Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
7. kvě 2012

Holky ja mam za sebou prima vikend.. Krom te hadky a nasledne cesty na pohotovost (viz prispevek vyse pro Maximku). Ale ten den, co jsme byli v nemocnici, si asi prdola rekl, ze ta mama je asi faaakt velkej nervak, a ze ji aspon teda zacne konecne kopkat 🙂 Takze odpolko, jak jsem si lehla, ucitila jsem silne dloubance 🙂 A od te doby nekolikrat za den. Nejsou to silne kopance, nebouli se mi bricho nebo tak, ale citim ho konecne... Je to nadhera 😵 No a pak v sobotu se mi zdalo, ze jsem v porodnici a ze se nam narodila holcicka Nikolka. Coz teda nechapu, kdyz s nejvetsi pravdepodobnosti cekame kluka, a i kdyby to byla holka, tak Nikolka uricte ne 🙂 Ale sen to byl nadhernej....

martinakl
7. kvě 2012

@safea7 Nebudu uz se stresovat.. To jsem slibila sobe a hlavne Hugouskovi 🙂 A uz vubec ne kvuli chlapovi 😎

miranda77
7. kvě 2012

😀 😀 😀 holky, asi jsem tím už trapná ... pozitivní myšlení! Miminko je zdravé, krásné a spokojené! (kadžý den nejméně 3x) . A pokud se něco děje v okolí, tak s miminkem hned promluvte - jste jedno tělo, když máte strach, má ho také, když máte zlost, má ji také a ono tomu nerozumí ... tak mu to hezky vysvětlete a uklidněte ho!!!

miranda77
7. kvě 2012

@maximka33 zajímavé by také mohly být rodinné kostelace ... dá se v nich hodně vyřešit i pokud druhá strana nechce"spolupracovat", člověk uvidí, o co tam ve skutečnosti jde, porozumí a pak snadněji najde i řešení ... držím palce, ať se vše co nejlépe urovná!

kopretina22
7. kvě 2012

Ahoj holky, konečně jsem dorazila domů....poctivě jsem vás dočetla 🙂 U nás (naštěstí) o víkendu žádné hádky nebyly 🙂 Taky se někdy rafneme - to je jasné,ale jenom málokdy (i když někdy bych mu njradši zakroutila krkem 😀 ) Včera jsme se byli fotit - kamarád fotograf se s námi hodinu trápil,tak doufám,že z toho něco bude 🙂
Jinak se cítím fajn a odpočítávám dny do první porevizní kontroly....

kopretina22
7. kvě 2012

@ladydi Snaž se být v klidu a na teplotu se vyprdni - stejně ti nic neřekne....já jsem 10dnů po revizi a teprve dnes teplota klesla pod 37 (v těhu jsem měla 37,2 - 37,1).....stejně to neovlivníš....i když tě chápu - je to hrozně těžké 😒

misacik
7. kvě 2012

Ahoj holky. Můžete mi prosím napsat své názory, zkušenosti, doporučení od Vašich lékařů, kdy je nejvhodnější doba znova otěhotnět po potratu a revizi dělohy? Někdo tvrdí, že nejvhodnější doba je po šestinedělí, protože je žena ještě "plná" těhotenských hormonů, někdo tvrdí, že určitě počkat minimálně na první menstruaci po zákroku, nejlépe na dvě, no a nekteří lékaři doporučují počkat i půl roku. Co si teda má z toho člověk vybrat? Taky se říká, že je důležité, aby to žena sama chtěla a cítila, byla psychicky v pohodě atd., jenže myslím si, že to úplně nestačí, protože je důležitá i ta fyzická stránka. Nerada bych totiž něco podcenila, zanedbala a hlavně uspěchala a pak se to třeba stane znovu, jen proto, že se nepočkalo. Prosím proto o Vaše názory a zkušenosti. Předem děkuji 🙂

maximka33
7. kvě 2012

@misacik mně řekli pauza 2 nebo 3 měsíce. od doktora jsem o šestinedělí neslyšela, leda držet půst..

holky, tak už je to s manželem lepší, včera se chtěl udobřovat. ale bude to mít těžké.. získat důvěru zpět není snadné. dnes mi natrhal obrovskou kytici šeříků, krásně to tu voní...mluvil i o tom,ž e bychom šli do poradny, tak určitě půjdeme.

