Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
22. lis 2011

@lenka5731 Jo, to si přesně myslím, že například irisdiagnostika může být o dost přesnější. 🙂 Představ si, že to blbě vidí na tom utz i druhý doktor. Pak by mělo miminko smůlu i kdyby bylo živé a v pořádku ☹

leeena_4
22. lis 2011

@jahudka80 je to náročné ty hormony, co? :-/. Držím pěsti, ať máš aspoň chviličku pro sebe, trošku se vyplakata a z relaxovat. A taky ať mrcha dorazí co nejdřív 😉

lenka5731
22. lis 2011

@barbarucha Když jsem šla do nemocnice, tak jsem si říkala, co udělám, kdyby i ten druhý řekl, že to je blbě, jestli bych šla zítra na revizi a nebo bych "na vlastní triko" čekala aspoň týden.... Po zkušenosti s posledním těhotenstvím, kdy jsem několikrát krvácela (takže ultrazkuk na různých přístrojích každý týden - teda ne v gennetu, tam až při NT NA VLASTNÍ ŽÁDOST!!), jednou mě s MA poslali do nemocnice na revizi, tam kupodivu miminko "obživlo" a všichni mi říkali, že je to v pořádku, až se nakonec zjistily v Gennetu naprosto zásadní vady. No říkám si, co ti doktoři vlastně vědí a jestli na ně mám dát... 😒

leeena_4
22. lis 2011

@lenka5731 už jsem slyšela více takových případů, že to gyndař zabalil a poslal těhulku do nemocnice, kde se zjistilo, že miminko žije. Věřím, že to bude dobrý 😉

lenka5731
22. lis 2011

@leeena_4 jenže mně už se to stalo podruhý ... v rozmezí 4 měsíců. 😲 😒 Spletli se nakonec všichni a dopadlo to blbě (minule).

leeena_4
22. lis 2011

@lenka5731 přesně - minule 😉!!! Nechávali jste si udělat genetiku? myslím, že jsi psala, že jo, nebo se pletu?

barbarucha
22. lis 2011

@lenka5731 Já nevím, možná jsem divná, ale já bych na revizi nešla. Minimálně dokud by miminko samo neodešlo a věděla bych, že už není naděje. Ale to má každý jinak.

lenka5731
22. lis 2011

@leeena_4 jo, genetiku nám dělali.
@barbarucha já bych tady tu revizi zkonzultovala s váma 🙂 Taky se mi zdá dost brzo, v 6+1, házet flintu do žita. Navíc po minulých zkušenostech ... V tom Gennetu jsem jasně sama viděla, že je to špatně, pak už jsem na tu revizi "neměla problém" jít. V tuhle chvíli bych teda problém měla a spíš bych nešla. 😒

Mě po tom jejich rejpání začíná bolet břicho, tak jsem zvědavá, co přijde 😒

lenka5731
22. lis 2011

Tak zase krve jak z vola, no super 😒

lenka5731
22. lis 2011

@barbarucha jenže někomu nemusí samovolně odejít nikdy a pak je to o otravu. Je to těžké...

leeena_4
22. lis 2011

@lenka5731 tak se už nic stát nemůže, miminko zabojuje a v srpnu ho budeme vítat na svět 😉

barbarucha
22. lis 2011

@lenka5731 To je hodně extrémní případ a poznala bys to (krvácení, křeče, horečky). Někde jsem tady o spontánním potratu dávala článek. Vycházelo to bezpečnější než revize. Ale není to dneska moderní 🙂

jahudka80
22. lis 2011

@leeena_4 jojo hrůza. Jeden den pohoda malá spí .... a druhej bulí , blinká . Do toho ta starší zlobí, provokuje ... někdy mám pocit že je to nad moje síly. ☹

leeena_4
22. lis 2011

@jahudka80 to určitě nejsi vůbec sama 😉. Nemůže ti přijet někdo pomoct? mamka, nebo někdo z rodiny? že by sis oddechla, došla třeba ke kadeřnici, nebo tak?

maximka33
22. lis 2011

@cuddle ještě to může být dobré!!!!!

kikipolka
22. lis 2011

Ahoj holky,prominte ,že vstupuji mezi Vás,ale potřebuji radu ☹ ☹ Jsem 11 den po revizi a začínám krvácet, po zákroku jsem trošku špinila 2 dny a potom celý týden nic a ted taková slabší menstruace.myslíte že je to normální? mám dvě malé děti a zvedáni se nevyhnu,díky moc

leeena_4
22. lis 2011

@kikipolka mě doktor řekl, že během celého šestinedělí je normální krvácení i špinění - tělo se zkrátka čistí 😉

helcenka
22. lis 2011

@jahudka80 - hlavně že jsem tady minule "mlela" o šesté nemoci a malá ji minulý týden prodělala. Jsem si to přivolala či co ☹ .

