Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 za jak dlouho od MA jsi otěhotněla???

lenickan
22. kvě 2012

holky já mám chvílema pocit, že jsem blázen, ale fakt se cítím dobře i jako psychicky prostě sedím a usmívám se a jsem ráda, že mám Aničku, manžela a že je venku hezky a tak...

turcice
22. kvě 2012

@leeena_4 wobenzym mám už doma celkově pro rodinku tak ho taky preventivně začnu zobat..femibion taky asi koupím...tak uvidíme zda to pomůže 🙂 🙂

leeena_4
22. kvě 2012

@lenickan já jsem neměla MA, ve 13tt mi na NT zjistili downův syndrom, takže jsem šla na potrat. Zákrok mi provedli 26. srpna a 5. ledna bylo úspěšné IUI. Jinak nejsi blázen, je to moc dobře, že se tak cítíš. Třeba už smutek nepřijde, přeju ti to 😉. Na mě dolehl pár dní po tom, co jsem byla doma z nemocnice. Když mě pustili tak pořád v pohodě, spousta energie a pak najednou jako by na mě někdo hodil deku, pár dní jsem brečela a pak to začalo být lepší a lepší. Ale já nemám žádné dítko zatím, tak to bylo o to trošku horší.

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 to určitě... musím uznat, že s jedním dítětem se to zvládá "lépe" ale i tak je to těžký... já se chytla před cca 14 dny s mámou. jelikož na mne spustila, že mipořád něco je...
11/2009 sražena autem v 31tt - operace a šíelné nervy
11/2011 laparskopie
04/2012 2x revize
tak mi povídá taková mladá a pořád po nemocnicích - to mne dožralo tak jsem jí vynadala brečela jak malá, pak jsme brečely obě... asi jí to nedošlo chudince... to byl blbej okamžik, ale teď už je fakt lépe...

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 aha tak to je strašný, snad ještě těžší než MA - to rozhodnutí!!!!!!!!

leeena_4
22. kvě 2012

@lenickan to je mi líto, jí to určitě taky mrzelo, neuvědomila si to. Ty jsi měla 2 revize v jednom měsíci?

leeena_4
22. kvě 2012

@lenickan no, to rozhodnutí je blbý. Protože jsi to ty, kdo se musí rozmylet, jestli má to malé žít, nebo ne. Ale s manželem jsme se schodli a on mi byl velkou oporou, takže když pominu prvních pár dní, kdy se člověk ptá proč a jestli by se přeci jen nenarodilo zdravé, tak toho rozhodnutí nelituju.

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 ano, po revizi jsem se musela kůli křečím vrátic 3. den zpět do nemocnice ležela tam 5 dní a pak šla znovu:( 😒

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 uf, to nechci zažít.... s tím bych se nevyrovnala

leeena_4
22. kvě 2012

@lenickan to je nepříjemné :-/. Hlavně, že už to máš za sebou a před sebou už jen to lepší 😉

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 letí to šíleně už je to skoro 5 týdnů🙂

leeena_4
22. kvě 2012

@lenickan vyrovnala, věř mi. Nic jiného by ti nezbylo a ženská vydrží jako kůň 😀

maximka33
22. kvě 2012

@turcice mně ještě v nemocnici doporučili vitamín e. kontryhel, až dostaneš ms, pije se od prvního dne. drž se, kočko!!! jestli se na to hlídání cítíš, tak jeď, přijdeš na jiné myšlenky.
@lenickan ty jo, na co probiotika? ty dávám synovi, když zvrací nebo má průjem nebo bere antibiotiika. zas bych to s těmi vitamíny nepřeháněla. taky jsem toho brala mraky, a nic z toho nebylo. a když jsem letos otěhotněla, tak jsem brala "jen" listovku.. no a ten kontryhelový čaj jen dopiju balení a víc už nic, teda jestli poznám tu ovulaci...

lenickan
22. kvě 2012

@maximka33 no vždyt to píšu že probiotika mám po léčbě ATB v nemocnici🙂 je to na 6 týdnů🙂

lenickan
22. kvě 2012

@leeena_4 jo to je pravda.. stále si říkám co všechno člověk vydrží

maximka33
22. kvě 2012

@lenickan a jo, promiň 🙂

lenickan
22. kvě 2012

@maximka33 v pohodě. já jsem spíš typ co se těmdle umělým preparátům vyhýbá🙂

zandi78
22. kvě 2012

@maximka33 já chodím normálně ke svému gynekologovi. ale on je zase krom své ambulance i lékařem v nemocnici která je vedle mého pracoviště, takže jsme domluveni že kdyby kdykoliv cokoliv můžu za ním chodit i tam. takže si myslím že to je taky dobré-na hlídaní UTZ. a nervy to jsou teda...mam pocit že jsem ted vic v prd...z toho všeho-jak se to táhne atd, než jsem byla třeba měsíc, dva, po druhém potratu. No jo. co nadělám.Jdu si za svým snem... 😉

