Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
6. srp 2012

@aagnes já si to umím představit, mám dvě německé boxerky a při pomyšlení na jejich odchod jsem schoná se rozbulet kdykoliv. Ale říkám si, že je to příroda - mají svůj vymezený čas na světě a za ten dokážou dát tolik radosti a pohody, že to tu bolest pak převyšuje.

kolino
6. srp 2012

Tak jsem zkusila test já blbka si myslela ,že tam snad něco najdu nebo proč jsem si ho dělala ☹ njn poslední test doma a já ho musela zkusit...samozřejmě /.
jdu radši do bazéna se ochladit a snad přijdu na jiné myšlenky. 🤐

fykyska
6. srp 2012

@aagnes Krásnej muffíček 😎 ÁŇO, také mam pejska teda spíš psici Mafinku... a Teď jsme si pořídili kotě taková mírná kompenzace toho že doma není žádné mládě 😵 Udělá radost hazlík chlupatáá ... Víš všimla jsem s si , že už několikrát si napsala že se bojíš jít ven, za někým, někam... Myslím že ty pocity jsou normální po tom všem bolavém a ještě chvilku to v tobě bude bubnovat jako tamtamy zkus mi tady popsat ten strach z čeho se nejvíce bojiš to jak na tebe lidé budou pohliížet? To že bys musela něco vysvětlovat ? To jak tě okolí přijme ? Trošku mi přijde možná se pletu - proto prosím neuraž se za má slova - že pochybuješ o svém já - že máš pocit viny z toho co se stalo a tak máš strach že tě okolí odmítne.... 🙂 chtěla bych tě podpořit nějak 🙂 proto doufám že tě neurazím tím co jem napsala - rozhodně to nemysím zle 😅 A co se týká kubíčka směle do toho - na mém profilu je fotka já a nelinka - není moje ale zkus si všimnout té radosti co mi vykouzlila na tváři - krmila sem jí u toho jsem bulela jako želva a potom ta její vůně očička úsměv - je to neuvěřitelné - vím že každá jsme jíná a bolest je ohromná ale pevně věřím že takové pomazlení s Kubíčkem ti dodá mnohem více energie než obava z toho se s ním pomazlinkat 😉 😉 😉

fykyska
6. srp 2012

@leeena_4 jinak děkuji za pochvalu že z mého příspěvku ,,stříka" optimismus 😉 někdy je ho prostě třeba a někdy bych ho také potřebovala přímo do žil ... třeba jako v pátek po tom co mě spražila ta kráááva z nemocnice jak mě řekla to po tom telefonu to byl vrchol já byla totálně hotová 😖

turcice
6. srp 2012

@aagnes Aničko ještě k tomu chlapovi...holky tady ví jak já řešila toho mýho.. a jak po tom zamlklém těhu byl hroznej a já vůbec nevěděla jak dál..Chlapi to mají v hlavě celé nějak jinačí...trpí s tebou ale malinko jinak..já také pořád potřebovala mluvit o tom kdy se budeme snažit atd a on o tom nechtěl mluvit..nakonec to vyplynulo samo a je vše ok..je zlatej 😉 Ty se v hlavě naprogramuj nejdříve že čekáš na první ms..a pak pokračuj dále....to už se můžete snažit dle mého názoru 😉 😉 Zaměř se na to co bude postupně..uvidíš bude líp..a hlavně nejsi v tom sama 😉 😉 jsme tady s tebou 🙂

froka
6. srp 2012

@maximka33 Ahojky, jak píšeš, že je u tebe vidět na tt něco až 14dpo, opravdu to tak může být? Není to už pozdě třeba jen na ducha? I kdyby se prcek zahnízdil až 10dpo, tak třeba 12dpo už by tam mělo něco být. Nebo myslíš, že to hcg může růst tak pomalu?

