Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
10. črc 2012

@froka ty jsi zlatíčko 🙂 🙂 🙂 🙂 také jsem na to myslela že pokud je už v bříšku tak má sváteček 🙂 🙂 🙂

froka
10. črc 2012

@turcice Jo je to napínavé. No nevím co říct na to jak se cítím, můžu si kde co vsugerovat.

froka
10. črc 2012

@turcice no hned od rána, jak jsem mrkla do kalendáře, tak na tebe myslím, a říkám si, že ti musím napsat přání, takže pořádně nahlas, ať to Amálka slyší!

turcice
10. črc 2012

@froka a jak myslíš že by to mohlo být dlouho po eventuelním oplodnění???Pokud kolem 10dní to už by mělo ukázat...a myslím že ten mamatest je nejlepší 😉 😉

luuc_2012
10. črc 2012

Ahojky slečny a ženy, ráda bych se s Vámi podělila s svůj příběh.
Minulý rok v červenci jsem zjistila ze jsem těhotná, je mi 24let a s přítelem jsme miminko chtěly, ale nechaly jsme to nahodě, protože u nás v rodině to vzdy nebylo jednoduché s pocetím, pres moji mamku a segrum jsem vedela ze to nebudu mit jednoduché. Po 6 mesicich se nam to povedlo, byly jsme oba dva štastný a ja se na jednu stranu bala jak zareaguje muj partner, prece jenom jsem mela pochybnost ze bude mit radost.Byl nadsený a stastny, porad se usmivala uz od zacatku mi hladil brisko. Vše probíhalo v poradku, ale v 10tt (září 2012) jsem zacala slabe krvacet a mela jsem velke bolesti bricha, u sve gynekoložky me čekala špatná zprava, už jsem to tusila, ale porad clovek doufal a veril. Mela jsem být v 10tt, ale fazolka jak jsme tomu rikaly mi byla jsem v 8tt a netlouklo srdicko. Brečela jsem jak mala holka a hned s partnerem odjela do nemocnice, bylo to rychle a personal jako bych tam ani nebyla, ani zvonek abych si zavolala sestricku nic, no nerada vzpominam, tak jsem se tesila domu ke sve rodine. Jedine co si po narkoze pamatuji ze na me nekdo rekl nebrec a ja se probudila a brecela jsem, ale nevim kdo to rekl, nebo jestli se mi to jen zdalo.Druhý den konecne doma.Nevím proc, do dneska nechapu, vsichni myslely jak se zhroutim ale nestalo se byla jsem na venek tak moc silná a statecna ze me to strasne prekvapilo, ale ve vnitr jsem sama se sebou bojovala, presne mesic po tom potratu se mi to cele odehralo ve snu a zbudila jsem se s brekem. Nekde to ve me porad bylo.
po novém roce jsme tomu opet daly prilezitost a nas vztah prochazel ruznými fazemi, chvilku krasne, chvilku hruza, jako by to pro nas mela byt zkouska. Premyslely jsme ze se i rozejdeme, ale nastesti jsme si to vyrikaly a zustaly spolu, pred 14 dny jsem zjistila ze jsem těhotná a opět štastná! I když ten strach tam pořád je a zustane ve me asi az do porodu.
Chtěla bych všem snažilkam říct aby to nevzdavaly a byly silne, hodne pomaha kdyz clovek nekam odjede nebo proste vystoupi z kazdodeního stereotypu a pokusi si proste jen uzivat zivota a sexu jak to ma byt, budu Vam drzet palecky

turcice
10. črc 2012

@luuc_2012 moc ti přeji aby to těhulkování dopadlo jen a jen dobře a s partnerem si to užívejte... 🙂 🙂 🙂

turcice
10. črc 2012

@luuc_2012 jůů a koukám že si taky z Loun 🙂 🙂 🙂 🙂 nebo někde kolem 🙂 🙂 🙂 🙂

barbarucha
10. črc 2012

@herbie A nevyplatilo by se vám lítat na IVF do Čech? Přítel by moh jednou, spermouši by se zamrazili a ty bys pak jezdila na pokusy? Oceňuju, že přítel hulení aspoň omezil, je vidět, že mu na tom záleží.