zandi78
22. kvě 2012

@ladydi No to máš pravdu s těma korunkama za testy....to je mazec. JEnže ja si bazalni teplotu moc měřit nechci...protože pracuju jako zdr.sestra, vstavam rano ve4, a když přijedu po noční a jdu spát tak zas za 3h vstávat a měřit. Bazalka se má měřit každý den ve stejnou dobu a minimalně po 3až4 hodinách spánku a nesmíš před měřením vstávat. Nebo nemáš teda. No a tyto zásady dodržet je u mě naprosto nemožné 😀 To by byly vysledky na prd asi 🙂

zandi78
22. kvě 2012

@lenickan Aha 🙂 Děkuji za krasne vysvětlení. Tak to je chytra věcička ten pregnyl. Ale asi to bude nejspíš taky hormon...Těch sem ted plná. Nikdy v životě jsem prášky nebrala. JSem pro přírodní lečitelství spíš 🙂 pokud nelezu po4ech 😀 Takže ted co beru Letrox na št.žlazu a Clostilbegyt, jsem hotová.. 🙂 A tu folikulometrii řeší asi jen v CARu, že...no ještě počkám ty dva cykly s clostíkem asi a nevím jestli bych pak neměla vyhledat taky nějaké repro centrum... 😖 NEvím zda jsem vhodný adept a zda netlačí hned do IVF..

zandi78
22. kvě 2012

.

zandi78
22. kvě 2012

@lenickan To si děláš srandu!!! 🙂 Já jsem viděla po cestě z noční, ráno brzo, na poli u naší vesnice 7 čápů. Nevěděla jsem co to je z dálky, až jak jsem se blížila a zjistila že to jsou čápi, tak jsem zastavila auto a vyfotila si je do mobilu 😀 Strašně mě to nabilo energií. Bylo jich 7-štastné číslo a navíc ten den bylo 8. (8.dubna) a osmička je moje oblíbené číslo. a 7.8. jsem sse vdávala, takže prostě 7 a 8 jsou pro mě magické čísla a tohle mě úplně dostalo.. 🙂 a normálně čumím žes zažila totéž. To prostě musíííí být znameníííí!!! 🙂 😉

leeena_4
22. kvě 2012

@zandi78 zkusila jsi fytosoju na podporu ovulace? Já to zkoušela, říká se, že je to řírodní clostybegyt, zkus si o tom něco najít 😉. Jinak Pregnyl je fakt hormon :-/. A do CARu bych taky na tvém místě zašla, kdyby se nepovedlo s clostíkem 😉. A nemusíš hned na IVF 😉. úspěšné je i IUI se stimulkou injekcemi, které jsou v mnohem šetrnější než clostil a nebrání růstu sliznice 😉.
No ale jestli jsi potkala čapí hejno, tak žádný CAR nebude třeba 😉

maximka33
22. kvě 2012

@zandi78 to máš stejně jako já, taky bych nemohla měřit každý den v přibližně stejnou hodinu.. občas za námi ráno přijde syn, a to fakt nejde.. a taky hned nemyslím na IVF, IUI by úplně stačilo

lenickan
22. kvě 2012

@zandi78 clostik jsem brala taky, i při clostilu by ti měli udělat UTZ kde právě změří folikuly, já na clostík nereagovala vůbec. Problém je ten, že oni to nasadí na 3 měsíce a bud přijdete těhotná nebo ne a a pak se uvidí co dál. Já do sebe rvala zbytečně 3 měsíce clostil pak jsem měla 2 měsíce pauzu a pak zase clostil, ale to už mi dělali 10DC folikulometrii, zda je dominantní folikul a nebyl - prostě jsem na to nereagovala....
V CAR jsem byla za 2 měsíce těhotná. Do IVF tlačí jen do té míry jak si to necháš líbit - je to jejich chleba - ale já rovnou řekla, že IVF nechceme, že chcem IUI pokud to bude možné (jasné že ženská bez vejcovodu do IUI asi nepůjde apod.) dostala jsem minimální stimulku injekcí FSH a ejhle hned byly 2 folikuly pak pregnyl a snažení doma - ani jsem do IUI nešli, ten měsíc to nevyšlo, ale ten následující bez stimulace ano...
Takže CARu se neboj. Nevím jak dlouho se snažíte - my to různě řešili asi 2 roky, pak mi došla trpelivost🙂

lenickan
22. kvě 2012

@zandi78 ty jo a kudy jsi jela? To je šílený vid? Já je ale viděla až koncem dubna začátkem května - nevím přesně datum... ale bylo jich 7

maximka33
22. kvě 2012

@zandi78 tak jsem si přečetla tvůj článek, pěkný a dojemný.. až si člověk říká, proč si tohle nezaslouží veselý konec.. je to už rok a půl, určitě se už dlouho snažíte. našli vám nějaký problém? jestli jsi to už psala, tak promiň, možná jsem zapomněla.

turcice
22. kvě 2012

@zandi78 Ahojky..také jsem si přečetla tvůj článek..pobrečela jsem si ☹ ☹ ☹ a posílám hrozně moc sil a věřím,že se to opravdu do třetice podaří 😉 😉 😉

lenickan
22. kvě 2012

@turcice
@maximka33 kde má holky

@zandi78 ten článek? At si to také přečtu...