Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
24. srp 2011

@beritek Ahojky,podle mé zdravotní sestry jak mi šeptala,příroda ví kdy to přijmout,tak já se snažila hned při první ovu,teď mám za sebou druhou ovu a čekám na MS tak uvidíme 😎 Víš jak se to říkávalo na škole se učit se učit se učit,tak pro nás platí se snaži se snažit se snažit 😅 😅 😅

marulinka
24. srp 2011

ahoj holky
nějakou dobu sem nepsala,ale pořád poctivě čtu...
je mi smutno z toho,kolik vás tady přibilo a pořád přibívá-potratů je nějak moc. ☹ ☹
jen sem chtěla,že na vás na všechny moc myslím a doufám,že se všem brzy zadaří.hlavu vzhůru,moc,moc držím palečky.. 🙂

safea7
24. srp 2011

@marulinka Děkuju a dovolím si poděkovat i za ostatní 😅

winterska
24. srp 2011

ahojky, hlásím 1DC mé druhé ms - již jsem dostala prednison - tak jdeme na to! 🙂
@safea7 souhlasím s tebou - snažit se, snažit se, snažit se 😀

caleana
24. srp 2011

@safea7 Jo, tobě jsem ještě chtěla napsat, že jméno Miriam je fakt nádherné. U nás by teda neprolezlo přes oplodnitele. 😠 😀

leeena_4
24. srp 2011

@beritek taky bych se řídila vlstními pocity a tím, jestli se cítíš v pořádku 😉.
@caleana no to je svatá pravda. Můj doktor nedělá NT, ale jen tripply. Já jsem slyšela, že tripply vycházejí dost často falešně pozitivní, tak abych se tím nestresovala, zaplatila jsem si NT a teď jsem hrozně ráda. Neumím si představit, že bych o to měla přijít až bych cítila pohyby.

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 My jsme takhle právě čekali u staršího syna, byly to hodně náročné dva týdny.

valinka30
24. srp 2011

@beritek Já se začínám snažit cca 3 měs. po revizi. Mudr mi taky říkala, že můžu začít hned, v nemocnici po dvou MS.

safea7
24. srp 2011

@caleana Děkuju a je fakt,žé jí moc sluší,ale musím se přiznat,že jsme udělali tenkrát dohodu,že já vymyslím holku a bejvalej kluka😉 Teď se snažíme se společným rozhodnutím o Štěpána a Štěpánku 😉

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to věřím, díky za NT screening. Příště půjdu zase, akorát dokud nebude negativní, tak to nikomu neřeknu

safea7
24. srp 2011

@winterska Tak ať je to poslední mrcha jasný 😀 😎

winterska
24. srp 2011

@leeena_4 ahojky - myslím na tě - mě se stalo něco podobného ale o cca 2 měsíce dřív - na NT screeningu mi našli nadbytečný 18 chromozom - Edwardsův syndrom - po odběru chor. klků mi to potvrdili a 2 dny na to jsem už byla v nemocnici na přerušení.. Naštěstí to i u nás byla taky jen náhoda. Moje gyndr mě naštěstí nechala ještě něco přes měsíc doma - to mi fakt pomohlo.. Ono je tělo víceméně v pořádku hned, ale ta psychika - to je ošklivý.. Už se pomalu snažíme znova, snad brzy najdeme // se zdravým miminkem🙂

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 My jsme právě taky šli na screening, no na měření nedošlo.

leeena_4
24. srp 2011

@winterska děkuju, že na mě myslíš, všimla jsem si v tabulce, že jsi taky musela na umělé přerušení, tak budeme bojovat spolu za lepší zítřky a zdravé miminko 🙂. V Gennetu byly všichni skvělí, klky mi odebírali včera po pracovní době, kolem páté hodiny a dnes v jednu mi to volali, že se potvrdil Down. Psychika je mocná, tak se nesmíme dát. Přeju hodně moc štěstí 😵
@caleana jakžto, že neměřili? miminku už netlouklo srdíčko?

fram
24. srp 2011

Ahoj holky,
vítám nově příchozí a je moc smutný, kolik těhulek tohle potká ☹ Všem vám přeju,ať se z toho brzy vzpamatuje a co nejdříve // 🙂

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Přesně tak, lékař pouze pravil: Je mi to velice líto. Ještě jsem se snažila neřvat při odchodu z čekárny, protože tam čekaly další tři těhotné. Naštěstí tam byl manžel se mnou a vzal si pak volno.

