Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ladydi
22. zář 2012

@aagnes víš, problém je ten, že se tu všichni známea všechny ty maminy jsou starší než já a ne o málo a vím co od nich můžu čekat, všechny jsou falešný. Byla parta 5 mamin a já se zapojovala s maou fakt jen občas no a co myslíte, jedna musela odejít domu dřív a už jí pomlouvali ve všem možným a o to já nestojím. To raděj nechci žádnou kámošku. Jinak s těma rodičema, no prostě neví jak se zeptat, je jim to třeba taky blbý a tak to vezmou ještě blbější oklikou.... Kašli fakt na to a buď sobeček a mysli jen sama na sebe 😉

leeena_4
22. zář 2012

@ladydi no já si celou dobu, co chci být těhotná přála váhu 🙂. Taky jsem sama váha. Tak možná jen chce mamince dopřát po čem touží. Neboj, kdyby bylo cokoliv divné, třeba jen můj pocit, vyrazím! Ale prohlédnutí v úterý tím mým doktorem mě zase uklidnilo. Změřil malému průtoky v pupečníku, udělal monitor, utz, prohlídku a je to fakt zkušený lékař, tak mu věřím a malej naštěstí docela pravidelně kope (klepu na dřevo), takže jsem vnitřně docela v pohodě. Je to fakt strašně důležitý mít dobrého doktora, kterému člověk věří.
A ten Hamilton se může dělat až od nějakého stupně otevřenosti, že?

ladydi
22. zář 2012

@leeena_4 no já i manžel jsme váhy a mladá je panna 😀 a teď to vypadá na střelkyni 😀 Jinak Hamilton se dělá když už hlavička naléhá a jsi alespoň trochu otevřená, akorát se potom krvácí, ne moc, ale torchu jo. Já blbka s tím počítala, že mi ho udělá a furt jsem si říkala, že si vezmu sebou ten den vložku, no a zapomněla jsem, jak jinak, že.... Měla bys být uvolněná, pak to nebolí tolik, ale i když jsem si v hlavě říkala uvolni se, uvolni se, tak jsem se stejně neuvolnila, protože jsem se bála. Bylo to nepříjemné, ale dalo se to a pak mi udělal dalšího hamiltna dr. při vyšetření při příjmu v porodce, to už jsem ale byla na 4cm

leeena_4
22. zář 2012

@ladydi no jasně, váhy jsou super 🙂 😉. Tak uvidíme, jestli se malej nenarodí nes, tak to bude váha 🙂.
Díky za info o Hamiltnovi. U mě hlavička naléhá už 3. týden, ale otevřená jsem ejn na prst, tak to je asi málo.

barbarucha
22. zář 2012

@maximka33 Ahoj, heleď, furt lepší, než kdyby přišly neštovice až bys byla v prvním trimestru. To by ses z nervů ani nevyspala 😲 Je to sice pruda, čekat zase další cyklus, ale neštovice tím budou vyřešený jednou provždy a budeš mít to těhu mnohem víc v pohodě. Je fakt nějakej divnej měsíc, podívej, jak je tu každej nemocnej. Zpětně pak určitě bude jasný, že bylo ku prospěchu počkat. Jen člověk musí přežít to zklamání a rozladění, že se to zase posunulo. Bojuj, příští měsíc bude o hodně lepší!!! 😉

aagnes
22. zář 2012

@leeena_4 neboj, neurazila jsem se 🙂 víš ono je to na delší povídání, ale naši to tak berou. Každý den se věnují jednomu vnoučeti a pak se narodí další a to jde bokem a zase každý den se věnují tomu novému, které je potřebuje nejvíc. Což já s druhou švagrovou absolutně neberu a neuznávám. Mám dva bratry a jedem má dvojčata holky, ty byly první a naši opět každý den tam, pak se narodili dvojčata druhému bratrovi a holky šly stranou a každý den byli naši u kluku, no a teď říkali, že až se narodí malá u nás, tak kluci už je potřebovat nebudou a budou chodit k nám. Jenže to už můj brácha co má kluky věděl, tak šli rychle do třetího, aby mě o nějaký měsíc trumfli a naši opět přecupitali k nim. Protože ona je chudinka má tři děti a ty by jsi měla jen jedno a tak to prostě u nás je. Se švagrovou co je těhule se nebavím, protože ji nemusím a po tom všem, že mě to musela oznámit 4 týdny po porodu, že čeká třetí, tak to už ji nemusím ani vidět. Viděla jsem naši ztuhlí pohled, když došla k nám, udělalo se mě blbě a musela jsem jít pryč. já prostě nemůžu. Nesnáším lidi, kteří si hoví v neštěstí druhých.
@ladydi tak to potom jo, když takhle pomlouvají. To se tak nebavím se švagr. protože je stejná, do prdele ti vleze a pak tě pomluví. Je to hnus fialovej 😝

