Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
12. lis 2011

@martinakl to uteče jako voda a je lepší počkat ten čas, který člověk cítí, že by počkat měl. Jo a ten nápad s tou ligou se mi taky moc líbí 😉

leeena_4
12. lis 2011

@herbie hodně stěstí tenhle cyklus a kdyby náhodou nevyšlo, tak IUI to jistí 😉

jane84
12. lis 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................46DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….36DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....36DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............34DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................32DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…….30DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………............................................................22DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...............................................................................22DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................16DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) .........................................................15DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová)............................................15DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................15DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................13DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová).................................................................10DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel........................................................10DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….…………………….........7DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).........................................................6DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, vit E)........................................................................1DC

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 ahojky, jak je? už zase po ovulce? 😉

jane84
12. lis 2011

@leeena_4 ahoj. jj, ovulka byla minulý víkend a bohužel bez snažení. Takže čekám za týden MS a jdeme dál

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 nojo, není každý měsíc posvícení 😉. My jsme se nejspíš taky moc netrefili. tak třeba pod stromeček 😉

jane84
12. lis 2011

@leeena_4 mně nezbyde nic jiného, než se vážně objednat k té nové doktorce, ale pořád se k tomu nemůžu rozhoupat. Jakoby mě v podvědomí něco brzdilo

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 zajímavé, já se snažím podvědomí a intuici poslouchat, protože jsem si letos fakt ověřila, že funguje a už dávno jsem si všimla, že mi moje podvědomí dává signály. Taky jsme měli jít teď znova do CARu a mě se nechce, tak to ještě necháme. Proč bys měla změnit doktorku, já vím, že jsi to tu už říkala, ale promiň, zapomněla jsem.

jane84
12. lis 2011

@leeena_4 protože moje dr šla na mateřskou a už se nevrátila, šla do jiné soukromé ordinace. Místo ní je tam doktor, takový neochotný. Když jsem po něm po 2 letech snažení chtěla uděladt hormonální profil, tak mi řekl, že dva roky jsou málo a máme minimálně půl roku počkat a stejně by mi ten profil udělal až po spermiogramu. Šla jsem tam tenkrát s nadějí, že se začne něco dít a cestou domů jsem málem brečela.

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 to je mi líto ☹. S tím spermiem s ním ale souhlasím, že je třeba ho udělat. a nepřemýšleli jste, že byste šli do CARu? tam je ten přístup určitě profesionálnější 😉 a v dobrém CARu tě nebudou nutít do IVF. Nebo teda zkusit nového gyndoše, ale když ti podvědomí říká něco jiného, tak to ještě chvilku nechat 😉. Jinak je ale zvláštní, že ti ten HP nechce udělat, vždyť to je základ. ach jo

jane84
12. lis 2011

@leeena_4 on je vážně divný, když jsem u něj byla prvně, tak mu sestra radila, co má dělat. Takže se k té nové chci objednat určitě, už jen pro pocit, že jsem v dobrých rukou. A důvěra je důležitá. Jen najít čas a odvahu se tam objednat

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 tak důvěra v gyndoše je fakt zásadní hlavně pro psychickou pohodu. Teď je tedy otázka, zda se nechce objednat podvědomí, nebo strach. Já tě klidně objednám, chceš? 😀

jane84
12. lis 2011

@leeena_4 ono je to asi od obojího trochu. Podvědomí to brzdí, protože si nejsme jistí, jestli přítel chce děti. Tvrdí, že ano, ale nějak má podvědomí problém tomu uvěřit. A strach taky, ale to máme všechny, jestli to tentokrát dobře dopadne a taky strach, že se najde nějaký problém

leeena_4
12. lis 2011

@jane84 já ti dobře rozumím, než jsem šla do CARu, tak jsem se strašně bála na co přijdou. Ale ta úleva, když přišli na problém a taky na řešení byla neuvěřitelná, fakt se mi ohromně ulevilo. Víš, může je chtít, ale to co z něj cítíš můžou být obavy, které máš taky 😉 Obavy o to, jestli je plodný, jestli to bude v pořádku a tak. I chlapi to takhle vnímají, jen o tom nemluví. Přeju, ať to brzy rozlouskneš, protože jsem přesvědčená, že to, čeho se bojíš, ti může velice ulevit. Já si vždycky říkám, že lepší je vědět pravdu, ať je jakákoliv, než se trápit nejistotou.

