Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ladydi
20. srp 2012

@fykyska co je LH hormon??

fykyska
20. srp 2012

@ladydi LH - luteinizační hormon je rovněž glykoproteinový hormon, produkovaný adenohypofýzou. U žen napomáhá finálnímu vývoji folikulu a podmiňuje ovulaci. Ovlivňuje rovněž produkci ovariálních hormonů (zejména progesteronu).
U mužů působí LH na Leydigovy buňky varlete (ovlivnění produkce testosteronu).

No a na to reagujou ovu testy 🙂 A mě právě napadla tahle otázka k tomu - jestli když je po OVU jestli ten LH hormon zůstane v těle 😅 Nebo jestli mizí po tom co dostimuluje folikul..

ladydi
20. srp 2012

@fykyska tak co já vím o OVU testech, tak mizí, jen v den kdy je opravdu OVU jsou čárky stejně silné a pak se zase tenčí 😉

fykyska
20. srp 2012

@ladydi Já totiž ovu testy nedělám pravidelně a vůbec né za sebou 🙂 ale zkusila sem si je koupit už minulý týden ve středu a počurala sem jeden papírek a NIC a teďka když sem počůrala tak tam byli dvě stejně výrazné dálnice 🙂 A já podle počtů výpočtu ovu měla o víkendu v sobotu, takže si myslím že mám v těle zbytek hormonu ale vím že u ovu testů se musí testovat dlouhodobě - nicméně LH hormon v moči je - mám - proto mě přichází na mysl jestli tam zustáva i po ovu protoze to by znamenalo že proběhla a že s naší frekvencí styků by se to mohlo i zadařit 😉

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska LH máš v těle pořád, jen jeho hladina je nízká a stoupá až v době před ovulací a když způsobí prasknutí folikulu, zase klesá 😉.

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska někomu může hladina LH kolíst mírně i během cyklu, ale neměla by 2x za cyklus dosáhnout takové hladiny, aby byly pozitivní testy. Některé ženy (já to tak měla) mají pozitivní ovutest v době, kdy jsou těhotné a zachytil by těhotenství už i citlivý těhutest, ne tedy 2 dny po ovulaci, ale třeba 12, 13 dní po ní 😉

fykyska
20. srp 2012

😅 @leeena_4 mě právě udivuje že i když je v těle LH po dobu celého cyklu tak když sem ho počurala min. týd objevila se mi jen kontrolní čárka - testík vůbec nezareagoval ...No je možný že sem měla ovu už před minulý týdentedy v dopbě kdy jsem na nic nečurala to sem taky měla hlen 😀 Takže buď a nebo ...Se moje tělo totálně zbáznilo 😀 a neboo tuhle sobotu a testík ač netestuji pravidelně zaznamenal LH hormon v těle takže duležité asi je že tam jea třeba klesáá 😀 No bludný kolotoč sem zvědavá jestli budu v tom 😀 NA to že jsem studovala genetiku sem z toho občas jelen srnec i daněk :D

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 😉 😉
@ladydi
DĚKUUJU

fykyska
20. srp 2012

@turcice AHOJKY 😉 Tak jak dopadlo soustředění s Rezinkou zlobivou 😝 😠 😀 Zvládli jste všechnooo 😉 ??

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska Ty testy jsou dělané, aby zachytili to LH až nad nějakou výši 😉 Je to věda mě z toho šla hlava taky kolem. Dělala jsem ovutesty, sledovala řes rok BT, hlen a všechno kolem pak se mi docela ulevilo, když jsme šli do CARu, kde za náš všechno řešili a my se mohli milovat jen tak, bez ohledu na všechny tyhle ukazatele 🙂

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 Věřím že se ti ulevilo je to divočina že? =o) já jsem tohle třeba nikdy nedělala nějaký testování apod - mé předchozí 2 těhu byly o náhodě i když u toho druhého jsem věděla kdy mám ovu ale plánované to nebylo... Píšeš až nad nějakou výši to je super 😉 to je pro mě důležitá zpráva protože dr říkal že funguje ta neoperovaná strana a teď mám i trošku jistotu že se tam i něco událo na té hormonální úrovni a jak sem psala s naší četností milování bych se divila kdyby mi tam už nerostl skřítek 😀 😀 😀

