Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

glock
2. říj 2012

@ladydi Právě, každý kolem mě chodí po špičkách, ale já bych potřebovala, aby se se mnou o tom bavili, pohladili mě, utěšili, nechali vybrečet.........
Trošilinku vypadá, ale spíš ne ☹ Břicho mě bolí, ale jinak než před ms, kontroluji i prsa, ale vůbec nebolí 😢
Konem týdne na gyndu zavolám a půjdu k němu holt dřív, jak za měsíc, hlavně, aby už vše bylo v pořádku.....

glock
2. říj 2012

@fykyska Já už na to úplně zapomněla, věděla jsem, že se chci v lékárně na něco zeptat, ale nevěděla jsem na co😀
Teď beru akorát Acidofolan kvůli chybějícímu železu, abych měla energii 🙂

fykyska
2. říj 2012

@glock Rozumím, energie je duležitá ale bylinky opravdu pozor na ně 🙂 nicméně tady máš prostoru habaděj 😎 takže všechno ze sebe dostaneš ani nebudeš vědět jak 😉 Nicméně z okolí si hlavu nelámej lidé kolem nás obzvlášť ti kteří si obobnou situaci nezažili s nami zkrátka neumí jednat - myslí si že čím víc budou potichu a dělat z nás ,,chudinky" v tom jiném slova smyslu - tak že nám tím pomůžou - chyba - bohužel řekla bych že tímto stavem NEPOCHOPENÍ si projde tak 90% žen po potratu - pocit bezmoci, zoufalosti, pocit že mi na světě nikdo nerozumí na všechno jsem sama a tu mojí bolest nikdo nepochopí..
Nicméně i to časem odezní ztráta miminka není ztrátou jen pro samotnou ženu ale i pro okolí kterého se to týkalo ač má žena pocit že dítě bylo jen její a rostlo v ní tak chtě nechtě i lidé z našeho okolí partner/manžel maminka atd pocitují bolest a bojí se že když jí budou patříčně ventilovat svému okolí především tobě že ti tím akorát ubliží..a nebo zkrátka nevědí jak s námi v takových situacích jednat.. Dej tomu čas pro svoje potřeby sis našla dobré forum, někdy pomáhá i terapeutka člověk se s tou ztrátou musí naučit žít nepotlačovat jí ani se jí nebránit - přirozeně se naučit truchlit dyť tady šlo o život a máš na to plné právo - tvé chovaní je obvyklá reakce na neobvyklou situaci - a čím víc uteče času tím lepe bude tobě i srdíčku 😉 😉 😉

glock
2. říj 2012

@fykyska Krásná, milá a pravdivá slova!

Někdo mi tu napsal, že de facto můžu otěhotnět po revizi, po které neproběhla menstruace, že ovulka byla ale ms už nedorazila......tak nevím, bojím se, že budu po zhlédnutí testu zklamaná..... 😢

ladydi
2. říj 2012

@fykyska no já si dala ráno koupel, hodinu jsem se máčela ve vaně a oholila zase přebytečnou srst 😅 Zítra se jdeme ukázat panu doktorovi, tak aby se nemusel nikde brodit houštím 😀 pak byla snídaně a teď jsem poklidila kuchyň a brouzdám netem a tak.

vanilka31
2. říj 2012

@ladydi Gratulujeme Lence

ladydi
2. říj 2012

@glock no můj manžel třeba chápal moje chmury týden, pak už nechápal, z čeho jsem tak KO, proč brečím a pod. Holky mi tu moc pomohly, protože nikdo jinej mě už nechápal. Každej zametl a hotovo a nejlépe mi vykládali, jak je kdo kde těhotnej a jak je to vlastně normální přijít o miminko.No na ránu. Takže se usaď u nás 😉 teď tu máme takovej trochu boom, hodně holek našlo // a narodili se tu miminka, jsou tu ale i holky, kterým se stále nedaří. Jsme tu taková všehochuť a když mrkneš do tabulky, tak uvidíš, že naděje opravdu umírá poslední. Je tam hafo holek a hafo jich má už i miminka a vše dopadlo dobře.

