Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kixi
13. říj 2011

Holky tak premyslim nad jednou veci...doktorka v nemocnici me rekla, ze mam pockat 2 MS a pak se klidne snazit...no vzhledem k tomu, ze ta prvni MS stale nikde..ve chvili kdy dorazi a prijde pravdepodobna ovulka budu uz vlastne 2 mesice po revizi...co myslite...cekat na tu druhou ? 😀

leeena_4
13. říj 2011

@kixi Já na žádnou druhou čekat nebudu 😉 ale to tě vůbec nechci navádět 😀

vanilka31
13. říj 2011

@kixi Říkají, že stačí počkat cca 3 měs. kalendářní.

leeena_4
13. říj 2011

@vanilka31 ještě, že počítají kalendářní, kdybych mohla do CARu až po 3 MS, tak to bude minimálně 5 kalendářních měsíců 😀

vanilka31
13. říj 2011

@leeena_4 Jj já to samé. Mě to později chodilo skoro jednou za dva měs. Teď to teda srovnávám hormonama.

leeena_4
13. říj 2011

@vanilka31 já bych to bez hormonů taky nedostala. Proto jsem tady tak jásala, že jsem to po 45 dnech od potratu dostala 😀

vanilka31
13. říj 2011

@leeena_4 To máš dobrý. Mě dr. v caru říkala, že se po potratu hormony srovnat vůbec nemusí, tak nevím.. No a to mám hormonální profil ok

leeena_4
13. říj 2011

@vanilka31 no a mě zase řekli, že jemožné, že se mi po potratu srovná moje PCO, tak si vyber 😀

kixi
13. říj 2011

@leeena_4
@vanilka31 no holky, tak ted nevim 😀 no uvidim jak se budu citit asi...

leeena_4
13. říj 2011

@kixi nech to na intuici 😉

kixi
13. říj 2011

Holky, zejmena zaver je velmi nadejny 🙂

http://ona.idnes.cz/modelka-kocurova-neni-vyjim...

cuddle
13. říj 2011

@kixi hlavne komentar nejake exota pod clankem - 90% zen si za potrat muze samo , flamuju, kouri, maji pod 60 kilo, a ja nevim co jeste.... 😠 😠 😠 😠
ja teda mam hrubo nad 60, nemyslim si, ze zena ktera ma 50 kilo by mela jen kvuli tomu potratit, a hlavne nekourim, nepiju a neflamuju , a bohuzel si myslim, ze pan se sakra sekl, kdyz napsal 90% jestli se on nespletl a nechtel to rict obracene, holt asi nechodi na konika a netusi kolik se nas v takove skupine objevi, nemluve o tech, kteri na konika nechodi a prozivaji to stejne....

barbarucha
13. říj 2011

@cuddle Pán je vůl. Hele, mě nezachránil čistý vzduch, cvičení, modlení ani bio mrkev. Až si to pán prožije s partnerkou, přestane se navážet do žen a začne pomlouvat vládu skrze zničené životní prostředí, uvidíš.

barbarucha
13. říj 2011

Jo a s těma článkama jste mě načaly 🙂
Tady jsem narazila na jeden o potratech, dole se tam řeší co dělat v případě, že už se ví, že miminko nežije a jsou tam popsaná rizika kyretáž kontra spontánní potrat. Zažil jste někdo, že byste dostaly volbu si vybrat? SP z toho vychází výrazně líp než revize.( Teda do nějakého 12tt.)
Tu to je:
http://www.maminkam.cz/jak-potrat-probiha-a-jak...

vanilka31
13. říj 2011

@leeena_4 Možná se ti to srovnalo, když ti to teď přišlo samo. No prostě asi jak komu.

jane84
13. říj 2011

😒 cítím v kostech, že MS se blíží. Začíná mě bolet v kříži a břicho. Můj už tak dost hrozný obličej se mění na ksicht puberťáka, musím se objednat na kosmetiku. A jsem dneska tak protivná, že mi v práci lezly na nervy úplně všichni

berenik
13. říj 2011

@barbarucha ja jsem si mohla vybrat; jestli chci kyretaz nebo pockat na SP. V 7tt nam rekli, ze je to spatne a za tyden jsem mela prijit zase na kontrolu (a mezitim cekat na SP). Jenze behem toho tydne mi HCG skocil az na 10 000, tak jsem musela ten den na sal kvuli podezreni na mimodelozni (na UTZ nic nevideli, ale stejne se toho rizika obavali). Mimodelozni to nakonec nebylo.
Jenze ja ziju v Nizozemi a tady pri zamlklem neposlou na kyretaz hned, protoze na kazdou "neakutni" operaci se musi cekat. I kdybych chtela na kyretaz hned a nemela komplikace, tak naplanovani zakroku by trvalo skoro tyden. I pri tom podezreni na mimodelozni a nutnosti akutni operace, me nechali cekat v nemocnici 8 hodin nez se uvolni misto na sale. Takze nakonec ten vyber byl spis na okolnostech nez na me. Tak bych rekla , ze telo si vybere: bud samovolne anebo se musi tomu pomoci.

