Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
10. říj 2011

@barbarucha byla to kopretinka a začalo to na straně 73, kde ohlásila //. Tak zkus pak listovat dál

barbarucha
10. říj 2011

@jane84 Díky!

martasl
10. říj 2011

ahoj holky.
teda,taky nevím,co dotyčný psal,ale stačily mi vaše reakce.to muselo být něco.to byl chlap??jestli jo,tak to se asi nemůžem divit.chlapi nemůžou úplně pochopit,co ženská prožívá a jak se cítí,když přijde o dítě.Samozřejmě existujou výjimky,ale tenhle k nim evidetně nepatřil.

sem
10. říj 2011

Holky koukám, že admini už zasáhli a jsem jedině ráda, neboť to, že jsem dal dotyčný ten odkaz mě tolik nepobouřilo, ale to, že začal znevažovat naše pocity, zlehčovat naši situaci apod. to už bylo přes příliš!!!!

cuddle
10. říj 2011

@leeena_4 jeeee tak ctu ze uz ses dockala, hura - ja zatim nic ☹

cuddle
10. říj 2011

@sem jojo cekam na ms a pak se prihlasim v caru, citim se dobre fyzicky - ale jsme domluveni, ze to propocitame podle ms, jak to bude vychazet, ze nechci stimulovat pres svatky, nebo chodit na ultrazvuk, nebo OPU, proste bud to vyjde ze OPU bude tak do 10. max. 15.12 - aby se dodelala PK, PGD a k zamrazeni a na KET bych sla v lednu - no takze stejne je to plan na 4 mesice 😉

sem
10. říj 2011

@cuddle tak to budeme snad těhulit zas kousek od sebe 😉 . A můžu se zeptat kolik u vás chtějí za to PGD? Já se na to ptala minule v CARU po tom jak jsi mi to napsala a řekli mi, že by mě to stálo 20.000,- Kč. Jinak já začnu až v lednu 2012.

vanilka31
10. říj 2011

@safea7 Určitě na ni máš nárok. Já na ni jdu koncem října. Přijdeš do caru a pokud jste oba ok, tak to je první možnost, co ti nabídnou. Partner musí mít dobré spermio.

kixi
10. říj 2011

@lenka5731 gratulujiiiiii !! ja porad nic 😀 v nedeli me konci sestinedeli 😠

vanilka31
10. říj 2011

@lorreine Já ještě flintu do žita nehážu 😉 Už se docela těším na IUI 😉 Akorát to je fakt ubíjející, když to nevychází a čím víc se sleduješ, tím hůř.

vanilka31
10. říj 2011

@safea7 Věk máš ok, neblbni. Moje kamoška teď bude rodit a je jí 43.

mpetula
11. říj 2011

@jane84 Ahoj Jani, napiš mi prosím dnes 4DC, děkuji. Včera mi brali krev na hormonální profil a příští týden jde manžel na to spermio a 27.10. jdem na další konzultaci a dohodnout se jak dál. Tak jsem na to všechno zvědavá....

lenka5731
11. říj 2011

@kixi Ahoj, mne sestinedeli konci ve ctvrtek. Jenze ta moje MS je strasne slaba.. Nekrvacím uz snad mesic, takze MS je to urcite, ale uz nemam ani bolesti a stacila by mi jedna vlozka na den s prehledem.. No snad se to jeste nejak rozjede. Je pravda, že jsem vždy měla MS spíš slabší, ale teď jsem si ji představovala silnější. Ono holt nic nemůže být jak si to představujeme 😎 😲 😀

cuddle
11. říj 2011

@sem dle toho co jsem minule pochopila, tak to PGD budeme mit zdarma - jeste uvidime co reknou vysledky genetiky, ale kdyz koukam na stranky Heliosu kam chodim, tak to vypada ze to normalne je 15 tis....do 3 embryii a pak se plati kazde zvlast
no uvidime jak tam pujdu priste do uz dostaneme mozna rozpis co na nas vymysleli, asi budu mit jiny postup jako minule, predpokladam kratky protokol, abych lip reagovala, aspon dle toho co rikal

sem
11. říj 2011

@cuddle jak to tak čtu tak koukám, že Helios je opravdu jedno z nejlevnějších center. U nás si řekli za PDG 20.000,- Kč. Prý když dopadne genetika špatně tak se dělá PDG, které musím hradit sama 🙄 . No budu ti držet palce, ať tam je spousta dobrých vajček!!!!

kixi
11. říj 2011

@lenka5731 to mas pravdu...ja jsem uz docela nervozni, ale necham telo at si poradi samo..ono mam za sebou dve revize tak mozna bude potrebovat vic casu...