vanilka31
10. črc 2012

@froka Zkus si udělat test ráno, to je koncentrace hcg největší a určitě bych koupila mamatest, ten je nejspolehlivější.

barbarucha
10. črc 2012

@danaho Ahoj Dani, já jsem se snažila s přestávkama 8 let, taky jsem se v průběhu doby rozvedla a znovu vdala a první těhu, které vypadalo jako zázrak z čistého nebe loni v létě skončilo SP ve 13tt. Nevzdali jsme to a jsme teď v průběhu pokusu č. 2. Člověk toho někdy musí prožít strašně moc na cestě, která je pro jiné lidi naprosto pohodová zkratka. Taky jsem původně chtěla hromadu dětí a teď jsem sama zvědavá, kolik jich ještě zvládneme, je mi 35 (ale celkem se držím 😀 ). Držím palce!

maximka33
10. črc 2012

@froka tak doufám, že se to potvrdí!! mně přijde, že jsem pořád unavená, tak kéž by to byl signál 🙂 ale na mě je na test ještě brzy, asi až tak kolem 33dc..

maximka33
10. črc 2012

@barbarucha dobrý nápad, moje ségra taky lítala do čr na IVF, spojila to s návštěvou u našich a u nás.

pavlina26
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eva518
10. črc 2012

@danaho Ahojky, je to už trochu lepší, postupně se dostávám do formy, ale teď máme návštěvu z Ruska a byli jsme dva dny s nima na Slovensku a i když jsme měli velmi volný program, tak mě to chození po horách dost unavovalo. Já taky doufám, že nejpozději příští týden dostanu MS, je to 3 týdny a v těch vedrech už mě to vážně štve.

To jsem ráda, že je ti už líp. Budu na kontrole držet palce. 4 kousky znamenají pěkné vyhlídky, ne? 😉

eva518
10. črc 2012

Holky, nestíhám vůbec dočítat, doma jsme vždycky max.na pár minut, pokud vůbec dorazíme na noc domů, takže se mějte zatím všechny krásně. Ozvu se až budu mít klid na čtení 😉

Pěkné letní dny 🙂

froka
10. črc 2012

Ahoj holky, tak jsem zkusila ten mamatest a nic ☹ Možná tam nějaký stín je, ale až po limitu a není zřetelný na první pohled. Takže buď to byl výplod mé fantazie, nebo tam ti duši byli (první předevčírem večer, včera slabší a dnes skoro nic), něco to znamenalo, ale neudrželo se to. Fakt je, že píchání v podbřišku dnes nějak neregistruju, tak se možná zavrtávalo, ale nepovedlo se. Fakt sice je, že jsem netestovala z ranní moči, ale večer kolem 6hod a včera až kolem půl 8hod, ale to už je asi zbytečný alibismus. Takže to spíš vidím na tu ms. Každopádně, ať je to jakkoli, tak je mi z toho smutno.

@turcice ovulka byla pravděpodobně 14DC nebo 15DC, takže už by to těch 10dní bylo ☹

leeena_4
10. črc 2012

@froka Pokud jsi teprve 10 dní po ovulaci, tak nemá večer vůbec smysl dělat i sebelepší test. Musíš ráno a i tak je podle mě brzy. Já měla slaboulinkou čárku na 10 mamatestu až 13 Dní po ovulce 😉

lenickan
10. črc 2012

Holky mne je poslední dny tak šíleně zle od žaludku, nevím čím to je... když jsem na lačno tak je mi zle na zvracení a když se najím tak mi tlačí žaludek. Snad jsem si na té dovolené nezničila žaludek tím jejich jídlem tam:(
Z těhu to být nemůže - když včera negativní a jsem teprve 23CD.
Taky mne bolí celá páteř, ach jo snad na mne nic neleze

lenickan
10. črc 2012

@froka ještě neházej flintu do žita a pokud to nevyjde tak příště už ano... ještě je brzy, byla jsi na zákroku až měsíc po mne a mne dr. ještě tento měsíc říkal Leničko, nechtějte to uspěchat🙂