akwee
12. lis 2011

ahojte baby. Mam zdravu 20mesacnu dcerku. Aj tehotenstvo a porod prebehli fajn. Pred pol rokom sme zatuzili po druhom dietatku a rychlo sa nam podarilo otehotniet. Tehotenstvo prebiehalo fajn, az na nejake tie prvotrimestrove nevolnosti. Kedze s manzelom zijeme striedavo v zahranici, prve krvne testy mi robili na slovensku a dalsie sa uz nestihli, kedze mi na utrazvuku doktorka v 18tt zistila, ze nasmu dietatku nebije srdiecko:(((( Podla merani nas syncek umrel tyzden dozadu, v 17tt... presne pred dvoma tyzdnami som bola hospitalizovana na vyvolanie porodu... stale sa z toho spamatavame, velmi to boli. Este nemame vysledky pitvy, ale podla doterajsich vysetreni bolo nase babo zdrave... aj vyzeral byt zdravy, ked sme sa s nim v nemocnici lucili. Hladam niekoho, kto uz zazil nieco podobne a dokaze mi poradit ako dalej. Chceme mat v buducnosti deticky, ale uz by som asi nezvladla prejst si dalsou statou. Okrem toho som sa chcela spytat, kedy ste dostali prvy menzes po kyrete? Ja som po zakroku krvacala iba asi tri dni, aj to bolo len malicko a dnes (presne po dvoch tyzdnoch) som zacala opat krvacat... ani netusim, ci je to v dosledku cistenia po porode a kyretaze, alebo uz menzes? Dakujem za kadu radu, ci skusenost...

barbarucha
12. lis 2011

Ahoj akwee, vítej v téhle smutné diskusi. Moc mě mrzí, co se ti stalo, je to velká rána s velkou bolestí. Většina z nás tu něco podobného zažila. Moje miminko odešlo samo ve 13tt. Co se týče krvácení po revizi či kyretáži, tak to má každá žena různě, někdo krvácí jen chvilku, někdo třeba 3 týdny. Další zdravá MS by měla přijít do 6ti týdnů. Tak těžko říct, co to teď je. Časem uvidíš, podle toho, jak to bude pokračovat. Pokud nebudeš mít jeden nebo více z těchto příznaků: opravdu hodně silné neustávající krvácení, vysoká teplota a velké bolesti podbřišku, tak by neměl být vážnější problém. Jinak ta první MS po revizi často nevypadá ani nevoní jako běžná MS, tělo se ještě čistí, takže je běžné, že je taková "divná".
Bolest duše po odchodu miminka je veliká a smiřujeme se s ní tady všechny. Lék na ní je čas, ženská společnost a časem další miminko. Nebo i to současné děťátko, které už máš (v tom máš výhodu oproti ženám, které jsou po potratu bezdětné). Je moc dobře, že jste se v nemocnici mohli s miminkem aspoň rozloučit. (To bylo na Slovensku nebo někde v zahraničí?)
Myslím, že v této chvíli je pro tebe důležité tu ztrátu pořádně odtruchlit, aby to v tobě nezůstalo zaseknuté. Kdykoli s čímkoli můžeš přijít sem, tady je vždycky někdo, kdo to zažil a bude rozumnět. Držím za ruce a přeju hodně sil.

