Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenickan
9. kvě 2012

No nic, dobrou a těším se zase na popovídání si🙂

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
Aha a jak to teda lze jak píšeš perfektně obelstít? Mě původně na gyndě předepsali Duphaston a Estrofem, když jsem říkala, že chceme miminko a nakonec se mi podařilo otěhotnět ještě před užíváním léků. Sice jak jsem již zmiňovala, povedlo se nám to zhruba po půl roce, ale povedlo se 🙂

kopretina22
10. kvě 2012

@misacik půl roku je úplně normální doba.....kamarádka,kerá neměla žádné problémy a co se týče sexu jsou fakt přeborníci 😀 čekali na první rok a na druhé půl roku 😉

@lenickan No vidíš a kolegova manželka si to nemůže vynachválit. Momentálně mají doma 3 kluky - 4roky,2roky a 2 měsíce 🙂 Právě říkala,že je super,že mají kluky tak po sobě,že si spoň "rychleji" odbudou plínky a přebalování a pak bude jednodušší jet třeba na dovolenou (i když oni jezdí i tak 🙂 ). Ale taky jsem jí říkala,že před ní smekám 😎
Zrovna v pondělí jsme se o rozestupech bavili - je to asi dost individuální - co člověk, to názor....

petulka19
10. kvě 2012

@martinakl Tak jsem dneska testla a čárka je silnější, než včera😀 Teplota 37,4 takže paráda. Jen doufám, že to vydrží. Ještě mi bylo ráno hrozně špatně 😀 Nějak ty příznaky nastupují rychle🙂

miranda77
10. kvě 2012

hurááá další těhulka .... @petulka19 blahopřeji!!!!
holky doporučuji knihu - http://knihy.abz.cz/prodej/zdrava-zena-od-naroz... a http://knihy.abz.cz/prodej/zdrava-zena-od-prvni...
napsala to gynekoložka a možná by to pro Vás mohlo být zajímavé .... jinka v levných knihách ji prodávají za 30,-Kč (prodávali, koupila jsem ji celé rodině -tedy ženské části 😉 )

ladydi
10. kvě 2012

Dobré ráno berunky, tak mi včera bylo večer zase blbě, pak to ustalo a já normálka měla děsnej hlad, snědla jsem normálně 3 rohlíky s marmeládou 😅 stydím se 😅 no a pak cca ve 22h jsem blinkala, bylo mi zase blbě. Nějak tomu nerozumím, buď mi je zle a nebo sprominutím žeru jako zjednaná, 3 rohlíky OMG, fuj 😕
Dneska jsem měla zase horznej sen, žili jsme jako lidi někde na loukách, nevím proč, jestli byla válka či co, nevím, ale to je jedno, ale byla tam slonice a porodila malé slůňátko a ono zemřelo, držela jsem ho a bulela jako želva.... Jestli já neskončím u Chocholouška teda... 😒

@petulka19 moc gratuluju 🙂 hoď fotečky ať se taky pokocháme 😉 Jinak z toho UTZ si nic nedělej, já měla // už 25DC a u gyndra jsem byla na první kontrole až 39DC a můžeš mrknout do alba co viděl 😀 jen dutinku ještě bez prcka, takže buď v klidu a testíkuj si 😉

barbarucha
10. kvě 2012

Ahoj, tak včera první schůzka s PA, moc fajn. Moje PA spolupracuje s doktorem, který je taky fajn, nenutí do UTZ nebo odběrů, které člověk nechce, jde se tam jednou nebo 2x za těhu, aby se bylo v kontaktu, kdyby bylo něco KO. Jinak další schůzka s PA v 16tt, do té doby nebudem nic řešit. Teď se hlavně potřebuju přehoupnout přes 13tt, kdy to minule skončilo, abych tomu začala opravdu věřit a byla víc v pohodě. Tak jsem se u PA vážila a díky blití a nevolnostem mám 5kg dole, vážím jak na gymplu 😀
Chození po městě mi ale nedělá dobře, spustil se mi hojný tmavší výtok, takže doma hup do peřin a klid a už je to zase asi v pohodě. Do Brna budu jezdit jen když budu muset a asi přinutím MM, aby mě vozil autem 🙂 Jinak postýlka, domeček a zahrádka a krátké vycházky. Jo a teda nehorázná hromada knih. Kdyby vás napadla jakákoli další pozitivní kniha, sem s ní, mám strašnou spotřebu 🙂

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik tak s takovým dávkováním duphastonu jsem se ještě nikdy u nikoho nesetkala, tak ti ani nepovím, jestli se i přes něj snažit. Já to vždycky zažila užívání 10 dní v druhé půlce cyklu... Promiň, to neporadím. Pokud si zahojená tam dole a máš narostlou sliznici, je jen na tobě, kdy začneš😉. Tělo stejně přijme nové miminko, až bude připravené.
Jinak my jsme poprvé otěhotněli díky IUI, dopadlo to, jak to dopadlo a protože mám PCO, doktoři doufali, že po 3 měsících těhotenství a potratu se tělo trochu srovná, ale nenaběhla mi vůbec ovulace. Takže na konci srpna jsem byla na přerušení těhotenství kvůli vv a 5.1. jsme šil na naše 2.IUI (1. po potratu) a ono zase vyšlo.