safea7
11. říj 2011

@sem Děkuju ti sem za radu určitě do toho půjdem,jestli se do nového roku nezadaří 😉

safea7
11. říj 2011

@vanilka31 To zní moc povzbudivě,jak to s tím věkem,tak i to že nás snad nepošlou domů 😉 Spermio má můj jak nadsamec 😀 ,jak řekl doktor,protože za posledních pár let se hranice snížila na 20 milionů/ml a můj má 140 milionů/ml a pohyblivost 3 plus až maximumální stupeň 4 😉 Tak budu ještě ty tři měsíce doufat,že příroda nás v tom nenechá a teprve pak bychom ji tedy raději trochu pomohli 😉

safea7
11. říj 2011

@leeena_4 Ty děkuješ adminům,a já zas Tobě,že jsi se za všechny rvala jak pes 😀 Já jsem to dočetla až teď,ale dala jsem si to díky tobě dohromady a jsem docela ráda,že jsem tu včera odpo nebyla,protože bych asi řádila jak černá ruka!!! 😒 😎 Ještě jednou díky ochránkyně nás všech 😉

vanilka31
11. říj 2011

@safea7 Když přijdeš do caru a řekneš, že se cca rok snažíte a pokud jste oba ok - sami si udělají testy - spermio, hormonál. profil, asi průchodnost vejc. - tak IUI je fakt první možnost, kterou zkusí. Pozor ale na ziskuchtivé cary, které nutí hned do IVF! Já jsem na jeden takový narazila a přešla jinam. No mě mudr v caru řekla, že věk je ok - mám 31 - tak tvůj je taky v normě, neboj. Já mám navíc taky staršího partnera a na to taky nic neřekla. No ta moje známá má už 2 děti s bývalým manželem a teď si pořídila dvojčata se současným. A zplodila to myslím přirozeně, on má dvojčata v rodině.

leeena_4
11. říj 2011

@safea7 nemáš vůbec zač 😉. Nejdřív mě vytočil a pak už jsem se jen tlemila, fakt. Pochopila jsem, že ten člověk fakt není schopný se pořádně zamyslet 😉

safea7
11. říj 2011

@vanilka31 Děkuji za všechny informace,budu se nimi řídit,kdybychom tam museli zajet,ale ve skrytu srdce budu ještě doufat,že to zvládneme sami 🙂

safea7
11. říj 2011

@leeena_4 To je dobře,že jsi to tak vzala nakonec 😉 Mě jen v poslední době moc mrzí,jací lidé k sobě jsou,jako by nestačilo jak zlá a těžká je tahle doba 😠

sem
11. říj 2011

@safea7 není zač, s takovým samcem co máš doma to půjde raz dva! A opravdu pozor na ty CARY jak píše vanilka - mě také hned na první schůzce tlačila doktorka do IVF - já na ní kulila oči a divila jsem se proč nezkusit IUI když nám údajně nic není - ve výsledku to bylo k ničemu, ale je spousta holek viz. leeena, kterým to vyšlo! Jen v naší diskuzi byly 3, kterým vyšlo IUI a hned na poprvé myslím.

@leeena_4 co tvá mrcha, dobrý? No byl to debil včera!!!!

safea7
11. říj 2011

@sem Tak to fakt děkuju,protože jsi mi zas vykouzlika úsměv na tváři 🙂 Určitě se nedám obalamutit,když teď vím jak to tam chodí 😒 Tolik si přeji,abychom si za chvilku všechny psaly jen o narůstajících panděrcích 😀

vanilka31
11. říj 2011

@safea7 Pokud jste oba v normě, tak to je asi jen otázka času. Vytrvej, po třicítce to jde přece jen pomaleji.

safea7
11. říj 2011

@vanilka31 To zaplať bůh opravdu jsme 🙂 Tak snad nám bude přáno a nebudem muset absolvovat nic jiného než něžnosti doma 😀

leeena_4
11. říj 2011

@safea7 ono je to právě o tom, že doba je zlá a těžká a lidi místo, aby se spojili a snažili se to změnit k lepšímu, tak si to vybíjí útočením na druhé :-/.
@sem To teda byl, vyprávěla jsem to doma manželovi a toho to taky pěkně rozčílilo. Jinak mrška dobrý, včera silná, dnes už jen slabounká, už se těším až skončí 😵 😀

ladydi
11. říj 2011

Ahojte holky, omlouvám se, že sem tak vpadám, ale minulý týden na kontrole nám gyndr oznámi, že naše miminko asi neroste a včera mi gyndr oznámil, že naše miminko už nežije, byla jsem v 12tt, v pátek jdu na vyčištění. Chtěla jsem se vás jen zeptat, jestli jte měla některá pořád sny o miminku. Každou noc se mi o něm zdá. Předevčírem se mi zdálo, že jsem přes noc potratila a že ráno jsem na posteli našla malinkaté miminko, držela jsem ho v dlani a to miminko dýchalo, pořád to mám před očima. Každou noc je ten sen trošku jiný, ale pokaždý hledám zda to byl chlapec a nebo děvče, vždy zjišťuji chlapečka. Jen by mě zajímalo, jestli jste to některá měla podobně...

leeena_4
11. říj 2011

@ladydi ahoj, vůbec se neomlouvej, od toho jsme tu. Já jsem takové sny neměla, ale myslím, že je to naprosto normální, tvoje mysl se s tím snaží nějak vyrovnat a jsi právě v tom nejbolestnějším období celé té situace, tak to nedokážeš dostat z hlavy ani ve spánku. Netrap se tím. Věřím, že to musí být bolestivé a nepříjemné. Uvidíš, že až budeš mít za sebou revizi, bude pomalinku líp a líp a ač ti to teď možná přijde nemožné, brzo přijde den, kdy už to nebude tolik bolet, zase se budeš smát a věřit v nové miminko a těšit se na něj. Hodně sil a kdybys potřebovala, zase za námi zajdi 😉