barbarucha
22. zář 2012

@leeena_4 Mě říkala PA, že hamilton je zastaralá a hodně neúčinná metoda. 😕

ladydi
22. zář 2012

@leeena_4 tak ono asi záleží i na konzistenci čípku, nevím přesně, už si to po těch 5 letech nepamatuju přesně, ale nějak jsem tušila že mě to čeká, on můj gndr tím rád pomáhá to pak na konci urychlit. Ale od gyndra jsem z ordinace lezla jako ta namr.... kachna :D

leeena_4
22. zář 2012

@aagnes na jednu stranu to logiku má - jsou tam, kde je nejvíc potřebují. Každopádně, když se tím ty budeš trápit, ublížíš tím jen a jen sobě a své psychice 😉. A švagrovce bych se taky radši vyhýbala 😉.
@barbarucha ahá, tak třeba proto o něm nemluvil ten můj dr. Ale mám kamarádku, která po něm porodila. Otázkou je, jestli by neporodila i bez toho.

ladydi
22. zář 2012

@barbarucha no nevím jestli núčinná, rodila jsem ještě ten den 😀 😀 😀

@aagnes jsou to pipiny a proti mě starý a navíc jako paličkování mě nebaví, fakt že ne a ani nejezdím ani po nějakejch závodech běžeckejch a podobně. Když jsme jednou řekla, že jsme s malou byli v Zoo, tak ze mě udělali debilku, no prostě a jasně, raděj pokecám tady a ne na živo.

maximka33
22. zář 2012

@luuc_2012 no nejrizikovější to je, když to chytne těhotná v prvním a třetím trimestru. v prvním to může způsobit vady zraku a sluchu (ani nevím, jestli se to testy dá vůbec odhalit předem), a v třetím nevím přesně, asi onemocní dítě a nemá protilátky. no určitě si nechám udělat test na protilátky příští týden, až to dítěti odezní... aspoň budu vědět, co dál..
@aagnes Lenka @leeena_4 má pravdu s tou prací, raději se na další těhu tolik neupínej... já se právě rozhodla, že nebudu čekat, až NĚKDY ZASE budu těhotná, abych utekla z práce, protože by to třeba vůbec nemuselo přijít, a já bych z práce začala blbnout. opravdu se začnu poohlížet po jiné práci, budu ve střehu, a budu kašlat na to, jestli udělám nepříjemnosti tím, že bych brzy odešla na rizikovku. už mám těch ohledů dost. prostě toto jsou opravdu důležité věci - rodina a práce, že je třeba mít takovou práci, aby byla aspoň trochu užitečná a člověk z ní měl dobrý pocit. Pokud jsi spokojená, tak je vše v pořádku.

leeena_4
22. zář 2012

@maximka33 moc ti fandím s tou prací. Skvělé rozodnutí. Člověk nemůže sedět na zadku a doufat, že si ho štěstí najde 😉 😵

barbarucha
22. zář 2012

@leeena_4 Já nevím, no, prý je to hodně bolestivé. Možná, když se ten čípek nějak hodně zhmoždí, tak tělo ze stresu porod urychlí. Nebo taky naopak 😀 Ono po ráně do břicha by člověk taky asi porodil, ale absolvovat bych to nechtěla (ani ránu, ani pana Hamiltona 😎 ). To už mi fakt přijde lepší stimulovat čípek nějakým náruživějším sexem, nehledě na ten přírodní prostaglandin. 😎 Nakonec mi přijde, že se těma uměle vyvolávanýma porodama akorát vyrábějí komplikace u porodů. Dřív nebyl problém 14 dní počkat. Já speciálně kvůli tomu uvedla doktorovi o pár dní pozdější 1DC, aby mě pak nikdo nevyhrožoval, že když si do pěti dnů po termínu nenechám dítě vyndat, tak umře, jak to zažila moje švagryně 🙄

barbarucha
22. zář 2012

@ladydi Hele a proč ti vyvolával porod ve 38tt?