@petulka19 no to je teda "výbava", to mě mrzí :-/. Ta mutace v genu MTHFR se dá vyřešit brním Femibionu, kde je ta správná kyselina listová, co se lépe vstřebává, to ostatní vůbec neznám. A řekli vám, jak velké je riziko dědičnosti těch rozštěpů a kardiovaskulárních nemocí? Mooc držím pěsti, ať je to rizikomalinké a máte zdravé miminko 😵

leeena_4
10. kvě 2012

@lenickan ahoj, taky tě u nás vítám a přeju, ať se brzy podaří zdravé miminko a zahojí rány na duši 😵
@misacik pokud jsi i přes PCO otěhotněla přirozeně, tak máš určitě nějakou lehčí formu a povede se znova, určitě 😉. Já mám těžkou formu PCO, sama bez léků jsem neměla ani ms ani ovulaci a i tak jsem 2x otěhotněla 😉 díky IUI.

leeena_4
10. kvě 2012

@ladydi mě se na začátku zdálo, že ze mě ráno v koupelně vypadlá malá kostřička miminka. Fakt taky psycho. Teď už se mi sice zdají taky kraviny, ale né tak drastické 😉 To se bude zlepšovat s každým týdnem těhu navíc 😉

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Já nevím, proč mi napsali takové dávkování toho Duphastonu, ale oni jsou lékaři, tak snad vědí, co dělají. Prostě po skončení menstruace mám napočítat 9 dnů a ten 10-tý vzít první 2 prášky, pak 2 dny pauza a zase 2 prášky a takto celkem 4x a dost a po menstruaci takto znova....

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Jakou formu PCO mám, tak to mi neřekli, ale opravdu mi zrovna chtěli předepsat užívání toho Estrofemu a Duphastonu a já k nim přišla s tím, že jsem si dělala test a vyšel mi pozitivní. A to jsem si dělala ten digitální od CLEAR BLUE, který ukazuje i týdny a je na 99,9% přesný a spolehlivý. Takže uvidíme, jak a kdy se zadaří znova, ale snad to bude brzy 🙂

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik nezpochybňuju, že tomu rozumí 😉. Ono pokud máš ten duphaston brát takhle, tak nevím, jestli budeš ovulovat, protože duphaston obsahuje progesteron, což je hormon druhé půlky cyklu, který nastupuje po ovulaci a pokud se začne užívat dřív, může ovulaci zablokovat, pokud neproběhne před tím, než se začne užívat. Určitě Ti dělali hormonální profil a vědí, proč to nasazjí 😉.
Jinak pokud máš sama ovulaci a menstruaci, tak to těžkou formu nemáš 😉. U té není bez hormonů ani jedno 😉

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
No tak to doufám, že mi užívání toho Duphastonu nezablokuje ovulaci, zatím probíhala normálně. A prosím Tě, myslíš, že pokud bych náhodou zjistila, že jsem těhotná, tak toto dávkování může vadit? Jako vím, že Duphaston v těhotenství neškodí, protože jsem ho brala taky, ale pouze 1 tabletu denně, ale kdybych náhodou otěhotněla při současném užívání víš?

miranda77
10. kvě 2012

@barbarucha :D jééé já také pořád čtu ... teď jsem se dostala teprve k Poselství protinožců a další kopa knížek čeká 😀

skirt
10. kvě 2012

Teeeda, tak já vlezu do diskuze po potratu a tady se to už hemží těhulkama!!!!! po jak dlouhé době jste otěhotněly? .. já měla druhý potrat na konci ledna a ted se intenzivne snazime .. mam prave pred ovuli .. snazim se na to nemyslet rikat si, ze kdyz ne, tak bude dalsi cyklus a dalsi ... ale nejak me to neuspokojuje ..

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik v těhotenství se bere spíš utrogestan, než duphaston, ale je to progesteron, takže by určitě vadit neměl 😉 , to se nemusíš bát. Ale ty dva duphíky obden v době ovulace nejsou pro ovulaci nic extra :-/. Mít jí můžeš, ale pře takovém dávkování ji asi fakt zablokují. Možná i proto říkala doktorka snažit se až po jeho dobrání :-/.

leeena_4
10. kvě 2012

@skirt já po čtyřech měsících, ale po 1. IUI od potratu, protože sama jsem ovulaci neměla. Mooc držím pěsti. Já si po potratu říkala, že věřím, že to vyjde a kdy to bude nechávám na přírodě, že si raději počkám, než čekat zase nemocné miminko.

