Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenickan
9. črc 2012

Kolik dní od předpokládané ovulace esp. oplodnění se vajíčko uhnizdujě a tím pádem začne tvořit HCG...? Za 7?

lenickan
9. črc 2012

http://www.porodnice.cz/uhnizdeni-nidace-implan...
tak jsem si to tady našla...
takže skutečně se uhnizduje 6-7 den, ale HCG produkuje později...🙂

maximka33
9. črc 2012

@froka ahojky, no asi bude ms, už mě pomalu pobolívá břicho ☹
@lenickan ty jo, a jak dlouhý míváš cyklus? jak bylo na dovče?
@danaho prosím tě, co je to TPO? to píchání může být zavinování dělohy, něco takového je i po porodu.

maximka33
9. črc 2012

@lenickan myslím, že testování má smysl tak od 10. dne po ovulaci. stejně člověk přesně neví, kdy dojde k oplodnění, nemusí to být hned po styku.

lenickan
9. črc 2012

@maximka33 no ted od MA jsem měla 2x 30 dní
u mne ovulace byla počítám tak ten 17DC

maximka33
9. črc 2012

@lenickan jo cyklus dobrý, ale na testování zatraceně brzo 🙂)) škoda peněz.

lenickan
9. črc 2012

@maximka33 já vím.... jsem magor🙂 ale lepším se minulý cyklus jsem to zkusila už 20DC🙂
No 15,-- to zas není tak drahý rozmar🙂 jsou dražší...

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan já četla, že se uhnízďuje tak 5-9 dní po ovulaci 😉. Já měla třeba slabou druhou čárku vždycky až 13 DPO 😉

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 no a to prý ještě ihned po uhnizdění netvoří hcg...
já nevím kdy jsem měla "duchy" já obě těhotenství objevila dost "pozdě" s Aninkou jsem testovala tak 32DC a teď s Andílkem 35DC a to už jsem fakt měla symptomy těhu (velká prsa, šílená unava, nevolnost, HCG 3900) takže to bylo už fakt dost.... jenže když má člověk cyklus delší tak to holt někdy neřeší a možná lépe🙂
Takže jinými slovy, naděje ještě neumřela🙂

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan já vím, já psala, kdy se uhnízďuje. HCG začíná tvořit 2-3 dny po uhnízdění. A naděje určitě neumřela 😉

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 to je hrozný říkám si že si to nepřipouštím, ale jak vidím tak si to připouštím hodně... ach jo

maximka33
9. črc 2012

@lenickan chápu tě. moje minulé těhu jsem zjistila taky dost pozdě, asi 13dpo. ale otázka, kdy přesně ta ovulace byla, brala jsem to podle styku, takže to bylo asž 13 dní po styku. 11. den ještě nebylo nic.

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan to je těžké, docílit toho, aby si to člověk moc nepřipouštěl. Nemyset na to fakt nejde, člověk se jen může snažit nemít z toho životní prioritu a těšit se i z jiných věcí a i to je boj.

maximka33
9. črc 2012

@lenickan MÁM to podobně. na druhou stranu kdyby se to povedlo teď, tak bych mohla mít doma druhého berana, a to by bylo šílené..

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 děkuji🙂 tobě už se to pomalunku blíží🙂 těšís se vid?

lenickan
9. črc 2012

@maximka33 no jasný, to jsou výmluvy, takové ty záminky proč by se vlastně mohlo nepovést🙂 já si zase říkám, že když nebudu v září těhule pojedu k moři🙂
a hádej co bych brala raději?

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 no já bych řekla, že to mám mezi řadou dalších priorit... takže to není to jediné...🙂

misacik
9. črc 2012

Ahoj holky. Tak první porevizní zkoušení miminka (po druhé MS) zatím neúspěšné a včera jsem dostala menstruaci ☹ Tak snad to výjde příště.

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan těším a samozřejmě trochu bojím 😀. Znáš to 🙂. Ale kupodivu si to moc nepřipouštím. Teď jsme o víkendu dělali pokojíček a jak jsem tam viděla ten poskádaný nábytek, tak ve mě úplně hrklo a říkala jsem si: Ty vogo, tady s náma fakt bude bydlet dítě, naprosto závislé na naší péči a lásce 😲 😵. Je to pro mě velká neznámá, ale těším se moc. Hlavně, aby bylo vše v pořádku. Zítra mám poradnu a mám problémy s vysokým tlakem, tak doufám, že bude vše v pořádku a buď bude nižší, nebo to doktor nějak pořeší.

leeena_4
9. črc 2012

@misacik to je škoda, ale zase dobré znamení, že všechno funguje jak má a ms přišla, třeba už naposledy 😉

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan tak to je skvělý přístup a jši fakt šikovná ženská 😉. S takovou na sebe nenechá malý "výsledek" dlouho čekat 🙂

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 ty jo já si na 30tt pamatuji přesně... byla jsem v nemocnici v motole, srazilo mne auto na přechodu a já musela na sál... dr. říkal, že kdyby se mimi mělo narodit tak už by mělo bez problémů přežít...a ona ta holka jedna se mnou vydržela i tu operaci i tu srážku, a i bolestivou rehabilitaci prostě všecho. Já v té době nevěděla co čekáme... a můj dr. se mne pak ptal fakt po všech těch kontrolách ještě nevíte co čekáte? A já mu řekla, vím holku, chlap by todle nepřežil🙂

Takže neboj se miminko, když došlo tak dlouhou cestou až sem, tak už to bude OK...