asaka
12. lis 2011

@akwee :( hodne sil holka.. bolestne je to vzdycky, ale cim dele tim hur ☹ drz se!
a ad to krvaceni- muze to byt klidne menstruace.. pokud nemas teplotu, naky bolesti a nekrvaci to nejak dramaticky, tak by to melo byt ok. Pokud bys z toho byla na nervy, zajdi k dr.. abys byla aspon v tomto ohledu v klidu.

herbie
12. lis 2011

ohhh akwee to je mi moc lito preju ti hodne stesti a sili, jane84 niceho se neboj a urcite jdi na vsechny ty testy ja jsem se k tomu dokopavala vlastne dva roky stejnou dobu jak ty a ted se citim tak lepe o neco protoze vim, ze jsem zdrava i kdyz v pondeli se musim objednat jeste na hormonalni profil a pak to mam uz v cajku pak pritele dokopat na to spermo 😠 hrozne moc jsem se bala ale nakonec jsem si nasla noveho doktora gyndare a super vsak vis jsme na tom my 3 stejne ja ty a martasl tak jsem zvedava kdo zahlasi // driv treba budem na stejno nikdy nevis 😕 mejte se krasne

martinakl
12. lis 2011

@akwee Ahoj. moc me mrzi, co se ti stalo ☹ Ja zjistila, ze holcicka je mrtva v 16t. Ale byla uz dele mrtva, takze jsem nemusela na porod, ale jen na revizi. Krvacela jsem asi tyden, pak chvili nic a pak zase par dni znova. MS jsem dostala asi az po 8 tydnech. Nase miminko bylo neocne, bylo hodne postizene. Uz NT sreening nevysel uplne ok a po revizi se to potvrdilo.. Tak nas oba poslali na genetiku na vysetreni. Ale u tebe to muze byt uplne jinak, to hodne zalezi na tom, jestli se jim podari zjistit, co se vlastne stalo.. Nejspis to byla jako u vetsiny z nas nahoda. A priste to urcite vyjde.. Drzim palce, at jsi silna a co nejdriv to prekonas.

akwee
12. lis 2011

@barbarucha dakujem za odpoved. Mas pravdu, moja dcerka mi v tomto obdobi pomaha prekonat stratu... ale nemozem sa jej vyrozpravat, preto som rada, ze som nasla toto forum. Trochu ma to krvacanie zaskocilo, ale v utorok som objednana na kontrolu po zakroku... tak uvidim, co mi povie doktorka.
Aj mne je luto, cim si presla. Vlastne ako si sama pisala, sme tu v tom vsetky. Momentalne sme v nemecku a tu som podstupila vyvolavany porod a kyret. Mala som na vyber: cestovat domov k rodine, alebo ostat. Rozhodla som sa ostat a nelutujem. Bolo neskutocne tazke porodit dietatko, ktore uz nezilo... personal bol velmi empaticky a porodna asistentka nam synceka hned ukazala, potom ho obliekla do malilinkych veciciek a ulozila do malej perinky... a nechali nam cas na rozlucku. Som rada, ze som ho videla... akurat bolo pre mna prilis bolestive si ho pritulit... aj to som neskor lutovala...

akwee
12. lis 2011

@asaka dakujem. To krvacanie nie je nic hrozne, len ma to zaskocilo...

akwee
12. lis 2011

@martinakl dakujem za odpoved. Dufam, ze vam to nabuduce vyde a budete sa tesit z krasneho zdraveho babatka. Aj ja drzim paste.