@miranda77 o těch konstelacích jsem slyšela. byla jsi na tom?

martinakl
7. kvě 2012

@misacik Ono to zalezi na vic okolnostech.. Nejcasteji jsem slysela pockat 2 MS, pokud byl potrat do toho 12t. Ja mela nejdriv mimodelozni, kdy mi brali jeden vejcovod a delali i revizi, pac jsem i potratila dvojce, co bylo v deloze. Tehdy mi dr doporucil 3 mesice cekat. Cekali jsme skoro pul roku, zadarilo se hned, ale skoncilo to v 16t (teda to jsme to zjistili, ale mimi nezilo tak od 14t). No a to mi uz dr doporucil cekat pul roku. Asi pro ten pozdejsi potrat a hlavne uz druhy.. Nicmene my jsme cekali 2 MS (3 mesice). No a ted to vychazi tak, ze 6.9.2011 jsem byla na revizi a 6.9.2012 mame TP... Ty 2 MS bych ale asi radej pockala. I kdyz ja nejsem zrovna priklad cloveka, co dodrzuje doporuceni dr 😅

martinakl
7. kvě 2012

@kopretina22 @ladydi presne.. a jeste neco k te teplote. Schvalne jsem se vecer zmerila a mam 36,5, takze tim bych se fakt neridila 🙂

misacik
7. kvě 2012

@martinakl
Takže ideální jsou tak ty dvě menstruace, jak vidím a co tak tady čtu, to není tak hrozné. Já potratila v 8+2tt ☹ Cítím se dobře, čekám akorát na nějaké výsledky krve a uvidíme, co mi teď řekne můj gynekolog, zda-li mi nasadí opět Duphaston apod. Kyselinu listovou jsem již začala brát po skončení šestinedělí.

miranda77
8. kvě 2012

@maximka33 jo, jo na konstelacích jsem byla ... pomohlo mi to ...

maximka33
8. kvě 2012

@misacik já beru kyselinu pořád. a čekám na první ms, ať můžu začít pít kontryhel a brát těhu vitamíny. no už by každým dnem měla přijít. podle ovulace je vše v pořádku.

@miranda77 a kvůli čemu přesně jsi tam šla?

ladydi
8. kvě 2012

@barbarucha @martinakl @kopretina22 holky strašně moc díky, večer mi bylo zase kolem tý 19h pěkně blbě, tak jsem si říkala, no vidíš, že je to OK a teploměr jsem prosím uklidila do skříně a už ho nebudu tahat a hotovo 😀 Všechno bude jistě OK, člověk místo toho aby si to užíval, tak je jak blázen na prášky s nervama.

Takže jdu ven na zahrádku odpočívat na sluníčko a je to, je mi sice dneska blivno, ale to přežiju 😀

ladydi
8. kvě 2012

@martinakl jinak teplota se nemůže měřit večer, ale měří se hned ráno po probuzení, pořád ve stejném čase 😉 Je tam podmínkou 5-6h spánku před tím, takže večer to není k ničemu. Ale docela mě zaskočilo, jak psala @kopretina22, že teda až po revizi teplota spadla. No takže to nemá fakt smysl teď už měřit a stresovat se tím.

leeena_4
8. kvě 2012

@maximka33 To je dobré znamení, že sám mluvil o poradně. To jsem moc ráda a udělát dobře, když půjdete. Moc držím pěsti 😵

maximka33
8. kvě 2012

@leeena_4 díky moc. opravdu tam zajdeme.
jinak holky očekávám ms. dnes jsem 12DPO, jinak 35DC už ať přijde!!

miranda77
8. kvě 2012

@maximka33 byla jsem tam vícekrát a řešila jsem vztah ke svým rodičům ...a k tomu, co se mi stalo v minulosti ... a zdravotní stav mých dětí ... příští měsíc jde se mnou i moje maminka 😅

misacik
8. kvě 2012

@maximka33
Takže Vy se začnete pokoušet hned po první MS?

maximka33
8. kvě 2012

@miranda77 tak to je opravdu zajímavé!!! kvůli mamce bych tam mohla jít taky..
@misacik jj začneme. a po druhé ms oficiálně zkusíme IUI.

misacik
8. kvě 2012

@maximka33
A to jsi s někým konzultovala, že se může už po první MS, nebo to tak prostě chceš a cítiš? Já právě taky řeším to dilema, zda-li stačí jedna MS a jestli se to může tak "brzo" hm? Nerada bych to uspěchala, abych pak nelitovala.

maximka33
8. kvě 2012

@misacik nediskutovala. prostě to zkusíme. myslím,ž e jsem už v pořádku. to je na každém si to posoudit.

misacik
8. kvě 2012

@maximka33
Samozřejmě, každý ať si to rozhodne sám. Pokud se cítíš dobře, tak proč ne? Tak držím palečky, ať se brzy zadaří 🙂

kopretina22
8. kvě 2012

@misacik @maximka33 Já taky pořád přemýšlím, proč to další snažení oddalovat -taky jsem byla na revizi 8tt+3, nic mě nebolí a cítím se dobře. Zatím dodržujeme půst,ale za týden jdu k dr. na kontrolu, tak jsem fakt mooooc zvědavá,co mi řekne.Určitě pak dám vědět 😉 Ale spíš se přikláním k tomu,že počkáme do první MS a pak tomu necháme volný průběh

@ladydi JJ před ovu jsem měla teploty 36,5 - 36,6 a po ovu mi tepota vyskočila na 37,1....a jen ze zvědavosti jsem měřila i po revizi a teplota se pořád držela....dnes jsem 11 dnů po revizi a teplota byla 36,7.