Porod? U mne byl šílenej, ale přesto procházka růžovým sadem v porovnání s bolestí při té srážce.....
Je to prostě úžasnej zážitek, kterej Ti závidím, že tě čeká už za pár týdnů🙂
Co ti nezávidím je to noční vstávání🙂 ale uteče to a mimi bude spát celou noc...

Pro mne byl velký šok ta změna, najednou člověk nikam nemohl, musel shánet hlídání, všechno přizpůsobovat apod. no a ted už jsem na to zvykla🙂

Je to prostě smysl života a mateřská DOVOLENÁ (hovado, kdo to tak nazval) je prostě nejsmysluplnější práce jakou kdy můžeme dělat🙂 fakt🙂

lenickan
9. črc 2012

@leeena_4 takže na sebe dávej pozor, fakt ono ty těhu hormony člověka fakt oblbnou... někde jsem četla, že těhotná žena má hladinu hormonů tak nastavenou jakoby denně zobala 1 neurol nebo rohyphol ted nevím no prostě sedativum🙂

lenickan
9. črc 2012

No nic jdu koupat tu naší cácoru... 🙂

lenickan
9. črc 2012

@maximka33 promin už 2x ses mne ptala, kde jsme byli... byli jsme na Šumavě... bylo tak nádherně... přes den teplo v noci bouřky... tak jsme si to užili v pondělí jedeme ještě na týden do Beskyd... tka se těšíme... vyperu, vyžehlím, poklidím, zabalím a zase pojedeme

herbie
9. črc 2012

barbarucha no on kouri uz strasne moc dlouho zacal ve 14 jako malej ted mu je 37 ☹ po tom jak jsme byly u toho doktora tak jako si asi z toho neco vzal protoze misto aby kouril 3 denne tak kouri 1 denne a ji ty vitaminy kazdej den bere si jich 6. takze si z toho zrejme neco vzal ale nemyslim jsi ze by prestal uplne to asi ne. dneska nebo zitra zavolam ty doktorce a domluvim si to IVF s ni protoze se mi nechce uz cekat a hlavne tam neni jistota ze to na 1 vyjde vetsinou IUI vyjde na 3-4 a to rovnou ty prachy dam za jedno IVF a je tam vetsi sance. tady si jinak ty IUI hradis sama vim ze v cesku je to myslim zadarmo ty prvni nebo tak nejak. vanilka 31 no jasny on byl na spermu pred 2 tydnama a pak pujde jeste jednou v tom srpnu. ladydi dekuju doufam, ze se miminka dockame co nejdriv.

misacik
9. črc 2012

@leeena_4
To máš pravdu a kéžby už ta další nedorazila. MS přišla opravdu přesně, tak snad to výjde příště, aspoň děloha zase o kousek zesilní že jo?

leeena_4
9. črc 2012

@lenickan Ty bláho, tak to jste silný ženský obě, to je mazec, co jste si prožily 😨 Neumím si představit operaci a rehabilitaci ke konci těhotenství, a ještě tu srážku a strach o mimčo. Děkuju za uklidnění. To mě hodně uklidňuje, vždycky když slyším, že teď už by miminko přežilo a zvládlo to i kdby se muselo už narodit 🙂.
Porod člověče pořád vůbec neřeším 🙂 A radši ani nečtu, jaký kdo měl porod. Jen si přeju, aby to šlo přirozeně, bolest to možná bude veliká, ale určitě bude stát za to a zatím se jí nebojím 🙂. To vstávání bude horší 😀 Ale jak říkáš, má to v našem životě smysl a doufám, že to tak přirozeně budu brát. Naštěstí jsem zvyklá, že jen tak někam bez rozmysli nemůžu. Máme dvě německé boxerky, není to samozřejmě jako dítě, ale i tak se musí každý den x krát venčit, když jedeme na dovlenou, tak s nimi, nebo hlídání, takže trošku zvyklá jsem, ale nepochybuju o tom, že to bude největší změna v mém životě. Jsem hodně aktivní člověk, zvyklý hodně pracovat hlavou a být mezi lidmi, tak doufám, že se mi třeba po roce povede najít nějaké zajímavé duchovní vyžití i s mimčem. Mám velkou výhodu, že manžel teď pracuje z domova, tak na to budeme dva 🙂
wow, to je husté s tou hladinou hormonů - Neurol jsem párkár v životě měla 😀

leeena_4
9. črc 2012

@herbie Mému je 38 a kouří taky už dloho, skoro co má tu lupenku a můžu ti říct, že jsem vyzkoušela totálně všechno, aby přestal nebo aspoň před IUI nekouřil, ale nedal to a bylo u nás kvůli tomu už pak dost dusno. Já se tím jeden čas dost zabývala, takže jsem o tom hodně četla a zjistila jsem, že samozřejmě žádný doktor ti neřekne: jo, jen ať hulí, ale ta slova genetičky mě uklidnila a hlavně neexistuje žádná studie o tom, že by hulení mělo vliv genetiku dítěte. Že to spomaluje spermie, tak to prokázané je. Ale u IVF nemají kam spěchat, tam je kdyžtak píchnou rovnou do vajíčka a vyberou ty správné 😉
@misacik přesně tak 😉. Hodně štěstí.

martinakl
9. črc 2012

@lenickan
@leeena_4 Holky teda ja uz se bojim dost! Jsem zvedava, jak budu nervit za par tydnu 🙂 Ale uz to na me fakt doleha...