Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
5. říj 2012

@terulin Jo a co se týká testu, ty aspoň víš podle dvou znaků - testu i hlenu. Já testuju už od 10DC a zatím jen jednou duch a jinak nic. Hlen taky zatím asi ne, tak nevím. Snad to teďka přijde, no...

eva518
5. říj 2012

@terulin Njn, jenže my se poznali až jsem byla v Ol. - jsme vlastně spolužáci 😀

terulin
5. říj 2012

@eva518 minulý měsíc jsem taky testovala hrozně dlouho než jsem se dočkala.

terulin
5. říj 2012

@eva518 Ach ti spolužáci... 😀

eva518
5. říj 2012

Jinak holky - mám chuť svého chlapa přetrhnout jak hada.. 😠 😠 V úterý dostal antibiotika na angínu a v neděli chce jet orienťák v Bratislavě, protože to synovi slíbil asi před měsícem... 😠 😠 😠 😠 Jsem úplně nasraná a to doslova! Protože jestli zase onemocní, tak další měsíc bude se snažením v pr... Až přijde večer domů, tak musíme hodit řeč. Nejvíc mě to fakt štve proto, že neumí mu říct, že to prostě teď není vhodné. Asi se pohádáme a snažení nebude. jsem úplně vytočená do ruda! Dostal nějaké svinstvo, které se bere co 24 hod jen 3 dny, aby byl brzo fit a mohl normálně fungovat v práci a on to chce zase pokoušet jen proto, že to synáčkovi slíbil a ten vždycky dostane co chce... 😝 Hlavně že byl minulý týden taky marod, ale to jsme zahnali práškama z lékárny, ale jak se přetáhl v práci, vrátilo se mu to. A teď dělá frajera, že je zdravý. Holky, já mu teda vyčistím žaludek, že to ještě neviděl...

eva518
5. říj 2012

@terulin Jo? A kdy jsi měla pozitivní test? Já jsem minulý měsíc netestovala a podle hlenu jsem to nepoznala, protože mi přišlo, že prostě nebyl jen jednou se mi zdálo, že asi jo, ale míň než normálně, tak si nejsem jistá..

Jj, já jsem nikdy se spolužákem nechodila a najednou v 28 letech tohle 😀 😀

terulin
5. říj 2012

@eva518 myslím, že 18-19 DC- cyklus byl 28 dní

eva518
5. říj 2012

@terulin Fakt? No já jsem měla poslední cyklus 33, ale předtím dvakrát 31, takže beru v potaz raději obojí. Při 31DC jsem měla ovu 15DC, tak jsem si myslela, že už by dneska mohl být test pozitivní a kolem 17DC ovu. Ale příroda se asi pravděpodobností neřídí.. Tak uvidíme.

evikmi
5. říj 2012

@vanilka31
@fykyska děkuji, držím se.....
ano sedmá, ale asi štěstí mít nikdy nebudu

evikmi
5. říj 2012

@eva518 děkuji... doufám už roky,ale vypadá to blbě. nikdy se toho štěstí nedočkám

eva518
5. říj 2012

@evikmi A dělali vám testy? Na trombofilní mutace - nějakou genetiku, štítnou žlázu?

eva518
5. říj 2012

@evikmi Promiň. Četla jsem teď tvoje zápisky a asi nemá cenu se tě na nějaké testy ptát - už vám asi udělali kde co, viď?

eva518
5. říj 2012

@eva518 Víš, já jsem přišla o miminko dvakrát - jednou zamlklé těhu v 10tt a podruhé vrozená vývojová vada zjištěná v 15tt. Děti zatím také nemám a za 14 dní mi bude 30. Neumím si představit takovou bolest, stačilo mi to, čím jsem si prošla já. Nechápu, že se něco takového vůbec na světě děje..