ladydi
6. srp 2012

@aagnes to je bernskej salašnickej hafan, že jo?? Kolik mu bylo, že už zemřel?? My si v sobotu přivezli štěňátko labradora. Je to fenečka, nevěděla jsem jen, že se musí s hafanem jako s miminkem vstávat i v noci na venčení, teda, ale to musí zastávat manžel, to jsem mu řekla už když jsem mu povolila pejska. Nikdy jsem žádnýho nemněla a on už jo. Taky se mi Meggie vejde zatím do náruče, ale za pár měsíců 😀 5.7. mi letos zemřel tatínek v 64 letech na rakovinu, takže popravdě doufám, že už jsme si taky vybrali, protože o mimčo jsem přišla loni v říjnu. Pořád si nepřipouštím, že by se mohlo teď ještě něco stát, tak doufám, že mimčo bude silné a zvládneme to. Naprosto chápu jak se cítíš oproti okolí, já z prvu teda nechtěla nikoho ani vidět a ani s nikým mluvit a obvzláště rodinu ne. Člověk se s tím chce z prvu srovnat tak nějak sám. Jinak můj manžel je flegmouš, mrzelo ho, že jsme o mimčo přišli, ale smutnej byl tak týden a pak moc už nechtěl chápat ani ty moje slzavá údolí a dokonce se mě i v noci v posteli zeptal a proč jako zase brečím.... Prostě chlapi. Teď jsem těhu a co myslíš, přijde mu, že mu to je jedno, nijak ho moc pupís nezajímá a kdybych já mu neřekla, tak se snad na něj ani nezeptá. Od toho je to právě fajn tady. Holky mi tady moc pomohly a mám je za to ráda. Proto i třeba stále chodím do diskuze sem, jsem sice i v prosincovkách, ale nějak jen tak občas, spíš jsem tady.

maximka33
6. srp 2012

@aagnes to je dobře, že teď budeš doma. máš čas se pořádně zahojit a vyléčit, a trošku uklidnit i dušičku. znám jeden případ, kdy známým umřela čtyřletá dcerka na leukémii.. no a teď už čekají druhé dítě, ani pomalu nevěděli jak, takže je naděje, že vše se v dobré obrátí. hlavně aby tělo bylo v pořádku a nic otěhotnění nebránilo. teoreticky se dá otěhotnět už po šestinedělí, a to se pak dítě může narodit dřív než do roka od porodu. akorát to lékaři moc rádi nevidí, že děloha není ještě úplně zahojená. ve spoustě případů to vyšlo. určitě další miminko je nejlepším lékem na naše trápení. no a pejsek by tomu mohl hodně pomoci. o takové štěňátko se člověk stará skoro jako o miminko 🙂 víš, umírají lidi i zvířata, někdo přirozeně a někdo ne, moc se tomu nedá poručit. smrt tak nějak patří k životu.

maximka33
6. srp 2012

@froka měla jsem to tak minulé těhu 11 den nic až 14. den. ale je to spíš o tom, že nevím naprosto přesně, kdy došlo k otěhotnění. mohlo to být maličko později, než byla ovulace. mně to samotnou překvapilo, že 11. den nic.

froka
6. srp 2012

@maximka33 a ten 14dpo byl teprve duch nebo už dálnice?

maximka33
6. srp 2012

@kolino chápu tě, taky bych tomu nutkání udělat si test neodolala.
@ladydi to je tak pozitivní nepřipouštět si nic zlého. vždy si vzpomenu, jak jsem měla plánovaného císaře, nepřipouštěla jsem si, že by se něco mohlo semlít. už dvě hodiny po porodu jsem byla s malým a kojila ho. krásně jsme se "seznámili" a kojení nám vydrželo.ta psychika je teda fakt důležitá!

maximka33
6. srp 2012

@froka bylo to spíš něco mezi. právě jsem řešila, že mi čárka moc nesílí. sama nevím, jestli to už tenkrát značilo, že není vše v pořádku. ale psala mi jedna holka, že najednou "počůrala" více testů, a každý měl jinak silné čárky, takže se podle toho nedá moc orientovat.

fykyska
6. srp 2012

@ladydi teéda to by mě mrzelo s tím mužským ☹ Oni to ti pánové berou hrozně imaginárně - pamatuju si že ten můj byl v šoku teda upřímně kterej pár není v šooku ať je to nebo není plánované ... Ten můj mužskej to vzal obstojně chvilka šok a pak radost - když mě vezli hrozně brečel - bylo mu to líto , ale taky musím uznat že občas na mě zapůsobil takovým tím dojmem jééé staráá ty zase řveš, ale to jsou asi chlapi cití ztrátu, ale nikdy to nemůžou mít tak intenzivní jako my ... Spíše sem zpozorovala jak to vnímají ,,potom" ten můj pán třeba naprosto přestal znát hranice a místo toho aby svou bolest vyřešil s někým blízkým všechno včetně toho jak sem vypadala po operaci vyslepičil ex přítelkyni - která plná zášti mu sdělila ŽE UŽ SI STAČIL UDĚLAT DÍTĚ ! No jí dva roky živil a teď si UDĚLAL DÍTĚ - ta mohla prasknout žárlivostí - jéé jak já byla zklamaná - všechno sem se to dočetla protgže si ten muj troubelín nechal zapnutý pc a všechno hezky pěkně na monitoru !! ☹ To potom bylo tóčo

maximka33
6. srp 2012

@fykyska no teda, to by mě pěkně vytočilo! oni jsou pořád takoví kamarádi?