aagnes
22. zář 2012

@leeena_4 z jedné strany to logiku má, ale z druhé ne. Bráši bydlí naproti sobě a jak chceš vysvětlit dvouletým holkám plačícím a bušícím na okno, kde volají babi a dědo, proč tam přestali chodit. To je špatné. Taťka řekne švagrové co má holky, že kluky neviděl dva dny, že se na ně strašně těší a že holky neviděl 14 dní tak to je o.k. Dělají to naši špatně, mezi náma dospělýma je pak rivalita, nenávist, soutěživost, pomlouvání, přetvařování atd. víš?

@ladydi ještě, že ten net existuje, co? nebýt netu, tak se neznám se svým miláčkem 🙂 je pravda, že taky spousta vztahů končí kvůli netu. 😖

ladydi
22. zář 2012

@barbarucha nevyvolával, ale vše už bylo k tomu a jen tomu pomohl a byla jsme za to ráda. Chtěla jsem už rodit a navíc předpokládaná váha malé byla skoro 4kg Od 29tt se mi to začlo chystat a posledních 14dní jsem nevylezla z domu a cítila jsem se pod psa a jak malá byla hodně dole a tak, tak se mi išpatně už chodilo.

@aagnes já se s manželem poznala na seznamce. cz 😉 a nemít net, tak toho spoustu nevím, hodně si nastuduju co mě zajímá

aagnes
22. zář 2012

@maximka33 no já právě, napíšu šéfovi v polovině října a uvidím co bude. Bývalá šéfová, když odcházela, tak mu říkala, že ať mě vemou zpátky, že stejně budeme chtít další mimčo a půjdu na neschopenku. Ten šéf je hodnej, ale bohužel na ním je další a ten už je jinej, nikdy jsem ho neměla ráda. 😝

aagnes
22. zář 2012

asistovaná reprodukce u lososů 🙂 teď je to na nově. to je mazec 😎

ladydi
22. zář 2012

máme zaplý DVD 😀 Jak dostat tatínka do polepšovny, ale už to končí a tak jsme zvědavá co dalšího tam beruška strčí

martinakl
22. zář 2012

Ahoj holky, tak my jsme zase v nemocnici ☹ Maly zacal mit krev ve stolici, tak si nas tu od včera nechali. Zatím se nevi, cim to je, delaji mu spoustu vysetreni, je mi ho hrozne lito ☹ Ma rozpíchanou paticku, rucku, i z hlavicky mu brali krev. Dvakrát na sono, rtg, porad ho někdo svlika, prohmatava.. Ted mu prilepili na pindika igelitak, aby se odchytila moc. Zatím ale z krve ani na sonu nic nenasli, tak to vypada nejspis na alergii na kravsky mliko. Oba tedy drzime dietu a cekame, jestli tak krev diky tomu zmizi. Snad jo, pac to by byla ještě dobra varianta...
Snad se vy mate lip. Ja si jdu dachnout, na dnesek jsem spala asi 2h. Kubi ted usnul, tak snad aspoň chvili vydrzi.

martinakl
22. zář 2012

Jo a včera jsme sli nejdriv na detskou chirurgii. Normalne, byla tam fronta zranenejch deti a ordinoval jedinej doktor 😠 Nas poslali na sono, a když jsme sli pro výsledek, tak doktor řekl, ze je tam podezreni na nejakou vrozenou vadu - chronicky nekroticky zanet strev - ale ze ted musí na hodku na sal, tak at si na další vysetreni počkáme. Manzel musel domu pro lahvičku s dokrkmem a plinky, pac malej se tam asi 5x pokakal, me soupli do prazdny ordinace, abych ho mohla aspoň trochu nakojit. No holky, hruza, celou dobu jsem tam probulela, jak se mi hlavou honil nazev ty nemoci. Nastesti RTG to vyloucil... Ale je to teda systém v tech nasich nemocnicích! Nas brali prednostne a stejne jsme tam byli 3 hodiny 😠 ☹

