Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

caleana
24. srp 2011

@safea7 Jo, ty čekáš jaksi poovulačně... tak to držím pěsti. 🙂

safea7
24. srp 2011

@caleana Tak už nečekám ☹ ☹ 😢 😢

safea7
24. srp 2011

@jane84 1DC 😢

zandi78
24. srp 2011

@caleana Nevím, mi doktor řekl u nerodiček to provádíme v celkové anestezii. A naneštěstí se to stejné stalo mojí kolegyni v práci která potratila o cca3 týdny dřív a ta už rodila a dělali jí to jen ambulantně. Po zákroku si ji manžel odvezl. Ona ale byla v 7-8tt. Já ve 13tt. Nevím jestli mělo vliv i toto. Každopádně toto jsou mé zkušenosti. A myslím že je lepší jít v CA i když je to pro organismus větší zátěž.

fram
24. srp 2011

@safea7 to je mi líto, budu držet palce na příště ☹

safea7
24. srp 2011

@fram Děkuju jsi zlatíčko!Opatrujte se 🙂

caleana
24. srp 2011

@safea7 Ale neeeeeeeee... Uf. 😒

caleana
24. srp 2011

@zandi78 Já teda nevím o nikom, koho by neuspali. Že je jako klidně pustili ještě ten den, to ano, ale v celkové byli všichni. Proto zírám.

zandi78
24. srp 2011

ti co byli v celkové a pustili je ten den, tak většinou se cítili dobře. jinak se po celkové domů nepouští. ale oni to pouští domů i z psychic.důvodů....Každopádně nevím proč to u někoho dělají v ca u jiných ne...Asi záleží jak doktor rozhodne jaký je tvůj stav 😒 netuším kritéria mezi těmito dvěma 🙂

fram
24. srp 2011

@zandi78 ambulantně revizi? Neuspali ji? Já teda byla rodička , revize v 7tt pod celkovou narkozou. Domů jsem šla 2 hodiny po zákroku.

caleana
24. srp 2011

@zandi78 Jako neřeknu u nějaké čůziny, která má interrupce místo antikoncepce, taková ať si užije. Ale navrhnout mi někdo, že mi vymodlené dítě budou jaksi vytahovat při vědomí, kopnu ho mezi oči.

safea7
24. srp 2011

@caleanaje mi z toho smutno,ale nevzdám to,stojí to zato!!!!!!!!!!!!!!!!!

caleana
24. srp 2011

@safea7 Já jsem 4DC, tak jsme podobně. Budeme bojovat a vyhrajeme!!! 😉

leeena_4
24. srp 2011

@zandi78 jsi hrozně moc hodná, cítím se tu s vámi mnohem líp, děkuju. I za popis toho, co bude děkuju. S manželem jsme v tom rozhodnutí za jedno, ale občas mě napadne (a asi i v budoucnu bude), jestli by to přeci jen nešlo, ale fakt nešlo, nemáme na to.Děkuju i za sílu. A můžu se zeptat, co bylo pro tebe nejhorší? okamžik zjištění, že nebije srdíčko, nebo ten pocit po potratu, nebo ještě něco jiného? vím, že to nebude lehké, ale děje se to tak rychle, že člověk sotva stíhá.
Každopádně přeju, aby i tobě ty // přišli brzy a ty první 3-4 měsíce utekly hodně rychle a bylo všechno v pořádku.

safea7
24. srp 2011

@caleana To zní mooooc pěkně,beru!!!!!!!!!!! 😉

fram
24. srp 2011

@leeena_4 jestli můžu odpovědět, pro mě byl nejhorší ten pocit prázdnoty po revizi. Prostě jsem se probudila a věděla jsem, že v pupíku nic není ☹ a to jsme na otěhotnění hodně dlouho čekali.

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Hele, já si třeba pamatuji, že měl anesteziolog nááádherný oči. 😀 Nic jiného z něj moc vidět nebylo.
A neomlouvej se druhým za své rozhodnutí, oni by ten život s postiženým dítětem za tebe neodžili.

leeena_4
24. srp 2011

@fram toho jsem se bála, že to nejhorší mě teprve čeká, no holt si tím projdu, ořvu to a bude líp a líp. My jsme to taky měli po IUI, takže nás to čeká znova, ale to nevadí, hlavně, že nějaká možnost je. Děkuju za upřímnost a jsi pro mě optimistické světýlko, když vidím ten krásný tt ve tvém pasu 😉

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to máš pravdu, to je jen naše věc a nikdo to nemůže soudit. A hezké oči anesteziologa, to je krásná vzpomínka z nemocnice 😀

caleana
24. srp 2011

@fram A mně se ulevilo, že není srdeční akce se zjistilo ve středu a výkon až v pátek, připadala jsem si jako rakev. 😒 Ale psychické dojezdy samozřejmě přišly.
Opravdu moc mi pomohlo, že můj manžel se mnou naprosto přirozeně absolvoval rituál rozloučení, kdy jsme odeslali dva lampiony. Jeden s láskou tomu tvorečkovi co musel odejít a druhý s prosbou o nové, zdravé nadělení.

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Viď, očiska krásný. 😀 Ale jak se jmenoval nevím, šla bych mu za ten uklidňující pohled poděkovat.

zandi78
24. srp 2011

@fram Uspali ji ale jen místní narkozou (narkoza je bud celková nebo místní) u místní tě neuspí celou jen např. dolní část těla.jinak vnímala... možná to volí i podle psychic.stavu. Já nevím. Jen vím že byla tímto způsobem 😖

zandi78
24. srp 2011

@caleana ůj případ to naštěstí nebyl... Jinak by viděli....užili si se mnou i v celkové a ne tak ještě při polovičním vědomí 😎

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to je krásný rituál, to budeme muset taky něco vymyslet 😉
@caleana to oděkování by si teda asi jeho oči zasloužili 😀

leeena_4
24. srp 2011

holky, ještě se chci zeptat, na jakém oddělení se leží? nestrčí mě mezi těhotné, nebo maminky s dětmi, že ne? 🤐 Jdu do Prahy Na Bulovku

caleana
24. srp 2011

@zandi78 No to chápu, to bych si tu celkovou narkozu zaplatila. Zase nemusím zažít všechno.

veruska007
24. srp 2011

Ahojte, holky. Téměř sem nechodím, ale chci Vám dodat odvahu - loni v srpnu jsme v 19.tt přišli o miminko, a letos v srpnu se nám narodil zdravý chlapeček. Tak vám taky držím palce. Psychicky jsem v tu dobu ještě úplně nebyla v pohodě, trvalo mi to cca 10 měsíců....ale těhotenství pomohlo 😉.
Mimochodem, měla jsem celkovou narkózu (miminko se narodilo spontánně, ale neodloučila se placenta) a domů mě pustili po 5h od operace (příjezd 3h, porod 3:20, operace 4-4:50, propuštění před 11.h.) - Brno-Bohunice. Byla jsem na oddělení šestinedělí, všude fotografie miminek... ☹

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Určitě něco udělejte, ono to tak přirozeně uzavře, rituály jsou skutečně uzdravující. Máme i fotky, jak letí a září do lednové tmy.

leeena_4
24. srp 2011

@veruska007 ahoj, děkujeme za krásnou zprávu 😵 a ať se broučkovi daří 🙂

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Budeš na normální gynekologii, já měla akorát strach, aby ke mně nešoupli nějakou povětrnici, která si ¨to nechá vzít¨ 3x ročně.