Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
4. črc 2012

@danaho Děkuju. Drží mě nad vodou myšlenka, že odsud odejdu a nebudu muset mít výčitky, že se nevrátím. Jenom je škoda, že mám smlouvu na neurčito a byla by to pohoda. A pochopila jsem, že to, co tak dráždí k agresi, je právě to, že neví, co se mi stalo.. Jenže pokud člověk nepřemýšlí stejně jako oni, tak ho to ani nenapadne, že se tohle může stát 😒

Jsem ráda, že jsi v pořádku 😉

eva518
4. črc 2012

@maximka33 To víš, že jim už tím tuplem nic neřeknu.. Ať si trhnou levou zadní, nádhery 😎
Přijde mi dost drsné, že tě nechce pouštět k doktorovi, na kterého máš ze zákona nárok. Ale rozumím, že nechceš jít přes mrtvoly a dělat si zle.. Každopádně držím moc palečky, ať to brzy vyjde a máš úplně jiné starosti 😉 🙂

@mpetula To mě moc mrzí, že to v práci takhle dopadlo. Víš, já mám taky pocit, že ikdybych šla s kůží na trh, tak by nakonec moje smlouva skončila u kolegyně, která je na záskok za mateřskou a je to jedna z těch, co tak hnusně pomlouvá... Určitě si užij léto a budu moc držet pěsti, abys v září nemusela hledat práci, ale poohlížela se po kočárku 🙂

kopretina22
4. črc 2012

@lucie777 My jsme začali po 3 týdnech a bylo to v pohodě 🙂 Záleží na tobě,jak se cítíš 😉 Já jsem se ale nemohla dočkat a když mi to doktor povolil,tak jsem neváhala ani minutu 😀

eva518
4. črc 2012

@ladydi To je dobrá zpráva 🙂 Stálo to za to, aspoň víš, že je miminko v pořádku. A navíc před těmi dny volna je to určitě pro psychiku lepší. 😵

danaho
4. črc 2012

@eva518 děkuju ti. já dělám taky v ženském kolektivu. Já jsem byla na neschopence jen 3 týdny,ale já vůbec nebývám nemocná a tak to u mě bylo všem divné.Šéfka a kolegyně v kanceláři věděli co se u mě děje. Tak jsem to měla naštěstí v pohodě. A jiné kolegyně se ptaly,tak jsem jim řekla že jsem měla silnou virozu. Ale chápu,že při tvé několika měsíční neschopnosti se tohle říct nedá. Jak tady píšeš,že jsi jim chtěla koupit dárečky a poděkovat..asi bych to za tohle chování zvážila. Naopak pokud vědí,že jsi byla dlouho na PN,tak by mohly jen projevit zájem a i když by se nedozvěděly co se stalo,tak říct že drží palce aby to bylo dobré a víc to neřešit. Jsem tak ráda,že já mám v tomhle kolem sebe pochopení.Netrap se tím.Ubližuješ tím jen sama sobě. 😉

ladydi
4. črc 2012

@eva518 to máš pravdu 😉 jsem ráda že jsem šla, i když jsem byla za blázna 😀 přitom já jsem letadlo

eva518
4. črc 2012

@ladydi @mpetula To je teda pěkný hnus. Úplně mě to zvedá ze židle, když vidím, jak bezohlední někteří lidi jsou 😠 😠 V soukromém sektoru je to fakt ještě větší síla než ve státním.. Holky, to je fakt k neuvěření..

eva518
4. črc 2012

@ladydi Buď v klidu. Letadla má ráda 🙂

eva518
4. črc 2012

@danaho Kdybych byla jen pár dní nebo 2-3 týdny, taky bych se vymluvila na virózu. Takhle už to nešlo. Já jsem jim hned řekla, že mám gynekologické potíže, jen neřekla jaké. Nemocná jsem za celé skoro tři roky nebyla a jenom loni v listopadu jsem chyběla tři dny, když jsem byla na revizi. A to jsem řekla, že jdu na zákrok a do zprávy z nemocnice jsem si nechala napsat tak obecnou věc, že z toho nic nevyčetli - nechtěla jsem to říkat. Takže si mysleli, že se ty potíže z listopadu vystupňovaly, ale jsou to pořád jen dohady a já nic nepřikyvuju, ani neodmítám. Prostě jsem jim asi 10x řekla, že se o tom nechci bavit, protože je to pro mě velmi citlivé a to jim bohužel nestačí..

