🙂 A jak zvládáš ty vedra ? Ses moc hodná a děkuju za optání, opatruj se ♥

nelamas
23. črc 2014

@kifsepixam jejdamane to snad není možný, já bych ty lidi někdy kopla fakt. Vyprdni se na to, ses moc pěkná a teda žádný kila navíc bych u tebe neřekla, já jsem daleko silnější než ty a to nejsem těhotná !!!! Si krásná ženská a bříško máš akorát a v žádném případě bych neřekla, že čekáš dvojčata !! Bože ti lidi někdy toje něco. Si krásná, nosíš zdravou holčičku tak na všechny ostatní prdět 😎

mmonika87
23. črc 2014

@kifsepixam no parada,moc gratuluji! A zes nas teda dlouho napinala 🙂

jankarica
23. črc 2014

@terite Ahoj🙂 na krev jdu znova v pondělí, tak se uvidí, ale toto pondělí už bylo jen 190j, myslím, ze to už bude OK.Jen ta cysta na vaječníku občas zlobí. Pročítala jsem si příspěvky koukám, že taky podstupujete IUI ☹ my máme z 2. Pokusu 20měs.Toníka, teď bychom chtěli druhé mimo, takže 1.IUI od porodu bohužel dopadlo, tak jak dopadlo....nakonec mně aspoň utěšuje, že se to povedlo napoprvé....už bych chtěla aby byl tak říjen a my vlítli do CAR, bohužel manžel má azosperm, takže jsme odkázaí na dárce☹A jak vy? Kolik pokusů?Stimuluješ něčím? Mně naposledy Clostík způsobil tu cystu(5x6cm), snad odejde s MS....

kifsepixam
23. črc 2014

@nelamas Děkuji moc, no kil navíc mam dost i mimo těhotenství, ale hold to tak je a po porodu s tím něco uděláme🙂
Nicméně teď ať je holčička zdravá. Bude to Adina🙂
Jinak mě taky nenašli žádnou mutaci, taky nic a prostě injekce jsem dostala preventivně, protože jsem po tom porodu měla na hovno placentu a ejhle, teď mě tu hladinu hlidají nějakým odběrem na gyndě a pořád mám výsledky špatné, takže nakonec 0,3 málo, 0,4 málo a teď už 0,6🙂
Hematolog na mě prdí z vysoka, dle něho mi nic není a mám to jen preventivně.
Taky si myslím, že to bylo něco mezi nebem a Zemí, co se mi pokusila Wahlgrennis vyjasnit, ne že bych to někdy pochopila či přijala, ale asi něco takového tam fakt muselo být a nedalo se to změnit.
Tys ji kontaktovala? já sice se smířit s tím co mi řekla, nedokázala, ale respektovala jsem, že to asi nepochopím, ale tak to prostě bylo a muselo se stát.
Držím pěsti na výsledky imuna, pak určitě dej vědět a určitě to chce teď dovolenou, pak se srovná cyklus a na podzim se bude plodit🙂