berenik
13. říj 2011

Uz tyto stranky ctu skoro 2 mesice a jeste jsem nezaznamenala podobny pripad jako jsem mela ja. Vetsinou jsem cetla, ze kdyz se plod prestane vyvijet, tak HCG klesalo. U me vyvoj prestal hodne brzo: nejspis oplozene vajicko doslo do delohy, ale skoro vubec se neuchytilo. Taky proto na UTZ v 7tt nebylo nic videt, ale HCG odpovidal 7tt a pak za tyden to bylo jeste vic, jako v 8tt. Mimodelozni se laparoskopii nepotvrdilo a dle patologie bylo tehotenstvi v deloze (jenze uz v rozkladu, tak UTZ nic neukazalo). Pripadam si trochu jako exot, protoze i Dr. porad opakovala, ze ty hodnoty jsou zvlastni. Po revizi me jeste sledovali a HCG krasne klesalo. Pokud jste zazili nebo slyseli o necem podobnem, tak prosim piste. Kdyz uz to bylo spatne, tak bych byla radeji, kdyby to bylo "bezne" spatne a ne nejaka zvlastnost. dekuji

lenka5731
13. říj 2011

@kixi Ahoj, já myslím, že nečekat 😀 Já už mám po MS, trvala jen tři dny. 😒 Jeden den fakt slabá, další dva dny "normálně slabá" a dnes už jen slabší špíňo. Kondomy už máme spotřebované, nové nekupujem, takže dneškem zahajujeme snážo obden. 😉 A teď mi došlo, že dnes končím šestinedělí. 😕 😀

winterska
13. říj 2011

@barbarucha ahoj, já si mohla vybrat - bud jít na kyretáž nebo možná donosit nebo nedonosit postižené dítě. ve 12tt mi na NT screeningu našli u plodu nadbytečný chromozom. Během dvou dnů jsem už ležela v nemocnici a další den jsem byla již netěhotná. Dnes - po 3 měsících po zákroku jsem šťastná, že to všechno šlo velmi rychle a už se opět snažíme o mimi 🙂 Btw. mohu jen zaklepat, že mi lékařka, která mě operovala žádně vnitřek vyčistila, ani mě neporanila a po 5 týdnech jsem dostala řádnou MS 🙂

safea7
14. říj 2011

@jane84 Tak blázinec,mrcha nejen,že zas přišla,ale ještě dřív 😠 Hlásím 2DC 😖

sem
14. říj 2011

@safea7 alespoň jedna pozitivní věc na tom - stihneš víc snažení v roce při kratších cyklech 😀 mě vždycky to čekání na mrchu připadá nekonečné, protože mám hrozně dlouhé cykly!

kixi
14. říj 2011

@cuddle diskuze pod clanky zasadne necist! 🙂

kixi
14. říj 2011

@lenka5731 faakt? no ja to jeste stale nedostala takze si rikam, ze na to ze pozitri koncim sestinedeli uz se me nebude snad chtit cekat na tu druhou a nebudem to resit uz po te prvni 😀 pokud teda dorazi 😀 my jsme chudacci, my stale postime, mela jsem strach a ted uz si rikam, ze to vydrzim tak porad cekam a cekam .. to se to pak bude snazit 😀

leeena_4
14. říj 2011

@winterska cítím to úplně stejně jako ty. Taky jsem měla stejný výběr jako ty. Taky jsem si říkala, že ho vlastně zabiju, ale dneska jsem ráda za to, jak to dopadlo a těším se na nové zdravé miminko. Taky mi to udělali pořádně a bez komplikací. Vám dělali vyšetření, jestli to bylo dědičné?
@safea7 sviňa jedna 😠

leeena_4
14. říj 2011

Toho debila pod tím článkem nebudu ani komentovat. Nechápu, proč se vůbe chlap vyjadřuje k takovému tématu, o kterém ví s prominutím hovno.

lenka5731
14. říj 2011

@kixi fakt 🙂 navíc já už jsem jednou měla podzim plodný, tak doufám, že to takové bude i podruhé. s dcerou jsem měla poslední menstruaci 25.10. a otěhotněla jsem 6.11. 😀 😀 no my jsme konec šestinedělí už moc neřešili, jakože jsme se nepostili, ale měli jsme zákaz celé těhotenství, resp. dva měsíce, takže je to pro nás taky vzácné 😀 navíc s kondomem je to fakt opruz, oběma nám to hodně vadí 😖

lenka5731
14. říj 2011

@kixi tak držím palce, ať brzy dorazí 🙂

kixi
14. říj 2011

@lenka5731 no ja mela taky zakaz temer cele tehu 😀 proste uz to dotahnu az do MS, jedine ze by fakt nehodlala dorazit ani po sestinedeli 🙂

chersi
14. říj 2011

holky mi jsme šestinedělí teda vůbec nedodrželi a 20 dní od potratu jsme to oatrně zkusili s kondomem, pak už bez něj. Dnes je to přesně 35 dní od potratu a zatím na mrchu čekám.