Já jsem dva týdny po zákroku, a dnes opět špiním, tak si taky myslím, že MS u mě přijde taky až za nějaký týden... Ale doufám, že si pak ještě užiju léto, když se teď nemůžu koupat.. Myslím na tebe, aby se to uklidnilo.

maximka33
4. črc 2012

@lucie777 tak tři měsíce nám byly řečeny na další pokus a snažení, ne na sex obecně 🙂 ale v nemocnici říkali dva, tak si to beru k srdci. 🙂
@jane84 Jani, určitě si s tím zajdi, ať je to pod kontrolou. normální to není..

danaho
4. črc 2012

@eva518 když jsi jim to takhle řekla,že je to citlivé a přesto to nepomohlo,tak nemá cenu se s nima už o ničem bavit.
Jak dlouho chceš dát po zákroku pauzu?

lenickan
4. črc 2012

@m_artasek poradila🙂 super díky moc... já to už před 3 lety také podstoupila ale na IUI jsme nešli.. ted chci výhledově, pokud se nezadaří také stimulovat a nejít na IUI.

lenickan
4. črc 2012

@leeena_4 díky moc za info.. kde ti dělali ten první pokus IUI - ten co dopadl špatně? Mne přijdu 19DC už pozdě, i můj dr. mi říkal, že moje ovulace okolo 17DC je pozdě, prý můje být chromozomálně špatné vejce apod... proto uvažuji o stimulce, že by byla vajčka hezky vyživená🙂
ale snažit se budeme doma🙂 IUI nejdeme

leeena_4
4. črc 2012

@lenickan je úplně jedno kolikátý DC se IUI dělá. na tom vůbec nezáleží. A já mám PCO, takže u mě byl úspěch, že ze mě vůbec těmi injekcemi něco vyloudili. Oba pokusy mi dělali v Gestu a ten co dopadl špatně byla prostě blbá náhoda. V životě jsem neslyšela souvislost pozdní ovulace s chromozomálními vadami a to jsem dítě s chromozomální vadou měla, řešila to s genetiky, gynekology i na netu, to je podle mě blost 😉. Chromozomální vady jsou buď dané dědičně (minium případů) nebo náhodou. A je jedno kolikátý den ovuluješ 😉. Já bych být tebou ovuku 17DC vůbec neřešila 😉

turcice
4. črc 2012

@ladydi hlavně že je vše v pořádku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

eva518
4. črc 2012

@danaho V nemocnici mi řekli aspoň 3 měsíce, u svého dr.jsem ještě nebyla - má dovolenou, takže jdu na kontrolu až za dva týdny a jsem na jeho názor zvědavá. Ale určitě ty 3 měsíce dodržíme, nechci pokoušet osud zbytečně, přece jenom jsem byla už 14tt, podle jednoho dr.dokonce konec 15tt. Otěhotněla jsem v obou případech brzy, takže nechci riskovat, že by se povedlo dřív a pak si to vyčítat. I když vím, že pokaždé to tak být nemusí, že se může stát, že budeme čekat. Ale chci myslet pozitivně a těšit se na podzim na //.
Mám neschopenku do 19.7., pak do 22.8.dovolenou, takže až nastoupím do práce, budu mít za sebou už 2 měsíce a ten poslední mi snad už rychle uteče 🙂 Jenom doufám, že budu v pořádku a nebudu muset čekat kvůli něčemu dalšímu.
A ty?

herbie
4. črc 2012

ahoj holky jane84 jsem rada, ze jsi taky napsala uz jsem si rikala kde jsi? jak se mas kocko? co je noveho? ja jsem ted zase uz tyden sama doma pritel jel surfovat a vrati se az za nekolik dni 😖 zitra jsem objednana do nemocnice na sono spodku a na zjisteni jestli mam pruchodny vsechno ( no ted si nevpomenu jak se to rekne ) jezis ja pisu jak tatar hahahahaha .... tak mi holky drzte palce at to mam vsechno v cajku a at nemam srusty atd, jinak nekdo se ptal jestli po potratu se muzou tampony tak ja jsem slysela ze jsou lepsi vlozky alespon na chvili a tampony vynechat alespon ja jsem po mojem potratu prvni tri cykly jenom mela vlozky, ale jinak si davam tampony vlozky jenom na noc. ladydi jsem rada, ze je prcek v poradku chudinko pekne te to asi vystrasilo co?

lenickan
4. črc 2012

@leeena_4 skutečně ti genetik řekl, že pozdní ovu nemůže mít vliv na chromozomy? Mne to právě můj gyndr. řekl, že ta moje pozdní ovu, (když tedy vůbec je) může být příčinou...
V nemocnici naopak ihned padlo podezření na virozu.
Aninkou byla ovulace taky až cca 17DC, takže myslíš, že to byla ted podruhé spíše náhoda?

bohuli
4. črc 2012

@lenickan mě skáče ovu od cca 15 dne až po 25., poprvé jsem otěhotněla když byla ovu cca 16 den a nedopadlo to, po druhé jsem měla ovu 20 den a máme krásnou holčičku, myslím, že na pozdní ovulaci není nic špatného!