nelamas
23. črc 2014

@kifsepixam Příště, až se tě někdo zeptá jestli nečekáš náhodou dvojčata, tak řekni Ne ne, trojčata :D To se fakt nedá nic jinýho než se tomu smát, lidi jsou v tomto hloupí. Já jsem na toto strašně alergická. Mě teda vůbec nepřijde, že by si měla mít i mimo těhu kila na víc, ses moc pěkná ženská a myslím si, jestli v tomto nebude zakopaný pes 😉 Fakt ti taky nic nenašli ? Ty brdko a vidíš, jak to pomáhá. Kurna. Jako já kdybych šla ke stejné hematoložce jak jsme byla po druhém potratu, tak žádné injekce nemám. Ta mi řekla už mězi dveřma, že to na to vůbec nemá vliv, že nemám číst žádný bláboly na netu, že je to prostě hovadina. Ted jsem šla k jiné, a ta se divila, proč mi to preventivně nedali už po druhým, a ikdyž opravdu žádná ani mini odchylka není tak budu ředit krev. Nechci se na to moc upínat, ale v koutku duše doufám.... Jinak Wahl jsem kontaktovala v únoru, řekla mi, že jsem zatížená minulosti / z minulého života/ a že dalši těhotenství vidí na květen nebo srpen. No a já vlastně otěhotněla už hned v únoru. Jsem ještě v kontaktu s jedním kartářem, kterého znám strašně dlouho a ten mi teda řekl, at trochu pribrzdim, ze kdyz se podívá jak na všechno spěchám, že nemám dokončene jedno a už začínám další tři věci, že by to chtělo v životě více klidu. Cítím to teda stejně. Kor po těchto dvou letech, chvili klid, chvili se soustředit na manžela, na barák a tak prostě chvilu nic v hlavě neřešit. Jen teda ten cyklus mi v tom moc nepomáhá :/ Za to v práci ano, mě prudí :D Je strašně dobře, že tě hlídají s tou krví, aspon, že máš gynekoložku dobrou. S těma doktorama je to někdy na posrání, jeden tak druhý jinak atd. A hlavně, kolik věci by člověk nevěděl, kdyby si sám nedohledal ... a hlavně nikde nic nečtěte 🙂 A mužu jeste vedet kde ti delali testy na lepek ? ♥

kifsepixam
23. črc 2014

@nelamas Já trpěla zácpama od malička a už mě to štvalo, tak jsem šla rovnou na kolonoskopii do Ostravy a ejhle - celiakie. Po roku držení bezlepkové diety se to zpravilo, tak jsem zase měla jíst normálně, pak jsem potratila a pak opět hodnory hraniční, takže v těhotenství dodržovat a pak prý nemusím...a za pár let testy a uvidí se...nicméně si myslím, že ji jisto jistě mám:_( ale po kojení dodržovat nebudu, asi zas až v dalším těhu...zácpy se stejně nezlepšily a pro mě je to fakt dost omezení, ale pro děťátka všechno a pak se uvidí co to po pár letech udělá...

nelamas
23. črc 2014

@kifsepixam já právě slyšela, že kolikrát ženy ani netuší a že za potrácením může stát celiakie. Já mám taky problémy s trávením, tak uvidíme. Věřím, že to omezení musí být hodně náročné, ale taky si říkám, co pro bejby neudělám, to žádný omezení nemá 🙂

cabalkova
23. črc 2014

@kifsepixam Betunka mela pri narozeni 4090 gramu, delku nevim, nemerili jsme ji hned, nechtela jsem ji natahovat, ale po tydnu pri propusteni mela 52 cm, takze zadny drobecek. Nosila rovnou velikost 56, ale myslim, ze i nejakou tu 50 by oblekla, oni to maji ruzni vyrobci znacene ruzne, tak urcite veci, co mas nakoupene, uzijes. 🙂 Uz se moc tesim na obrazky tve holcicky, uvidis, ze nazivo je to pak mnohem leps nez vsechny utz dohromady. 🙂

cabalkova
23. črc 2014

@bibianca Uvidis, verim, ze si s vami v CARu daji praci a nic nezanedbaji, ja mela negativni uplne vse genetiku imunu, po obou IVF se to chytilo a vzapeti pustilo a teprve kdyz mi osvicena pani doktorka sama od sebe napsala ty pigara, tak to bylo v pohode. Jasne, ze to neni samospasne, ale v nasem pripade to rozhodne pomohlo.

cabalkova
23. črc 2014

@nelamas U nas to bylo taky tak a holt jsme na Tondika cekali ctyri roky a ctyri potraty, a ac to zni blbe, ve chvili, kdy jsem zacala resit neco jinyho, se to povedlo... byla jsem na ty kecy o odreagovani se alergicka, ale nakonec to na me zabralo. Neradim nikomu, aby to tak taky udelal, protoze vim, ze je to to posledni, na co clovek pri snazeni mysli a u nas to bylo tak, ze jem byla ze vseho uz tak unavena, ze to prislo samo od sebe, nebylo to nijak na silu, kazdopadne se to tehotenstvi nakonec prece jen zadarilo a jsem skalopevne presvedcena, ze i u vas vsech je to jen otazka casu. jen se nezblaznit do doby, kdy to konecne prijde, ze... ach jo... jak rada bych vam vsem pomohla najit uz // nebo dokonce drzet mimi v naruci, ale holt tuhle cestu si musime projit kazda sama....