fykyska
2. říj 2012

@glock Víš nejsem lékař, ale z ženského směru je ms začátkem nového cyklu nic co bychom nevěděli a to znamená že bez ms není ovulace není vajíčko to znamená že nemůže být početí -- také zaleží na tom jestli porevizni krvácení bylo bráno jako menstruace jestli ano, nastartovalo se tim telo došlo k ovulaci cyklus se rozebehl sex byl tak ta možnost otehotneni tady samozrejme je - pakliže to bylo jen porevizni krvácení ovulace nebyla doslo k sexu ale ne k početí tak tam tehotenství není - ovšem spekulovat zde můžu o čemkoliv tohle musí lékař ..rozhodně jestli můžu sex po revizi v období 6 nedělí je risk a maličko nezodpovědnost - tím tě nechci urazit 😉 ovšem estli jste čekali pak na to vlítli tělo bylo nastartované - tááák

luuc_2012
2. říj 2012

@ladydi s rostoučím bříškem je to asi čím dál tím obtížnější co? Myslím s tím holením 😀

vanilka31
2. říj 2012

@ladydi Míry jsou pěkné 🙂

glock
2. říj 2012

@fykyska Poctivě jsme počkali po šestinedělí, kdy jsme měli sex si přesně nepamatuji, 15.9.2012 jsme se brali a sex byl někdy před svatbou a pak asi 2dny po svatbě......tak uvidíme nu..... 🙂

ladydi
2. říj 2012

@luuc_2012 no ani mi nemluv 😀 nevidím si tam, takže jedu po pamněti 😀

@vanilka31 já jen okopčila zprávičku od leeene z jejího profilu 😉 😉

glock
2. říj 2012

@ladydi A víš co je perlička ale?
Moje švagrová otěhotněla tak nějak stějně jako já, je stále tě´hu a v pořádku (je to ale osoba, kterou od počátku poznání nenávidím) tím jí nepřeji nic zlého, ale tak asi chápeš jak mi je.....a pak moje dobrá kamarádka je taky těhu, doma už má 2 rarášky.....Přeji to oběma, ale je to pro mě divný pocit.....

luuc_2012
2. říj 2012

@ladydi tak ti to pak musí manža překontrolovat 😀

fykyska
2. říj 2012

@glock Ták to potom joooo 😉 😉 nicméně možnost tu je, kup testa objednej k dr a uvidíš - hlavně at je dobře 😵

ladydi
2. říj 2012

@glock blbý je to, že na ní budeš koukat a říkat si, že už jsi mohla být taky tak a podobně. Já měla termín 27.4. a celou dobu jsem furt na to myslela, že už bysme rodili a měli miminko a pod. Byla jsem už v té době ale těhotná a tak se to překonávalo lépe. Uvidíš až to půjde, budete se snažit a určitě už to entokráte dopadne všechno jak má 😉 Mám dodneška v šuplíku fotku našeho miminka v 7tt kdy mu tlouklo srdíčko, občas na ní juknu, ale holt život jde dál a teď už máme v pupíku další mimísko a to je zdravé a má se k světu. Zítra nás čeká další velký UTZ. Tak hlavu vzhůru určitě se brzy taky zase dočkáte 😉

ladydi
2. říj 2012

@luuc_2012 on je doma na neschopence 😎 má zánět dutin, už vybral celý ATB, ale ještě to není furt OK 😒

glock
2. říj 2012

@fykyska Víš, ale z toho mám strach, že to uvidím bílej test....zatím se budu těšit z tebe a z ostatních a pak snad dostanu kuráž jít zase do lékárny 🙂

glock
2. říj 2012

@ladydi Tak tyhle myšlenky mám pořád......a teď UŽ BYCH MĚLA TAKOVÉ BŘÍŠKO A MIMI BY BYLO TÁÁÁÁÁKHLE VELKÉ. Já má fotku taky schovanou, bylo to naše miminko i když jen pár týdnů.....tak proč ji zahazovat 😉

fykyska
2. říj 2012

@glock to k tomu patří - po takovém šoku na tělo ten bílej test bude třeba i pár měsíců - nebuď z toho zklamaná 🙂 třeba ti jen v těle pracují hormony proto si to nedostala je to jedno s druhým - nové miminko bude ale dej čas sobě abys pak byla fit pro něj 😉

glock
2. říj 2012

@fykyska Věřm, že se mimíska dočkáme, zatím máme psího 🙂

lenickan
2. říj 2012

@glock ahoj, taky tě mezi námi vítám... holky Ti už asi napsali vše, ale nezoufej, vše co prožíváš je normální.
Psychika se srovná, a ne zřídka potřebuje více času než tělo. Podle mne nastane zlom po té první MS, i hormonálně a tím pádem psychicky...
Kdy máš další KO u Dr.?
10 týdnů od revize už mi taky přijde dost, aby MS dorazila. Měla jsi někdy problémy s cyklem? Mne dr. řekl at počítám první MS tak po 8 týdnech a já jí dostala přesně po 28ti dnech což je u mne absolutně nezvyklé! Vždy to bylo 45-48 dní. Takže vidíš že anomálie se dějou. Ale zašla bych na UTZ, aby řekl jak to s tou skliznicí vypadá...
Je dobře, že jsi doma můžeš si udělat režim jak si tělo řekne... ale hlavně se nesmíš nudit a přemýšlet to je zabiják.
Jsi mladičká a miminko si k vám cestu určitě brzy najde neboj se! Jsou tu maminky co jim táhne na 40, jsou po IVF apod. takže tím nechci tvou situaci zlehčovat, jen říci, že prostě jsi na tom s vyhlídkami výborně 😀

