Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
22. kvě 2012

@ladydi Mala oprava - mluvila jsem o tom, ale jen tady s holkama 🙂

ladydi
22. kvě 2012

@martinakl já v to pevně doufám, že je OK. Já o tom taky přímo nemluvila, ale byla jsem zamlklá a smutná a tekly mi slzy a to ho hrozně štvalo. Já i když mi není OK, neříkám nic, ale pozná to na mě. Kdybych nebyla spáč první třídy, tak řeknu, že dneska ani neusnu, ale vím, že usnu. Protože se nedokážu kolikrát ovládnout a jsem KO.

ladydi
22. kvě 2012

@martinakl 😀 tak právě povídat o tom v písmenkách mi taky dělalo dobře, slovo potrat, mám problém říct i dneska nahlas. Nejde mi to přes pusu a vždy se zaseknu a řeknu to jinak.

martinakl
22. kvě 2012

@ladydi Presne tak.. Jen jsem lezela a bulela.. Ale uz bude jen lip 🙂
Kazdopadne jsem fakt rada, ze jsem se tehdy tady do te diskuze zapojila.
Ja uz se taky hrozne tesim na zitrek 😵 Pujde se mnou i manza, tak snad se prcek pekne predvede zase 🙂

ladydi
22. kvě 2012

@martinakl já seděla u PC, četla si o tom, jak se dělá revize a bulela, taky jsem moc ráda, že jsem sem tenkrát přišla, moc mi to pomohlo. Já ani nevím kloudně posoudit, zda se těším a nebo ne. Ale těším se a zároveň se bojím jako čert kříže. Pere se to ve mě.

barbarucha
22. kvě 2012

@ladydi Díky. Držím palce na zítra, ať je to velká radost!
@martinakl Taky si to zítra pořádně užijte!

lenickan
22. kvě 2012

No holky vy jste kecalky🙂 Nejsem tu 4 dny a 5 stránek je popsanejch...

U mne je posun v tom, že mi právě končí první porevizní MS. Dostala jsem to přesně na 28 den. Což u mne není zvykem - zpravidla mám cyklus tak 35.
Tak ještě tento měsíc "asi" počkáme a pak to vypukne 😀
Skoro bych řekla, že jsem i tento cyklus měla ovulaci... prostě jí poznám dle hlenu a bolesti vaječníků🙂

lenickan
22. kvě 2012

Ono ty ovu testy nejsou 100% já měla vždy ovu test pozitivní (vyšší hladina LH hormu) ale ovulace dle utz nebyla, resp. vajíčlo nerostlo... takže doporučuji spíše subjektivní sledování.
Teplota, hlen, čípek otevřený / zavřený, měkký/tvrdý... to u mne funguje...
A pokud nemáte cyklus jako hodiny tak prostě ob den a je to...

turcice
22. kvě 2012

@ladydi určitě bude vše v pořádku 🙂 🙂 🙂 a miminko krásně povyroste a bude se na tebe vrtět.Momentálně druhý den po zákroku je mi tak nějak zvláštně...jako kdybych vůbec těhu nebyla..je mi smutno,to uvnitř mi chybí ale nechci na to myslet...Musím jít dál a začít fungovat,pak to lépe bude utíkat..poprvé po dlouhé době se těším na MS,už aby byla a pak ta druhá a pak znásilním manžela 😀 😀 😀 😀 Jen ten čas mi přijde že se vleče jako šnek 😠 😠

lenickan
22. kvě 2012

@zandi78 nevím zda už někdo neopoídal - dočítám na přeskáčku.
Folikulometrie je měření rostoucích rolikulů. Folikul praská o velikosti cca 20 -24mm a z něj se do vejcovodu uvolnuje vajíčko....
Mohou nastat ale varianty kdy je folikul prázdný, resp. je v něm "pouze" voda nebo narostlý folikul nepraskne a je z něj cysta, která odejde s MS. Proto při IUI píchají ještě (pregnyl) aby folikul 100% prasknul🙂

lenickan
22. kvě 2012

@turcice ahoj obdivuji Tě, že jsi to zvládla - to čekání doma na zákrok musí být šílený!!!!
Já se to dozvěděla ráno v 8,30 a o dvě hodiny později už jsem jela na sál... je fakt, že mi to dr. domluvil přímo se svým kolegou v nemocnici a standardně bych asi taky musela čekat aslespon do pondělí (sdělil mi to v pátek).
Takhle už je to prostě "hotový" a jdeš dál a už bude jen lépe🙂 Snaž se šetřit... já se taky cítila výborně a asi jsem to přehnala a pak musela jít znovu na tu rerevizi! držím palce at jsi fit, to ti to dělali v porodnici nebo kde, že jsi slyšela miminka?

lenickan
22. kvě 2012

holky co v té tabulce znamená
SP
a
UTP

lenickan
22. kvě 2012

Jinak já jsem týden od rerevize viděla na poli hejno čápu! Bylo jich celkem 7!
Beru to jako znamení 😀

turcice
22. kvě 2012

@lenickan ahojky dělaly mi to na gyn.odd ale to sousedí hned vedle porodního a vlastně maminky co třeba rodily sekcí jsou pak na gyn.odd.takže jim ta miminka tam nosí..já právě přemýšlím zda už jet za týden do Ph hlídat toho malého prcka..má cca 10kg nebo mám těch 14dní doma zůstat..nějak se to ve mě pere...ale zase ta cesta 2hodky tam a2 hodky zpět taky nic moc...po zákroku už vůbec nekrvácím ale bolí mě hlava a jsem celkově nějak jiná 😒