terite
23. črc 2014

@jankarica Tak snad už bude HCG nizoučko. Jojo, my taky podstupujeme IUI. Poprvé jsem otěhotněla přirozeně, ale čekala jsem na to 3/4 roku. Já předtím měla dvě operace čípku, ten mi pak srostl a musela jsem na jeho roztažení. Potom se podařilo těhotenství, ale v 6tt jsem potratila. Pak jsme zkoušeli zase pár měsíců přirozeně, ale nic. Tak už jsme nečekali a šli do CARu. Všechny testy máme v pořádku. Problém je asi jen zjizvený čípek, který je hodně stažený (i inseminaci mi většinou dělají s obtížemi, prostě se přes něj nedá dostat, čím déle od revize, tím horší). V CARu nám to vyšlo po 2. inseminaci, ale zase potrat v 6tt. Pak to vyšlo po 3. inseminaci, ředila jsem si krev a vše bylo ok, ale ve 12tt nám potvrdili vývojovou vadu, tak jsme těhotenství ukončili. Teď jedeme další snažení, zatím 2 neúspěšné inseminace. Teď v srpnu dáme třetí pokus.

mmonika87
23. črc 2014

Tak ženský, u nás se zázrak nekoná. Test je sněhobílý a začíná mě bolet břicho. Mrcha o sobě dává vědět. Sice graf vypadal ukázkově, ale co, že by to vyšlo na první pokus, to jsem si nemyslela.
Takže v srpnu, budeme opět @terite bojovat společně. Ovulku bychom obě měly mít před dovčou, na dovče úplně vypneme, přijdeme na jiné myšlenky, to se to tomu miminku bude u nás v bříšku dobře zahnizďovat 🙂 🙂

jankarica
23. črc 2014

@terite Juva, tak to máte hodně za sebou...ale do třetice všeho nejlepšího by to mohlo klapnout...a třeba hned 2,ne? Já takhle manžela vždycky straším🙂 Je na pikaču, že ti nikdo neřekne čím se to tak děje...na druhou stranu jsem tady četla příběhy ze kterých mrazí, když těhu skončí později... Budu držet palečky, ať se ti tam hezky zavrtá🙂

kifsepixam
23. črc 2014

@mmonika87 neee jak je to možný:_( Je mě to líto, ale jsem moc ráda, že to bereš tak statečně!!!!Drž se!

terite
24. črc 2014

@mmonika87 Achjo, škoda, Moni. Ale bereš to sportovně a budeme zase bojovat spolu 🙂 Teď už to vyjde!

mmonika87
24. črc 2014

@kifsepixam @terite. Jo jo,holky,zatim to byl prvni pokus,tak to beru v klidu.Az to takhle bude po nekolikate,tak uz to bude horsi.A jak jsem psala,alespon pojedu s klidem na dovcu 🙂 Treba se teda zadari tesne pred ni,ale to miminko se teprve bude zahnizdovat,tak nebudu mit takovy strach,jako kdybych uz byla min. 6 tt... Jasne Terko,nenecham Te v tom samotnou 😉

bibianca
24. črc 2014

@mmonika87 Tvá pozitivní nálada se mi líbí.
Já už se taky po revizi teď cítím lépe, než když jsem ležela v nemocnici. Dnes jsem se už dívala, že bych začala navštěvovat jógu nebo nějakou aktivitu třeba flexibar tak abych vypla mozek a třeba to i pomohlo k těhotenství. Čeho se teď obávám je otěhotnění bez lékařské péče. Prostě už tomu ani nechci nechávat volný průběh. Už nechci být znovu těhotná jen tak. Chci být prostě pod dohledem lékařů a počkám na první konzultaci v IVF ambulanci co mi řeknou. Myslím si, že je něco špatně a další těhu by taky nedopadlo dobře.
@terite Prosím tě, neznáš paní MUDr. Vlašínovou? Má IVF ambulanci ve FN Brno každé pondělí.

