Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
23. srp 2012

@martinakl Juu ty máš termín na 6.září 🙂 já mám holku 5.září 🙂 je tedy o měsíc dřív, ale vůbec neva 🙂

aagnes
23. srp 2012

ahoj holky, to je dobře, že tu řešíte taková hezká témata, zase nestíhám číst a orientovat se tu ve všem 🙂 Bohužel má radost se zase na nějakou chvíli zastavila a jsem tam kde jsem byla ☹ včera mi oznámila švagrová, že je ve třetím měsíci a mě to dostalo zase na kolena. Proč teď? doprčic, proč já musím mít takovou smůlu a prý to bylo neplánovaný 🙄 tomu nevěřím ani za mák, je po mateřský a nemůže najít práci. Je to nějakej měsíc zpátky co jsem říkala, že půjdou do třetího, protože nemůžou dopustit, aby moji rodiče se někdy věnovali mě, přišli by o každodenní hlídače. U nás to naši tak blbě nastavili, že se plně věnují vždy jedněm vnoučatům. Nejdřív se věnovali holkám, pak se narodili kluci (holky šly bokem) a teď se měli věnovat mé holčičce a to přece nemohl brácha dopustit a tak šup třetí a ještě mi to hezky oznámit v šestinedělí a naši to celou dobu tutlali. Je mi z toho zle 😝 vůbec nemám chuť je vidět.

fykyska
23. srp 2012

@martinakl držím jak židovská víra... 😉 teď sem měla tu potřebu jej počůrat abych se vyvarovala zase nějakému bebíííí poslední těhu byly dálnice jako hrom už týden před ms 😖

ladydi
23. srp 2012

@fykyska dneska je čtvrtek, já bych asi nevydržela v sobotu 😀 no ušetřená korunka poputuje zrovna do kasičky na uhlí 😒 ale zaplať pán Bůh za to.

@martinakl no tak o hodnosti bych u nás zatím nemluvila 😀 naše madam je jak dva raraši, ale hlavně že je zdravá. Vždy jsem si myslela jak budu mít vychovaný dítě, protože nemám na to nervy, ale zjišťuju, že i kdybych se stavěla na hlavu, tak ji prostě nijak markantně nepředělám. Pozdraví, poděkuje tj, ale je to zlobidlo.

martinakl
23. srp 2012

@jahudka80 Myslis o rok dřív? 😀
@fykyska Tak to pak chápu, když mas takovou zkušenost, ze se // objevily tak brzo. Ja jsem taky myslim testila uz 24DC, samozrejme uplne zbytecne 🙂 // Byly az 32DC.

fykyska
23. srp 2012

@aagnes Ahoj holčičko naše, ách ách.. odpočiň si od nich - a zkus si najít něco pozitivního co tě zase rozveselí... Reakce na těhu v okolí v nás dycky vyvolává obavu strach - vztek především --- ať je to kdo je to proč on a nééé jáááá.... Aspoň u mě to tak bylo - a pak jsem hodiny přemýšlela kde sedí spravedlnost kde je jí konec... a trápila se představou jak si kamarádka, známá, nebo moje nejvíc nenáviděná kdysi přítelkyně hladí pupek a já mám prázddnou naruč ! STOP takhle to nejde ať je v tom co je v tom musíš si říct TŮŮŮŮŮDLE já jsem zkušenější a až na mě dojde řada budete se všichni ještě moc divit jak jsem spokojenááááá 😉 😉 😉 😉

jahudka80
23. srp 2012

@martinakl no o rok od tvého mimi ale mě se malá narodila o měsíc dřív 35+6 🙂 jinak by byla až v říjnu. Měj se a přeji rychlý bezproblémový porod.

fykyska
23. srp 2012

@ladydi TÁK ták zaplať pán bůh že je aspoň nějaká to já bych ich teď potřebovala nejmín 1800 těch korunek přišel mi nedoplatek ze socky a na učtě to taky není moc šťavnatýý 🙄 🙄 do toho jdeme v září na svatbu a já samozřejmě stáále nic nesehnala, ani boty ani nějaký pytel na sebe ... Zkusím to vydžet asi do toho víkendu po víkendu já sama nevím 🙄 Chtěla bych a zároveň se bojím
@martinakl No to je možná to co mě vede už čůrat ta poslední zkušenost - se bojím mnó 😨

lenickan
23. srp 2012

@aagnes ahoj, to je mi líto... je to blbě načasované ale bud silná to že je těhule ona nevylučuje, že budeš brzy i ty... a víš jak to je.... těhotenství je pvní krůček k miminku nikdy nemáš jistotu a jak jsi si sama zažila tak i v pozdní fázi těhu se může stát cokoliv. Kamarádce zase umřelo 6ti denní miminko... Snaž se jí to přát, vím že je to těžký, a cítíš to jako nespravedlnost největší... ale přej jí to...
Nepojedete k moři? Vyražte - užijte si... a na švagrovou se vykašli... a rodiče určitě až budete mít miminko nebudou stranit jen jim.. ne?
To že to tutlali v celku chápu... musí to být pro tebe ted rána...