lenickan
22. kvě 2012

@ladydi NEDĚLEJ SI TESTY! Já jsem Ti čeče před druhou kontrolou v 9tt také udělala test.. Nevím proč! Zbyl doma, tak jsem ho nechtěla "jen tak" vyhodit.
Logicky musel vyjít pozitivní jelikož test reaguje už na 10iu a já jich měla při prvním odběru asi 4000 a po první revizi byla hladina HCG 3900 takže tenkrát jsem ho musela špatně udělat ten test ale i tak vyšla ta čárka slabší - bylo to znamení!!!!
Nic netestuj - nic ti to nenapoví 🙂
Snaž se být v klidu

lenickan
22. kvě 2012

@turcice Popravdě, uvidíš jak se budeš cítit, ale tahat 10kg není vhodné bych řekla - pokud se tomu můžeš vyhnout tak se tomu vyhni.
Hlava bolí - to je normálka z té narkózy, méně tekutin, ztráta krve - HODNĚ pij.
Já po té první taky vůbec nekrvácela, nešpinila nic. Začalo mi to 3. den křeče a tmavá krev... Tím nechci v žádném připadě říct, že to budeš mít taky tak, jen prostě radím abys byla opatrná.... Není to nic moc tam jet znovu - čeří se tím rány:(
14 dní ležet taky asi nemá význam spíše se šetřit - do práce do kanceláře proč ne, ale fyzicky opatrně🙂

leeena_4
22. kvě 2012

@ladydi neboj se, všechno bude v pořádku, zítra na tebe budu mooc myslet.

@turcice dobře, že už to máš za sebou a že i manžel už trošku spolupracuje. Asi to pro něho byla větší rána, než si člověk myslel. S tím hlídáním počkej, jak ti bude. Krvácet ještě můžeš začít během pár dní, ale snad to bude už dobré. Každopádně se šetři a moc toho prcka nezvedej, kdyby jsi přeci jen jela😉.

lenickan
22. kvě 2012

@turcice po rerevizi jsem měla krvácení jako MS a ke konci to mělo charakter spíše konce očistků...

lenickan
22. kvě 2012

holky já bych už tak do toho šla... a nečekala další cyklus ani nevíte...

maximka33
22. kvě 2012

ahoj holky, tak mě včera tak divně bolelo břicho, říkala jsem si, co to je. sice mě napadla ovulace, ale pak i střevní problémy, protože kluk to má. tak jsem si dnes uddělalal ovulační test a fakt byl pozitivní. překvapuje mě, že takhle brzy. normálně mám ovulaci až kolem 19. dne. může se to po potratu takhle změnit? minulý měsíc to bylo kolem 20. dne.

lenickan
22. kvě 2012

@maximka33 já bych řekla, že jo... tělo je nadopované hormony... a i v CAR mi kdysi říkali vy potřebujete otěhotnět a je jedno jestli úspěšně nebo ne... pak už to půjde snadno...

turcice
22. kvě 2012

@lenickan
@leeena_4 holky díky...já už jsem té známe včera psala že se ještě ozvu zda přijedu hlídat nebo ne..ona mi odepsala že by byla ráda ale samozřejmě záleží na mě jak mi bude že každý to prožívá jinak...ona prý když byla kdysi na přerušení byla v práci už druhý den po zákroku,je obchodní zástupce takže jen jezdí po lékařích a nabízí zboží...také mám strach abych to neuspěchala a to zvedání malého bych stejně musela ..když ho dávám do postýlky na přebalovák apod...
Přemýšlím ted na vitamíny..dr.mi nic neřekla jen listovku ale přidám ještě wobenzym a pak asi ten čajík kontryhel???jak se to vlastně pije???

maximka33
22. kvě 2012

@lenickan SP je spontánní potrat a UPT je umělé přerušení těhotenství.

to je prima, že ti už dorazila Ms, je to znamení, že je vše v pořádku. mně poprvé došla už po 20 dnech, tentokrát po 35 dnech=normálně.

turcice
22. kvě 2012

@lenickan ani se ti nedivím že bys do miminka šla hned ale ještě vydrž at je vše ok...jinak dnes už nekrvácím vůbec ale podbřišek chvilkama cítím...

lenickan
22. kvě 2012

@turcice wobenzym je dobrej - já ho nikdy ale neužívala. Ten kontryhel jsem do první MS pila "každý" den. Prostě na růst sliznice. Lékárnice mi říkala, že by se neměl pít déle než měsíc -2

lenickan
22. kvě 2012

ta tabulka je děsně pozitivní... to je fakt skoro každá do 3 měsíců těhule!!!!!!!!!!!

turcice
22. kvě 2012

@lenickan tak čajík zajdu koupit a budu poctivě bumbat 🙂 🙂

leeena_4
22. kvě 2012

@turcice tak uvidíš, jak se budeš cítit, řiď se intuicí 😉. Ale zdraví na 1. místě, ať můžete brzy znovu pokoušet štěstí 😉. Jinak bych se na wobenzym vyprdla. Vrala jsem ho několikrát, ničemu nepomohl a astál mraky peněz. Listovka je základ a radši si kup Femibion, tam je ta, co se dobře vstřebává a kotryhel jsem po revizi pila do prnví ms. Jinak se pije od ms do ovu, myslím. Já už to normálně zapomněla.

lenickan
22. kvě 2012

No já tento cyklus budu ještě dlabat vitamíny a čístit se....
Listovka, vitamin D (toho je prý v populaci velký nedostatek), probiotika - kůli ATB co jsem měla nitrožilně a ten kontryhel.

lenickan
22. kvě 2012

@turcice kup si sypaný... chuťově jde o zvyk mne chutná a manžel mi ho pije taky🙂