danaho
10. črc 2012

@barbarucha Děkuji za povzbuzení 😉 Gratuluji k těhotenství a přeji ti aby všechno dopadlo dobře.Dneska jsem byla na konzultaci. V září bych měla jít na hysteroskopii.Doktorka by chtěla vidět před zavedením emryjí dělohu jestli tam nebudou po kyretáži srůsty.Takže KEt bude asi v říjnu,pokud to bude všechno v pořádku.Pořád jen čekání. A letos už 4 narkoza ☹

froka
10. črc 2012

@lenickan Já vím, ale znáš to. Člověk si dělá naděje už jen těmi příznaky, pak vidí stín na testu, pak nic. To psychice prostě nepřidá. Taky si říkám, že i já bych sakra mohla patřit k těm maminkám, kterým se zadařilo po první ms a bylo vše v pohodě, ale asi to bude jen mé přání.

Jinak neleze na tebe náhodou těhu? 🙂

martinakl
10. črc 2012

@froka Ja mela // az cca 18-19 dni po ovulaci 🙂 Je fakt brzo 😉

froka
10. črc 2012

@leeena_4 No víš jak, jestli je na testování brzy je opravdu otázka, když může někdo mít pozitivní test už 8DPO. Při prvním nevydařeném těhu (které bylo nebýt té infekce v pořádku) jsem měla dušíka na mamatestu taky myslím až 13DC, u toho druhého na obyčejném (25mIU/ml) už 10DC (ale tam bylo celkově to HCG po potratu prý dost vysoké a nějak se jim to proto nezdálo, tak jsem pak chodila na kontroly, jestli klesá). Takže je to asi spíš individuální. I přesto díky za určitou podporu, že je ještě nějaká naděje 🙂

leeena_4
10. črc 2012

@froka statisticky má test 8DPO pozitivní hodně málo holek a podle statistik z Fertilityfriend (dost jsem se v tom hrabala, měla jsem i VIP členství) jsou to většinou ti s nejistou ovulkou, takže není vůbec jisté, že byly teprve 8DPO. Ale určitě jsou taky takové holky. Já bych ti moc přála je najít a proto bych 10 DPO navíc z odpolední moči neházela flintu do žita 😉

maximka33
10. črc 2012

@froka ještě nezoufej. který den máš dostat menzes? v ten den bych testovala. já doufám, že se taky dostanu k testování. jinak jsem taky člověk, kterému se čárky ukazují až dost dlouho po ovulaci. naposled tam 11dpo ještě nebylo nic, až 14dpo.

froka
10. črc 2012

@lenickan Jinak tento měsíc jsme to ještě neřešili a já jsem na to taky nějak netlačila, ale taky jsem nedokázala Míšovi říct: "dnes souložit nebudeme, protože to vypadá, že bude ovulka" 🙂

froka
10. črc 2012

@maximka33 Vzhledem k tomu, že jsem byla 18DC na píchnutí Agolutinu a ten myslím při aplikaci po ovulaci funguje jako utrogestan nebo duphaston, tak by ten cyklus měl být těch 28 nebo 29dní. Myslíš, že je to tak?

maximka33
10. črc 2012

@froka tak to bohužel nevím, na takové injekci jsem nebyla. ale ovulace mohla být později ne? ne hned ten den.

maximka33
10. črc 2012

holky, dávám si s mamkou frankovku. mám v sobě půl skleničky a jsem opilá, není to divé? jinak celkem pijem, třeba pivo nebo lemona, takže na alkohol jsem fakt zvyklá..

turcice
10. črc 2012

@froka kočičko netrap se tím..také si myslím že se ještě může druhá čárka ukázat 😉 😉 a pokud ne tak neboj,za měsíc to vyjde 🙂 🙂 🙂 já mám zase takové smíšené pocity že pokud by to vyšlo tak si říkám zda to není brzo a doktorka mě nepokárá 😒 já mám ještě tak týden čas na testování ale také budu mít pěkné nervíky ..nejsi v tom sama,myslíme tady na tebe a všechny ti držíme palečky 🙂 🙂 🙂 🙂