Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martusinek
6. únor 2012

@safea7 Jsem přesvědčená o tom, že stejně nevydržím čekat déle, než do pátku. Nedávám to, je to hrozně, už chci, aby to bylo...prostě nějak, hlavně a´t už je to pryč. jsem klidnější jen v tom, že v sobě nemám miminko, vstřebalo se, zmizelo. kdybych ho v sobě měla mít, tak jsem chtěla na revizi hned v pátek, měla bych to za sebou. Takhle jsem odhodlaná počkat tento týden a pak už ne. Nedá se to zvládnout.

martusinek
6. únor 2012

@lenka5731 Já v sobě miminko nemám, vstřebalo se, prostě od pondělka do čtvrtka zmizelo. Mám domluven ultrazvuk ve čtvrtek, takže čekám jen do té doby a pak půjdu na revizi. Já bych na to neměla sílu, takhle mě to ničí. kdybych měla v sobě mrtvé miminko, chtěla bych hned druhý den na revizi. nezvládla bych to.

lenka5731
6. únor 2012

@martusinek když pomineš fakt, že ta revize je vlastně malá operace, tak to jinak "nic není". u nás byl personál profesionální, v nemocnici jsem byla celkem asi 5,5 hodiny, břicho mě bolelo po zákroku asi hodinu. ta psychika je samozřejmě horší, ale o moc horší než si představuju čekání na SP to asi být nemůže 😒

cuddle
6. únor 2012

@zandi78 ach jo, proc se to stava stale casteji opakovane....taky loni 2x a ted cerpam nove sily v laznich...dzr se

barbarucha
6. únor 2012

@martusinek Marti, SP ve tvém stadiu víc než porod bolet nemůže, děložní hrdlo se roztahuje jen na velikost toho, co jím musí projít. Myslím, ze své zkušenosti s SP ve 13tt, že asi bolí víc rodit už velké miniko v 9. měsíci, které nežije než živé. Přeci jen u živého miminka budou hodně fungovat na tlumení bolesti endorfiny. Čekala bych, že u tebe to bude bolestivější než MS, ale nic co by se nedalo normálně prožít. Já v průběhu druhého SP, který byl rozvleklý, balila a odjížděla na dovolenou, vařila a podobně. Bylo to ve vlnách, chvíli v pohodě, dalo se cokoli dělat a chvíli postel, teplo na břicho, křeče. Pokud špiníš, tak by se to mělo do dvou, tří dnů rozjet. Myslím, že je ale nejdůležitější to, jak se cítíš. Normálně se zeptej svého těla, která volba je pro tebe lepší a budeš mít jasno. Nemá smysl se stresovat s pocitem, že bys měla jít nějakou cestou, když to necítíš. Pij kontryhel, ten ti teď pomůže, ať už se rozhodneš pro cokoli.

cuddle
6. únor 2012

@martusinek no ja z mych zkusenosti - 1x revize 9/2011 po SP v 6tt ( kdy jsem zacal krvacet a asi po 3 hodinach mi na pohotovosti rekli, ze uz tam neni vacek ) a brali me po par hodinach na sal, rano me pustili domu , 2dny jsem mirne spinila
2hy SP v 11/2011 - vse odkrvacelo, odloucilo se - dost silna MS - krvacela jsem asi 10 dnu - vycistila jsem se zcela sama

revize byla rychla, ale to prazdno kdyz hledis po prijmu v nemocnici do sten a stropu, vis, ze uz je to ztracene, a slzy se derou do oci, kolem mas maminky, ktere treba jsou na udrzeni, zacaly spinit, ale miminko tam porad maji, nebo sestinedelky co chodi kojit....nic moc zazitek

doma jsem si poplakala manzelovi na rameni a zabalila se do svy periny a bylo to lepsi - pokud bych nemusela a dali mi prvne na vyber - volila bych, ze se vycistim sama - myslim, ze na tom pocatku toho tt si s tim telo poradi samo a neni potreba dalsi narkoza atd.

lenka5731
6. únor 2012

@martusinek přesně jak píše barbarucha, SP v 6tt nemůže určitě fyzicky bolet víc než porod, to je fakt nesmysl.

aluskaasimon
6. únor 2012

@martusinek Ja jsem byla poslana domu s tim at cekam velke bolesti a spoustu krve. Tady, v UK, se dela kyretaz jen v tom pripade, ze v tobe zustanou nejake zbytky po samovolnem potratu. Ja jsem za ten sp byla nakonec rada, bolelo to sice neskutecne, ale telo se s tim popralo statecne a za 4 dny bylo po vsem a muzeme se hned snazit. Kdezto po kyretazi tusim, ze by se melo cekat?