martinakl
23. srp 2012

@fykyska Vydrz do pondělí, aspoň se budes o vikendu tesit na pracovni tyden, to prece jen tak někdo nemá 😉
@jahudka80 Dekuji 😵

aagnes
23. srp 2012

@fykyska ale proč hned v rodině ☹ už má dvě děcka. Jak mi včera řekla druhá švagrová, přej a bude ti přáno. Už mě to dost štve, tak jsem ji řekla, že každýmu přeji štěstí a každej je má, jen já ne, že už na to kašlu, ať si každej žije svůj život a budu přát sobě, už mě to nebaví. Čím větší je člověk mrcha, tím se má nejlíp. Tak jsem se těšila až začnem zase snažilkování a teď mě přešla chuť ☹ nechce se mi a hlavně být těhu zároveň s ní, tolikrát už mě podrazila a nevěřím ji ani dobrý den. 😠 😠 😠

leeena_4
23. srp 2012

@aagnes musím ti napsat, že se mi stalo naprosto to samý. Mám švagrovou se kterou moc nevycházíme ani já ani muž. Změnila úplně mužovo bráchu v pěkného blba a sama je namyšlená (nevím na co) fiflena. Vloní jsme v lednu (4 měsíce po potratu) jeli slavit k nim tchnánovic narozeniny a já tam zjistila, že je ve 4. měsíci! počali teda v době, kdy my jsme o miminko přišli. Připadala jsem si, jako by nám ho ukradla. A přiznám se, že to byla nejhorší návštěva v historii, pořád si hladila bříško a povídala si s miminkem a zapojovala ho do hovoru (empatie 0, spíš mi přišlo, že to dělá svhválně). Já chodila brečet na WC. No ale to důležitější - bylo to 4 dny po našem IUI a ve mě se už v tu chvíli rodil nový život 😉. Je to smutný, obreč to, jestli se ti chce, ale snažení nevzdávej 😉, dokčáš se! 😉

petulka19
23. srp 2012

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s bolestní podbříšku a vaječníků před ovu? Mě už bolí od 9DC podbříšek, nejprve oba vaječníky a dneska jsem 11DC a bolí mě už jen pravý vaječník, je to takový tlak, nic, co by se nedalo vydržet. Nevím jestli je to příznak ovu, tu mívám tak okolo 13-14DC. Už mám i hlen, ale že by to břicho bolelo tak dlouho to se mi ještě nestalo. Četla jsem, že před ovu bolí břicho tak den a mě už bolí 3 dny, vždycky musím aby asi něco extra 😠 Nevím k dr se mi nechce, když nemám ani výtok ani žádnou jinou obtíž, by mě stejnak nic neřekla a manžel taky protestuje, abych k ní šla, prý jsem u těch doktorů vařená pečená, že to taky není dobře 😖 Tak nevím, zrovna jsme se začali snažit a začne mi ten podbříšek zlobit. V minulém cyklu mi dr řekla, že mám v děloze 5mm krevní sraženinku, ale že ta se vyplaví ms a jinak mám vše v normě, tak snad vše je jak má 😔

aagnes
23. srp 2012

@lenickan já už nemám chuť na nic ☹ je to přesně jak 5 let zpátky. Měla jsem ještě bývalýho partnera a ten děti nechtěl a ona otěhotněla, byla jsem z toho špatná a musela se dívat jak ji roste břicho a teď je to tu zase akorát v horším podání. Psala mě včera takový kece, jako, že mě nechtěla ublížit a že mě to mimino dá 😠 tak jsem jí poslala jednu větu smskou, kterou kdysi řekla své sestře, když otěhotněla. Jenže ta sestra mi to pak řekla. Cituji: Doufám, že Anďa praskne závistí až se dozví, že jsem těhotná. Zrovna v tu chvíli byla u druhé švagrové a řekla jí, že toto nikdy neřekla, ale zajímavý je, že věděla hned odkud vítr vane.