kata1988
24. črc 2014

@mmonika87 snad se ti zadaří hned, nám se moc nevede a občas házím snahu o těhu za hlavu a jindy mi z toho hrabe a vymýšlím jak si k těhu pomoct :( . Třeba teď jsem si začla pohrávat s myšlenkou, že bych začla cvičit Mojžíšovku(pod dohledem reh.sestry),jenže k tomu potřebuju papír od doktora,na gyndě mi ho nedá, a obvoďák asi taky ne.Přitom by mi to cvičení mohlo pomoct, už jen proto že celou prac.dobu sedím na zadku v kanceláři a často mě mám ztuhlý krk a záda....

kifsepixam
24. črc 2014

@mmonika87 A kam jedeš na dovolenku??? a přesně tak, jestli letíš, tak kdybys teď byla těhotná, tak ti to v 6tt zakážu, protože můj nezdar ovlivnilo s největší pravděpodobností i letadlo....

nelamas
24. črc 2014

@cabalkova Mas pravdu. Ja po tretim nezdaru jsem citila, ze si musim od toho vseho oddychnout, chvili neresit. Byly to narocne dva roky. Ono to na povel nejde, nemyslet na to, k tomu musi clovek jaksi dospet, ja k tomu dospela az po trech potratech, pred tim jsem na to myslela, kudy jsem chodila, nepomahalo nic. A slo ti to uplne, na sto pro to vypustit, nemyslet na to ? Nemyslet na ovulaci? Me stejne obcas v hlave vrta cervicek a premyslim si nad tim. Chtela bych uplne totalne vypnout. A po potratech co za vysetreni vam delali ? A na nic neprisli ?

terite
24. črc 2014

@bibianca Tu bohužel neznám. V Bohunicích jsem byla jen za dr. Gerychovou a jinak chodím na Obilňák.

bibianca
24. črc 2014

@terite No, já právě nevím jestli spolupracuje s Obilňákem a tedy tam už se nemusíme objednávat nebo je to úplně něco jinýho. Nebo prostě čekat co vymyslí ona toho 11.8. Chtěla bych to urychlit a zvažuju jak.. 😒

terite
24. črc 2014

@bibianca Podle mě bys mohla rovnou zavolat na ten Obilňák a objednat se tam. V Bohunicích není CAR, tam mají jen nějaké ambulance, asi na konzultace. Když jsem tam byla u té dr. Gerychové, tak jsem se jí zeptala něco k IVF a ona, že prý mi to budou schopni lépe odpovědět na tom Obilňáku.. Tam dělají i vyšetřní - to by ti mohli udělat. Jako imuno, hormon.profil, spermio apod.

bibianca
24. črc 2014

@terite Děkuji, za info.. zkusím tam dnes zavolat 🙂

mmonika87
24. črc 2014

@kata1988 Jak jsem psala,byl to prvni pokus.I kdyz ovulka byla,snazili jsme se kolem ty ovulace a nevyslo to.Zatim to nehrotim,az to bude po 3,4,tak to budu resit.Je pravda,ze doktori taky rikali radsi pockat pul roku po potratu.Ted to bylo presne 5 mesicu,takze vlastne posloucham jejich radu...Nevzdavej to,miminko si k Vam cestu v ten spravny cas najde!
@bibianca co nadelame,je ro zivot.Ja se po potratu na vsem zlem snazim hledat jen to dobre.Byla to pro nas narocna zivotni zkouska,tak doufam,ze nas ceka take neco hezkeho.
@kifsepixam Letime na Djerbu.Nevim,jak dalece je to pravda,ze by let miminku ublizil,ale preci jen to asi moc dobre nebude.Sice jsem se o tom bavila s jednou doktorkou a ta rikala,ze let vubec nevadi,ze to horko je mnohem horsi.A ze tam v srpnu bude urcite vedro...Takze si v relativnim klidu muzu na dovcu odletet🙂 Tobe o tom vlivu letadla rekl doktor?