leeena_4
13. lis 2011

@akwee Ahoj akwee, vítej u nás, budeme se snažit pomoct ti s bolavou dušičkou. Z vlstní zkušenosti vím, že to pomáhá sdílet to s lidmi, kterým se něco podobného taky stalo. My jsme o chlapečky přišli na začátku 14tt kvůli downovu syndromu. Krvácela jsem tenkrát asi týden po zákroku a další jsem špinila a první ms jsem dostala 42 dní po potratu.
Hodně pomáhá pochopit proč se to stalo, snad vám pitva odpoví, líp s tím smiřuje, ale i tak ta bolest bude slábnout 😉. Teď se ti to zdá asi nemožné, ale už za pár týdnů ti bude mnohem líp a ta bolest bude pořád menší a manší, slibuju 😉. Máš doma ještě jednoho drobečka, tak se těš z něj. Teď se pořádně vplač a vyvzetekej a pak začni přemýšlet, čím by sis udělala radost a mysli taky na sebe. Všechno bude dobré a nového miminka se dočkáte 😉

barbarucha
13. lis 2011

@akwee Ahoj Akwee, to je pro mě moc zajímavé, co píšeš o přístupu v německé nemocnici. Přijde mi to rozloučení pro překonávání traumatu dost zásadní. Myslím, že spousta z nás se nemůže dostat přes to, že jsme si to naše miminko nemohly ani pochovat. Třeba mrtvé nebo znetvořené, prostě jakékoli, jenom mít tu možnost, vzít ho do dlaní a přitisknout k srdci. Já bych za to dala půl světa. 😔

leeena_4
13. lis 2011

@barbarucha souhlasím, taky mě to moc zaujalo, že ho oblékli a dali jim chvilku. Já jsem ho tedy vidět nechtěla a nelituju toho, že jsem ho neviděla, ale souhlasím, že to může fakt hodně pomoct a že by člověk měl mít tu možnost volby 😉

akwee
13. lis 2011

@leeena_4 dakujem za povzbudive slova, pomaha to. Rovnako mi pomaha, ked o tom niekomu, komu doverujem hovorim nahlas... pocut to z vlastnych ust ... posledne dni su uz lepsie... aspon sa uz necitim taka paralizovana s obrovskou bolestou v hrudniku... Ani si nevies predstavit, ako by som chcela vediet, co sa vlastne stalo. Obavam sa, ze pitva toho vela neprezradi. Viem, ze to mozno bude zniet zvlastne, ale ked som dlhych 12 hodin kontrakcii cakala kedy sa drobcek narodi (najtazsie chvile, ake som doteraz zazila), zelala som si, aby pricina bola zrejma hned... lahsie sa s tym da potom vyrovnat, proste si clovek povie, ze sa tomu nedalo zabranit a berie to viac-menej fatalisticky.
Vy ste prisli naraz o dve mimina, tiez to bolo pre vas velmi tazke... Hmmm, pravda je, ze po takejto udalosti sa cloveku uplne zmeni svet. Uz sa nerozculuje nad malickostami, dba o svole okolie a najblizsich este viac. Myslim, ze nas to s manzelom zblizilo, prezil vsetko so mnou... cely cas bol v nemocnici pri mne. A nasa mala zabka este vobec nechape, co sa stalo, co je dobre, lebo nechcem, aby bola smutna. Je vo veku, kedy objavuje svet, premysla ako co funguje a aj napriek bolesti sa musime niekedy smiat, lebo je skratka uzasna. A za toto som vdacna najviac. Dufam, ze aj vy ste uz za vodou a tesite sa z buducnosti...

ladydi
13. lis 2011

@akwee vítej v této diskuzi, to je fakt strašný, ale trochu závidím, že víš, že to byl chlapeček. Já se to ani nikdy nedozvím. Myslím, žes udělala dobrou volbu v tom Německu, žes tam zůstala. Nevím, mě rodina nijak nepomohla, mě pomohl pouze manžel a toho jsi u sebe jistě měla. Nemusí to být ještě MS , ale i možná může, je to opravdu brzy, může to být možná ještě čištění. Já mám svou první MS teď po čtyřech týdnech.