aagnes
22. zář 2012

@martinakl chudáček malej ☹ bolavá ručička, patička a i z hlavičky mu brali krev? ☹ Beruško, to bude dobrý uvidíš.
U těch chlapečku se ta moč bere líp jak od holčiček. Kravský mlíko? kde by se vzalo, ty ho piješ? nechápu to.
Dnešní zdravotnictví má na všechno čas 😠 šetří a berou vše na lehkou váhu. Drž se 🙂 bude vše v pořádku.

maximka33
22. zář 2012

@aagnes a je nějaký důvod, proč by se tě měli zbavovat? bylo by to stejně za odstupné, to se hned práce hledá líp, ale vím, že to vůbec není snadné dávat padáka. tak doufám, že se tě to netýká 😉
@martinakl teda to je hrozný!! myslím na vás!!!!! ať je to jen něco jednorázového, co se dá vyléčit..

martinakl
22. zář 2012

@aagnes No jedla jsem třeba jogurty a hlavne je v Nutrilonu...

leeena_4
22. zář 2012

@barbarucha S tím, Hamiltnem souhlasím, s vyvoláním ne. Dost jsem o tom četla a vyvolávané porody nejsou zásadně horší, než normální, je spoustu holek, které s vyvoláním porodilo bez problémů a spoustu těch, které přirozeně měly hrozné porody. Přenášení přes těch 10 bych se opravdu bála. Znám osobně dva případy, kdy porodili mrtvé miminko - zkažená plodovka ☹ a nebo ho opravdu vytáhli pozdě. Takže za mě raději vyvolat, než riskovat, že se mi tam to mimčo přidusí, nebo umře. Ale to je asi o tom, jaké případy má člověk v okolí. Já se dlouhého přenášení bála víc, než vyvolávaného porodu. Moje švagrová porodila 2 hodiny po vyvolání a na pár zatlačení byl prcek venku. Hodně i záleží, kdy se vyvolává. mě třeba doktor řekl, že to budou dělat co nejblíž přirozenému termínu, aby tělo bylo připravené.

@martinakl Marti to je mi moc líto ☹. Myslím na vás, ať jste co nejdřív v pořádku a ješt, že tu vrozenou vadu vyloučili. je mi jasný, jak jsi se při těch slovech musela cítit. Br. Hodně štěstí 😵 😵 😵

lenka5731
22. zář 2012

@martinakl Marti, to je mi líto, ale jak píšeš, ta dieta je ještě dobrá varianta, drží ji tu hodně holek... (žádné výrobky z mléka, ani v sušenkách, čokoládě, pečivu, žádné hovězí)... je to velká změna jídelníčku, ale děti jsou pak v pohodě. Mačkám pěsti, aby vám to pomohlo.

happyfrog80
22. zář 2012

@aagnes ja som zacala spinit hned na den cyklu aj bolesti predmenzesove a trvalo to asi 5 dni a to uz som bola tehu tak drzim palce 😉

vanilka31
22. zář 2012

@leeena_4 A kolik dní nejdýl nechají přenášet? Bere se TP dle ms nebo podle utz?
Já jen, abych si to datum spočítala u sebe..

leeena_4
22. zář 2012

@vanilka31 berou ten podle poslední MS (tak stará je prý opravdu plodová voda 😉). Mám termín podle MS 27.9. a na vyvolání se jdu domluvit 25.9. Ale u mě budou vyvolávat protože jsem 2x byla na hospitalizaci kvůli vysokému tlaku a malej má předpoklad, že bude velkej 😉 Jinak podle utz jsem měla termín 19.9.

vanilka31
22. zář 2012

@leeena_4 Ok díky, u nás to tedy znamená termín podle IUI.. ? U sebe to nemůžu brát podle ms.. Dle utz to mám taky dřív - o tři dny.
No tak tebe prostě nechcou nechat vůbec přenášet, určitě mají své důvody. S tím tlakem tomu nerozumím, ale nejspíš nechtějí nechat přenášet, když je vysoký tlak.