lenickan
23. srp 2012

@aagnes to přej a bude ti přáno mi říká moje mamka taky... šíleně mi vadí .... není to o tom, že člověk to druhému nepřeje, jen by se štěstí mohlo rozdávat trochu rovnoměrně...
To co sis zažila je strašný, máš můj velký obdiv a každá inteligentní žena by měla problém ti to jen tak prostě říct, protože si dovede představit jak by bylo jí na tvém místě... Pokud je to mrcha tak se na ní fakt vybodni - ono se kolo štěstí otočí...tak to v životě je...

leeena_4
23. srp 2012

@petulka19 Mě při stimulaci pobolívali vaječníky pár dní před ovu a to jsem měla jen jeden folík 😉. Já bych s tím asi k dr nešla, zkrátka se tam něco děje a nemusí to být nic špatného 😉

axonka
23. srp 2012

@aagnes Ahoj zlaticko, to je mi lito, naprosto chapu jak ti je ☹. Bud silna, snaz se necim zabavit a hlavne ver, ze i ty co nevidet budes maminkou 😅 TO JE NAPROSTO JASNY! 😀

lenickan
23. srp 2012

@aagnes tak pokud je taková, tak má sama se sebou nějakej problém, a kecy že ti miminko dá? Co to je fakt ubohý.
Budeš mít svoje, její nepotřebuješ... působí to na mne jako když ti něco závidí ona víš....

aagnes
23. srp 2012

@leeena_4 to si měla taky hezký bonus k tomu co se ti stalo. Taky mi příjde, že mi ho ukradli. Příjde mi to jako výsměch, že jako: vidíš my čekáme třetí a ty nic. Příjde mi, že mě naši podrazili. Opravdu mě vzali vítr z plachet a nemám ani chuť a ani myšlenky na další, zatím ne. Jsem zmatená, tísíc chutí a každá je jiná, nevím co je správné a co špatné.

leeena_4
23. srp 2012

@aagnes to je kráva, s prominutím! Jak může někdo napsat, že ti to miminko dá????

fykyska
23. srp 2012

@aagnes nESMÍŠ NA TO TAKHLE MYSLET KOČIČKO 🙂 zkus to a nenech se jí otravít ...Ale vím že se to lehce píše a čte a težce se tako koná.. Já ti také povím přiběh třeba tě podpoří abys veděla že se to dá zmáknout a že se na to lidově řečeno musíš vyprdnout .... Měla jsem kamrádku, hodně dobrou svěřovala jsem se jí se vším byla to moje dobrá dušinka, dokonce znala mého expřitele no a tak šel čas mi se přátelili, měli jsme stejně měsíčky a dokonce jsme stejně otěhotněli a já o malé přišla to bylo moje poprvé a ona také ale ona skončila na mimoděložním - bylo mi jí moc líto - až jsem se nakonec zhorutila od ní jsem neslyšela nic jiného než co dělám že to co měla ona je přece mnohem vážnější než sem měla já - zraňovalo mě to ! rozešli jsme se ve zlém nejen kvůli jejím nazorům na moje těhu ale i kvůli tomu že jsem se dozvěděla že spala s mým ex pomlouvala mě apod kdo by to čekal od vdělané skoro 27 leté ženy . utekl rok a já přišla zase do jiného stavu skončila sem na sále mimi mě vzali a o týden později sem se dozvěděla že Iveta je těhotná - měla jsem vztek strašný hnusný vztek 😠 😠 nepřála jsem jí to - za to všechno co o mě kdy řekla jak se chovala a chová plakala jsem kvůli tomu přemýšlela kde je spravedlnost proč ona taková potvora falešná a proč né já proč - trápila jsem se dobrý měsíc až jsem přišla k závěru že to dítě za to přece nemůže a že jedinej kdo je zraněnej jsem JÁ a že tím vším ubližuji jen sobě - srovanala jsem se vztek jsem vypustila z myšlenek se slovy A ŽE SE NA NÍ NE**** NA KRÁVU potřebuješ jí k životu nepotřebuješ tak se na ni krajc vajc ...a heleď zabralo to prostě jsem se smířila s tím že je v jiném stavu a že já i kdybych se postavila na hlavu s tím nic neudělám a zamyslela jsem se že ona tu nespravedlnost pozná určitě v jiných směrech však na každou sviňu se voda vaří 🙂 😉

petulka19
23. srp 2012

@leeena_4 Děkuji. Já právě stimulaci nemám. Jen jsem pila kontryhel a řebříček, asi jsem to s těma čajema trochu přepískla, tak teď mi tam ty vajíčka pěkně dělají neplechu. Jsem si z manžela dělala srandu, že se nám uvolní aspoň tři vajíčka a budeme mít trojčata 😀 Chudák má z toho teď noční můry 😀