fykyska
6. srp 2012

@maximka33 už ne ! Musím zaklepat - protože sem si to vydupala.. Ale stálo mě to hodně sil a slz především.. Byli kamarádi a já z toho byla hotová, zakázat jsem mu to nemohla ale na to že mám velice inteligentního muže v tomhle byl jak idiot ! Le pardón 🙂 Zřejmě se jí snažil nějak nevymazávat z života a myslel si že v dobré víře to pujde.. A já sem mu nejdřív po dobrém říkala že ona ho akorát využivá že jí dva roky živil protože milost paní neměla ani chuť chodit do práce najmy platil, na kafe s kamádkama ji daval, a že chápu že po 4 letech vztahu A DVOU LETECH ŽIVENÍ si člověk na člověka zvykne , ale vocamcad pocamcad - a ze tohle se mi nelibi ! ale bylo to jako když hrách o zed háziš! Kdyz sem prisla do jineho stavu tak s ní pry chodil na obidky atd a vubec mu nedocházelo že ta PINDA ho akorát využíva aby byl někdo kdo jí bude věčně pomáhat a chránit no a když sem se dočetla to co jí vybrebentil jak ležím jak vypadám to že ona již veděla o mém prvním bolestivém potratu - vyhlásila sem válku zabalila kufry a že jdu že s člověkem který mě ponížil tak jako to udělal on nebudu - po třech letech co mě zná jak vlastní boty a takhle mě obnaží před cizí ženskou která bez tak dělá jen zle a házela mu brouky do hlavy jak mě se bojí jak jáá sem ta zlá - a jak já jí nemám raáda VRRRR a to sem jí viděla 3x v životě ! Kříčela sem, plakala sem že tohle tedá né - žije se mnou čeklai jsme dítě a on jde a veškeré detaily jí prostě napíše jak kdybych byla nudle u nosu 😖 Pak mi lhal do očí že jde za kamarádem šel za ní ! přitom ona s ním již dávno nic neměla ani když bejvali spolu ale i přes to všechno on jí zkrátka nějakým zpusobem co me totálne nicil potreboval !!nakonec jsem to prokoukla a když už jsem mu řekla že nezná hranice a asi po 2 měsících hádek že tohle je už přes hranice tak mu to došlo - až když já sem byla - v prdeli - přestal s ní komunikovat psát si vídat se a uvědomil si že se zachoval jako hlupák - ovšem rány co mi způsobil to nezahojí - nicméně já pořád říkam že ženská vydří víc jako člověk 😵

aagnes
6. srp 2012

@leeena_4 tenkrát, když jsem si ho dovezla, tak mamka div nebrečela, že to uteče jako voda a brzo umře a já si říkala, jestli je normální a ona měla pravdu, těch 11 let co jsme ho měli neuvěřitelně utekly. ☹
@fykyska neboj neurazím se, asi máš pravdu. Nejvíc mě mrzí, že jsem zklamala svého miláčka, tak moc jsem mu chtěla dát jeho dítě. Měl dřív přítelkyně s dítětem a chtěla jsem mu dát jeho. Bojím se jak na mě budou lidi čumět 😒
@turcice počkám na MS a nebudem se nějak chránit a uvidí se.
@ladydi Moc mě mrzí, že ti zemřel tatínek ☹ já bych to už nerozchodila. Nemůžu si na to zvyknout, že takhle odchází naši známí a lidi co milujeme.
Jo bernský to je, bylo mu 11let a museli jsme ho nechat uspat, protože mu už nesloužily nožky a už se nezvedl.
@maximka33 nakonec aby se nepovedly ty dvojčátka 😀 mám dva bratry a oba mají po dvojčatech, jeden má dvě holky a druhý má dva kluky 🙂