Holky, ono s tou revizí je to relativní. Já např. měla v bříšku mrtvé miminko 4 týdny a samo neodešlo. Ani žádné příznaky, nic. S dr. jsme čekali dlouho, dával mu naději (ale asi spíš kvůli mě), že se to může někdy stát. Ale bohužel zázrak se nekonal a já musela na revizi, abych nedopadla hůř a pak už by žádné další mimi nemuselo být. Mimi mělo jakési nádůrky a nožkách a od pasu dolů se vůbec nevyvíjelo, až mu nakonec přestalo být srdíčko... 😢

@lenka5731 - moc držím palce.

martasl
22. lis 2011

cuddle-musíš doufat,že fazolka je bojovník a vydrží.když vydrží tohle,vydrží všechno.neboj,jen ten začátek těhu bude trochu více komplikovanej.držím všechno co mám a myslím na tebe.nejhorší je,že se člověk bojí a ještě více se stresuje místo toho,aby byl v klidu.

lenka5731-to krvácení může být ten hematom,já měla cystu+hematom a mimi vydrželo(srdíčko přestalo tlouct z jiného důvodu).nevěš hlavu,určitě to bude dobré.

teda,já nevím,že to musí být tak komplikované po tom všem,co jste si už prožily.člověk je nadšenej,když konečně objeví // a pak další nervy.těhotenství by mělo být o radosti,očekávání a těšení se a ne plné nervů a stresu.ach jo ☹

mircisek
22. lis 2011

@jahudka80 Moni, to je mi líto. Musíš se nějak hodit do pohody. Pokud malá přibírá, tak blinkání neřeš, teda pokud neblije furt a furt. Mně Davísek taky blindí a do toho slintá od zubů, takže je furt mokrej. Teď má ještě od zubu trochu agresivnější a častější stolici a od toho hrozně opruzenej zadeček, takže přebaluju co hodinu, hodinu a půl a mažu a mažu (a samozřejmě peru a peru 😀)
Tříleťáci jsou nároční, co si budeme povídat. Počítám stokrát za den minimálně do deseti, abych ho netrhla. 😀 Ale je to miláček.
MS můžeš mít nepravidelnou. Po porodu nebo potratu tělo může fungovat úplně jinak a trvat dýl než se dá dokupy. Já má poprvé od prvního porodu pravidelnou MS (a to při plném kojení). Taky na nasr..... 😠
Drž se, beruško, zase bude líp.

kikipolka
22. lis 2011

@leeena_4 děkuji,snad to bude v pořádku, ke svému gynekologovi jdu v pondělí, po 14 dnech po revizi. Pořád se z toho nemůžu vzpamatovat,mám dvě děti (1,5 a 3) a bez problému, třetí bylo plánované, na druhý pokus a nakonec revize ve 12 týdnu, ale odpovídalo 9+6 ☹ ☹ ☹ ☹

leeena_4
22. lis 2011

@kikipolka já vím, jak se cítíš, bolí to. Nemá smysl se tomu bránit, posmutni si, zakřič, poplakej a pak začni věřit, že se toho třeťátka dočkáte. Je těžké se smířit s tím, že takové věci se stávají, prostě hloupé náhody, ale brzo přijde den, kdy už to nebude tak bolet 😉 Věř mi 🙂

