Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fykyska
2. zář 2012

ČÁÁÁÁÁU BUCHTY NO TO JE NOVINEK TO SE TO TADY HEMŽÍÍÍÍ 😀 😀 😀

@froka gratuluji 😝 😝 😝 😉
@turcice svatá trojka to jistííí poklade 😀
@martnakl rodit se bude Vážená a to ve středu 😀 😀 😀 😀

ladydi
2. zář 2012

@leeena_4 joo, tuto polohu já sice ráda, ale z určitých důvodů nám nejde 😅 a to jako ani mimo těhu.

@turcice to víš že jo 😉 jsem stejnak PC závislák a tak stejnak najuknu 😀 a naprosto Tvou nervozitu chápu 😀 byla jsem stejná

leeena_4
2. zář 2012

@ladydi a sakryš, no tak to je blbý

turcice
2. zář 2012

holky dnes jsem nějak vstávala po zadku..blbá nálada nějak..jsem nějak na měko ůplně ze všeho a všechno mi vadí 😒 😒 navíc dnes přijde můj táta s mou macechou popřát předčasně Pájovi..je mu ve čtvrtek 5let...A macecha letí do Itálie k dcéééři tak přijdou dnea..no a já s tou šmajdavou nohou se tady snažím poklidit..manža jel nakoupit ale Rézina někam zdrhla aby pomohla... 😒 😒 No a zítra musím na finančák a pracák tak jsem na to zvědavá jak tam dopajdám..sice mě tam manža odveze ale jsou tam schody tak to bude prča 😀 😀 😀 😀 😀

froka
2. zář 2012

@kolino Ahojky, díky! No spoustily jsem vlnu //, takže tě to nemine 😀

froka
2. zář 2012

@aagnes Ahojky, díky. JJ, gelík byl použit! 🙂

barbarucha
2. zář 2012

@martinakl Já typuju taky pátek. A začne to v noci 🙂

barbarucha
2. zář 2012

@froka Gratuluju moc, to je super!!!

barbarucha
2. zář 2012

@ladydi Chtěla jsem se tě zeptat, jaks psala, že minulé těhu jsi měla čípek od 29tt otevřený na 1 cm, jak to bralli dři? Jako že normálka nebos musela ležet? A zkrátil se čípek nebo byl jenom otevřený?

ladydi
2. zář 2012

@barbarucha už nepamatuju přesně, ale myslím, že byl zkrácený. Dr naprosto v pohodě, na tomto týdnu už to asi nevadí. Ono když koukneš do průkajdy, tak tam jsou dole pod grafíkama jak je CS score, tak je už na 24tt možno mít asi 1 jestli to dobře chápu a tím pádem by na 29tt mohlo být teda klisně už 3. Tak ono asi bude záležet na všem, ale nejvíc na tom otevření, podle mě pokud bych na 29 měla dilataci 2 tak už by se jim to nelíbilo, ale pokud to bude v tom statním, tak to asi tak vadit nebude, ale nejsem Dr. je to jen moje logická doměnka.

froka
2. zář 2012

@ladydi díky 🙂 No vy teda válčíte s tím sexem 😀 Ani zezadu to nejde? No vypadá to, že i z běžné polohy je akrobacie 😀

ladydi
2. zář 2012

@froka ze zadu to jdeee, ale to moc nemusím já 😀

leeena_4
2. zář 2012

@barbarucha já mám v tomhle těhu od úplného začátku CS 1 (na špičku prstu) a nikdo to vůbec neřešil - prý je to tím předchozím těhotenstvím. Není to 1cm (asi) ale i tak to bylo v pohodě. Bez jakéhokoliv omezení

froka
2. zář 2012

@maximka33 no září je náš měsíc! 😀

leeena_4
2. zář 2012

@maximka33 a jak to jde v CARu? to máte v plánu?

maximka33
2. zář 2012

@leeena_4 ahoj, jj čekám na ms, pak nasadím clostylbegyt a 12. den na utz.

