Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

berusinka1
6. kvě 2013

@kolino Tak potichu gratuluju a moc držím palce,aby vše bylo v pořádku. 🙂

petulaho
6. kvě 2013

@kolino jéé to je romantický,
@maximka33 myslím si že tak malý množství kávy nic neudělá....kort když si jí dáš s mlíkem...

maximka33
6. kvě 2013

@petulaho no já nevím, v prvním těhotenství mi doktorka dovolila kafe s mlíkem, jedno denně. ale mezi tím po potratu jsem četla diskuzi, že kofein opravdu způsobuje potrat. což hrozí nejvíc v prvním trimestru, tak jsem kafe úplně vypustila.
co ta Danča???

matysikovad
6. kvě 2013

Tak jsem doma holky - jen to jen nad 10 tisíc, takže se to asi v pátek zastavilo. Ale jsem nějaká moc klidná, jak kdybych s tím i počítala nebo co. Ani na slzy nedošlo 😕 ještě zítra verdikt od doktorky .... akorát mě sere , že budu muset zase na tu zasrrrrr revizi

eva518
6. kvě 2013

@matysikovad proč by se to mělo zastavovat? Vždyť jsi měla minule něco přes 6 tis, tak to za ty tři dny stoupolo, ne? Nemusí to jít geometrickou řadou, Danuš

@kolino mám radost za tebe, kočko!!!! Moc moc gratuluju a přeju všechno dobré 😵 😵 😵 😵

matysikovad
6. kvě 2013

Hele teď mě ale napdalo, že mi do telefonu říkala laborantka, že je to nad 10 tisíc, ale že by se to muselo dát naředit ( asi na serologii ), a že by to bylo už moc drahé, co když jí ten přístroj víc jak deset tisíc neukazuje a já mám třeba 50 tisíc? A vlastně bych o tom ani nevěděla.... Je tam malinkatá naděje....

eva518
6. kvě 2013

3. týden: 5 - 50
4. týden: 5 - 426
5. týden: 18 - 7,340
6. týden: 1 080 - 56 500
7.-8. týden: 7 650 - 229 000
9.-12. týden: 25 700 - 288,000
13.-16. týden: 13 300 - 254 000
17.-24. týden: 4 060 - 165 400
25.-40. týden: 3 640 - 117 000
vždyť jsi v 6tt - to odpovídá, ne? Nemusíš být při horní hranici

antana123
6. kvě 2013

@matysikovad Dančo klid kolikátý tt máš být dle MS????

antana123
6. kvě 2013

@matysikovad jestli 6tt tak asi absolutně v normě takže klid 😉

petulaho
6. kvě 2013

@matysikovad Dančo,co blbneš,podle mě krásně odpočíváš 6tt.,díky @eva518 za tabulku...neblázni,všechno bude v pohodě..tak zbytečně neplaš...

petulaho
6. kvě 2013

@maximka33 fakt jo,to je celkem drsný☹ a znám spoustu holek,co kafe pily i v těhu -i turky a v pohodě...jak já to bez mého milovaného kafe vydržím🙂ale co bych pro miminko neudělala🙂

berusinka1
6. kvě 2013

@matysikovad Hele neblázni, vždyť máš hcg na 6tt těhotenství nádherný., kdyby bylo něco špartně, tak ti to takhle neporoste.

eva518
6. kvě 2013

@matysikovad dokonce podle té tabulky by ses vešla i do 7tt, tak toho nech. Nestresuj se takhle hloupě a zbytečně. Zítra na kontrole bude všechno jak má, uvidíš 🙂

eva518
6. kvě 2013

@maximka33
@petulaho holky, s tím kafem to není tak horké. Ano, vysoké dávky kofeinu můžou způsobit potrat, ale vysoké. Ne jedno kafe nebo dvě denně. Také záleží, co pijete - rozpustnbá káva má kolem 75mg na šálek, kdežto presso má kolem 150.
Riziková je konzumace nad 300mg denně - což je asi 3-5 šálků. Navíc kofein je také v černém a zeleném čaji (tam je thein) asi 50mg na šálek a v čokoládě taky 50 mg na tabulku. A potom také v bílém čaji, cole a taky ve šlehačce.. Takže pokud vypiješ jednu nebo i dvě instantní kávy denně a nebudeš to kombinovat v velkým množstvím coly nebo zeleného čaje, tak se nic nestane.

kolino
6. kvě 2013

@matysikovad i ty jedna co to tu píšeš!!!!!!!!!!!! bude miminko a hotovo!!!!!!!! raduj se a nemysli na černé myšlenky. krev tě má uklidnit a ne rozsmutnit, a podle hodnot luxusní takže hlavu vzhůru!!!!

matysikovad
6. kvě 2013

@antana123 jsem dnes 5+2 dle MS - nemělo by se to každý den zdvojnásobovat... bůhví, jak jsem měla hcg vysoké ( když by se to muselo dávat ještě na jiný přítroj ), kolik jsem ho doopravdy měla 🙂 😀

@petulaho jjj, jsem plašan, ale i tak jsem hrozně v lidu - při¨brala jsem kilo!!!! doprdelky! A to skoro nic nejím....

@eva518 🙂 děkuji za tabulku, věřím, nebo spíš doufám, že to bude dobré, že tam bude 8 mm dutinka a 1,5 mm pludek s náznakem srdíčka 😉

matysikovad
6. kvě 2013

@kolino Kolíínku, ty prď na mě a raduj se ze svých náááádherných // !!!! 🙂 😉

eva518
6. kvě 2013

@matysikovad no to víš, že bude!! Danuš, chápu, že jsi ve stresu, ale uvidíš, že zítra bude dobře 😵 😵 😵

m_artasek
6. kvě 2013

@kolino Moooooc gratuluji. Jsem na Tebe o víkendu myslela, zda budou zase //.