fykyska
5. říj 2012

@evikmi Znám paní a její dcera potratila 7x jako ty a teď maj miminko - já vím je too moc těžké 2x natož 7x a je jedno v jakém je to stadiu - duležité je věřit prosím věř 😉 určitě tě po takové bolesti potká štěstí nevzdávej to 😵 😵 my ti tady pomůžem joooo 😵 😵 😵

barbarucha
5. říj 2012

@petulka19 Peťul, jakýkoli test a vyšetření, (například běžně prováděný triple test) můžeš odmítnout. Pokud to máš tak, že bys těhotenství nepřerušovala, tak mi přijdou informace o pravděpodobnosti poškození dítěte spíš jako HODNĚ stresový faktor, kterým si nijak nepomůžeš. Já jsem odmítla všechna vyšetření krom krevního obrazu, krevní skupiny a takových těch, co děláš víceméně kvůli zdravotníkům (pohlavně přenosné nemoci). Pak jsem si až nechávala vyšetřit moč, když jsem řešila, jestli nemám zánět močáku, prostě podle potřeby. Ale podle zákona ŽÁDNÉ vyšetření není povinné, takže se nestyď svého občanského práva využít 😎 😉

barbarucha
5. říj 2012

@eva518 Hm, s chlapy je potíž. Chtělo by to, aby pochopil, že jeho lásku a energii potřebuje taky to děťátko, které budete mít jednou spolu vy dva. Tedy v začátku mu dát minimálně šanci vzniknout, že 🙄

froka
5. říj 2012

@petulka19 Ahoj Peťulko, tak taky nevolnosti? Patří to k tomu, tak to zvládneme 🙂 Jinak co se týče té coly, tak na žaludek a nevolnosti je opravdu dobrá, ale jedná se jen o pravou CocaColu, nesmí to být napodobeniny jako dětské, pepsi atd.
@eva518
@luuc_2012 Já jsem za screening platila jen v prvním těhu a byl za 1400,-, po potratu máš už nárok na bezplatný, ale musí ti dr. napsat žádanku a to asi káždá ochotná není. Ale i kdybych to měla platit, tak mi to za to stojí. 🙂

barbarucha
5. říj 2012

@froka A neni v opravdové kofein? ☹ Já bych peťule tu dětskou nerozmlouvala, jestli jí to funguje.. 🙂

froka
5. říj 2012

@barbarucha No to je, ale to už je druhá věc. Ale když jí pomáhá ta dětská, tak nic proti tomu. Ono se toho taky napovídá. Možná jde o pravdu, možná o dobrou reklamu nebo prostě jen placebo efekt a ten může splnit i ta dětská bez kofeinu. 🙂

evikmi
5. říj 2012

@fykyska já už fakt nevěřím... ale co, za rok budu zase těhotná a zas budu věřit a doufat... než opět zas potratím ☹

petulka19
5. říj 2012

@luuc_2012
@fykyska
@eva518
Holky děkuji. Já se práve pořád nemůžu rozhodnout, o peníze nejde, ty jsou mi jedno. Ale nevím jestli chci vědět jestli má dítě nějakou vadu nebo ne. Dříve to také nevěděli a žili, ale samozřejmě to byla jiná doba 😖 Právě tripl testy odmítnu určitě, vím že se to dá, se prý jen něco podepíše, že to odmítám. Zkusím se v tom centru domluvit, že by udělali jen utz, jak je mimčo velké, přesné určení stáří, přece jen tam mají lepší utz než má dr, ale že vývojové vady vědět nechceme. Uvidíme, ještě to proberu s manželem, ale ten to úplně odmítá. My jsme zase divná rodina 😀 Probírala jsem to i s babičkou a ta mi říká, že za nás nebyl ani utz a chodili jsme k obvodnímu doktorovi a ten poslouchal jen srdíčko, babi v tom má jasno 😀

fykyska
5. říj 2012

@evikmi Uvidíš težko říct co bude za rok - chápu že po tom všem v sobě hledat víru je hrozně těžké i my tady měli problém s tím byt bez pochybností a oni prostě jsou, ale jsou ruzní lidé ruzné choroby ruzné lékařské postupy a jedna jediná příroda....Zasloužíš si maličké a určitě jej dostaneš 😵 😵 určitě ano - duležité je že můžeš přjít do jiného stavu oni už lékaři přijdou na to kde je problém určitě - sestra u meho ex gyndře přišla o miminko mimoděložně a pak nemohla přijít do jiného stavu 14 let - ale přišla 😉 😉 😉 a teď má 22 letou dceru Petru 😉

