Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

berenik
30. zář 2011

dekuji za uvitani. Exotika to asi trochu bude - sice je Nizozemi kousek, ale pristup k tehotenstvi je jiny a nekdy pro Cechy az exoticky 😉 (v dobrem i spatnem)

kixi
30. zář 2011

@berenik Ahojky, vitam te a pozdravuji do Holandska, mam to tam rada 🙂 Jinak diky moc za pozitivni pribeh, jsem rada, ze se uz muzete zacit snazit! Ja jsem ted od revize 4 tydny a na snazeni cekam. Vcera jsem byla u doktorky a ta me rekla, ze sliznice narusta a mam malou cysticku na vajecniku, ale ze to muze byt i folikul..znamenalo by to, ze budu ovulovat jeste pred MS? Ona me to podle me nechtela rict, abych do toho neprastila tak rychle 😀

berenik
30. zář 2011

pokud je to folikul, tak je vysoka moznost, ze ovulace bude. Mer si BT a uvidis jestli vypozorujes zmenu teplot.

kixi
30. zář 2011

@berenik diky, no ja se snazit takhle brzy nechci, takze to neresim...pockam dva cykly a pak se uvidi..hlavni je, ze se neco deje a telo se zase startuje 🙂

barbarucha
30. zář 2011

@berenik Ahoj, vítám Tě mezi námi (i když je to neradostné uvítání). A bylas teda na revizi nebo jak se to řeší v Holandsku?

berenik
30. zář 2011

delali revizi a laparoskopii zaroven. jelikoz hladina hormonu byla tak vysoka a podezreni na mimodelozni, tak se necekalo az si telo poradi samo. Prijde mi, ze tady nechavaji hodne veci na prirode a dela se daleko mene testu a vysetreni nez v CR. Pokud uz je, ale neco hodne spatne, tak uz cloveka vysetri a sleduji.

cuddle
30. zář 2011

ahoj holky , byla jsem rano na te genetice, no jen se poptala na sourozence, rodice a deti sourozencu rodicu a jestli ziji prarodice, pripadne kdo naco zemrel, rikala, ze tim ze ma manzel horsi spermio budou delat nejaky test navic u nej, ale moc jsem nepochytila naco, neco s DNA a cosi...nevim a pak jeste nejaky test navic u me, tim, ze jsem potratila, neco se srazlivosti krve a cystama - no ale pry nam vysledky prijdou domu postou a jedna kopie do Caru a ze kdyby tam neco bylo budeme se domlouvat dal
ale rikala, stejne s tim neumime nic delat, jedine co muzeme pak je testovat embrya a vybirat jen ty dobra
no a v pondeli ultrazvuk jestli ta mrcha dorazi nebo se nekam odstehovala..

meiki
30. zář 2011

@martasl ahojky, neboj ja urco napisu :o), ja uz jsem ted tak casto nechodim, protoze bohuzel zase se to tu zvetsuje poctem holek, ktere museli podstoupit tu hroznou vec, je mi to tak lito. A holky si hodne povidaji, coz je moc dobre, nevic pomaha se z toho vypovidat a poradit si a tak a ja vas nestiham cist a docitat. Takze vzdy jen nakouknu, co noveho ale reagovat uz nestiham.
Jinak my jsme snad ok a ja si na posledni mesic jeste ted uzivam tehu cukrovku. Ty testy co se delaji kolem 24 tt mi vysli negativ, ale posledni 2 tydny jsem pocitovala zizen v noci, tak jsem si radeji zavolal do dia poradny, udelali jsme znovu ten test a hle cukrovka je na svete, bylo to dost pravdepodobne, protoze jsem ji mela i u prvniho prcka.
No a ted jsem si jeste blokla zada, ale ty se den ode dne lepsi, vecer si je vzdy poradne nahreju ve sprse a druhy den jsou o dost lepsi, takze nejpodeji v nedeli doufam, ze zase o zadech nebudu vedet.
Prdolka mel minuly tyden na ko uz 2460g a hlavickou dolu.

meiki
30. zář 2011

@jane84 ahojky, tak jak je ve skole, uz jsi zabehnuta?

martinakl
30. zář 2011

Ahoj holky. Tak mam za sebou prvni tyden v praci.. Jesteze mam super kolegy a je tam sranda, prijdu na jiny myslenky. Jinak se z toho nejak poad nemuzu vyhrabat. V praci jsem narazila v pocitaci na fotku miminka a malem jsem se tam rozbulela. Uz mam skoro 4 tydny po revizi, tak snad brzo bude lip.