terulin
6. srp 2012

Tak a jsem zpět z dovolené a mám pocit, že v rámci zachování vesmírné rovnováhy mě brzy čeká nesmírně šťastné období...
Za ty 3 týdny, co jsme přišli o miminko se nám děje jedna "katastrofa" za druhou (teda žádná nedosáhla takové intenzity jako ta první, ale v součtu bych se z toho zbláznila). No uznejte: Minulý týden mě nabourala ženská, která přehlédla semafor a totálně mi zrušila auto (udala neplatný povinný ručení, pojistku nemá žádnou škoda na mém autě 100 tisíc).
Přijedu domů, chci se osprchovat a neteče teplá, zavolám opraváře, ten přijede a zjistí, že máme mrtvej plynovej kotel (starej je 2,5 roku). Jdu nakrmit rybičky a zjistím, že vyteklo akvárko a voda zničila 2 skříňky a novou podlahu,kterou máme rok. Rybičky naštěstí přežili.
Abychom utekli odjedeme na neplánovanou dovolenou a cestou k moři píchnem kolo v chorvatskejch horách. Rezerva byla poloviční na omezený počet kilometrů, takže jsme museli shánět pneuservis, kde nám řekli, že to opravit nepůjde a musíme si koupit kolo nový a to budou muset nejdřív sehnat. Tím jsme se zdrželi o 1 den a na místo určení dorazili pozdě, takže nám obsadili ubytování. Byli z nás bezdomovci, protože všechny hoteli v okolí byly plný. Jediný štěstí bylo, že jsme se chtěli cestou stavit ve slovinských alpách a měli jsme s sebou stan, takže jsme aspoň mohli do kempu. Kdyby můj muž nebyl tak boží, tak asi sedím ještě někde u pangejtu a brečím.

fykyska
6. srp 2012

@aagnes To mě těší že tě to neurazilo - nechtěla bych aby to působilo z mé strany víš nějak nezdvořile přeci jen tu bolest každá vnímame jinak tak aby sis neřekla co to tady ta holka pláca 🙂 Budu hodně in natura - NA LIDI SE MILÁ HOLKO VYSER - ať si koukaj jak chtějí ty si ty a taková zůstaň oni nemají právo soudit ....Určitě víš jak to myslím .... Buď svá a jak sem psala pamatuj nejsi povinna nikomu nic vysvětlovat - dokud se sama nebudš cítit NEMUSÍS NIKOMU ŘÍKAT ZHOLA NIC - určitě ti kteří tě znají tvou bolest pochopí a také pochopí kdy přijde vhodný čas na to ptát se či se zajímat - ale znám to lidé jsou ruzní ...a obavy z jejich pohledů také - Mě se také dneska jedna ex kolegyně co tu byla na skok zeptala tak co mimino a vůbec jí nenapadlo že bych už měla mít břicho a kde ho tak asi mám 😠 😠 😠 PLESKLA BYCH JÍ ! to je přesně ten typ u kterých to musíš spolknout 😨 a k otázce chlapské - Dáš mu dítě věř tomu - rozhodně bych to nebrala jako že si ho zklamala myslím že i pro něj je to obrovská ztráta, která ho velice zasáhla a rozhodně se nepocituj nějak méně cenná v oblasti ženství ve smyslu že jsi ho zklamala kočičko tak to neber - opravdu - nic umyslného si neučinila ani jemu ani holčičce si neublížila a tak myslím že jestli je zklamaný tak z té ohromné ztráty a ne ve smyslu že ty bys měla nějak selhávat zklamat ho i kdeže si naopak velice statečná 😉 Jinak s pejskem je mi to lítoale jak psala děvčata to je život bohužel někdy je to pěkně na prd ....

maximka33
6. srp 2012

@terulin ty jo, na vás se to tedy sesypalo.. je vidět, že jste to ve zdraví přežili a jeden na druhého se můžete spolehnout. snad to všechno k něčemu je. člověk se někdy musí chlácholit, aby věřil na lepší budoucnost. a co jinak na dovče, už jste si to pak užili? kde v Ch. jste byli?

terulin
6. srp 2012

@maximka33 Jinak to bylo prima. Pojali jsme to cestovně (v tom děsnym horku se ve stanu u moře vydržet nedá). Takže jsme byli ještě v Maďarsku, 1 den v Budapešti a pak u Balatonu (ale to jen jeden večer, protože já ještě nesmím do sladký vody) a v Chorvatsku jsme byli 2 dny v Rabacu a 1 den na Plitvických jezerech. A ještě jsme se stavili na Slovensku v krápníkových jeskyních. Já jsem do Rabacu jezdila jako dítě s našima, ale vůbec jsem si nepamatovala kolik je tam lidí. Jsem koukala jak takový malý městečko pojme velký dav. Bylo to tam hezký, ale příště bych tam jela v září až tam nikdo nebude. Kam jedete vy? Taky jsi psala něco o Chorvatsku, že jo?