froka
5. říj 2012

@eva518 No jen mu dej! 😀 A jak píšeš o těch atb. co bral ten tvůj, tak to musí být pořádné svinstvo. Moje švagrová neměla asi půl roku vůbec chuť na sex, tak už to s přítelem začali řešit a nakonec se přišlo na to, že to způsobily atb, které brala před půl rokem, taky právě na 3dny. Dr. jí říkal, že od těchto můžou zůstat stopy i ještě několik měsíců v organismu, takže ty slabší co se dřív dávaly (možná davají pořád) třeba na 10dní sice neměly tak rychlý efekt, ale byly určitě šetrnější. No Evinko, rozhodně ti přeju, ať se co nejdřív domluvíte a vaše duše i těla vytvoří nový život! 🙂

fykyska
5. říj 2012

@petulka19 Rozhodnutí je čistě jen na tobě nikdo tě do utz testů atd nutit nemůže 😉 Víš mít postižené dítě není žádná výhra já vím o čem mluvím - a vím jak to ovlivňuje rodinu - a to co piši nemyslim zle je to každého volba... Někdy je dobrá a příjemná sladká nevědomost - někdy je lepší vědět a jednat dřív než bude pozdě..
Lidský život v matčině luně ma pro matku neskutečnou cenu v podstatě je to pocit a stav naprosto jedinečný a užasný, a nedá se nikdy ničím zaplatit, ovšem člověk by měl vědět na čem je než zničí život ditěti i sobě - to si neber osobně 🙂 🙂

petulka19
5. říj 2012

@barbarucha díky. já právě vždy věděla, že bych nikdy dítě nedala pryč, i kdyby bylo postižené. a tripl testy odmítnu určitě. příjde mi to jen jako stresování těhotných žen. kolikrát řekli jak bude dítě postižené a potom se narodilo zdravé dítě, ale to samozřejmě jen zázrak, ale ten stres z toho, že mi někdo řekne, že je dítě postižené opravdu nechci zažít. já teda chodím i na utz, i když jsem dříve nechtěla, ale po mých problémech (zamlklé těhu), radši chodím. ale právě nějaké tyto genetické vyšetření nechci a myslím si, že dr by mě k tomu ani neměla nutit 🙂

fykyska
5. říj 2012

@petulka19 A já osobně tak jako mnohé maminky tady vím jaké to je jít se vzdát nedobrovolně vlastního dítěte - bolí to ale život pak pokračuje v kolejích které svým způsobem známe a jsme schopni je ovlivnit - známe tam ty výhybky nemocné dítě je také naším dítětem, ale už ty vyhybky na těch kolejích neznáme, a život se nám mění jinak než jsme my sami chtěli...

evikmi
5. říj 2012

@fykyska každý rok zhruba ve stejnou dobu jsem těhotná.... a pár týdnů na to jen revize a konec..... jestli kdy budu mít dítě, nebude moje. máme zažádáno o adopci.... jen to mě vlastně trochu uklidňuje...... já to vím, že vlastní mít nebudu

fykyska
5. říj 2012

@evikmi Pýtali sa dieťaťa, ktoré adoptovali: Čo to znamená byť adoptovaný? A dieťa odpovedalo: To znamená, že som vyrástlo u maminky v srdiečku a nie v jej brušku 😵 😵 😵 😵 at to dopadne jak to dopadne budu ti držet palečky 😵

petulka19
5. říj 2012

@fykyska já vím, že postižené dítě rozhodně výhra není ☹ Studuji speciální pedagogiku takže vím o čem to je. S postiženými dětmi pracuji a myslím si, že tyto děti i přes svoje postižení, jsou rády na světě a každé má svoje poslání. Ale znám i spoustu děti, kterým způsobylo postižení, třeba nedostatek vzduchu při porodu, takže člověk si fakt nevybere a ta nevědomost je opravdu sladká. A stres na dítě působí také špatně. Ale věřím a modlím se za to, že naše dítě bude zdravé 🙂 Člověk musí věřit, nic jiného mu nezbývá 🙂

fykyska
5. říj 2012

@petulka19 souhlasím stres taky není výhra - my mame postižení v rodině proto o tom píši - a rozhodně to nemyslim nějak zle 😉 😉 Každej má možnost volby 😉 Taky pevně věřím že ten červíček můj má všechno co má mít a tam kde má mít 😎 😎