kolino
23. srp 2012

@aagnes Ahoj Aničko, ani nevíš jak tě chápu.., ale prosím zvedni hlavu usměj se a měj je v p...! strašně mi tato sprotá věta pomáhá, kdy už nemám sílu dál bojovat o miminko a někdo s mých nejbližších mi oznámí ,že čeká miminko a takové řeči, to bylo neplánované, povedlo se nám na první šup, nechápu kde děláte chybu ,že ještě nejsi těhu...no tak za takové slova bych vraždila a to myslím fakt vážně....ta bolest nejde pochopit, oni ji nezažili a ani to nikomu nepřeji zažít, ale ať nás sakra nechají vyšumět...člověk už si myslí ,že už je relativně v poho a pak přijde toto a hladí si bříško a nakrucají se jak hvězdy roku a nejhorší, mám to tak se sestřenku, už je v 7 měsíci a furt za mnou chodí ať si sáhnu na pupíček že mi to přinese štěstí...no usměju se a mám ji v p..! a vímm co na ni platí, začnu ji snášet věci co jsem si koupila a kam pojedeme na dovolenou a co máme v plánu a ona je jak papiňák protože si to nemůže dovolit a jí to bolí stejně tak jak mě její těhu...takže jsem pochopila co na ní platí a když začne mě poučovat usměju se a začnu mluvit já 😀

turcice
23. srp 2012

@martinakl ahojky..no začíná to být napínavý...budeme počítat už každý den kdy prcek vykoukne 🙂 Držím palečky

leeena_4
23. srp 2012

@aagnes je ještě hrozně brzy po tom, co se ti stalo, abys byla vyrovnaná a zase sama sebou. Bohužel si tyhle pocity beznaděje a zmaru musíš prožít, aby bylo zase líp. Někdy se zdá, že není vidět konec toho trápení, ale za pár dní zase svitne a bude líp a uvidíš cestu ven z té šedi. Vydrž, moc na tebe myslím a posílám sílu 😵 😵 😵

Já se před rokem v tuhle dobu dozvěděla potvrzení Downova Syndromu a že další ráno nastupuju na revizi. Nikdy by mě ve snu nenapadlo, že rok na to budu čekat nové miminko! Nevěřila jsem tomu, že se nám to ještě někdy povede a že bude mimčo zdravé. A nevěřila jem tomu, že ta šílená bolest ze ztráty může takhle otupit. Dneks mi to přijde už strááášně dávno, co jsme o našeho prvního přišly. A uvidíš, že za rok, budeš mít už taky bříško a bolest těhle dní bude už hrooozně vybledlá. Možná to zní jako hrozné klišé, ale je to tak.

leeena_4
23. srp 2012

@petulka19 nemusí to být neplecha, prostě rostou folíci 😉. Já jinak než se stimulkou ovu neměla, takže možná by mě to bolelo i bez stimulky. Pokud to není fakt velká bolest, jen takové popichování, nemusí to znamenat nic špatného 😉. Ty manželovi teda dáváš 😀

aagnes
23. srp 2012

@axonka
@lenickan to řekla, abych si asi myslela, že fakt to nebylo plánovaný, že nemá zájem? nevím. U nás jsou dlouholeté boje, byla to dřív moje hodně dobrá kámoška, která se mnou kamarádila jen proto, že chtěla ulovit mého bratra a nakonec se jí to podařilo a o mě už neměla zájem. Kartářka mi tenkrát řekla, že mám potíže se ženatým mužem a tak jsem se jí zeptala zda to může být můj bratr a ona, že jo a hned na to dodala: a jeho žena vás nemá ráda, protože vám závidí a ona ho hodně ovlivňuje. Nevím co by mě záviděla, je pravda, že spíš mají strach, že někdo bude mít víc než oni a že najednou by byl středem pozornosti někdo jinej? 😖 nepřipadá v úvahu.

fykyska
23. srp 2012

@kolino kolino kolino DOBŘE TY 😀 😀

lenickan
23. srp 2012

@aagnes tak je fakt divná a zlá... mrcha... myslí si o pr.. jak píše
@kolino a hotovo...je to ale extra hnus pokud to dělá schválně to si vůbec nedovedu představit co to je za člověka takhle tnout a rýt do bolevé rány...

ladydi
23. srp 2012

@aagnes o jé 😒 to je fakt blbá, nebo co. Taky s tím mohla teda ještě počkat, když ví jak na tom teď seš, některý idi jsou fakt hyeny 😠