maximka33
2. zář 2012

@leeena_4 do jakého CARu chodíš ty?

leeena_4
2. zář 2012

@maximka33 a bude IUI? promiň, nepamatuju si - našli u vás nějaký problém? Já chodila do Gestu a obě těhotenství jsou z IUI 😉 se stimulací injekcemi. Mám PCO, tak clostil nezabíral.

maximka33
2. zář 2012

@leeena_4 jo bude IUI, zatím jen ten clostyl. uvidíme, co dál. u nás žádný problém nebyl, jen to prostě trvá moc dlouho než otěhotním. naposled skoro 2 roky ☹ ale mám náběh na PCO.

barbarucha
2. zář 2012

@leeena_4
@ladydi No já to zrovna řeším, protože se mi dost dramaticky krátí čípek. Samovyšetřením (tj. měřená jen ta část čípku, co jde do pochvy, jako když se zkoumá čípek kvůli ovulce): v 16tt cca 6cm, ve 24tt cca 2cm a teď ve 26tt už jen malý hrbolek cca 0,5cm. Hodně mi tvrdne spodní část břicha, což má asi za následek to zkracování. Můj dr. má teď 14 dní dovolenou, tak jsme po konzultaci s PA včera udělali dost dramatický výjezd do nemocnice a místní dr. řekl, že nález je normální, čípek trochu kratší, ale zavřený, tvářil se na mě jako, že ho zbytečně obtěžuju. Ovšem on nebral naprosto v úvahu ten postup zkracování a to jak mi tvrdne břicho (jako dneska v noci fakt křeče 😒 ). Nerada bych si tu scénku s balením do nemocnice za dva týdny opakovala už naostro 😖 Tak jsme nad tím s PA dumaly a vydedukovaly jsme, že jsem asi prodělala latentní zánět močáku (páč předčasné zkracování a otevírání bývá zapříčiněno bakteriálníma infekcema), tak jsem si nechala poslat moč na rozbor a v pondělí budu vědět výsledky.
Tak jsem zvědavá. Neprošel jste někdo něčím podobným? Já jsem ze stresu, že budu rodit předčasně, předminulou noc skoro nespala. 🙄 Jakože těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy.. 😨 ..no já z toho budu mít spíš žaludeční vředy.

leeena_4
2. zář 2012

@maximka33 jestli máš jen náběh, tak s největší pravděpodobností clostík zabere 😉. Já měla to PCO pořádné, bez léků jsem neměla vůbec ms 😉. Moc držím pěsti 😉

@barbarucha jestli tě to uklidní tak za tím čípkem ( i krátkým ) stejně drží miminko plodový vak a jeho blány, takže jen tak bys určitě rodit nezačala. Tvrdnutí bříška je určitě nepříjemné, nechceš zkusit ten hořčík? Neměl by ti nijak ublížit a mohlo by tě to uklidnit. Věřím, že to nic nebude, ale i tomu, že tě to zkracování děsí. možná ho zkus přestat zkoumat, protože si tam i přes nevyšší hygienu můžeš zavést nějakou infekci. Jinak s tou infekcí máš pravdu, že může spustit otvírání. Mě nějakou zjistili před měsícem a teď jsem na to dva týdny brala nějaké čípky. Kdyby se ti cokoliv nezdálo, klidně jeď znova na pohotovost, možná jinam, než jsi tedy byla. Ať si doktor čumí, jak chce, je to tvoje zdraví a tvoje miminko 😉. Držím pěsti.

ladydi
2. zář 2012

@barbarucha no je to divný, škoda že Tvůj dr má zrovna dovolenou, to je normální a je to naschvá. á když mi nebylo ok a potřebovala jsem ho, tak tam taky zrovna nebyl. Tomu mojemu teď právě dovča končí. No pokud by to nebylo nic víc, než jen zkrácenej čípek, tak by to bylo CS2 a to na 26tt je možné, ale pokud by se Ti něco nezdálo, asi bych jela znova. Jako vyhodit Tě nemůžou a třeba narazíš na někoho jinýho. Já mám teda taky v poslední týdny tvrdnutí břicha a občas když vstanu a jdu, tak mě bolí podbřišek jako čert, ale myslím, že to není nic vážného u mě. Bereš magnezium?? Já beru 2x za den, napsal mi ho gyndr teda 3x, ale ten průjem z toho mě štve.