lenickan
2. říj 2012

@glock My ženy potřebujeme sdílet a ty takovouto neštastnou událost. Lépe se to sdílí s někým, kdo si to prožil a ví co to je, ta bolest, ztráta, prázdno.
Já o tom s nikým (krom manžela) nemluvila víc než s holkama tady...
Koukni také do tabulky, tam jsou moc pozitivní údaje🙂 Mne dodávala tabulka hodně síly🙂

lenickan
2. říj 2012

@glock Já dokonce i ted kdy čekáme druhé si pořád říkám ted bych byla už 34tt. Prostě to miminko už počítám, je naše ikdyž v nebíčku...🙂

lenickan
2. říj 2012

@glock Možná bych ti doporučila kontryhel - ten podporuje růst sliznice.. tedy pokud už jste to tu neřešili - dočítám jen pár hlášek zpětně

luuc_2012
2. říj 2012

@ladydi chudák, ja se ted taky bojím aby při tomhle počasí na mě někdo neprsknul nějaký bacil, snažím se teple oblékat a vyhýbat se nystydlím lidem, hlavně při nákupech když vidím jak tam lidi prskají, šílím, Tomáš se mi směje že jsem jak praštěná, ale na začatku těhu přinesl z práce rýmu a kašel, nacpala jsem ho vitamínama, horkým čajem a paralenem, za 5 dní byl fit a pak to chytla já a 3 týdny jsem se z toho hrabala ven, musím říct že mi mou péči náležitě oplatil, jen mi ten čaj musel vařit 3krát déle, bolelo mě snad úplně všechno. Proto se teď bojím bacilů 😒

lenickan
2. říj 2012

@fykyska tak já se také vyjádřím k tomu sexu v 6ti nedělí. Možná jsi to myslela z pohledu početí jako nezodpovědnost.. Ale my například i po porodu Aničky začali se sexem asi po 4 týdnech po revizi asi po 3-4.
Ptala jsem se dr. na kontrole a on říkal, že to si musím říct já sama zda chci, a cítím se na to fyzicky.
Je tam riziko infekce, takže kondom a jinak vše super! 😀

kolino
2. říj 2012

@glock Ahojky vítám tě tady u nás 🙂 mrzí mě že si si musela projít tím co my.
Já jsem přišla o mimčo v 10tt a dodnes to strašně bolí, ale to prtože se nám nedaří znovu otěhotnět a hlavně mám kolem sebe 4 holky s ulice co mají prcky sice už půl ročni ,ale byly jsme všechny skoro ve stejném týdnu. jen já nemám mimčo a oni procházkují a nejde se jim vyhýbat. a schovávat se za bolestí, někdy jdu a mám styčenou hlavu a usmívám se i když ve vnitř mě to strašně bolí ,ale furt se utěšuji že jednou se dočkám!!! jsme tady taková parta mladých 15 párů a tak nějak se scházíme a nejsmutnější na tom je to že my jsme poslední kdo nemá mimčo, i když ví co nás potkalo protože se to rezkřiklo tak některým není blbé vyzvídat proč nejsem těhu a takové řeči kolem které dost bolí. takže chápu co prožíváš když švagrová je těhu a podobně jak si byla ty ☹
a s tou ms že nedorazila si radši zajdi. a máte dodržet 3 měsíční pauzu a nebo po ms se můžete pustit do snaženíčka? přeji ti z celého srdce ať dlouho nečekáš a drzo se zadaří!!

luuc_2012
2. říj 2012

@lenickan
@glock taky mi to občas proběhne hlavou, podle mě to asi žádné ženě nedá a vzpomene si, hlavně si říkám jestli to byl kluk nebo holčička.
Možná to co teď napíšu bude ošklivé, ale je to můj názor a tohle mi tenkrat hodně pomohlo od bolesti! Říkala jsem si že to tak prostě mělo být, že příroda to tak chtěla a raději ať o to malé příjdu takhle brzy než o nej prijít v 3trimestru, to by bylo podle mě horší a pokud to malé nebylo zdravé nebo mělo zdravotní komplikace, což se už nikdy nedozvíme, tak je lepší když nás opustí, než mít vážně nemocné dítě, v horším případě postižené. Je to kruté, ale raději budu mít zdravé dítě, aby mohlo svůj život prožít naplno, ale kdyby se mi narodilo postižené tak bych se o něj samozřejmě postarala a milovala stejně jako to zdravé.

terulin
2. říj 2012

@turcice No snažíme se,abych se brzo zařadila k těhulím, ale ovu teprv asi bude