jahudka80
22. lis 2011

@leeena_4 bohužel musím se postarat sama, max. manžel, ale ten toho má taky plný kecky 😒 babičky nehlídají....
@helcenka to je mi líto, my jsme se neosypali tak ani nevím co měla za nemoc že měla 5dní horečky 😒 tak teď už jste všichni 6tou nemoc měli tak jí už nedostanete. 😉
@mircisek jojo holka je občas nazabití budu muset taky počítat do 10ti ať si zbytečně nervu hlasivky, ale ono to někdy nejde.Malá blinká tak 6-8x denně zahuštuji mléko (už jsme na umělém) jinak blindila tak 30x a to se nedalo 😖 , taky furt peru jak má malá 2h plenu tak řve a musím jí přebalit opruzeninku malou máme furt a né a né se toho zbavit.Je to náročné někdy připadám zoufale jen pořád hulákám na Máju., obleč se, nervy malé ten dudlík, neskákej po gauči, nedělej to ....a furt dokola nic na ní neplatí, má mě naháku - a to to bylo tak hodné dítě 😢 kde je moje zlatá holčička. No s¨nad se ms co nejdřív upraví ať nemusím trnout jestli nejsem těhotná 😀 než vymyslím nějakou vhodnou antiko. Děsně mě bolej záda jak tahám malou, musím začít cvičit, ale kdy??? Přez den lítám kolem holek vařím peru.... a večer sedím u PC a dělám práci a když nedělám práci tak odpočívám na gauči páč jsem za ten den tak vyřízená že cvičení je poslední co bych chtěla dělat.

@leeena_4
@helcenka
@mircisek
Holky díky jste zlaté dokážete člověka povzbudit i když mi je mizerně a dnes tedy obzvlášť ☹

jahudka80
22. lis 2011

tady máte nejaké fotečky 😉 a děkuji za povzbuzení 😉

mircisek
22. lis 2011

@jahudka80 Jsou krásný a obě jsou ti podobný.
Taky mám pocit, že na malýho jen křičím a říkám si, kam se poděl ten můj hodnej chlapeček. 😠 Školka mu zatím vůbec nic nedala . Jediný co se naučil je: "Nebolí, nebolí, bába ti to posolí. 😖 Mám pocit, že učitelkám je všechno jedno a vůbec se jim nevěnují. Manžel už uvažuje o změně školky, že ho dáme do soukromé. 😖 Doufala jsem v nějaké hry, básničky, písničky, výtvarku. Oni asi děti jako by "nenutí", myslím, jen zavolají, kdo si chce hrát nějakou hru a ti malí něví, která bije a tak nejdou. Ach jo.

leeena_4
22. lis 2011

@jahudka80 To jsou krásný prdelky 😵 . Přeju ať je líp 😉. Někdy pomůže i vypovídání se, nebo svěření a je člověku líp 🙂

jane84
22. lis 2011

Jsem dneska tak nehorázně naměkko, že kdybych zrovna neměla MS, tak si snad budu myslet, že jsem těhu

jahudka80
22. lis 2011

@mircisek No mě by jí do té školky kam jsem jí chtěla dát nevzali. Brali děti maminek co šly do práce a pak těch co jsou doma s druhým děti narozené do března a my jsme až srpen. Je tu i jiná školka kde by jí vzali ale přišlo mi to zbytečné vozit jí přez celé město kor když ta naše vyhlídlá školka (mezi maminkami chválená) je 50m od manželovi práce a od domova 20minut pěšky, takže příští rok bude manžel vodit holku do školky. No Mája si chce furt číst (tedy já jí musím básničky písničky.... a i dost jich umí) spíž když já se starám o Leontýnku tak mě zlobí protože na ní žárlí.Minule jsem jí dala lepidlo a barevné papíry tak si vydržela skoro 2h lepit, a být hodná. Pak jí ale chytne rapl a nic na ní neplatí už ani čert 😀 a ten jedinej zabíral. Dnes když jsem jí řekla, že si jí veme čert. Tak mi řekla , :"ale já budu zlobit i čerta " no to jsem čuměla jak opařená 😅
@leeena_4 jojo máš pravdu, když se vypíšu (jakoby vykecám) a někdo mi na to něco napíše buď pozvedne že bude lépe... a nebo napíše ,že je na tom podobně tak si aspoň řeknu nejsem v tom sama, hold dětičky je radost, ale i starost 😉

jahudka80
22. lis 2011

@jane84 a není to tím, že se blíží vánoce 😀

jane84
22. lis 2011

@jahudka80 nějak mě ty svátky neberou. Letos jsem ráda, že konečně Romanovi můžu koupit pořádné dárky, když vydělávám a možná si uděláme svou večeři sami dva a až pak k jedněm rodičům. Uvidíme. Jinak ty svátky moc nehrotíme. Sami jsme z toho vyrostli, teď musíme počkat na vlastní děti, aby nás to zase chytlo