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska no docela jo, zvlášť, když jsem ovulaci měla za tu dobu(rok a půl snažení) 3x 😀. Bez injekcí bohužel nic. takže to byl trošku marný hon 😀. Tak držím pěsti, ať tam roste, ale raději počítej s oběma variantami 😉. Někdy i za super podmínek a perfektního načasování není zaděláno na miminko 😉 i když je vše v naprostém pořádku.

mircisek
20. srp 2012

@ladydi Dianko, zkus cvičit na ty křeče cévní gymnastiku. Já jsem chodila na cvíčo, tak jsem se to naučila tam, ale určo najdeš něco i na netu. 😉

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 stojím pevně s nohama na zemi 😉 Je mi to plně jasné - že se to nemuselo podařit a proto si připouštím i 30 DC = menses ovšem sem tam jsem trošku na obláčku která z nás nejni že 😎 😵 Rozhdoně ale neplánuji nějaké hroucení z menses .... 😉 Když přijde má to tak být, už jsme zažili i horší stavy spouta z nás - když přicházela a odplavila co neměla 😔 Téda a píšeš 3x do za tu dobu no to bych se picla 😨 to nevím jestli bych byla naštvaná nebo jestli by se mi ulevilo že to vím 😀 😖 Děkuju za pěstičky

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska Správný přístup a doufání se neubrání nikdo, já doufala v těhotenství i bez té ovulace, co kdyby, že? 😀 😀 😀

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 se musím přiznat, že já sem byla tenhle měsíc taky taková zklamaná z představy že bude anovulační - jak jsem nevěděla která strana funguje - ale mudr pudr mě potěšil že je to ok - sem měla folíčky jak melouny 😀 Tak snad snad 😎 Už bych potřebovala ňuhňat nějaký mimino - včera sem takhle jela metrem a nastoupila ženská s kočárkem a v něm vážně pidi skřítka a jak jinak sedla si vedle mě a kočár vrazila mezi nás - a já místo abych cítila vlnu nadšení z pohledu na tak malého človíčka sevřel se mi žaludek do očí navalily slzy a když sem vypadla z metra uplně sem se rozbrečela 😕 Normálně sem to neustála ☹

leeena_4
20. srp 2012

@fykyska To je úplně normální. Mě se hrozně líbilo jedno přísloví: Smutek je jako opilý host, pořád se vrací, aby vás na rozloučenou ještě jednou obejmul! Stephen King. Holt tě prostě přišel smutek obejmout.
Dobře, že folíci rostou a všechno funguje, na Vánoce už si budeš určitě u stromečku hladit bříško s rostoucím miminkem 😉

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

fykyska
20. srp 2012

@leeena_4 Přísloví krásné a pravdivé - hold je ta bolest někdy mrcha umí kopnout do slabin i když se jí snažíme přivítat otevřenou náručí abychom se s ní vyrovnali... 😉 ŽIVOT ? OSUD ? 🙂

froka
20. srp 2012

@fykyska Ahojky, však to je asi normální reakce. Mě je vždycky smutno, když jsme někde třeba v obchoďáku a je tam nějaké mimčo ve vajíčku, ale musím se prostě podívat ☹ I manža se podívá. Ale to přejde! No ať už jsou tady ty // 🙂 A kdy ti začíná ten turnaj v testování?