barbarucha
2. zář 2012

@leeena_4 Díky 🙂 No já se v těhu skoro nevyšetřuju, ale vzhledem k tomu, že můj čípek viděl dr naposled v 16tt a měla jsem fakt špatný pocit, jsem to dvakrát udělala, říkalal jsem si lepší vědět, co se děje a moct něco dělat, než nedělat nic a začít rodit takhle brzo. (Taky nechci riskovat infekci, kterou si sama zavleču, ale informovala jsem se a prý, když se žena vyšetří sama dobře umytýma rukama, tak je to většinou v pohodě, protože bakterie, které má na prstech, jsou její vlastní a tělo je na ně zvyklé. Krom toho jsem koukala, že rukavice, které používají dři taky nejsou sterilní (jako každý pár zvlášť balené, normálně je tahají z krabičky, kde jsou sice čisté, ale ne sterilní. No ale v žádném případě to nemám v úmyslu přehánět, jen v případě krize). Zatím hořčík dodávám z přírodních zdrojů. Uvidíme zítra, budou výsledky a mám KO u PA, tak něco vymyslíme. V každým případě díky za povzbuzení. Já jsem normálně dost flegmouš, ale z tohohle těhu už jsem měla několikrát málem infarkt.

leeena_4
2. zář 2012

@barbarucha není se co divit, že plašíš. Po našich zkušenosech je člověk prostě vyjukaný. Ale neboj, i kdyby se čípek zkrátil úplně, pořád je zavřený dost na to, aby všechno udržel a jistí to vak, ve kterém miminko je 😉 a ještě je tam hlenová zátka 😉

barbarucha
2. zář 2012

@ladydi Zatím se jen přežírám vším, co hořčík obsahuje a neberu ten syntetický. Jsou to docela brutální dávky, co předepisují a mám z toho docela respekt, páč mám zkušenost, že moje těleso má na syntetické preparáty dost nepředvídatelné reakce (a to i v případě, kdy se dr. dušuje, že mi to nemůže nic udělat - už jsem to párkrát zažila, tak si to v těhu radši dvakrát rozmyslím.) Znám docela dobrou homeopatku, tak to možná proberu s ní, uvidíme.

barbarucha
2. zář 2012

@leeena_4 Taky doufám, že je tam mimís fakt dobře zarýglovanej 😎 Mimčo je krásně nahoře, do pánve se netlačí. Já to cejtím, jako že mimís je úplně v pohodě, akorát moje tělo už trochu mele ze zásob a dost často zápasí. Už aby měl vačičák aspoň 2 kila, budu mnohem klidnější, až už to nebude takovej prcek.

leeena_4
2. zář 2012

@barbarucha to chápu, já jsem se taky dost uklidlila, když měl Pinďa přes 2 kila a říkala jsem si, že už by to zvládnul 🙂. mě zase trápil vysoký tlak.

martinakl
2. zář 2012

@barbarucha No ja jsem spis pro tu stredu, jak tu někdo tipoval, ale patek taky ještě jde 🙂 Jsem uz na rozpadnuti...
No jsou lapalie s tim cipkem. Ja jsem teda mela celou dobu CS0 az do 35t, od te doby nevim. Doufam, ze mi zítra reknou, ze se aspoň zacina něco tam dit..
Tak drzim moc pesti, at ten cipek nezlobi. Prcek se urcite ještě chvili bude pect, neboj 😉

fykyska
2. zář 2012

@martinakl já já já to já jsem pro středu 😀 😀 😀

kolino
2. zář 2012

Holky moje zlaté...v úterý jdu na předoperační...kdyby náhodou...poznají to tak brzo z krve? asi těžko ,že? ☹