@martinakl jak psala @ladydi - jednorázové měření nemá smysl a opravdu se musí měřit ihned po probuzení a ve stejný čas....Já jsem měřila fakt poctivě posledních 5 cyklů a všechno šlapalo jak mělo....dokonce jsem podle teploty hned 3DPO tušila,že se zadařilo.....ale vydržela jsem s testováním až na 19DPO....pořád jsem si říkala, že MS určo dorazí....Hodně dlouho jsem se měření BT snažila vyhnout,ale pak se z toho stal ranní rituál, který mi hodně pomohl poznat, jak funguje moje tělo....

kopretina22
8. kvě 2012

Pane jooooo...to jsem se ale rozkecala 😀 😀 😀

martinakl
8. kvě 2012

@kopretina22 Ja tohle vubec netusila s tim rannim merenim 🙂 Ale kdyby se nam pokazde nezadarilo tak rychle, mozna bych taky zacla BT merit, nevim.. Pro urceni ovu je to fajn vec, ale urcovat podle toho, jestli jsem nebo nejsem tehu, na to bych fakt nespolehala 🙂

kopretina22
8. kvě 2012

@martinakl Já jsem to taky nejdřív netušila 😉 Já jsem vysadila HA v 06/2010 s tím, že můj přítel o miminku nechtěl ani slyšet a dost jsme kvůli tomu bojovali,ale ujasnili jsme si,že ani jeden z nás po miminku zatím netouží,ale že nechci brát HA a že si budeme dávat pozor....měla jsem cykly dlouhé 50-65dnů, MS spíš jen takové špinění a vždycky mě tak 14 dnů pře MS bolelo břicho,byla jsem nafouklá a prostě jsem se necítila dobře,tak jsem šla na gyndu a tam mi dal léky na srovnání cyklu,sice jsem pak měla MS po 28 dnech,ale přišlo m to úplněstejné jako když jsem brala HA, takže to nemělo smysl....měla jsem hrozné výkyvy nálad a necítila jsem se dobře....03/2011 jsem šla na LPS protože jsem měla nález na čípku a podeření na endometrozu, naštěstí bylo vše OK a endometrioza se nepotvrdila....gynekolog mi navrhoval hormonální léčbu,ale na to jsem se vybodla a obrátila jsem se na homeopata, se kterým jsem měla výborné zkušenosti již s léčbou migrény (byla jsem sama na sebe naštvaná, že jsem to neudělala dřív) a po 4 měsících užívání homeopat jsem měla pravidelný cyklus po 34dnech, s předpisovou ovu a pořádnou MS,tak jsem byla šťastná, že moje tělo funguje jak má....miminku jsme nechali volný průběh a za 4 měsíce byly na testu // 🙂 Můj gynekolog absolutně nechápal,že jsem těhu....normálně jsem mu řekla,že beru homeopata a kupodivu mi řekl,že proti tomu nic nemá - vše je prý lepší než hormony - s tím naprosto souhlasím....
Jo a mimochodem jsem zkoušela i kontryhelový čaj, různé byinkové výtažky, Gynex atd a nic mi nepomohlo....
PS:omlouvám se za ten román.....ale aspoň o mně něco víte 😉

misacik
8. kvě 2012

@kopretina22
Já se taky cítim dobře, právě mám první menstruaci po revizi, takže taky bychom až mi skončí rádi zkoušeli znova. Zítra jdu na krev na gyndu, zda-li mi kleslo HCG už úplně a zeptám se a taky dám vědět 🙂

martinakl
8. kvě 2012

@kopretina22 Teda to je taky anabaze.. Ale to bych nerekla, co homeopatika dokazou, ja s nima moc zkusenosti nemam. Ja jsem pred tehu pokazde brala jen listovku. Teda ne pred uplne prvnim tehu, pac to bylo neplanovane, i presto, ze jsme si davali pozor 🙂

kopretina22
8. kvě 2012

@misacik Mně krev vůbec nebrali.....tobě ji už dřív brali?Musí se to dělat nebo jak to?Nevíš?