fykyska
20. srp 2012

@froka 😎 No // všem nám je mmoc přeji - Já se včera podívala asi 3x seděla jsem jak na jehlách sotva jsem se hla - měla jsem pocit jako bych byla uplně vyměněná - dlouho se mi tak silná reakce nestala 😖

froka
20. srp 2012

@turcice Ahoj Evi, no tys teda měla víkend 🙂 Šest dětí v baráku a ještě s Terkou mlátí puberta, to sis teda užila 😀

fykyska
20. srp 2012

@fykyska No, kočko turnaj v testování ani sama nevím viděla bych to tak od 25 + takže o víkendu po víkendu - nevím nevím 😀 kdy se do toho pustit - musím pozorovat jak na tom zase budu - dycky když sem byla těhu hodně sem pila při posledním těhu sem byla schopná vypít 5-6 litrů denně ani sem nemrkla - a pak sem citila strašně prsa a citila jsem se nepříjemně nafouklá uplně jako by ze mě ta voda snad neodcházela 😀 Tak uvidíme

fykyska
20. srp 2012

😀 😀 😀 😀 SEM BLBÁ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ta posledni zpráva měěla být pro tebe @froka a já jí poslala sobě :D

froka
20. srp 2012

@fykyska Tak to možná i ušetříš na testech, jestli budou podobné příznaky 😀 Anebo taky ne a tentokrát budeš úplně bez příznaků 🙂 Ale už seš napjatá jak malý gaťe co?

fykyska
20. srp 2012

@froka Mnó kdo ví - jak tomu bude jsem zvědavá - no co myslís ty :: 🙂 s testováním já bych to asi viděla na toho 25 + 😵

turcice
20. srp 2012

@fykyska
@froka ahojky holky..tak včera jsem ještě chtěla napsat ale nějak mi to nešlo 😒 Rézinka byla na zabití..nějak tu holku ted nezvládám...je to hrozně těžký ta puberta...mlátí to s ní neskutečně a já fakt nevím někdy jak na to reagovat protože mi přijde na všechny ty věci ještě malá 😒 No ale na Mácháči bylo pěkně..dala jsem si tam mochito a klucí smočili u tělíčko..takže v celku pěkný výlet a od pátku do neděle jsme si tam objednaly chatku a pobudeme tam než Terce skončí soustředění... 😉 Jinak ms už skončila a včera proběhlo první tuleníčko ale takové to přirozené 😉 😉 samozřejmě mám v hlavě opět to opravdové snažení a to nové kolo napětí..ale chtěla bych se tím tolik nezaobírat..jenže to moc nejde 😒 Ráno jsem opět začala s měřením a jsem na 36,3 😉

kolino
20. srp 2012

Ahoj holky hlásím ,že jsem přežila víkend u švagrovky!!! 🤐 a musím Vám říct ,že jsem děkovala pánu bohu ,že bydlí tak daleko!!! 😀
Já jsem normálně holky zapoměla i měřit BT ...tak snad si zítra vzpomenu...
A zítra jdu k mudr. ať mi dá papíry do CAR a nebo jestli mě ještě před tím pošle na laparoskopii?? jsem napnutá jak kšandy 🙂

fykyska
20. srp 2012

@kolino Ahoj laparka teda nic moc děvče zlatý tam bych se nehlanala ani kdyby mě za to zaplatili 😒 Jinak vítej celá a přeživší z rodinné sešlosti 😀 @turcice No Rezinku to určitě přejde však sama víš každá z nás byla tou pubertou omlácená načančaná dokonalá no a matko neblázni ty tomu přece vůbec nerozumíš 😀 😀 😀 trpělisvost trpělivost trpělivost 😅 Tuleníčko tuleníčko tak hezky do toho ale zase si ho moc nevyždímej 😀 😝 Budu ti držet palce ať je tam// máme spolu 😉

happyfrog80
20. srp 2012

Ahojte dievcata ,som v tejto skupine nova ,potratila som v 11tt koncom juna,4 dni pred narodkami.Bolo to nase prve tehotenstvo po 4 rokoch snazenia takze sme asi takysto sklamaní
ako vy vsetky tu.Menzes som dostala do mesiaca ,myslim ze vdaka Alchemilkoveho caju ,no a teraz uz iba cakat na malicku nadej ze menzes nepride.Drzim vam vsetkym palce aby ste nasli dve ciarocky.😉