jane84
30. zář 2011

@meiki Ahoj. Děkuji za optání, celkem ano. Buduji vesele autoritu, děcka zjišťují, že se mnou sice bude sranda, ale všeho s mírou. Jen tedy s tou cigánskou třídou mám problém, ale to nejsem sama. Budeme to řešit s třídní a psycholožkou, tak se to snad zlepší. Teď tvořím ty prezentace ve Smartu a chystám se na inventuru přírodopisné sbírky 😖

zandi78
30. zář 2011

@martinakl Chce to čas...nic jiného ti ted asi neporadím... Je fajn že jsi v práci a že máš fajn kolektiv. To hodně pomůže. Kdybych na fotku narazila já,4t po revizi -tak bulím určitě. ...Takže jsi vlastně strašně statečná 😉 Bude ještě hodně věcí u kterých ti poskočí srdíčko-ale já věřím že to zvládneš 🙂 Takže hodně sil přeji 😎

zandi78
30. zář 2011

@martasl a nebylo ti z toho špatně? četla jsem že někdo má z toho motání hlavy, a tak... No, já doufám že mi zabere.Když už ne k otěhotnění třeba, tak aspon v úpravě cyklu.... 😖

martinakl
30. zář 2011

@zandi78 Dik moc.. Snad to opravdu bude brzy lepsi. Ja jsem ted navic nachcipana sotva jsem zacala pracovat, zitra mame s manzelem vyroci vztahu (vzali jsme se pred necelym mesicem), ale on asi bude muset pryc, tak budu cely vikend sama doma, protoze nechci byt nemocna. Je vsechno nejak naprd. Snad aspon genetika dopadne dobre, ale to bude az tak za dva tydny. My uz prisli o druhe, tak nejak i ztracim nadeji, ze to jednou bude dobry. A jak dlouho jsi po revizi ty?

martinakl
30. zář 2011

@jane84 Ja mam dost kamaradek ucitelek a teda hrozne to obdivuju, kdyz vypravi ty zazitky 🙂 Ja bych to delat nemohla... Tak drzim palce, at jsou na tebe hodni 🙂

mpetula
1. říj 2011

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím 🙂
@martasl držím palce a přeji ti, aby mrcha v úterý nedorazila a ty jsi byla těhu😉
@jane84 a tobě - vám 🙂 krásné snažilkování (koukám že máš teoreticky nejslepší dny 🙂 )
U nás z toho tenhle měsíc asi určitě nic nebude. Sexík byl nějaký desátý den cyklu, to je brzo a pak až zase dlouho. Na ty, jak říkám, teoreticky nejlepší dny jsme byli pryč a tam se snažit fakt nešlo. Všude okolo spousta lidí 😀 No ale tak až mrcha dorazí, tak půjdu na ty odběry na hormonální profil a manža na spermio a uvidíme co dál 🙂
Mějte se, já letím do práce 😠

maximka33
1. říj 2011

@jane84 ahojky, Jani, co je to za zkratku ZP? díky.

maximka33
1. říj 2011

@meiki ahojky, tobě to letí jak voda. to je škoda s tou cukrovkou, musí to být nepříjemné. to asi porodíš dřív... držím palečky.

meiki
1. říj 2011

@maximka33 neni to tak hrozne, jen takova dieta, davat si pozor na cukry a pravidelne jist, a bude to uz jen cca 4 tydny. doufam ze to bude driv 😉 , snad to bude do konce rijna 😀

marulinka
1. říj 2011

ahoj holky,
nestíhám dočítat,jdu vás jen pozdravit 🙂 a copak Lichtakova???ještě 2V1??
já mám dneska přesně rok od revize.sice už mám svýho "náhradního"mimíska u sebe,ale je mi nějak smutno ☹ ☹
@meiki 4týdny utečou jako voda,přeji bezproblémový porod 😉

kixi
1. říj 2011

@maximka33 ahojky, dovolim si odpovedet: zamlkly potrat

maximka33
1. říj 2011

@kixi aha díky, to je zvláštní, jinak je v tabulce psáno MA - missed abortion a to je totéž. trochu zmatek 🙂

kixi
1. říj 2011

@maximka33 jj, taky jsem si vsimla..ale treba je to neco jineho...kdovi 🙂 pockame na odpoved 🙂

safea7
1. říj 2011

@kixi Tak jak jsi na tom???Já jsem dopadla skvělě,nic to nebylo,jen mám teď silnější bolesti před a při ovulaci,viděla jsem tam pěkné vajíčko připravené na ovulku,tak mi doktor řekl ať šupajdím pro testíky 😉 a dnes jsem si udělala ovu testík a jedeme z kopce,už se nemůžu dočkat až bude večer a děti usnou 😎 😀

kixi
1. říj 2011

@safea7 no ja byla na kontrole a doktorka me rekla, ze vidi cysticku na vajecniku ale ze to muze byt folikul...jinak deloha pekna, sliznice narusta! jsem presne 4 tydny od revize a konecne se citim dobre! jakmile dorazi MS prestavam vsechno resit a necham to osudu a prirode 😀 drzim strasne moc pesti at se to podari!! ted uz jsme na dobre ceste a urcite dorazime i do pozitivniho cile, verim tomu 🙂

barbarucha
1. říj 2011

Hlásím 1DC. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠

maximka33
1. říj 2011

@barbarucha to je mi líto.. u mně nic, a to jsem brala ten duphaston 😠

barbarucha
1. říj 2011

@maximka33 Tak to by se mohlo něco zavrtávat, ne? 😕

maximka33
1. říj 2011

@barbarucha to by bylo krásné, ale nevěřím tomu.. spíš mi to nezabralo a budu mít zas nekonečný cyklus... ani nevím, kdy případně testovat..

maximka33
1. říj 2011

tak jsem se dozvěděla o další těhulce, co má stejně staré dítě. a to se ani nesnažili... ach jo, je to tak nespravedlivé... u mně prostě musí být něco špatně, to není možné.. u chlapů se plodnost nemění ze dne na den..