terulin
6. srp 2012

@aagnes Jsi neuvěřitelně statečná a na okolí kašli. Ti chytří Tě pochopí a ostatní Ti můžou políbit hrb.

maximka33
6. srp 2012

@terulin Jéé na Plitvice taky pojedem, líbilo se ti to? my jedem do Vodice do soukr. apartmánu se známýma, tak bude sranda. jsem na to zvědavá. doufám, že děti budou chodit po obědě spát 🙂 netěším se na cestu v noci, sice nebudu řídit, ale když se nevyspím, tak ráno to stojí za nic. tak si možná vezmu nějaké prášky na spaní.. jo a kdyby to bylo na mě, tak taky jedem v září, ale bohužel malý teď nemá školku, tak to musíme nějak zkombinovat s hlídáním. těším se, že až budu na rizikovce, tak čas bude hrát pro nás 😉

terulin
6. srp 2012

@maximka33 Jééé Vodice je super! Moje teta tam pronajímá několik domů (provdala se za chorvata), třeba budete bydlet u ní 😉 . Já tam jezdila jako malá hodně často, ale teď jsem tam nebyla asi 15 let. Plitvice jsou krásný, mě se dřív asi víc líbilo na vodopádech Krka, protože se tam dá koupat, takže mi to přišlo takový dobrodružný. Ale možná bych teď byla zklamaná, nevím jak se to za ta léta změnilo. Plitvice si určitě užijete, my dali za 4 hodiny oba okruhy (oni píšou, že je to na 8 hodin, ale asi počítají s velmi pomalou chůzí) a byla jsem fakt nadšená.
Cesta bude dlouhá, ale jestli jedete přes noc, tak se vyspíš aspoň trochu v autě. Matně si pamatuju, že do Vodice to trvalo tak 13 hodin...

maximka33
6. srp 2012

@terulin ty jo, tak možná jedem k tvé tetě, protože jedem do soukr. domu. to by byla náhoda. my taky pojedem přes Maďarsko, tak doufám, že se vyhnem všem kolonám. za 8 hodin bychom měli být na Plitvicích, pak výlet a pak pokračování do Vodice. nevíš, jestli to je ta Vodice nebo ty Vodice? ty jo, celkem by mě zajímalo, jestli to fakt bude u tvé tety 😉

terulin
6. srp 2012

@maximka33 Jestli ty nebo ta Vodice nevím, my doma vždycky řikali ta Vodice, ale nevim jestli je to dobře. Jak se jmenují tvoji domácí víš? Byla by to fakt dobrá náhoda...

turcice
6. srp 2012

holky já jsem dneska nějak podebraná a bez nálady 😒 unavená a celá nějaká divná chjo 😒 😒 Jaké je uvás počasí??Tady u nás zataženo ale neprší tak nějak všelijak...manža šel na noční tak jsem na raubíře sama...ty děti jsou neskutečně závislí na hrách a psp a playstationech...to je děs..skoro nic jiného nedělají...teda ještě že už mají prázdninové tréninky.

turcice
6. srp 2012

Jo a zapoměla jsem napsat že jsem dnes dovolala do GENNETU ..výsledky měly být do měsíce a prý nějak přes léto neztíhají a budou do měsíců,volat prý už nemusím a že to pošlou poštou domů..tak alespon že něco vím ale měsíce je fakt dlouho

maximka33
6. srp 2012

@terulin v pokynech je psáno agentura Lenox, znáš to?
@turcice no a co děti trénují? já se tu peču ve vlastním potu. těším se na bouřku jak na smilování. jo s tím Gennetem, aspoň tak. jen zase nevíš, kdy to pošlou..

turcice
6. srp 2012

@maximka33 Jeden tancuje a jeden hraje fotbal 😉 ale závisláci na pc neskutečný..No holka ty výsledky můžou být až tak koncem září třeba i.... 😒 fakt je u vás horko??u nás i fouká dost vítr,malinko poprchávalo ale jen chvilku

terulin
6. srp 2012

@maximka33 Tak to mi nic neříká... Agentury neznám... Hlavně ať se Vám tam líbí.