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to si umím představit. Já jsem se taky snažila nebrečet tam, u utz se mi to povedlo, ale při pohovoru s genetičkou a při odběru krve a pohledu na zdrvé miminko chlapečka, co měli na nástěnce mě to dostalo... No, snad to byly ty nejhorší okamžiky a bude jen líp. Ale příště mě u NT asi trefí

leeena_4
24. srp 2011

@fram díky za přivítání, taky jsem netušila, kolik nás je, člověk se to snaží nehledat, dokud ho to samotného nepotká

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Já jsem právě ráda, že jsme se nemuseli rozhodovat, že to příroda nebo pánbu udělal za nás. Já totiž vůbec netuším co bych dělala a celkem mě šokuje, kvůli jakým prkotinám lidé podstoupí přerušení. Tím nemyslím samozřejmě chromozomální vady a podobně.

winterska
24. srp 2011

@leeena_4 jo a aby to ho nebylo málo - taky jsem byla těhotná po IUI - mám nějaké imunologické problémy, ale prednison mi pomáhá 🙂 A taky jsem byla na NT v Gennetu a potvrzuji, že jsou moc milí a opravdu profesionálové 🙂

@caleana plně s tebou souhlasím, že je 100%ně lepší najít genetickou vadu plodu už ve 12tt než až kolem 20tt, kdy už ho cítíš kopat a vůbec cokoliv.

caleana
24. srp 2011

@winterska Tak já jsem staršího syna cítila od 15tt. 😀 A je to teda ďáblík doposud.

winterska
24. srp 2011

@safea7 díky - a tobě přeji, až už ta tvoje raději nepřijde 🙂

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to se ti nedivím. Já jsem si říkala, že kdyby mělo léčitelnou srdeční vadu, nebo roštěp, že si ho necháme a zvládneme to, že se to dá léčit, ale downa nedáme ☹. A nikde není psáno, že bych to miminko vůbec donosila...
@winterska já byla taky těhotná po IUI - mám PCO a bez injekcí neovuluju :-/. Takže bude zase IUI

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Přesně, rozštěpy, chybějící ruka apod, to pro mne není důvod k přerušení. DS je fakt něco zcela jiného. Já mám věřícího bratrance a těm právě zemřelo dítě s DS někdy ve 26tt.

zandi78
24. srp 2011

@leeena_4 Ahoj, vítám tě (i když nerada...) mezi námi. Já jsem šla na potrat přesně ve 13tt. miminko sice bylo už týden mrtvé...každopádně to probíhalo takto: příjdeš ráno na příjem, změří ti TK, sepíšou papíry, půjdeš na oddělení, tam si uložíš věci, převlečeš do pyžama erár a pak ti podají premedikaci. Až bude čas odvezou tě na sál. A tam ti udělají jak psaly holky výše-kyretáž. Alespon tak to probíhalo u mě-v celkové anestezii, nebot jsem nikdy nerodila. U nerodiček to dělají v CA. no a na sále ti napíchnou žilku a pak už spinkáš....nic necítíš.a vzbudíš se až na pokoji. Dostaneš tbl od bolesti kdyby bylo třeba a případně i tbl na uklidnění...Pokud jsi OK jdeš druhý den domů. Já jsem to měla ve všem komplikovanější.... 😖 ale to ty mít určitě nebudeš 😉 držím ti pěstičky. Nebudu ti ale nalhávat že je to po psychic.stránce lehké. což je jasné asi všem i tobě.. Ale mluv o tom, přijď sem...vypovídat se.... Neumím si představit jak ti je, i když jsem skoro tím stejným prošla. Ale přeci jen musiš udělat něco, co za mě udělala příroda. Držím pěsti a posílám ti velkou kopu síly a at vše proběhne bez komplikací...

safea7
24. srp 2011

@winterska 😎

zandi78
24. srp 2011

@beritek Ahoj, taky tě vítám .... Já jsem měla stejný problém jako ty, akorát jsem byla ve 13tt a vývoj skončil ve 12tt. Můj doktor mi řekl že první snažení může klidně být hned po prvních menzes. ale musím být zdravotně i psychicky OK. zdravotně jsem byla pak už v pohodě, psychicky celkem taky a po 2 měsících necelých jsme se přestali hlídat a čekali....co bude...s výsledkem tě asi moc nepotěším....je to 8 měsíců od revize a stále bez //...ale každá jsme jiná, ty můžeš zapadnout po prvním měsíci snažení a já ti to MOC PŘEJI!!!!!!!! Obecně stačí první menstruace po revizi. pokud příjde v normě ode dne revize. pokud cítíš že se chcete začít zase snažit, jdi do toho.ale nečekej raději zázraky hned... bud trpělivá. A ony //příjdou .... Uvidíš 🙂 Držím palečky... 😉

zzzzuuuuzzzziiii
24. srp 2011

@leeena_4 i pres to drzim palce a myslim na tebe!!!

meiki
24. srp 2011

@beritek vetsinou tady holky cekaji na druhou porevizni i u nas to tak bylo a zadarilo se nam hned

caleana
24. srp 2011

@zandi78 Počkej, mně teda dávali taky celkovou, o něčem jiném vůbec nebyla řeč. Naštěstí teda. 😲