lenickan
4. črc 2012

@bohuli díky🙂

bohuli
4. črc 2012

@lenickan asi to dost záleží, jestli to tak máš, nebo to byl vyjímečný stav, ale každá žena má cyklus jiný a strašit Tě takovými teoriemi mi přijde dost neprofesionální! Já už si s doktorama zažila svoje, když jsem poprvé otěhotněla tak mi rovnou řekl dr. ať se neraduju, že to nemusí dopadnout, no a nedopadlo, při druhém mi zas jiný Dr. řekl, aniž by mě viděl, že podle krve se může jednat o mimoděložní t., no a teď po porodu mě bolelo podivně břicho, tak jsem tam pro sichr skákla a řekli mi, že mám 2 cysty a když jsem se taktně poptala, jestli to nejsou folikuly, že mám pozdější ovu. a navíc byly obě stejně velké, tak hned otočil, že se můžem snažit o dvojhčátka, takže tak.... jedním uchem tam a druhým ven, vůbec nic si z těch řečí nedělej! Navíc už máš jednu holčičku, tak proč by nešlo druhé!!!

lenickan
4. črc 2012

@bohuli jo máš pravdu, ono mnohdy ty info jsou zkreslené... jednou mi řekne, že se můžeme snažit po první MS podruhé že mám raději y 3 počkat apod... tkaže asi podle toho jak se vyspí....🙂 jinak gratuluji k miminku🙂
Jak spinká? U nás byla tragédie do 4 měsíce pak spala jak dudek celé noci a od cca 9 měsíce to začalo jedničkama nahoře opět šílený... 🙂 ted už je to legranda... vypouští ze sebe taková moudra to člověk žasne...
Nejlepší je hláška "mami neboj se" 🙂

bohuli
4. črc 2012

@lenickan No právě, oni to mají jako práci, nic osobního, ale pacient si to bere osobně a zbytečně se trápí,.... Děkuji, no my spíme špatně, zrovna před chvílí jsem ji znova uspávala a teď v těch teplech je to vyloženě katastrofa!
Tak přeji hodně štěstí, ať to brzy vyjde!!! a doktory neposlouchej!!!! Dobrou 😉

turcice
4. črc 2012

ahojky holčičky moje 🙂 🙂 🙂 🙂 tak zítra frčím na dovču ale jen do neděle tak se tady s vámi loučím a v neděli se ozvu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kdo ví..třeba manžel povolí a přivezeme si i dáreček... 🙂 🙂 🙂 🙂 Mám Vás mooc ráda holky..opatrujte se 😉

leeena_4
5. črc 2012

@lenickan ano! Protože já s PCO ovulaci nikdy neměla před 15DC. Fakt jsem pozdní (spíš chybějící) ovulaci řešila rok a půl a tenhe názor tvého gyndaře slyším poprvé. Na 100% vím, že příčiny genetické vady jsou 1. Dědičnost (3%) a za 2) náhoda (tu může zpsobit více věcí, viroza, rentgen v době spojování vajíčka se spermií, vlivy různých cemických látek, a podobně). O zpsobení pozdní ovulací slyším prvně v životě. určitě to byla jen náhoda 😉

lenickan
5. črc 2012

@leeena_4 to jsme na tom stejně... já taky neovulovala před Ani jsem to řešila 2 roky...cyklus i 48 dní, většinou tedy 42... takže hrůza...v listopadu jsem měla laparoskopii a po té se mi vaječníky umoudřily a při každém UTZ tam je vidět rosotucí folikul, ale pomaleji no.... tak to jsem ráda, že genetici tot vylučují.... já měla právě asi v 6tt virozu, střevní, jednodenní, ale fakt silnou bez teplot... připisuji to tomu... také to, že se vývoj zastavit v 6tt....

vanilka31
5. črc 2012

@lenickan Já jsem měla ovulaci až 25 dc, to je na mě ještě hodně brzy a je z toho dítě 🙂 A genetickou ani jinou vadu nemá.

maximka33
5. črc 2012

@lenickan Leni, mně to s tou pozdní ovulací a genetikou přijde taky jako blbost. náš Marťa se povedl až 27. den!! ale zas nevím, moje další těhotenství nevyšla. ale u toho spontánního potratu říkali, že příčina je genetika nebo nemoc, nic víc.. ale myslím, že pokud by ta pozdní ovulace měla takový vliv, tak by mi na to dala nějaké léky.. nevím. Co se týče PCO, prý to na utz na to u mně nevypadá, ale ty dlouhé cykly tomu odpovídají.
@vanilka31 ty jsi pro mě taky naděje, že se to takhle pozdě v cyklu zase dá podařit.

leeena_4
5. črc 2012

@lenickan tak to buď ráda, že aspoň roste, já ovulovala za 2 roky asi 4x z toho 2x po injekcích. Jinak cykly taky přes 40, ale i přes 60 dní, hnus, cpala jsem se progesteronem, abych to vůbec dostla. A fakt tohle na genetiku vajíčka vliv nemá 😉. Viroza to způsobit může, ale nemusí. říká se, že až 1/3 těhotenství zanikne do doby, než se ukáže srdíčko. Ve většině případů si toho mamča ni nevšimne, jen dostane později ms. Takže bych v tom vašem neúspěchu nehledala nic zásadního 😉. Příště už to bude v pořádku 😉

vanilka31
5. črc 2012

@herbie Držím pěsti!