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Aha, rozumím. No já jsem v těhotenství užívala Duphaston, měla jsem ho předepsaný. Jinak teď jsem trochu zmatena, ale chápu, proč mi dali takové dávkování na ty zhruba 3 měsíce. Jak píšeš, proto mi bylo řečeno, že se máme začít pokoušet až zhruba po těch 3 měsících užívání Duphastonu, tak já nevím, co bude nejlepší. Oni mi ho dali hlavně proto, aby se prý pořádně vytvořila děloha nebo co, i když nevím, jestli je to nějaké potřebné, když už jsem těhotná byla, co znamená, že děloha se trošku zvětšovat začala ne?

skirt
10. kvě 2012

@leeena_4 ja vim, urcite mas pravdu, ale to jaro je priserne .. vsude kocarky, deti a bricha .. no snad se nam to do konce leta podari .. ja otehotnela poprve hned a podruhe po trech mesicich .. .. holky proc si nemuzem jen tak rict, a bylo by ze :( ..

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik to je jasný, na růst děložní sliznice, ovulace teď není důležitá, když chtějí, abyste se nažili až potom. Doktorka má zkrátka takový postup, tak podud jí věř, počkej ty 3 měsíce, hezky naroste děložní sliznice, ne děloha, ale její výstelka 😉. Ta je při revizi skoro odstraněná a je třeba aby narostla, ale většinou pro její obnovu stačí šestinedělí. Jak říkám, s takovým postupem jsem se ještě nesetkala, ale určitě doktorka ví, co dělá a pokud jí věříš, poslechla bych jí 😉.

leeena_4
10. kvě 2012

@skirt jé, tak to je krása, to se dočkáš určitě brzy, já poprvé po roce a půl a po 3 měsích byl konec, tak jsem byla připravená čekat dýl i podruhý

skirt
10. kvě 2012

@leeena_4 no prave, ze vim ze to jde rychle, tak bych nejradsi byla zase hned tehotna .. :D .. ale porad si rikam, ze bych radsi rodila v breznu, tak mam jeste mesic cas :D ..

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
To jako věřím, ale taky vím, že to šestinedělí by mělo stačit, tak proč ještě další 3 měsíce čekat? Samozřejmě, každý doktor má jiný postup, oni asi chtějí mít jistotu, abychom to neuspěchali a předešlo se dalšímu potratu, i když to stejně záleží na více okolnostech....

barbarucha
10. kvě 2012

@miranda77 To se máš, že to teprve čteš 🙂 je to supr knížka a má to i druhej díl!

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik no já nevím, doktorka ti to nijak nevysvětlila? proč čekat. Podle mě s tím duphastonem od 10DC nebude ovulka :-/, takže pokud ho budeš brát, stejně budeš muset čekat. Ale doktorka tě zná lejlíp a určitě má nějaký důvod, proč chce čekat 😉.

petulka19
10. kvě 2012

@miranda77 děkuji🙂 Snad to tentokrát výjde 🙂
@leeena_4 no právě nám doktor k tomu neřekl nic, nevím on nás jenom pořád vyšetřuje, ale o tom jestli můžeme mít zdravé děti, nebo jak toho dosáhnout nic neříká ☹ Ale na lékařské zprávě je že nějaký ten gen je dědičný na 50%, takže velká pravděpodobnost ☹ Ale tak snad to nebude tak zlé, ty špatné geny mají oba přítelovi rodiče a mají dva zdravé kluky, takže to snad problém nebude 🙂
@ladydi děkuji. Fotky mám v albu, jsou takové rozmazané, jsou jenom z mobilu, musím sehnat foťák 😀 No mě bylo docela jasné, že tam nic neuvidí, ale když mi řekl, že ten test byl určitě falešně pozitivní docela to pro mě byla rána, ani malou naději nedal a to dobře ví, že jsem po potratě a na takové věci jsem citlivá (nebo spíše jsem psychicky labilní 😀 ). Myslela jsem, že mi dá nějaké léky na udržení, nebo udělá test z krve, nebo řekne, že mám jenom ležet, ale on nic ☹ Už mám tři pozitivní testíky, tak snad neklamou. Dneska jdu k němu na injekci B12, ale bude mi ji dávat jenom sestra, tak nevím jestli mám za ním jít a ukázat mu testíky a ať mi poradí, jak o miminko nepřijít, ale to asi nemá cenu, asi jenom plaším zbytečně brzo, spíš bych měla zajít k psychiatrovi 😀

leeena_4
10. kvě 2012

@petulka19 To je blbý, proč to kurňa nevysvětlí pořádně, co má člověk z těch zkratek poznat??? Vždyť nás zajímá jen jestli můžeme mít zdravé děti a jakým způsobem 😠 . Vidíš, taky mají zdravé děti, tak to bude určitě růžovější, než jak to stojí na papíře 😉

petulka19
10. kvě 2012

@leeena_4 No právě. Byla jsem s ním spokojená, ale teď mi připadá, že potřebuje jen body za pacienty. Mě je úplně jedno jestli já mám nějakou nemoc, která ani těhotenství neovlivní, ale jestli budeme mít miminko. A to on neřeší, ani nijak nepomohl a když příjdu, že jsem těhotná tak mi to dokonce vymluví 😀 Myslím, že se přehlásím jinam. 🙂

leeena_4
10. kvě 2012

@petulka19 no, jak to tak popisuješ 😀 tak by byl asi fakt lepší jiný gynekolog 😉.