@jane84 jak už psala leena, je lepší vědět na čem člověk opravdu je, tak seber odvahu a objednej se a toho gyndra bych okammžitě vymněnila. Nesnáším slibotechny a po dvou letech, že nemíní nic dělat, tak to bych ho nakopala s prominutím do..... Moje původní gyndra taky byla slibotechna a k ničemu se nemněla, dokonce mi nechala i cystu která mi praskla, přitom mi pokaždý dělala UTZ. Můj gyndr je názoru, že po roce se dělá spermio a HP mi dělal už po půl roce. Na spermio nakonec u nás nedošlo, protože když už jsem šla pro žádanku, měla jsem //. Jinak 1DC jsem byla v pátek 😉 a prosím připísni mi tam ten agnucaston, třeba si ho některá z holek taky koupí, je výornej a přírodní na srovnání MS. Jsou to nějaký výtažky z bobulí, beru to na doporučení gyndra a mám to brát tak 3 měs.

leeena_4
13. lis 2011

@akwee jojo, já si pamatuju,že když jsem prvně nahlas řekla, že jsme přišli o miminko a nerozbrečela jsem se, byla jsem na sebe pišná. My přišli jen o jedno o chlapečka a úplně přesně vím, proč jsi chtěla, aby byla příčina zřejmá. Mě se najednu stranu ulevilo, že vím, proč jsme o něho přišli, prostě se náhodně špatně spojily chormozomi a on měl downa, není to dědičné, takže bát se do budoucna nemusíme a já si nemusím klást otázku proč??? Zase to ale bylo o to horší, že on žil a zemřel až naším rozhodnutím. Nelituju toho, ale je to tak. Přesně jak píšeš, s manželem jsme si mnohem blíž a znova zamilovaní. Skrátka mělo to nějaký smysl. My už jsme z toho venku pár týdnů 😉. Na konci září jsme odjeli na 5 dní do krkonoš, postavily malému mohylu, jako rozloučení a první cyklus po šestinedělí se snažíme. Příští týden by měla dojít ms. Jinak u nás to fakt mělo smysl, díky tomu těhotenství se mi zlepšil stav vaječníků a prvně v životě jsem sama bez hormonů ovulovala 🙂. Moc ti přeju, a´t dni rychle utíkají a můžeš si taky brzy říct, že je to za vámi, zdáš se mi statečná 😉

akwee
13. lis 2011

@babarucha @leeena_4 ano, som za to velmi vdacna. Ono neexistuje v tej chvili spravne, ci nespravne rozhodnutie... vidiet, ci nevidiet babatko... dotknut sa ho, ci nedotknut... kazda z nas je na tom inak a inak prekonava stratu. Myslim, ze personal je na taketo pripady skoleny, maju svoje postupy, ktore pomahaju mamicke zmierit sa so stratou a potom nasledne nic nelutovat. I ked bolo nase babatko malicke, nebol to ziadny netvor, naopak, bol nadherny... malilinky cloviecik so vsetkym, co ma mat. Nikdy som nic krajsieho na svete nevidela. Rovnako nam ponukli moznost, aby bol pochovany s inymi predcasne narodenymi babatkami na velmi peknom mieste... Pod soskou anjelika v peknom lesoparku, kam chodievaju rodicia a nechaju tam svojim predcasniatkam nejaku malickost (hracku, malu decku, ...). Som rada, ze tam nebude sam...
Rovnako bolo pre mna prekvapenim, ked mi porodna sestra povedala, ze nam maleho na pamiatku odfotia (v tych vecickach, perinke... robievaju to takto stale). Bolest v tej chvili bola obrovska a nesuhlasila som... ved nanho aj tak nikdy nezabudnem, to sa ani neda. Pri odchode z nemocnice sme dostali zalepenu obalku s nalepkou "na spomienku"... co uz. Urcite ju nevyhodim... mozno ju niekedy otvorim, o rok, dva, desat... az vtedy, ked to nebude boliet...

leeena_4
13. lis 2011

@akwee mám z toho úplně husí kůži. Netušila jsem, že to tam mají takhle parádně vymyšlené do detailu, super, že jsi nejela sem😉