Holky prosím o radu, co si můžu v těhu koupit na kašel a škrábání v krku, co Vám případně zabralo. Kamarádka mi dala nějaký pastilky, co ji zůstaly, když byla těhu a ty jsou teda mega hnusný.

maximka33
6. kvě 2013

@matysikovad Dančo, ty jsi plašoun 🙂 možná raději to nevědět, než vědět nepřesně 🙂 jsem zvědavá na zítřejší srdíčko !
@m_artasek Marti, v albu mám léky v těhu, určitě tam něco najdeš. z hlavy vím jitrocelový sirup.

matysikovad
6. kvě 2013

@maximka33 🙂 pevně věřím, že tam bude. No a ikdyby nebylo, tak nevadí, není konec světa 😉 No každopřípadně mě pěkně rozbolelo břicho, je možné, že bych přibrala kilo??? 😕 😕 😕 🙄 To je hrozně moc, to je tím, jak se doma válím 🙂 😉 i když teprve včera večer jsem trochu pojedla po 3 dnech....

kacernice
6. kvě 2013

@matysikovad Danuško, vše bude dobrý, věř děťátku, že to dokáže 🙂 kdo jiný by mu měl bezvýhradně věřit, než jeho maminka 😅

Holky já sedím sama doma a mám čas přemýšlet a padla na mě depka ☹ Já zapřisáhlý optimista to vzdávám ☹ Už nemám sílu bojovat sama, chlap to řešit nechce 😠 Prostě se smířím s tím, že jsme byli vybráni jako náhradní rodiče pro nešťastné dětské dušičky a nebudu dál bojovat. Život má pro nás asi nachystané ještě nějaké adopčátko a kdybych byla těhu, tak se k nám nedostane. Asi to tak má být 😔

maximka33
6. kvě 2013

@matysikovad já taky hodně přibírám ze začátku, i když to podle příruček není moc dobře, ale to kilčo během prvních dvou týdnů určitě. pak se to naštěstí zpomalí. je to třeba i zadržená voda a to, že nechodíš často na velkou.

matysikovad
6. kvě 2013

@maximka33 pozor, tak na velkou chodím od začátku pravidelně - je to špatně????? a chodím i často čůrat, tak voda to taky není - no jéééje

eva518
6. kvě 2013

@matysikovad není to špatně, buď ráda, že nemáš zácpu - ta s největší pravděpodobností přijde.. 😒 Někdo přibírá víc na začátku, někdo ke konci. Netrap se tím. Zítra budu držet palce 😵

janiczka2011
6. kvě 2013

@matyiskovad neplas, ja jsem napred nez ty a modlila jsem se aby to hcg bylo aspon 10 tisic, to rozmezi je ohromne, a dulezite je jak narusta, ne kolik ho je, kazda zenska to ma jinak 😉
@kolino velka gratulace 🙂

petulaho
6. kvě 2013

@matysikovad jen hezky přibírej,to je důkaz že se máte s miminkem dobře....a na testu už bys ted určitě měla luxusní dálnice i na 25
@kacernice nesmutni,bude líp a vy si svého děťátka určitě dočkáte,taky se mi střídají pocity jako na houpačce,jeden den vím,že to zvládneme,další den mě přepadne smutek z toho všeho, určitě jsou tyhle pocity normální,protože nám na tom záleží.ale nevzdáme se....snažím se myslet pozitivně i když mi zrovna ten den není nejlíp,jenže si pak představím,jak krásný to musí být být máma a chci do toho jít znovu a věřit tomu....

nessik
6. kvě 2013

@kolino zlatíčko, já jsme tak šťastná, moc Ti to přeju, ať prďolka roste, to je fakt nádhera 😵 😵 😵
@matysikovad Danuško, beruško, vše je ok, máš tak nádherné hcg, snaž se nestrasovat tolik, miminko to cítí. Věř mu, že je silné a že to zvládne!!!!!
Holky, nezlobte se, když se tu nějaký čas nebudu moc ukazovat, myslím, že musím koně omezit, že pak zbytečně moc tlačím na pilu a to není dobře. Za 2 dny dostanu MS, jsem ráda, že se mi konečně ustálil cyklus, nic mě nebolí ani nešpiním a věřím, že do konce prázdnin budu těhule, ale takhle to tady s Váma moc řeším a pořád na to myslím a pak mám smutky 😢 . Mám Vás všechny moc ráda, zlatíčka, držte se, těhulinky a snažilky ať mají rychle poklady v bříšku 😵

kacernice
6. kvě 2013

@nessik já to cítím podobně ☹ a nechci to chvíli vůbec řešit. Asi jsem se s tím ještě nevyrovnala tak, jak jsem si myslela 😒 mám to tam hluboko v dušičce uložené a právě dnes to vylezlo na světlo a je mi moc ouzko a smutno ☹
Holkám těhulinkám to štěstíčko moooc přeju 🤐 🤐

matysikovad
6. kvě 2013

@petulaho já ty dálníce na 25 měla už někdy minuý týden, tak jsem přestala testovat, nemělo to smysl 🙂

@nessik jsme tu pro tebe, jak budeš ptřebovat, vždycky přijdi 😉 Snad to dlouho nevydržíš a hned brzo tady budeš zpátky s námi 🙂