@zandi78 Je mi to strasne moc lito, je strasne, ze si tim nektere zeny musi projit vicekrat. ☹ Tak preju at to rychle preboli a rychle nacerpas novou silu.

martusinek
6. únor 2012

Holky, moc díky, za všechno. Už chci, aby to bylo pryč. jsem ráda, že to můžu prožívat s vámi.

safea7
6. únor 2012

@martusinek Nezlob se na něj,ty naši mužíčkové,trpí stejně hrozně jako my,ale jsou od přírody naprogramovaní aby neukazovali jakou mají bolest a taky se snaží nám být oporou a tou jsou právě tím,že jsou "silní"Já jsem dokonce mého posílala na všechny sporty,které má rád,vždy se tam vybil z té zlosti a bolesti a domu mi přišel silnější,aby mě zas mohl podpořit a dodat sílu 🙂 Když mu to dovolíš a začneš chápat jak se s tím asi sám hrozně pere,dokáže ti pomoct,jako nikdo jiný na světě 🙂

kockacz
6. únor 2012

@martusinek Je mi to lito. Poprve jsem z toho byla tak vykulena a vse slo tak rychle, ze jsem si ani nestihla poradne uvedomit co se vlastne stalo. Nastesti si telo poradilo vzdy samo bez revize. Pokud to bylo v opravdu ranne fazi, muzete se brzy zase snazit. Aspon vite, ze to jde... Vsechno zle je k necemu dobre 😉
@cuddle Preju hodne nacerpane sily a pozitivni mysleni ...
Holky, musime byt silne. Snad vsechny co sem chodime verime, ze to priste uz to dobre dopadne a tak to nevzdavame ! Jinak to nejde 😉

martusinek
6. únor 2012

Jojo, bolí to, je to hrozné, prázdno a beznaděj uvnitř, ale musíme bojovat. Nic jiného nám nezbývá. Musíme věřit, že se zadaří a ono se zadaří, musí.

lorreine
6. únor 2012

@zandi78 Som s Tebou, je mi strašne smutno...asi sa tu v práci divia, prečo plačem, ale ja to proste nedokážem udržať...Na diaľku Ťa obíjmam a posielam veľa sily....

safea7
6. únor 2012

Tak se tu všechny opatrujte já se jdu natáhnout před noční a ve středu budu dočítat.Pevně věřím,že jen lepší zprávičky 🙂 Zatím páááááááááááááá

martinakl
6. únor 2012

@zandi78 Boze mne je to tak lito ☹ Nevim, co rict ☹ Posilam hodne sil a myslim na tebe...
To snad ani neni mozny tohle, ze zrovna holky z teto skupiny to zazivaji tolikrat. To proste neni fer....
Drzim ti moc pesti.. Dej si pauzu od toho vseho, doktori urcite prijdou na pricinu a priste uz to pujde jako po masle.

martinakl
6. únor 2012

Ach jo, nejak tech tehulek zase ubyva. To je deprimujici, az si rikam, ze jsem snad na rade ted ja ☹

janiczka2011
6. únor 2012

@zandi78 😢 drz se, preji ti co nejvice sil a hjlavne rychle zotaveni, at az budes pripravena na priste, tak to vyjde 😢

vanilka31
6. únor 2012

@barbarucha
@safea7 Děkuju vám, ty palce budu potřebovat 🙂 No však víte, jak to se mnou je, už to mám za sebou taky dvakrát..

vanilka31
6. únor 2012

@zandi78 To je mi moc líto. Drž se!

vanilka31
6. únor 2012

@kixi Gratuluju! Vidím, že nejčastěji se otěhotní, když se na to přestane úplně myslet. Hm..

kixi
6. únor 2012

@vanilka31 diky moc, ale na gratulace je jeste brzy...duch je velmi slaby a zatim jsem velmi skepticka...carka se ukaze asi az po dvou minutach takze mam fakt strach...nicmene ti muzu potvrdit, ze ja na mimi myslela nonstop...akorat poslednich 5 dni uz ne, protoze me doktorka rekla, ze to vypada ze neovuluji, akorat to uz jsem asi byla v tom...tedy pokud opravdu jsem :(

vanilka31
6. únor 2012

@kixi Aha 🙂 No pokud tam jsou // tak tam je hcg, neboj. A dvě minuty je skvělý čas, čárky se mají objevit max. do pěti minut. Jak jsi ale psala - rozhodně se něco děje, tak bych byla optimistická. Co nám ale taky jiného zbývá, že 🙂

kixi
6. únor 2012

@vanilka31 podivej se ke mne do fotek na ducha 🙂 rano testnu znova a uvidim..jen si proste rikam ze cca 12 dc by uz ten duch mohl byt silnejsi...ale mozna ne...kdo vi..kazdopadne je to trochu nervik...

leeena_4
6. únor 2012

@zandi78 Je mi smutno z tvojí zprávy, posílám velké obětí a sílu do dalších dní. Myslím na tebe.

vanilka31
6. únor 2012

@kixi Já jsem měla 12. den po ovu ducha sotva viditelnýho. Dr. říkala, že takovéto nízké hodnoty test ještě špatně zachytí.

kixi
7. únor 2012

@vanilka31 diky moc...me prave desi to, ze snazeni bylo 21 DC a dnes jsem 35 DC, tak jedine ze by ovu byla jeste o den dva pozdeji...ale proste me to prijde hrozne slabe porad...kazdopadne diky za uklidneni...nejhorsi je jak ta carka se objevi vzdy az po chvili a pak se teprve trochu vybarvi...jdu vlozit dnesni testovani 🙂

kixi
7. únor 2012

takze sice duch sili, ale ja jsem porad v tezke nejistote 🙂

lenka5731
7. únor 2012

@kixi ahoj, dojdi si na krev na hcg a budeš vědět 🙂

kixi
7. únor 2012

@lenka5731 zitra jdu v poledne k mudr, urcite se s ni domluvim 🙂

lenka5731
7. únor 2012

@kixi ale jestli sílí, tak je to ok, ne? 🙂 😵